Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Компютърна диагностика за Land Rover Discovery 2 Td5

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Компютърна диагностика за Land Rover Discovery 2 Td5

    Хора,приятели,предстои ми да се сдобия с Диско2 и умирам от ужас,като знам какви електроники и компютри има по него.Аз съм свикнал с Дифендъра(вече 4 години заедно),а там нямам никаква електроника и каквото и да стане,аз знам от какво е и защо е само по смяна на звук или поведение...(е последните 2 години загубих тренинг,защото няма нито 1 отказ).С Диското ще се ходи извън пътя и то с жени и деца,та за това искам да е надеждно и да го опозная.
    Та идеята ми е да се сдобия и с компютърна диагностика за Диското,че да не го гледам,както голям камък....А и официалните сервизи са ми далече.
    И въпроса ми е някой тук има ли такава диагностика?Ако да каква?Изобщо давайте препоръки,но истински,от опит,а не по принцип.
    Аз съм гледал единствено Окото на Ястреба=HawkEye и към него съм се насочил.
    2023 Honda CRF 300 Rally,2017 Dacia Duster 1,5dci 4x4 леко пипната, 2013 Honda NT700 Deauville,ABS

  • #2
    От: Компютърна диагностика за Land Rover

    Като възможности описани на хартия www.lynx-diagnostics.com ми допада повече. Недостатъка е че трябва да се носи лаптоп и май цената му е по-висока, особено ако не искаш да си ограничен на една кола... За сега не съм открил някой хак за отключване на устройството което се заключва към един VIN, ако намеря най-вероятно ще си поръчам

    Коментар


    • #3
      От: Компютърна диагностика за Land Rover

      И това го гледах.Въпроса ми е дали някой има практически опит с такава или друга диагностика.Като цяло всички се отключват за толкова модели,за колкото си платиш и това е нормално.И до колкото прочетохч не става въпрос за 1 VIN,а за един модел-например Диско2 от 1999 до 2005г.
      2023 Honda CRF 300 Rally,2017 Dacia Duster 1,5dci 4x4 леко пипната, 2013 Honda NT700 Deauville,ABS

      Коментар


      • #4
        От: Компютърна диагностика за Land Rover Discovery 2 Td5

        Ето това ти трябва: http://www.nanocom-diagnostics.com/n...p?articleid=65. По-добро е от HawkEye.
        Стадо оФци води ожесточен спор дали вълците или чакалите го обичат повече...

        Коментар


        • #5
          От: Компютърна диагностика за Land Rover Discovery 2 Td5

          На тази кола с която искаш да се сдобиеш , съм оставил един диск при документите - оригинално ремонтно ръководство . Но все пак е желателно да не се налага употребата му .

          Коментар


          • #6
            От: Компютърна диагностика за Land Rover Discovery 2 Td5

            Първоначално публикуван от plamen atanasov Преглед на мнение
            На тази кола с която искаш да се сдобиеш , съм оставил един диск при документите - оригинално ремонтно ръководство . Но все пак е желателно да не се налага употребата му .
            Благодаря!То така или иначе е задължителен атрибут.Даже то беше една от причините да е Диско2,а не 3.Разправях се с ЛР за Диско3,ама те не дават друго,освен онлайн достъп до системата с годишен абонамент,което никак не ме кефи.
            Така или иначе,компютърната диагностика си трябва при тези машини,ако човек иска всичко да му е наред и да знае какво къде го сърби и боли.
            2023 Honda CRF 300 Rally,2017 Dacia Duster 1,5dci 4x4 леко пипната, 2013 Honda NT700 Deauville,ABS

            Коментар


            • #7
              От: Компютърна диагностика за Land Rover

              Първоначално публикуван от Ianaki Преглед на мнение
              Като възможности описани на хартия www.lynx-diagnostics.com ми допада повече.
              Ето видео интродукция за LYNX:
              https://www.youtube.com/watch?v=hpHFy3yO848
              2023 Honda CRF 300 Rally,2017 Dacia Duster 1,5dci 4x4 леко пипната, 2013 Honda NT700 Deauville,ABS

              Коментар


              • #8
                От: Компютърна диагностика за Land Rover Discovery 2 Td5

                Първоначално публикуван от stargazer Преглед на мнение
                Ето това ти трябва: http://www.nanocom-diagnostics.com/n...p?articleid=65. По-добро е от HawkEye.
                Димо,защо мислиш,че това е правилното?Видях няколко негативни отзива,като този:

                https://www.youtube.com/watch?v=JfTjJvL3nJQ
                2023 Honda CRF 300 Rally,2017 Dacia Duster 1,5dci 4x4 леко пипната, 2013 Honda NT700 Deauville,ABS

                Коментар


                • #9
                  От: Компютърна диагностика за Land Rover Discovery 2 Td5

                  По-добре да не ти се налага да правиш никакви диагностики, аз за 3 г не съм правил - не се е налагало.
                  Land Lord Discovery II TD5 + Garmin Oregon 450 + Norica Marvik Gold + Sprint Apolon + Liverpool fan.
                  LZ2РSD

                  Коментар


                  • #10
                    От: Компютърна диагностика за Land Rover Discovery 2 Td5

                    Първоначално публикуван от Младен Стоянов Преглед на мнение
                    Димо,защо мислиш,че това е правилното?Видях няколко негативни отзива,като този:

                    https://www.youtube.com/watch?v=JfTjJvL3nJQ
                    Защото тези го правят най-отдавна и това, което продават в момента, е вече трето поколение уред. Проблемът е, че позволява на пълни неграмотници да бърникат там, където не им е работа, какъвто е според мен случаят в тоя клип. Иначе "правилното" е Rovacom+лаптоп или оригинален тестбук. Линкс-ът не съм го гледал изобщо досега, поради марката която стои на него. А на ястребовото око интерфейса не ми е особено user-friendly.

                    П.П. Да добавя - тия джаджи са готини, но поради спецификата на машината и не особено логичният и инженеринг понякога могат да те вкарат в доста сериозна заблуда. Пример - при проблем с подаването на гориво и недостиг на такова, грешката, която получаваш от ECU-то на колата (без значение на диагностичния уред) е "injector # open circuit" за една или повече дюзи. Което за всеки четящ диагностиката ще значи ел. проблем с окабеляването на дюзите (също често срещан)... ама като смениш кабела - пак същото. По тоя мотор са икономисани няколко сензора и това адски много пречи на електронното му диагностициране, затова и по фирмените сервизи работят на принципа проба-грешка (лошото е, че всички грешки са за сметка на клиента). Иначе, за всичко останало - спирачки, купе, окачване - машинките вършат чудесна работа.
                    Последно редактирано от stargazer; 20-12-14, 20:58.
                    Стадо оФци води ожесточен спор дали вълците или чакалите го обичат повече...

                    Коментар


                    • #11
                      От: Компютърна диагностика за Land Rover Discovery 2 Td5

                      Първоначално публикуван от shaterhand Преглед на мнение
                      По-добре да не ти се налага да правиш никакви диагностики, аз за 3 г не съм правил - не се е налагало.
                      А не беше ли твоето Диско дето пищя на Габрово,та спирахме Радо нещо да му бае?На първата разходка на Любимец едно също постоянно пищеше,ама не помня чие беше.
                      Както и да е,като чета по ингилизките форуми трите бандита са дежурен проблем,следва ги въздушното окачване,каквото моето слава богу няма.
                      Дано да не ми се налага,ама аз така много,много не мога да трая да не знам какво и е състоянието на машината,а тя не е първа младост и винаги могат да се очакват изненади.
                      Така де,и е добре някой от нас да има.Като гледам Дисководещите 2 се увеличават и май вече са повече от всички други с по-стари машини,които нямат компове.
                      Видях,че някой е променил заглавието на темата,а диагностиките за Диско2 стават за всички модели ЛР-зависи дали си платиш за допълнителен модел или не.Иначе платформата е абсолютно една и съща.
                      2023 Honda CRF 300 Rally,2017 Dacia Duster 1,5dci 4x4 леко пипната, 2013 Honda NT700 Deauville,ABS

                      Коментар


                      • #12
                        От: Компютърна диагностика за Land Rover Discovery 2 Td5

                        Първоначално публикуван от stargazer Преглед на мнение
                        Защото тези го правят най-отдавна и това, което продават в момента, е вече трето поколение уред. Проблемът е, че позволява на пълни неграмотници да бърникат там, където не им е работа, какъвто е според мен случаят в тоя клип. Иначе "правилното" е Rovacom+лаптоп или оригинален тестбук. Линкс-ът не съм го гледал изобщо досега, поради марката която стои на него. А на ястребовото око интерфейса не ми е особено user-friendly.

                        П.П. Да добавя - тия джаджи са готини, но поради спецификата на машината и не особено логичният и инженеринг понякога могат да те вкарат в доста сериозна заблуда. Пример - при проблем с подаването на гориво и недостиг на такова, грешката, която получаваш от ECU-то на колата (без значение на диагностичния уред) е "injector # open circuit" за една или повече дюзи. Което за всеки четящ диагностиката ще значи ел. проблем с окабеляването на дюзите (също често срещан)... ама като смениш кабела - пак същото. По тоя мотор са икономисани няколко сензора и това адски много пречи на електронното му диагностициране, затова и по фирмените сервизи работят на принципа проба-грешка (лошото е, че всички грешки са за сметка на клиента). Иначе, за всичко останало - спирачки, купе, окачване - машинките вършат чудесна работа.
                        Благодаря за изчерпателния(както винаги) отговор!Прав си за Hawkeye -не е с много добър HMI-human-machine interface(АААА,виждате ли колко бързо напредвам в тематиката и какви думички използвм вече,а?),но пък ми се струва най-елементарно и лесно за употреба за хора,като мен скарани с електрониката и компютрите.Все пак няма да отварям сервиз(все още),а ще го ползвам,само за да открия някой и друг проблем,който ще се появи.Така като гледам,твоя съвет е да се ориентирам към нещо,което се закача на лаптоп за по-пълна диагностика?
                        А аз нямам нищо против Брит Парт.Да,верно е че някои от по-евтините неща,като семеринги,гарнитури... са им калпави,но това иска пазара,това правят хората.Аз съм си купувал скъпи неща от тях и съм изключително доволен.Например Хеви Дюти съединител комплект-карам 4 години основно офроуд и няма мърдане,загряване,шумене-прекрасен е,120А алтернатор-вече 2 месеца никакви проблеми,а разликата в захранването се усети още след монтажа-нещата коренно се промениха.Така че мисля,че за диагностиката също мога да им се доверя-не е евтина.
                        2023 Honda CRF 300 Rally,2017 Dacia Duster 1,5dci 4x4 леко пипната, 2013 Honda NT700 Deauville,ABS

                        Коментар


                        • #13
                          От: Компютърна диагностика за Land Rover Discovery 2 Td5

                          Пищеше на любимец, понеже влязохме в реката без изолиран куплунг на компресора - тъкмо бях махнал възглавниците. А иначе нали знаеш приказката за благородния полтъргайст който дреме във всяка от нашите коли....
                          Таргата се сдоби наскоро с някакъв тестер ама мисля още не го е разучил. Да каже той.
                          Чакаме те да покажеш новия член на семейството.
                          Land Lord Discovery II TD5 + Garmin Oregon 450 + Norica Marvik Gold + Sprint Apolon + Liverpool fan.
                          LZ2РSD

                          Коментар


                          • #14
                            От: Компютърна диагностика за Land Rover Discovery 2 Td5

                            Прочетох малко повече за NANOCOM и разбрах,че те са разработили ROVACOM,който е първия афтър маркет диагностичен уред за ЛР. Разбрах още,че евтината версия за домашна употреба при тях е само за 1VIN,докато при Hawkeye и Lynx за домашна употреба получаваш програмата за един модел-примерно Диско2 и можеш да тестваш всички Диско2,а не само собственото.Ако тръгна да пазарувам,това отделно и нарочно ще ги питам.Но така или иначе по този показател NANOCOM отпада от избора.
                            Кратката равносметка е такава:
                            Hawkeye със стандартен кабел за Диско2-382евро с ДДС.Със собствен малък дисплей,без възможност за закачане на комп.
                            Lynx за Диско2 -376 евро с ДДС.Чете се през компютър с Winows.Странното е,че при него липсва отметката за ECM(electronic control module data) for EMS(engine management system)?!
                            http://www.lynx-diagnostics.com/land...e/discovery-2/
                            Последно редактирано от Младен Стоянов; 21-12-14, 14:18.
                            2023 Honda CRF 300 Rally,2017 Dacia Duster 1,5dci 4x4 леко пипната, 2013 Honda NT700 Deauville,ABS

                            Коментар


                            • #15
                              От: Компютърна диагностика за Land Rover Discovery 2 Td5

                              Aз съм с нaноком - доволен съм, имa си дребни бъгове но не сa фaтaлни, просто дрaзнещи... могa дa четa всички системи зa които имaм ключ без никaкви огрaничения по ВИН...
                              LR Disco II, Td5

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X