Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Приемам критика и съвети

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #91
    От: Приемам критика и съвети

    Първоначално публикуван от lubashki777 Преглед на мнение
    Коко, малко нещо не те разбрах...
    Готов съм на всякакви експерименти, ама какво да врътна...?
    Искаш Raw файла да го направя с конвертиране...какъв...?
    Тук аз по-скоро не разбирам, защо въобще трябва да се конвертира Raw файла?
    В смисъл...какво пречи, или пък защо не е добре да се обработва директно самия Raw файл?
    Аз винаги си го обработвам него, без да го конвертирам в никакви допълнителни формати...
    Просто Павката да си ъпдейтне версията на Camera Raw и да си работи директно с Nef-овете...или я бъркам някъде...
    П.П.Аз пък не разбирам чак толкова много от фотография, но все си мисля, че...обикновено проблема идва чак при намаляване на файла/говорим примерно до размер за качване тук 1024пикс. по дългата страна/ и конвертирането му в Jpg...
    Просто тогава качеството се срива, половината информация изчезва и става манджа с грозде...Затова и аз лично се възхищавам на намалени кадри и конвертирани в Jpg, а в същото време с прекрасно качество.
    Ама може и да бъркам де...просто такива наблюдения имам...
    Поздрави!
    Любашки, доколкото съм запознат, нали идеята относно роу формата е, че можеш да обработваш както искаш без да губиш от качествата на снимката и накрая когато си я обработил по твой вкус и конвертираш накрая в jpeg формат, то тогава самата снимка ще е с по-добро качество, инак ако обработваш снимката от самото начало директно в jpeg формат и накрая качеството ще е с по–лошо качество като цяло на снимката... поправете ме ако греша?

    п.с. Не можах да подкарам най-новата версия на фотошоп CC, заради проблем с неактивиране на кейгена и т.н.

    п.с. Сега качих последната версия на фотошоп CC 2014.2.2 Final, дотук добре НО!, какво значи - " маунтнете ISO образа " нищо не ми говори това ?
    Последно редактирано от Еделвайс; 26-05-15, 09:51. Причина: втори п.с.

    Коментар


    • #92
      От: Приемам критика и съвети

      http://uroci.net/urok/1103/%D0%9Coun...mon-Tools.html
      Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
      Из "Златния телец"

      Коментар


      • #93
        От: Приемам критика и съвети

        Първоначално публикуван от Павел Василев Преглед на мнение
        Любашки, доколкото съм запознат, нали идеята относно роу формата е, че можеш да обработваш както искаш без да губиш от качествата на снимката и накрая когато си я обработил по твой вкус и конвертираш накрая в jpeg формат, то тогава самата снимка ще е с по-добро качество, инак ако обработваш снимката от самото начало директно в jpeg формат и накрая качеството ще е с по–лошо качество като цяло на снимката... поправете ме ако греша?

        п.с. Не можах да подкарам най-новата версия на фотошоп CC, заради проблем с неактивиране на кейгена и т.н.

        п.с. Сега качих последната версия на фотошоп CC 2014.2.2 Final, дотук добре НО!, какво значи - " маунтнете ISO образа " нищо не ми говори това ?
        Да точно така е...обработването на орязания JPG нищо не дава като добър краен резултат.Въпросът беше по-скоро защо се налага да конвертираме Raw файла в някакъв друг, за да го обработваме, а не си го обработваме самия него?
        Ако е заради това, че поради не-ъпдейтване на софта на ФШ и от там невъзможността да си отворим Raw файла...според мен...просто както казах си го ъпдейтваш и си работиш директно с Raw файла...освен ако няма няма някаква друга далавера с това конвертиране в Tif...
        За останалото...не знам какви са тия сложни неща, аз като си свалях СС-то нямах такива проблеми и всичко си стана елементарно и лесно!
        Поздрави!
        NISSAN FOREVER
        -----------------------------------------------------------------------------
        Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

        Коментар


        • #94
          От: Приемам критика и съвети

          Първоначално публикуван от коко келеша Преглед на мнение
          Мерси Коко за линка, да видим дали ще подкарам това виртуално чудо...


          Първоначално публикуван от lubashki777 Преглед на мнение
          Да точно така е...обработването на орязания JPG нищо не дава като добър краен резултат.Въпросът беше по-скоро защо се налага да конвертираме Raw файла в някакъв друг, за да го обработваме, а не си го обработваме самия него?
          Ако е заради това, че поради не-ъпдейтване на софта на ФШ и от там невъзможността да си отворим Raw файла...според мен...просто както казах си го ъпдейтваш и си работиш директно с Raw файла...освен ако няма няма някаква друга далавера с това конвертиране в Tif...
          За останалото...не знам какви са тия сложни неща, аз като си свалях СС-то нямах такива проблеми и всичко си стана елементарно и лесно!
          Поздрави!

          Проблема е че не ми дава да ъпдейтвам - показва ми - update в неактивен режим, и от там по-сложната разправия да сваля последната версия, то стана голяма сложнотия



          п.с. Любашки би ли погледнал и да кажеш с коя точно версия на фотошоп си?

          Коментар


          • #95
            От: Приемам критика и съвети

            Павка, сега погледнах, моя ФШ е СС V14.2.1 Final...
            NISSAN FOREVER
            -----------------------------------------------------------------------------
            Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

            Коментар


            • #96
              От: Приемам критика и съвети

              Направих няколко снимки и приемам критика

              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_0005.JPG
Прегледи:1
Размер:435.8 КБ
ID:5665581



              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_0011.JPG
Прегледи:1
Размер:492.4 КБ
ID:5665582



              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_0086.jpg
Прегледи:1
Размер:767.8 КБ
ID:5665583



              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_0088.jpg
Прегледи:1
Размер:1.12 МБ
ID:5665584



              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_0163.jpg
Прегледи:1
Размер:1.06 МБ
ID:5665585



              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_0124.jpg
Прегледи:1
Размер:712.0 КБ
ID:5665586


              Приемам съвети и коментари

              Коментар


              • #97
                От: Приемам критика и съвети

                Браво, започват да се получават нещата.
                Няма значение колко бавно се движиш и колко дълго вървиш. Важното е да не спираш. - Конфуций

                Коментар


                • #98
                  От: Приемам критика и съвети

                  Първоначално публикуван от Пламен Пенов Преглед на мнение
                  Браво, започват да се получават нещата.
                  Радвам се че одобряваш, това ми е първа похвала

                  п.с. Забравих да кача още една снимка, козаря и козите

                  Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_0150.jpg
Прегледи:1
Размер:607.5 КБ
ID:5665587

                  Коментар


                  • #99
                    От: Приемам критика и съвети

                    Първоначално публикуван от Пламен Пенов Преглед на мнение
                    Браво, започват да се получават нещата.
                    И аз съм на същото мнение.Има промяна в положителна посока.
                    П.П.Първата с цветята е станала супер...
                    NISSAN FOREVER
                    -----------------------------------------------------------------------------
                    Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

                    Коментар


                    • От: Приемам критика и съвети

                      Надявам се колегата да не се разсърди, че му ползвам темата, но при мен положението е подобно и имам нужда от съвети, критики...
                      Преди време в ръцете ми попадна Никон ДСЛР и много бързо реших, че и аз трябва да имам такъв
                      Миналата седмица от испанските намаления изпадна кит Никон Д5200 + обектив nikkor AF-S DX 18-55mm f:3.5-5.6 VR II. От прочетеното разбрах, че обектива не е най-добрия, но е лек и чисто финансово жената няма да ме изгони!
                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_0191.JPG
Прегледи:1
Размер:150.1 КБ
ID:5672831
                      Това е първия ми опит за нощна снимка.
                      И въпрос - как се докарва фокуса, когато апаратчето не вижда нищо и реве, че не се справя, а на ръчен фокус стъпката ми се струва доста голяма и аз като апаратчето не виждам много. Уточнение - VR-ът е спрян.

                      Коментар


                      • От: Приемам критика и съвети

                        Търси вертикални линии около които има поне някакъв контраст, и ги прицели в центъра на картината. Веднъж като фокусираш блокирай фокуса (не помня на никоните имаше ли lock focus бутон, но със сигурност ще има някакъв режим в който като направиш фокуса можеш да пуснеш бутона и после да го натиснеш без да фокусира повторно). След това вече си намести апарата за да си композираш кадъра както искаш.

                        Фокус датчиците в центъра са по принцип по-чувствителни от тези по краищата и ако можеш нещо да уловиш в дадена ситуация - с тях ще е. А всеки фокус датчик лови най-добре на вертикална линия с някакъв контраст. Дърво например.
                        Издъних се на Тюринг теста

                        Коментар


                        • От: Приемам критика и съвети

                          При този обектив, за съжаление безкрайността не съвпада с края на хода на фокус-ринга, т.е. можеш да подминеш точката на безкрайност при ръчно фокусиране. Понеже при тези обективи обикновено всичко над 10 метра вече се води безкрайност е можело да фокусираш по някоя от отдалечените лампи и да превключиш бутона за фокусиране на М. Така при следващото натискане за полуспусък ще сработи само замерването без фокуса да се размести. Затваряш блендата на 11 и кадрираш както искаш. Щракаш и проверяваш на компютъра какво е станало. Щях да забравя, че в такива моменти снимаш или в режим А или режим М ако е супертъмно. Естествено ти трябва статив, както и малко фенерче, за да си осветяваш бутоните по апарата. Същото фенерче можеш да облегнеш запалено на обекта, който искаш да фокусираш и то да ти послужи като фокус-асистент. Разбира се, това е по-лесно приложимо в градска среда като в твоя случай. В дивата природа е малко по-трудно.
                          Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
                          Из "Златния телец"

                          Коментар


                          • От: Приемам критика и съвети

                            Принципно автофокуса се справя най-добре в контрастните зони, а ти имаш такива.Ако пробваш да поставиш точката на фокусиране в зоната около лампата в десния край на кадъра/разбира се не и върху самата лампа, а около нея на осветеното/ и...фотоапарата няма да реве, че не може да фокусира...
                            Поздрави и честита придобивка!
                            NISSAN FOREVER
                            -----------------------------------------------------------------------------
                            Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

                            Коментар


                            • От: Приемам критика и съвети

                              Ето една снимка от Смолян, църквата - Свети Висарион Смоленски




                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:1DSC_0011.jpg
Прегледи:1
Размер:539.6 КБ
ID:5679285

                              Коментар


                              • От: Приемам критика и съвети

                                Малко снимки от "Плиска"

                                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_01221.jpg
Прегледи:1
Размер:597.9 КБ
ID:5679581



                                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_01231.jpg
Прегледи:1
Размер:502.4 КБ
ID:5679582



                                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_01261.jpg
Прегледи:1
Размер:614.9 КБ
ID:5679583


                                Дано са ви харесали

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X