Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Старт спрей ?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Старт спрей ?

    Здравейте, наскоро се сдобих с Yamaha XT 600 Tenere впечатленията ми са че е доста мощен мотор, изправя се много лесно, но е само с манивела и като е студен го паля много трудно, аз ли не му знам чалъма . Днес без да искам го удавих и 2 часа ритах, тикахме го трима човека, няма превартване. Накрая крака много ме болеше и се отказах да го ритам и тогава се сетих да го пробвам със спрея пръснах 2-3 пъти във въздушния филтър, ритнах прикюфка, ритнах още 2 пъти и запали. Въпроса ми е: Може ли старт спрея да навреди на мотора?

  • #2
    От: Старт спрей ?

    Този мотор смукач има ли,използваш ли го.

    Коментар


    • #3
      От: Старт спрей ?

      Спрея вреди на всеки един двигател,не мисля,че ти е бил нужен.Вероятно не му знаеш чалъма на палене още.
      0888 074 049

      Коментар


      • #4
        От: Старт спрей ?

        Да, има смукач използвам го, но много трудно палеше и с него, а като запали гърми и хвърля огън без да му давам газ, като загрее пали лесно, пропуснах да кажа че като го взех му изби гарнитурата на главата и го закарах да му я сменят и да видят как е двигателя, смениха му 2 гарнитури, гумички на клапани, семерини, масло, маслен филтър. Като го взех от майстора почна да пали така трудно а и върви по-малко, преди правеше 180км/ч а сега със зор вдига 150км/ч. Казаха ми че сигурно е от реглажа на клапаните, вие как мислите? Вчера му скъсах манивелата ако някой има да пише.

        Коментар


        • #5
          От: Старт спрей ?

          Да не са зацепели ангренажа неправилно.
          0888 074 049

          Коментар


          • #6
            От: Старт спрей ?

            Първоначално публикуван от Наско Петков Преглед на мнение
            Да не са зацепели ангренажа неправилно.
            Много вероятно.
            Няма невъзможни работи.Тел.0888344659

            Коментар


            • #7
              От: Старт спрей ?

              180 ще вдигнеш в свободен полет , ако те пуснат от самолет . Отивай при "майстора" за рекламация .

              Коментар


              • #8
                От: Старт спрей ?

                По добре да не се връща при този маестро, че може и 120 да не достигне следващия път. С тези километри в час погледнете и в казанчето за маслото на дъното дали има метален налеп, че на пета предавка може да и опадат зъбките.
                Gnome Rhone AX2 800 1938
                Yamaha XT600Z 1VJ 1986
                Husqvarna Te 510 1989
                Argvmentvm ad novitatem

                Коментар


                • #9
                  От: Старт спрей ?

                  По принцип може и да е възможно тази скорост,на моята стара ямаха тт600 съм и правил 170км но това засечено по километраж.Няма да казвам за какви вибрации ставаше въпрос.Иначе относно паленето е възможно да е от ангренажа,махни капака на клапаните и виж дали белезите дали съвпадат,ако пък и е разтегната ангренажната верика зацепването правилно си е цяло приключение.
                  0 8 76 36 8 542

                  Коментар


                  • #10
                    От: Старт спрей ?

                    При пукане (хвърляне на огън) е възможно да е от карбуратора бедна горивна смес.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Старт спрей ?

                      Старт спрея трудно може да навреди особено като е в малки граници аз палих 2т с него.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Старт спрей ?

                        Щом мотора е запалил със старт спрей пръснат в филтърната кутия, и е заработил, то със сигурност може да се каже че проблема идва от карбуратора.
                        Имал съм абсолютно същия мотор, и проблем.
                        Когато видиш хубаво, не се радвай, когато видиш лошо, не се бой.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Старт спрей ?

                          Старт спрея се пали от налягането и това не е показател от къде е проблема. Аз пък залагам на свещ.
                          EXC TPI 2019

                          Коментар

                          Активност за темата

                          Свий

                          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                          Зареждам...
                          X