Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Проблем със спирачките на Y60

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Проблем със спирачките на Y60

    Патрола спира само на предни спирачки,като предно ляво хваща преди предно дясно,а задните почти не се усещат.След като поразмърдах лоста на кантарчето,явно нещо се раздвижи,защото пък ми блокира задно ляво.Разкачих спирачния апарат-спирачния апарат се оказа със скъсано маншонче и почти напълно блокиран в леглото си от ръжда.Утре ще го разглобявам и раздвижвам.Неясно ми остава обаче действието на кантарчето,което май разпределя спирачното усилие между предните и задните спирачки.Ще бъда благодарен,ако някой ми обясни как действа това кантарче.

  • #2
    От: Проблем със спирачките на Y60

    Първоначално публикуван от Николай Кесов Преглед на мнение
    ...Ще бъда благодарен,ако някой ми обясни как действа това кантарче.
    За обясняване нямаш проблеми.
    Тоя "кантар" е динамичен регулатор на спирачната сила на задните колела, за да се избегне плъзгането им и да се осигури минимален спирачен път. Динамичното регулиране се осъществява посредством клапан с пропорционално действие, който е свързан с еластична връзка със задния мост на машината.
    С намаляване на вертикалното натоварване върху задния мост, се намалява спирачната сила и се предотвратява блокиране на колелата.
    По просто казано, ако искаш да увеличиш спирачната сила върху задния мост намаляваш растоянието между кантара и моста и обратно.

    Коментар


    • #3
      От: Проблем със спирачките на Y60

      Първоначално публикуван от Николай Кесов Преглед на мнение
      Патрола спира само на предни спирачки,като предно ляво хваща преди предно дясно,а задните почти не се усещат.След като поразмърдах лоста на кантарчето,явно нещо се раздвижи,защото пък ми блокира задно ляво.Разкачих спирачния апарат-спирачния апарат се оказа със скъсано маншонче и почти напълно блокиран в леглото си от ръжда.Утре ще го разглобявам и раздвижвам.Неясно ми остава обаче действието на кантарчето,което май разпределя спирачното усилие между предните и задните спирачки.Ще бъда благодарен,ако някой ми обясни как действа това кантарче.
      така
      Или друго яче казано към предния мост ходи само един спирачен маркуч и налягането между ляво и дясно колело е едно и също.
      Там проблем може да е:
      1 различно запекли апарати
      2 нещо различно в накладките
      3 луфт в някой от колесните лагери като варянт 1 е най-вероятен.
      От зад Андро ти го е обяснил кантарчето увеличава обема като така намалява налягането повлияно през рамо и пружина.
      Варянт
      1 запекло кантарче доста вероятно
      2 запекъл апарат/и почти на 100%
      Honda crf450x Nissan patrоl y260 RB25DET
      Honda doninator 650 4RUNNER 5gen limited

      Sofrace Offroad Team

      Коментар


      • #4
        От: Проблем със спирачките на Y60

        С две простички думи кантарчето/регулатора на налягане/ е направен с цел когато автомобила не е натоварен/респективно не е клекнал надолу/, то да е почти затворило клапана и да не пропуска много спирачна течност/респективно налягане/ към задните спирачки.Съответно колкото повече натоварваш джипа и той кляка надолу, клапана в кантара се отваря и пропуска повече течност/респективно по-голямо налягане/към задните спирачки.Целта е при по-натоварен автомобил да се увеличи повече спирачното усилие/това защото автомобила става по-тежък и съответно спирачния път се увеличава/, а при празен автомобил да се намали спирачното усилие, с цел да не блокират поради по-леката задница/респективно по-малкото сцепление/задните колелета на автомобила.
        Та това му е работата на кантарното устройство!
        П.П.При повдигане на автомобила задължително трябва да се компенсира дължината на пружината която управлява де факто кантарното устройство.в противен случай при празен автомобил то ще е затворено нацяло и няма да има НИКАКВО усилие към задните колелета, което НЕ трябва да е така.Кантарното устройство, колкото и да е затворено при ненатоварен автомобил, НЕ е затворено на цяло...Това му положение трябва да се запази и след повдигане/лифтване/ на автомобила, в противен случай ще имаме спиране само на предните колела и съответно увеличен спирачен път!
        Поздрави!
        NISSAN FOREVER
        -----------------------------------------------------------------------------
        Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

        Коментар


        • #5
          От: Проблем със спирачките на Y60

          Благодаря на всички за разясненията относно кантарчето!Объркването ми се дължи на това,че една от тръбичките отива към предните спирачки,но вече ми е ясно защо.Днешното разглобяване показа напълно блокирала задна лява спирачка-направо беше като заварена.Търся заден ляв спирачен апарат,засега безуспешно.Ще докладвам при развитие на ситуацията.

          Коментар


          • #6
            От: Проблем със спирачките на Y60

            Първоначално публикуван от Николай Кесов Преглед на мнение
            Благодаря на всички за разясненията относно кантарчето!Объркването ми се дължи на това,че една от тръбичките отива към предните спирачки,но вече ми е ясно защо.Днешното разглобяване показа напълно блокирала задна лява спирачка-направо беше като заварена.Търся заден ляв спирачен апарат,засега безуспешно.Ще докладвам при развитие на ситуацията.
            Заден апарат за 60-тка няма смисъл!
            1-шанса да намериш апарат в изправност и не напълно раждясъл според мен са 0%
            2- дори някой да има такъв едва ли би се разделил с него за под 200лв
            3-по спомен частите барабар с буталото бяха около 50лв по-добре си направи твоя
            Honda crf450x Nissan patrоl y260 RB25DET
            Honda doninator 650 4RUNNER 5gen limited

            Sofrace Offroad Team

            Коментар


            • #7
              От: Проблем със спирачките на Y60

              Честита Нова Година на всички!За да не ми остане нещо недовършено от старата година,да си довърша темата.Колегата по-горе правилно писа,че няма да се намери напълно изправен спирачен апарат.Все пак намерих един,от който използвах само буталото.Допълнително свалих,разглобих и смазах и четирите спирачни апарата.Смених и всички скъсани маншони и уплътнения.Смених и спирачната течност,и накладките и сега вече Патролът почна да спира добре.Благодаря на всички,които взеха отношение по темата ми.

              Коментар

              Активност за темата

              Свий

              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

              Зареждам...
              X