Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Как да си направим бекон - рецепта

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Давайте акъл - свински неволи (рецепти за св. хълбоци - бекон)

    Едно важно нещо. След 48 часа във фризера работата стана още по-добре. Промени се текстурата на сланината и месото и си стана точно като бекон.
    Обещавам да кача снимки на готовата продукция.

    Молба към модератор - моля да промяна на заглавието на темата на "Рецепта за бекон" - тъй като рецептата вече е проверена.

    Коментар


    • #17
      От: Давайте акъл - свински неволи (рецепти за св. хълбоци - бекон)

      Днес наложих първата доза 1,3 кг., само се чудя в хладилника, във фризера ли, навън ли...

      Коментар


      • #18
        От: Давайте акъл - свински неволи (рецепти за св. хълбоци - бекон)

        Раздели го на 2-3 части - квадрат - правоъгълник е най-добре. В хладилника да зрее - във фризера - после. Ако искаш месого да остане червено трябва или тази сол която писах по-горе или семена/малко сок от целина да добавиш - не много, но трябва. Аз сложих сол примесена със семена целина и стана.

        Коментар


        • #19
          От: Как да си направим бекон - рецепта

          Вече час се суши във фурната... И понеже лигите си текат си спомних за една друга Американска рецепта:
          http://foodwishes.blogspot.com/2012/...-pastrami.html
          Аз отдавна я мисля, ама как да го подготвя този corned beef?
          Явно е осолено телешко, ама много свежо изглежда. Сигурно в марина някаква кисне, ама колко време?!? Някой знае ли?

          Коментар


          • #20
            От: Как да си направим бекон - рецепта

            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_0959.jpg
Прегледи:1
Размер:114.3 КБ
ID:5644343
            Така се получи до тук, сега е във фризера и утре ще го опитам с биричка.

            Коментар


            • #21
              От: Как да си направим бекон - рецепта

              Зари, добре се е получило така като се вижда на снимката. Обаче - остави го 48 часа във фризера. (и не ги режи на резени предварително - наъ-добре на блокчета колкото длан, рязането - после. Аз го режа като вадя парчето директно от фризера - така се реже много на тънко и самите резенчете се размразяват бързо)

              Коментар


              • #22
                От: Как да си направим бекон - рецепта

                За да не е съвсем голословна темата - ето малко снимков материял от резултата с бекона:
                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20150318_061738.jpg
Прегледи:3
Размер:133.0 КБ
ID:5649129
                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20150318_061449.jpg
Прегледи:3
Размер:101.9 КБ
ID:5649130
                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20150318_062101.jpg
Прегледи:2
Размер:82.4 КБ
ID:5649131

                Коментар


                • #23
                  От: Как да си направим бекон - рецепта

                  Оня ден заложих нови 2,5 кг. бекон, а какво правите кожата? Аз мисля да я осоля за около седмица като сланината и после... знам ли?

                  Коментар


                  • #24
                    От: Как да си направим бекон - рецепта

                    Зари, после ..кожата на ленти от по 0,5 см и в тигана или на скара - барне ли ги топлото ставават меки - остават по-дъвкаеми така дори и след като изстинат.

                    Коментар


                    • #25
                      От: Давайте акъл - свински неволи (рецепти за св. хълбоци - бекон)

                      Първоначално публикуван от dido uzunov Преглед на мнение
                      Това е за 2 уши(не е малко това което излиза, че е тежка храна и е по скоро за мезене)
                      1. две уши добре изчистени се варят докато частта там където са отрязани от главата се вижда, че вече не червенее,а си е като сварено месо, но трябва да се внимава, че ако се преварят почва да се свлича кожата от хрущяла на тънката част.
                      2. през това време се белят 2 средно големи глави чесън и 2 лук. Може да се настържат, но аз ги режа на ситно и двете и ги прекарвам през пресичката за чесън. Идеята е да си пуснат сока, а гъстото да полепне по ушите после(по нататък ще пиша за това
                      3.след като смачкам чесъна и лука ги смесвам с обилно количество лимонов сок и соев сос(може да се добави и още нещо по вкус) хубаво е съда да е голям, че после там ще се сложат нарязаните уши. Опитвайте сместа и я докарайте на ваш вкус-по солена или по кисела.
                      4.готовите уши се нарязват на лентички(хубаво е да са горе-долу еднакви, че да имат накрая еднакъв вкус след цялостната обработка аз ги правя около 4см на 1,5см не че ги меря, но за да се придобие представа)
                      5. нарязаните уши се слагат в купата с приготвената марината. бъркат се добре да може гъстото от маринатата да полепне по нарязаните уши. Хубаво е да покиснат малко 20-30мин.
                      6.тигана на котлона с много малко масълце колкото до покрие дъното и да не залепва, се изсипват ушите и се бъркат почти постоянно да не залепнат и се опитват постоянно, за да ги докарате на вкус какъвто на вас ви харесва(аз ги харесвам по препечени)
                      7. след като минат през тигана се връщат обратно в останалия сок от маринатата заедно с това което е останало от масълцето в тигана и отново се объркват и може пак да покиснат преди да се сервират.

                      П.п. Всичко което описах следва реда на снимките. Тъй като заигравката особено с чесъна и лука е голяма хубаво е да си намерите работа напр. ракия с туршия върши работа гаранция
                      Като пробвате кажете става ли или нещо да подобрим
                      Пробвано! Всички си облизаха пръстите.
                      Станимир Дочев - тел.0888 939 434; 0897 800 790.
                      Jeep Grand Cherokee * WJ * 4.7 V8 * Quadra Drive * LPG LR

                      Ако можеш - дай, ако неможеш - признай!

                      Коментар


                      • #26
                        От: Как да си направим бекон - рецепта

                        Само да докладвам - и втората .. или пък третата серия стана добре по горната рецепта.
                        След обработката и престоя във фурната - бекона си е годен за дирекна консумация.

                        В момента очаквам изсушаването в хладилника на порция guanciale по рецепта от съседната тема.

                        Коментар


                        • #27
                          От: Как да си направим бекон - рецепта

                          Подкрепям, и при мен така... Само да добавя, че по-добре ми се получи със гърдите отколкото с бекона. Но рецептата се доказа неколкократно!

                          Коментар


                          • #28
                            От: Как да си направим бекон - рецепта

                            Ще покажа и в снимки:
                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:1.jpg
Прегледи:1
Размер:131.9 КБ
ID:5658273
                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:2.jpg
Прегледи:1
Размер:123.7 КБ
ID:5658274
                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:3.jpg
Прегледи:1
Размер:102.8 КБ
ID:5658275
                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:4.jpg
Прегледи:1
Размер:125.8 КБ
ID:5658276
                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:5.jpg
Прегледи:1
Размер:104.2 КБ
ID:5658277
                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:6.jpg
Прегледи:1
Размер:74.7 КБ
ID:5658278
                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:7.jpg
Прегледи:1
Размер:73.1 КБ
ID:5658279
                            Наздраве
                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_1370_20150429190747388.jpg
Прегледи:1
Размер:61.5 КБ
ID:5658280

                            Коментар


                            • #29
                              От: Как да си направим бекон - рецепта

                              Супер изглежда Зари!
                              Може ли малко пояснение и инфо за станиола и паничката с мерудийките ?

                              Аз чакам Гуанчалето да се изсУши в хладилника, че тук в гаража ми е 17 градуса, макар и сухо.

                              Коментар


                              • #30
                                От: Как да си направим бекон - рецепта

                                Мерудийките са описаните в рецептата, а в станиола ги увих за фризера.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X