Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Коя да избера - Toyota Land Cruiser 4.2 или Toyota Land cruiser 3.0D-4D

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Коя да избера - Toyota Land Cruiser 4.2 или Toyota Land cruiser 3.0D-4D

    Здравейте колеги, предстои ми купуване на джип втора употреба, който ще се ползва основно за лов. Терените, където ще се движи са планински и полу-планински в района на Централен Балкан.

    Колебая се между Toyota Land Cruiser 4.2 и Toyota Land cruiser 3.0D-4D.

    Бюджета за покупката само на автомобила е около 20000 лв.

    След закупуване на един от двата автомобила, задължително ще му бъде сменено окачането с Old Man Emu, което включва предни пружини, предни амортисьори, коригиращи дистанционни шайби на предните пружини, задни пружини, задни амортисьори в комплект със защита в долната им част. Така ще повдигна автомобила с 40-50 мм., което ще позволи монтирането на по-високи офроуд гуми и съответно от там ще се повдигне височината на автомобила с още 40 мм. и съответно пътния просвет. Предвиждам и задължително монтиране на защити под резервоара, както и защити под целия джип.
    Ще бъде монтирана предна броня на ARB и в нея ще бъде поставена лебедка WORN TABOR 5400 кг.

    В последствие ще бъдат добавяни и други неща, които ще се наложат във връзка с експлоатацията на машината.

    Целта е автомобила да бъде здрав, проходим и комфортен, като не е за пренебрегване и поддръжката му, която ще бъде неизбежна по време на експлоатацията, за която ще бъде предназначен.

    Очаквам всякакви съвети, мнения и предложения във връзка с тези два автомобила и оборудването за тях, както и къде и кой може да направи това качествено и надеждно.
    LZ4RG

  • #2
    От: Коя да избера - Toyota Land Cruiser 4.2 или Toyota Land cruiser 3.0D-4D

    А добро утро!
    Държиш ли да са точно тeя 2 модела и то точно за лов?
    3.0 Д-4Д шосе + зaбешки по черни пътища ОК, ама чанч постоянно по черно за лов ще му дойде малко в повечко.
    4.2 се предполага LC 80/100/105 става, ама струва ли си да се батисва и ограничава само като за лов?
    А и от лов до лов има разлика, та да не стане да дойде на някои места малко големшък.
    А и двата вътре да ги пълниш с кал, умрели животни, кървища и псета и пяни ловджи?

    Един HiLux пикап с двойна кабина и каросерия не ти ли се нрави повече?
    Кой'т не скача е червен, кой'т не скача е червен!

    Коментар


    • #3
      От: Коя да избера - Toyota Land Cruiser 4.2 или Toyota Land cruiser 3.0D-4D

      HiLux пикап имаме два служебни, като един от тях е с двойна кабина. Струва ми се много лек, а е и малко тесен от вътре, пък и комфорта малко не ми харесва
      Един от тези пикапи отива след нова година при Сашо Ковачев за същата процедура изброена по-горе.

      Идеята е, джипа да не е много голям, защото в гората са едни тесни пътчета с много дървета покрай тях и се налага доста често да се провираме между тях. Имам идея как да се реши проблема с превозването на умрели животни и кучета, като се отстранят задните седалки и се направи термо изолирана преграда и се облече с рифелова ламарина цялата задна част. По този начин става пак пикап, но малко по-луксозен

      Виждал съм една такава 120-ка на Деян /собственик на куриерска служба/.

      Пропуснал съм да уточня, че става въпрос за TLC 70 с 4.2 мотор...
      LZ4RG

      Коментар


      • #4
        От: Коя да избера - Toyota Land Cruiser 4.2 или Toyota Land cruiser 3.0D-4D

        Е тогава няма какво да го мислиш- TLC70 с 4,2 си е баш като за там. Ако пък да нацелиш и някой HD лова се оптимира от всякъде.
        Кой'т не скача е червен, кой'т не скача е червен!

        Коментар


        • #5
          От: Коя да избера - Toyota Land Cruiser 4.2 или Toyota Land cruiser 3.0D-4D

          Щом хайлукса не ви устройва като обем и комфорт, ТЛК 70 съвсем няма да ви устрои.
          Сега не ми се рови, но мисля. че няма серийно ТЛК 70 с 4,2д. По скоро говорите за ТЛК73 , 76, 78 ... И там комфорта не е на високо ниво.

          Коментар


          • #6
            От: Коя да избера - Toyota Land Cruiser 4.2 или Toyota Land cruiser 3.0D-4D

            HZJ73 например. Мисля имаше и някви 76, ама са екзотика.
            Кой'т не скача е червен, кой'т не скача е червен!

            Коментар


            • #7
              От: Коя да избера - Toyota Land Cruiser 4.2 или Toyota Land cruiser 3.0D-4D

              Естествено, че HZJ 73, но трябва да предефинирате изискванията за "комфорт" ..това при положение, че задължително се търси къса база. 73-ката е "средна" база.
              0899 шест5313нула
              За всекиго по нещо

              Коментар


              • #8
                От: Коя да избера - Toyota Land Cruiser 4.2 или Toyota Land cruiser 3.0D-4D

                е тая
                http://www.drivearabia.com/news/2012...n-km-in-dubai/
                И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                Коментар


                • #9
                  От: Коя да избера - Toyota Land Cruiser 4.2 или Toyota Land cruiser 3.0D-4D

                  Не става въпрос за някакъв особен комфорт, все пак ще ходим с нея на лов, но имам впечатления от три ТЛК 70, които се ползват като служебни в едно ЛС. На една от тях е сменено окачването и вози добре по неравните горски терени, но другите две са със серийното окачване и пътуването с тях е доста по-различно.
                  До сега съм ползвам за лов Mercedes G 300 D къса база и нямам особени забележки, но е доста тежък и тромав, а и поддръжката му е доста скъпа.
                  Наистина не разбирам много от тези модификации на ТЛК и затова искам съвет от вас. Според мен всички изброени модели ТЛК 73, 76, 78 мисля, че ще бъдат подходящи за целта, като ми се ще мотора да е по-мощен и да няма много електроника по него.
                  Проблема е, че тези модели не се намират лесно и предлагането е ограничено.

                  Ако откриете нещо подходящо, моля споделяйте, може и на ЛС.

                  LZ4RG

                  Коментар


                  • #10
                    От: Коя да избера - Toyota Land Cruiser 4.2 или Toyota Land cruiser 3.0D-4D

                    Ей ги на 2 TLC76, ама са по над 25000 евро. Второто е няква удължена версия за 10 човека, но предполагам седалките могат да се разкачат.


                    Кой'т не скача е червен, кой'т не скача е червен!

                    Коментар


                    • #11
                      От: Коя да избера - Toyota Land Cruiser 4.2 или Toyota Land cruiser 3.0D-4D

                      Първоначално публикуван от Росен Генов Преглед на мнение
                      ...
                      Проблема е, че тези модели не се намират лесно и предлагането е ограничено.

                      Ако откриете нещо подходящо, моля споделяйте, може и на ЛС.

                      Хвърлете едно око в продажбите. Има една 73, която за втори път се появява във форума. Собственика гледам има проблеми с правилата, ама обявата още стои. Не знам, може и да е на късмет.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Коя да избера - Toyota Land Cruiser 4.2 или Toyota Land cruiser 3.0D-4D

                        Първоначално публикуван от Dagobar Преглед на мнение
                        Ей ги на 2 TLC76, ама са по над 25000 евро. Второто е няква удължена версия за 10 човека, но предполагам седалките могат да се разкачат.


                        Тези са хубави, ама надхвърлят бюджета който е предвиден
                        Бюджета за купуване на автомобила е около 20000 лв. и за доработки след това по него около 10000 лв.
                        LZ4RG

                        Коментар


                        • #13
                          От: Коя да избера - Toyota Land Cruiser 4.2 или Toyota Land cruiser 3.0D-4D

                          Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
                          Петраки..къде отиде, нали знаеш, че това първо не се намира и второ цената не се вмества в бюджета изобщо.
                          0899 шест5313нула
                          За всекиго по нещо

                          Коментар


                          • #14
                            От: Коя да избера - Toyota Land Cruiser 4.2 или Toyota Land cruiser 3.0D-4D

                            Първоначално публикуван от Росен Генов Преглед на мнение
                            Тези са хубави, ама надхвърлят бюджета който е предвиден
                            Бюджета за купуване на автомобила е около 20000 лв. и за доработки след това по него около 10000 лв.
                            Тогава остава късата база дето Андро я посочи. Тя пасва в паричните граници, но е къса.
                            Кой'т не скача е червен, кой'т не скача е червен!

                            Коментар


                            • #15
                              От: Коя да избера - Toyota Land Cruiser 4.2 или Toyota Land cruiser 3.0D-4D

                              При 73-ката няма да даваш пари за тунингови пружини..а за ресьори .
                              0899 шест5313нула
                              За всекиго по нещо

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X