Обява

Свий
Няма добавени обяви.

ГАЗ 69 Висок разход на газ

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • ГАЗ 69 Висок разход на газ

    Имам газ 69 с двигател варшава,ниса ,жук карбуратора е от жигул.На бензин ми гори 14лт-100км а на газ 24лт-100км разхода е по асфалт.Досега бях със вакумен изпарител ланди ренцо махнах го сложих турски и пак толкова какъв реглаж да правя не знам.На турския има един месингов болт за празни обороти ли е за обогатяване ли е колко да се навие.

  • #2
    От: ГАЗ 69 Висок разход на газ

    Никога не съм ги харесвал колега тези двигатели,те са известни със този голям разход на газ
    Съвет сменяи го
    0885 297985,мтел-Радо
    0876 556870,виваком като домашен

    Коментар


    • #3
      От: ГАЗ 69 Висок разход на газ

      Aми на края ще е така.А работи, пали ,върви по добре от бензин ако реша да го сменям на кои да се спра на газ 21 /417/- или газ 24/24-10/ като здравина кои е по добър.

      Коментар


      • #4
        От: ГАЗ 69 Висок разход на газ

        И аз съм със същия двигател (жуков) с еднокамерен карбуратор от варшава. Изпарителя ми не е кой знае какъв турски фема и ми дава разход от 14л до 60км в час и 15л от 60км нагоре до към 85-90км.

        Коментар


        • #5
          От: ГАЗ 69 Висок разход на газ

          Не е вярно, че двигателя на Жука гори повече. Разхода на газ е същия като на УАЗковия двигател. Моя ГАЗ 69 с двигател Жук извънградско с 60км. гори 15л. газ.
          ГАЗ 69 УАЗ 452-2 броя УАЗ 31512 Kia Sportage 2.0 16v
          Калта за УАЗа е като водата за водолаза 0886445318

          Коментар


          • #6
            От: ГАЗ 69 Висок разход на газ

            AЗ първо бях с Иков еднокамерен по добре палеше студен но не можеше да върви и разхода беше същия.Понеже сам със скорости и раздатка от 469 и бавни мостове не мога да дигна повече от 80км. Ама и при 50км пак си гори 24лт газ да е от карбуратор не знам лошо смесо образуване ли е какво е но ще ме разори.

            Коментар


            • #7
              От: ГАЗ 69 Висок разход на газ

              Друже, я снимай изпарителя и качи снимките тука. По презумпция, мощността на двигателя пада при работа на газ а разхода се дига, но и в двете посоки това е в рамките на около двайсетина процента. При тебе е почти двойно. Но ако искаш на газ да върви повече от на бензин, няма да е със разход от 15-16/100.
              Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
              Из "Златния телец"

              Коментар


              • #8
                От: ГАЗ 69 Висок разход на газ

                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:291280650958mimgas_151.jpg
Прегледи:1
Размер:48.0 КБ
ID:5629914

                Коментар


                • #9
                  От: ГАЗ 69 Висок разход на газ

                  Снимката е от нета но е този изпарител пробвал съм всякак с много с малко газ разлика само в вървенето но не и в разхода. Бронзовия болт е на оборот и половина а синия на пет и половина.

                  Коментар


                  • #10
                    От: ГАЗ 69 Висок разход на газ

                    Е тука е разказано как се регулира такъв изпарител: http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=170875

                    Тук е оригиналната версия:http://forum.fiat-bg.org/viewtopic.php?t=45869
                    Последно редактирано от коко келеша; 20-12-14, 11:53.
                    Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
                    Из "Златния телец"

                    Коментар


                    • #11
                      От: ГАЗ 69 Висок разход на газ

                      Добре колега поиграи си още година или година и половина на мотьорче със този двигател и после ще си говорим пак,аз и не само аз заради този разход на газ и слаба мощност купих преди 3 години от Драго 24 Д,направих му ремонт,двукамерен карбуратор и лети сега текеза влачи като камион дърва
                      0885 297985,мтел-Радо
                      0876 556870,виваком като домашен

                      Коментар


                      • #12
                        От: ГАЗ 69 Висок разход на газ

                        "........Понеже сам със скорости и раздатка от 469 и бавни мостове не мога да дигна повече от 80км. "

                        Може да е точно от това, че си с бавни мостове-разхождаш буталата напразно нагоре-надолу, имаш излишна мощност, която бавните мостове не позволяват да я използваш.
                        Драго, ти с какви дифове си?
                        0886 854 174

                        Коментар


                        • #13
                          От: ГАЗ 69 Висок разход на газ

                          Първоначално публикуван от Иван/Ivan Преглед на мнение
                          "........Понеже сам със скорости и раздатка от 469 и бавни мостове не мога да дигна повече от 80км. "

                          Може да е точно от това, че си с бавни мостове-разхождаш буталата напразно нагоре-надолу, имаш излишна мощност, която бавните мостове не позволяват да я използваш.
                          Драго, ти с какви дифове си?
                          Нали и на бензин разхожда същите железа.
                          Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
                          Из "Златния телец"

                          Коментар


                          • #14
                            От: ГАЗ 69 Висок разход на газ

                            Първоначално публикуван от BRANKO86 Преглед на мнение
                            AЗ първо бях с Иков еднокамерен по добре палеше студен но не можеше да върви и разхода беше същия.Понеже сам със скорости и раздатка от 469 и бавни мостове не мога да дигна повече от 80км. Ама и при 50км пак си гори 24лт газ да е от карбуратор не знам лошо смесо образуване ли е какво е но ще ме разори.
                            Имаш нещо дето не е в ред . Аз съм с УАЗ , с подобен изпарител на по дълго извънградско постигам 19/100 газ но подържам 80 км в час.
                            На нас клиренс ни трябва , не скорост

                            Коментар


                            • #15
                              От: ГАЗ 69 Висок разход на газ

                              Нов рекорд за 110км 27лт газ ще слагам пак еднокамерния да видим как ще е тогава.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X