Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Проблем след,повдигане на ВИТАРА 98г

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Проблем след,повдигане на ВИТАРА 98г

    Здравеите колеги.Проблема е с Витара 98г,16к испанска сглобка,къса база.След повдигането на Витарата при първото пускане на предния мост счупих предна лява полуоска(защото не бях изчел темата за повдигането до последната страница),замених испанската с японска полуоска и мисля че реших проблема.Но оня ден се ръгнах о едни калища и ми се видя че предни мост не върти боксува само задния.Дигнах на крик цялата предница вкл.предния мост и завъртях колелата на рака,полуоските не мръднаха а колелата се вартят сяко по отделно.Питането ми е какво може да е станало за да не зацепват полуоските,с автоматични хъбове съм,дали съм направил някаква грешка при зглабянето им или има нещо друго...Благодаря...

  • #2
    От: Проблем след,повдигане на ВИТАРА 98г

    Това сочи единствено хъбове.
    Да не си ги изключил като си въртял на ръка, че те автоматите са малко странни за който не ги познава.
    А щом си предприел повдигане и си се наврял в калта-значи имаш офроуд амбиции. Та махай автоматите, и минавай на ръчни. Или автоматите ги мини с телоподаващото, и стават вечно зацепени.
    Има ли желание-има и начин!

    Коментар


    • #3
      От: Проблем след,повдигане на ВИТАРА 98г

      Или ги замени с капачки.Има си...Хубаво е също да ограничиш малко завиването на кормилния хебел.
      0885 477 440 "Чибуратор-тЕАм"

      Коментар


      • #4
        От: Проблем след,повдигане на ВИТАРА 98г

        Вероятноста всичко да работи също не е за пренебрегване. Тези които знаят как работи автоматичния хъб ще ме разберат.
        http://vbox7.com/play:398e8b82

        Коментар


        • #5
          От: Проблем след,повдигане на ВИТАРА 98г

          А по ред на мисли как работи автоматичния хъб...за тези който си нямат представа или пък е малка.Благодаря
          Сузуки Витара ДБ 2.0 H20A малко повдигната и гуми каквито има в сервиза.
          КтМ 525еxc ендуро. +Нисан ТВ42Е Тел:0 осем 99 нула 44 35две.

          Коментар


          • #6
            От: Проблем след,повдигане на ВИТАРА 98г

            Не очаквай като завъртиш гумата автоматичния хъб да сработи и да завърти полувала. Ако искаш да провериш по този начин,правилно е да завъртиш полувала и колелото да се завърти ако всичко е наред. В първия случай би означавало полуваловете да се въртят непрестанно при движение на автомобила и в режим Н2 което обезсмисля функциите на хъбовете.
            http://vbox7.com/play:398e8b82

            Коментар


            • #7
              От: Проблем след,повдигане на ВИТАРА 98г

              И на мене ми се иска,ама не,за три влизания в калта три пъти се окопава задния мост гледам го пез вратата фърля кал като при дълбока оран а предната гума не превърта грам,а на местата дето се калям преди повдигането минавах с летните гуми без проблем...

              Коментар


              • #8
                Абе амбициите са ми болни,от прочетеното до тук и след този съвет се замислям сериозно за ръчни,но все пак каде трябва точно да ги капна с телта...Благодаря,

                Разбрах що ми думаш,утре ще пробвам,и ще разглобя хъбовете на ново за по обстоен преглед щото така не се трае.....
                Последно редактирано от CarTest™; 17-12-14, 23:28.

                Коментар


                • #9
                  От: Проблем след,повдигане на ВИТАРА 98г

                  Проблема е открит,на единия хъб е счупена една от зъбчатките и за това не работи.По прецнка темата може да бъде закрита..

                  Коментар

                  Активност за темата

                  Свий

                  В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                  Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                  Зареждам...
                  X