Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Приемам критика и съвети

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Приемам критика и съвети

    С преходник може и да винетира, ако е по-широк обективът. За пейзажи градиентен ще ти е много нужен

    Коментар


    • #32
      От: Приемам критика и съвети

      Ами не съм съвсем сигурен, че му е изгоряло небето...

      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_0032-Обработена.jpg
Прегледи:1
Размер:562.8 КБ
ID:5633133

      ...обаче:
      1.Забелязвам някакви форми като мацаници/особено в ляво/, които мен не ми се видят да са реалните били така на небето...
      2. Не си обработил както трябва жиците...т.е. сега /а и реди, но по-малко/ си личи дефектите от некачествената ти обработка при маскирането на кабелите!
      П.П.Небето е най-лесното нещо...дори и от компресирания и намален JPG файл...Ако го бях коригирал от Raw формат, щеше да стане още по-добре...
      П.П.П. Само не разбирам, защо "разучаваш" Фотошоп CS3...
      Така ли не можеш да си свалиш някаква нова версия? В Замунда има колкото искаш.Сваляй и инсталирай версия СС и не се занивамай с ретро отживелици.По -новите версии дават повече софтуерни възможности за решаване на разни проблемчета/включително при версия СС можеш да отваряш и Jpg файл в Camera Raw, което беше невъзможно с по-старите версии /
      Поздрави!
      NISSAN FOREVER
      -----------------------------------------------------------------------------
      Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

      Коментар


      • #33
        От: Приемам критика и съвети

        Относно фотошопа само при тази версия намерих с БГ интерфейс, зле съм с английския затова си взех и първия Никон с бг меню, инак да съм купил D700 примерно

        Коментар


        • #34
          От: Приемам критика и съвети

          Първоначално публикуван от Павел Василев Преглед на мнение
          Относно фотошопа само при тази версия намерих с БГ интерфейс, зле съм с английския затова си взех и първия Никон с бг меню, инак да съм купил D700 примерно
          И пак не...има хиляди уроци в интернет пространството за работа с фотошоп.Дори и тези на български обаче, използват именно английския интерфейс, като ти обясняват разбира се на български какво ще се прави с даден инструмент.Аз направих грешката с първия ФШ и го инсталирах на руски...Е няма такова прецакване.Да менютата са разбираеми, но кое за какво е не можеш да вденеш дори и гледайки урок на български в нета.Наложи се да преинсталирам и да го направя на английски!
          Та...пак идваме на въпроса с версията...
          NISSAN FOREVER
          -----------------------------------------------------------------------------
          Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

          Коментар


          • #35
            От: Приемам критика и съвети

            Първоначално публикуван от 4wheel Преглед на мнение
            Нищо не можеш да направиш за тези снимки, както и да ги обработваш. Небето ти е прегоряло, заради неподходящите светлинни условия.
            Ей, ако сложим правило забраняващо категоричността в този раздел - нищо няма да остане

            Небето му си е съвсем добре. Щом от тоя мизерен смален жпег успявам да го измъкна, предполагам от оригинала още колко може да се изсмуче.

            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_0032.JPG
Прегледи:1
Размер:742.6 КБ
ID:5633144
            Издъних се на Тюринг теста

            Коментар


            • #36
              От: Приемам критика и съвети

              И аз смятам, че небето е "спасяемо" - ето за пет минути какво се постига без проблем:

              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_0032.JPG
Прегледи:1
Размер:747.2 КБ
ID:5633146


              Малко заигравка с curves в Lab и готово. Ако искаш да се възползваш на максимума от фотошоп - примерно за начало попрочети за tone mapping. Обаче не залитай по HDR, че стават големи мацаници - чалгата във фотографията
              What Orwell feared were those who would ban books. What Huxley feared was that there would be no reason to ban a book, for there would be no one who wanted to read one.

              Коментар


              • #37
                От: Приемам критика и съвети

                Еха, като гледам последните две снимки как добре се е получило при вас и ми хареса небето, определено имам да се уча много с фотошопа и с фотоапарата

                Коментар


                • #38
                  От: Приемам критика и съвети

                  И кое му е спасеното?
                  Задоволява ли ви и в корекциите?Колкото и да го пушвате,няма да стане добре.Мога да го направя и с псевдо ХДР с три кадъра,като му бутна от оригиналния плъзгачите на експожъра с няколко стопа нагоре и надолу и ги стакна и пак няма да е добре кадърът.В случая и опалесценцията на мъглата съвсем "заглушава" облаците.Просто е снимана в неподходящо време.
                  Иначе и аз съм "ЗА" да ползваш фотографските едитори на английски,защото нещата опират до терминология,която лесно се научава,а почнеш ли на български,щом си начинаещ,ще се опетлаеш.Дерзай !

                  Коментар


                  • #39
                    От: Приемам критика и съвети

                    Имах впредвид че е станало по-добре спрямо бялото изгоряло небе, инак не ме задоволява като цяло, друго ще е да съм го снимал при изгрев или залез, съответно и хубаво синьо небе... , само трябва да има хубаво време за снимки

                    Коментар


                    • #40
                      От: Приемам критика и съвети

                      Лайтрум ли ползваш?Намали хайлайтите и увеличи сенките на този конкретен кадър,да видим,дали ще те задоволи разултатът.Това е най-хайлазкият начин.Желателно е да е РОУ файл,не заводски джейпег от апарата.

                      Едит: Ето за 3 мин. работа, без претенции за прецизност, с два-три плъзгача:
                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_0032.jpg
Прегледи:1
Размер:801.9 КБ
ID:5633159
                      Последно редактирано от 4wheel; 04-01-15, 22:15.

                      Коментар


                      • #41
                        От: Приемам критика и съвети

                        Ползвам Фотошоп и снимам на JPEG FINE...

                        Коментар


                        • #42
                          От: Приемам критика и съвети

                          Четеш, гледаш чужди снимки, експериментираш " проба-грешка ", наблюдаваш, как светлината си взаимодейства с обектите и ще започнеш да си харесваш снимките. Фотографията е много забавно и интелигентно хоби. Още една средство, коети ти позволява да контактуваш и взаимодействаш с останалите хора.

                          Коментар


                          • #43
                            От: Приемам критика и съвети

                            Колега ти се зафоами нещо, давай го по-изи, ще овърхийтнеш и битърли ще те мисваме

                            Вземи реши най-после - или снимката горе не става за нищо, и НИКАКВА обработка с фотошоп или други няма да помогне, или приеми че си цамбурнал дебела глупост - преглъщаш и гледаш напред

                            За качествата на снимката не се наемам да коментирам, зер не разбирам от снимкови качества, но небето да е прегоряло и да не може нищо да се направи с него - таратанци на клечка, с пудра захар

                            Дали ни задоволява преработката - като от "за нищо не ставаща" снимка премазана от форумния софтуер и смачкана на 1000 х 600 пиксела - задоволява ни напълно.

                            Поне мен ме задоволява, до колкото е предостатъчна да докаже че твърдението ти - "небето е изгоряло и не става" - е меко казано невярно.

                            Постигнатото с небето (без необходимост да изнасилва човек плъзгачите до степен да докара сияние като на светец при всяка граница светло/тъмно за да се докаже колко много не става снимката) е съвсем добро в границите на "суровината": малък, смачкан жпег, и мога само да гадая колко може да се изтегли от оригиналната снимка (дори да е само жпег), с която и да е оригинална програма доставена с апарата (каквато там марка е).

                            С думи прости: не заблуждавай човека. Точно за тази снимка му трябва неутрален филтър колкото на жаба - кокили, колкото и да е полезен по принцип този филтър за равен хоризонт. Но иначе пари давам да видя какво ще го посъветваш утре неутралния филтър като му затъмни половината къща в тази снимка , и дали да компенсира това на фотошоп ще му е по-лесно отколкото просто да снима в роу и да си го прекара после през каквато и да е програма (в която няма да му трябва грам HDR, който няма ГРАМ общо в случая, но да не отваряме нова тема).
                            Издъних се на Тюринг теста

                            Коментар


                            • #44
                              От: Приемам критика и съвети

                              За мен снимката не става,но хора-различни,критврии-различни,сиреч всеки с различно се задоволява.Неутрален градиентен филтър трябва при пейзажи,за конкретната снимка не е избрал подходящото време да я снима,това съм писал.Ако иска да си снима къщите за спомен-ок,ако иска по-добър резултат от банална снимка на къща,която можеш да направиш и с телефон,трябва да се потруди повече.А явно иска,щом си е купил ДСЛР,който не прави снимки от само себе си.Затова тия апарати снимат и в RAW,че даже можеш да им сменяш обективите според ситуацията и вижданията за дадения кадър.По-конкретно няма как да ти го напиша.Като четеш малко се задълбочавай,може и да научиш нещо покрай шума между ушите си

                              Едит:Малко ти е нагло държанието за админ

                              Коментар


                              • #45
                                От: Приемам критика и съвети

                                Първоначално публикуван от Павел Василев Преглед на мнение
                                Ползвам Фотошоп и снимам на JPEG FINE...
                                Павка, на няколко места вече ти пиша и аз и колегите...Снимай в Raw формат.Едно от основните предимства на DSLR-ите е именно, че получаваш възможността да твориш с кадъра след заснимането. Техниката и сензорите няма как да са съвършенни/поне не са измислени още такива/.Виждаш сам...ако къщите ти са станали добре експонирани, то небето ще прегори/или почти-разбирай ще е много светло/, ако пък небето ти е добре, къщите ще са много тъмни.Няма как да сложиш готов кадър директно от фотото без обработка.Само , че ти какво обработваш...?
                                Компресирана и наполовина липсваща информация от Jpg файл-а на фотоапарата...и защо...Ами няма да се получава нищо както трябва.Пак ти казвам, помисли...едно е да обработваш суровия файл примерно 18-25мб, друго е такъв компресиран и с липсваща наполовина информация 9-10мб.
                                Не мислиш ли, че ако няма смисъл няма да се повтаряме толкова много всички с този Raw файл...
                                Поздрави!
                                NISSAN FOREVER
                                -----------------------------------------------------------------------------
                                Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X