Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Приемам критика и съвети

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Приемам критика и съвети

    Весела Коледа колеги! , сега ще ви постна две снимки направени тази вечер - залез към сливенския балкан, снимките съм ги направил без статив на ръка и без никаква обработка.

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_0002.JPG
Прегледи:1
Размер:348.0 КБ
ID:5631750


    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_0007.JPG
Прегледи:1
Размер:362.4 КБ
ID:5631751

    Коментар


    • #17
      От: Приемам критика и съвети

      Днес ходих до с. Медвен да снимам водопада Синият вир и за първи път да направя по-дълга експозиция с първия ми истински фотоапарат, НО нали знаете за "закона на Мърфи" тъкмо включвам Никона и батерията спаднала , много се бях ядосал а снощи не я дозаредих понеже е нова батерията и е хубаво да се разреди първите 2-3 пъти за да се активират правилно всички клетки, както и да е това ме подсети да си купя непременно още една батерия за резервна и да ги въртя.
      Така и така бях вече при водопада и реших да снимам с айфона си и да я видите

      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_0140.JPG
Прегледи:1
Размер:838.3 КБ
ID:5631843

      Коментар


      • #18
        От: Приемам критика и съвети

        Гадна работа това ..., с батериите и аз така съм закъсвал, затова - резервна.
        Как бих снимал туй място/ егати и аз взех да давам акъл?!/:
        - обувам си високите гумени ботуши
        - поставям най - широкия обектив с монтиран УВ и поляризационен филтър отпред
        - ако имам турям в чантата и неутралния филтър с държача и статива
        - паля Жипа и на обекта
        - нагазвам смело във водЪта с цялата налична техника, като предварително съм монтирал апарата на статива, филтри също и др. на брега - във водата само гласиш апарата и статива и щракаш.
        - като глася апарата гледам да хвана повече вода, скалите леко около водата, а над скока съвсем малко от пейзажа, ако няма още вода нагоре или интересни скални фигури
        - щракам на няколко различни бленди махам филтрите и турАм неутралния, правя ,,млекото'' и ... обратно в къщи
        Задължително червения надпис да го няма на окончателното фото!
        Малеее, и аз взех акъл да давам?!
        Къде греша?
        Много мерак, четене и щракане!

        Коментар


        • #19
          От: Приемам критика и съвети

          Не бих се обзаложил, че ти трябва най-широкия обектив. Трябва ти подходящия обектив.
          Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
          Из "Златния телец"

          Коментар


          • #20
            От: Приемам критика и съвети

            Днес също имах късмет с времето и направих няколко снимки на новооткритата крепост в Сливен - Туида!
            Времето беше много ветровито и едва удържах апарата, статив не посмях да ползвам заради силните пориви и да не събори апарата

            Снимките не са обработвани и не съм ползвал полялизиращ филтър

            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_0044.JPG
Прегледи:1
Размер:593.3 КБ
ID:5631927


            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_0045.JPG
Прегледи:1
Размер:628.3 КБ
ID:5631928

            На тази снимка долу, съм снимал на максимален зуум при силен вятър и без статив

            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_0046.JPG
Прегледи:1
Размер:389.2 КБ
ID:5631929


            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_0047.JPG
Прегледи:1
Размер:687.1 КБ
ID:5631930


            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_0054.JPG
Прегледи:1
Размер:632.6 КБ
ID:5631932


            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_0056.JPG
Прегледи:1
Размер:685.9 КБ
ID:5631933


            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_0057.JPG
Прегледи:1
Размер:477.2 КБ
ID:5631934



            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_0060.JPG
Прегледи:1
Размер:517.7 КБ
ID:5631935

            Коментар


            • #21
              От: Приемам критика и съвети

              Последните снимки ми направи впечатление че са с влошено качество при ресайзването на снимките, ползвам фотошоп по съвет на колегата Любашки и също така както снимката е 6000X4000 да ги намалявам поетапно, първо 5000..., после на 4000..., и така до 1024..., НО как по-точно, примерно в момента в който го намаля първия път от 6000 на 5000... след това какво да правя, запаметявам снимката и след това да я отворя и така няколко пъти ресайзване до 1024... така ли е правилно и защо се прави а не изведнъж на нужното ресайзване?

              Коментар


              • #22
                От: Приемам критика и съвети

                Това с няколкостепенното "ресайзване" е част от "градските легенди"... Ако имате много време и се чудите какво да правите, занимавайте се с подобни "технологии". Но резултат някакъв смислен цялата тази операция няма...
                VPetrov.photography

                Коментар


                • #23
                  От: Приемам критика и съвети

                  Първоначално публикуван от Павел Василев Преглед на мнение
                  Последните снимки ми направи впечатление че са с влошено качество при ресайзването на снимките, ползвам фотошоп по съвет на колегата Любашки и също така както снимката е 6000X4000 да ги намалявам поетапно, първо 5000..., после на 4000..., и така до 1024..., НО как по-точно, примерно в момента в който го намаля първия път от 6000 на 5000... след това какво да правя, запаметявам снимката и след това да я отворя и така няколко пъти ресайзване до 1024... така ли е правилно и защо се прави а не изведнъж на нужното ресайзване?
                  Не е необходимо да запаметяваш снимката след всяко намаляване.Просто намаляваш...след това влизаш отново в опцията за намаляването и вкарваш следващия размер и т.н.
                  Пробвай и да намаляваш изведнъж...ето появи се мнение от г-н Петров, че този начин за ресайзване с цел да не пада качеството/или поне да не пада много/ е ..."градска легенда".
                  Аз лично го правя от суеверие...пък и времето за цялата операция е точно 15 сек....
                  Така или иначе на 100кадъра/дори понякога и на доста повече/ се появява 1 който да си струва да се обработва...т.е. нещо качествено.Та не смятам, че именно тези 15сек. биха натоварили по-някакъв начин времето за постобработка.
                  Виж...ако сега се появи и обосновано мнение, за това, че този начин с неколкократното намаляване се влошава качеството, ...това е друго.Аз обаче не съм забелязал подобно нещо...
                  Ако не...нищо не губиш освен въпросните 15сек....
                  П.П. Между другото...след ресайза кадъра НЕ Е готов за постване. Аз лично правя някои допълнителни обработки, защото така или иначе, самия процес на намаляване влошава качеството
                  Няма и как да е иначе, защото принципа на ресайза е изтриването на част от пикселите/респиктивно и на част от информацията/
                  П.П.П. Дойде и друго на ум...Ако ресайзваш от Jpg ,където така или иначе по-голямата част от информация е изтрита предварително още от софтуера на фотоапарата при компресията до този формат,то е нормално да се влошава качеството още повече.
                  Затова и по-горе те посъветвах да снимаш в Raw...и след това да си обработваш кадрите.Едно е да намаляваш кадъра от 20-30мб информация, а друго е от 9мб...не мислиш ли?
                  Поздрави!
                  Последно редактирано от lubashki777; 28-12-14, 11:32.
                  NISSAN FOREVER
                  -----------------------------------------------------------------------------
                  Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

                  Коментар


                  • #24
                    От: Приемам критика и съвети

                    Някъде, из темите на Любо за преоразмеряването, бях качил линк за сваляне на "преоразмерител" пуснат за употреба от фотографски сайт. Ако има такива, които не са суеверни, могат да го пробват.
                    Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
                    Из "Златния телец"

                    Коментар


                    • #25
                      От: Приемам критика и съвети

                      В момента съм на jpeg fine формат и определено е много по-добре от обикновения jpeg, но така и иначе имам хубава и от най-висок клас голяма карта памет 32гб, ще взема по ваш съвет да снимам вече в jpeg fine + raw формат. Относно ресайзването ще го прилагам както ме посъветвахте , благодаря Ви колеги че ми помагате и съветвате, нямам приятели които се занимават изобщо с фотография и разчитам на вас за всякакви полезни съвети
                      Последно редактирано от Еделвайс; 28-12-14, 22:17. Причина: Пояснение

                      Коментар


                      • #26
                        От: Приемам критика и съвети

                        Качвам ви две еднакви снимки от с. Медвен, времето беше облачно и почти мъгливо, първата е оригиналната а втората е с корекция и ми кажете дали я одобрявате спрямо първата снимка, единственото което не ми хареса и не знам как да я обработя е твърде светлото небе, дразни и отмесва погледа от къщите...

                        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_0032.JPG
Прегледи:1
Размер:673.9 КБ
ID:5632921


                        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_0032-Обработена.jpg
Прегледи:1
Размер:569.1 КБ
ID:5632922

                        Чакам критика
                        Последно редактирано от Еделвайс; 03-01-15, 12:40. Причина: пояснение

                        Коментар


                        • #27
                          От: Приемам критика и съвети

                          Щом не ти харесва небето, значи е време да си избереш някоя програма за обработка. Да речем Лайтрум.
                          Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
                          Из "Златния телец"

                          Коментар


                          • #28
                            От: Приемам критика и съвети

                            Ползвам Photoshop CS3 и се уча сега да работя с него
                            Ето още две снимки, оригинална и преработена, харесва ли ви втората как съм я направил?

                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_0080.JPG
Прегледи:1
Размер:964.9 КБ
ID:5632965



                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_0080 Редактиран.jpg
Прегледи:3
Размер:684.1 КБ
ID:5632966


                            Коментар


                            • #29
                              От: Приемам критика и съвети

                              Първоначално публикуван от Павел Василев Преглед на мнение
                              Качвам ви две еднакви снимки от с. Медвен, времето беше облачно и почти мъгливо, първата е оригиналната а втората е с корекция и ми кажете дали я одобрявате спрямо първата снимка, единственото което не ми хареса и не знам как да я обработя е твърде светлото небе, дразни и отмесва погледа от къщите...

                              [ATTACH=CONFIG]766610[/ATTACH]


                              [ATTACH=CONFIG]766611[/ATTACH]

                              Чакам критика
                              Нищо не можеш да направиш за тези снимки, както и да ги обработваш. Небето ти е прегоряло, заради неподходящите светлинни условия. За да компенсираш това прегаряне или ползваш градиентен филтър или снимаш по изгрев или залез, което отново не изключва използването на градиенти, пола филтри и т.н. щуротии. Хубавата снимка означава хубава светлина. Няма ли я нея, никаква обработка няма да я направи шедьовър

                              Коментар


                              • #30
                                От: Приемам критика и съвети

                                Прав си, иначе имам качествен поляризатор Hoya, но чакам да получат преходник от 67мм на 77мм че никъде го няма в наличност..

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X