Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Гуми и помпане. Коректно налягане и как се определя?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Гуми и помпане. Коректно налягане и как се определя?

    Не споменавате нищо за температурата на въздуха в гумата..
    Тя се променя само след 500-800м. и по-интересното е, че е различна в различните гуми. Ако пробоксува някоя температурата и се покачва с няколко градуса повече от другите.

  • #2
    До: Налягане на гумите в реално време

    Първоначално публикуван от misho22 Преглед на мнение
    Не споменавате нищо за температурата на въздуха в гумата..
    Тя се променя само след 500-800м. и по-интересното е, че е различна в различните гуми. Ако пробоксува някоя температурата и се покачва с няколко градуса повече от другите.
    Знаех си, че няма да подминем и термодинамиката, ей ся стана сложно, та чак академично...
    Land Rover Discovery I; Jeep Wrangler 4.0; Jeep Grand Cherokee 5.2.
    Honda Transalp XL600V; Suzuki DR-Z400; BMW F800GS.

    Коментар


    • #3
      До: Налягане на гумите в реално време

      Първоначално публикуван от giorgio Преглед на мнение
      Знаех си, че няма да подминем и термодинамиката, ей ся стана сложно, та чак академично...

      А бе, я си карайте джипките, че с тези сложни методи за свръхточно определяне на налягането в гумите ще вземат да ръждясат от престой ...
      Ние не сме неутрални!

      Коментар


      • #4
        До: Налягане на гумите в реално време

        +1
        Lancia Delta HF Integrale Evolucione

        Коментар


        • #5
          До: Налягане на гумите в реално време

          Аз пък да питам за монтажа на тия джаджи - по-точно откъм приемника: има ли външни антени или е само това на картинките ?
          Преди почти година си изписах таква гяволия от Германия, с етикети на Waeco - MTPM200. Та на нея към приемника се включват четири "антени" по около четири метра - трябва накрайника им да се закара до съответното колело, да се гледа нещо да не екранира сигнала и пр.
          А колкото до резервното колело, за което поменува Стефан - отделно може да се поръча датчик и за него, и за повече гуми (повече оси/сдвоени) - обаче пущината няма повече входове
          Войната е мир, свободата е робство, невежеството е сила.

          Коментар


          • #6
            До: Налягане на гумите в реално време

            Първоначално публикуван от v0id Преглед на мнение
            За тва едно манометърче от 2-3 лв върши идеална работа . Аз мойте така си ги помпя, щото държа да са на равно налягане, не знам дали е точно 1.6 или 2.0 ама изглеждат добре на външен вид като ги изравня и като е на 1.6 джипката вози по добре и сцеплението с асфалта е чувствително по добро . В бензиностанциите манометрите може и да са добри ама като ги изтърват 2-3 пъти и вече не са . И няма такива дето са добри ... поне да показваха едно и също на 2-3 мерения пък те и толкоз даже не са точни
            При мен на капачката на резервоара пише предните да са на 1.6, а задните на 1.6 ненатоварен и 1.8 при тежко натоварен. Помпам ги на 1.7 та ако има грешка нагоре да не са под 1.6. Веднъж го бях дал на баща ми за малко, че му беше на ремонт колата, и той като зареждал ги проверил, решил, че са меки и по някаква причина му хрумнало, че трябва да са по-напомпани, отколкото на лека кола и ги направил на 2.2 ... Леле! Като се качих и тръгнах през Искърското дефиле на мокро нямаше завой дето да не занеса, преди да се усетя да ги изпусна... ама то не е лесно да се досетиш какво става при положение, че преди три дни собственоръчно си ги направил на 1.7...
            Грамотността е прозорец към интелекта, ако човек не може да усвои дори майчиния си език, то потенциала му за нещо повече е под въпрос.

            Коментар


            • #7
              До: Налягане на гумите в реално време

              Първоначално публикуван от ivanik1978 Преглед на мнение
              Аз пък да питам за монтажа на тия джаджи - по-точно откъм приемника: има ли външни антени или е само това на картинките ?
              Преди почти година си изписах таква гяволия от Германия, с етикети на Waeco - MTPM200. Та на нея към приемника се включват четири "антени" по около четири метра - трябва накрайника им да се закара до съответното колело, да се гледа нещо да не екранира сигнала и пр.
              А колкото до резервното колело, за което поменува Стефан - отделно може да се поръча датчик и за него, и за повече гуми (повече оси/сдвоени) - обаче пущината няма повече входове
              За резервен датчик не знам дали се продава(за резервната гума), ще попита и ще пиша. В комплекта са 4бр. на този модел с външния монтаж(с капачките) са надписани коя капачка за коя гума е. На другия модел няма значение, как приемника разбира кой датчик в коя гума си сложил нямам представа но в описанието на продукта пише, че ако направиш ротация на гумите на са нужни никакви пренастройки. Няма 4 антени, а само една която си е на приемника и е къса. Не се правят кой знае какви монтажи, само захранване(може от запалката или от предпазителите). За батерийте в датчиците дават 7 години гаранция. Има модели за автомобили с повече от 4 колела за повече инфо тук
              Прикачени файлове

              Коментар


              • #8
                До: Налягане на гумите в реално време

                Благодаря, попрочетох - за вътрешните пише, че има 4 ID модула, които се разместват при разместване на гумите.
                Тази машинка е по-умна от моята, че и по-евтина . Минавам към тестове.
                Войната е мир, свободата е робство, невежеството е сила.

                Коментар


                • #9
                  До: Налягане на гумите в реално време

                  Първоначално публикуван от v0id Преглед на мнение
                  За тва едно манометърче от 2-3 лв върши идеална работа . Аз мойте така си ги помпя, щото държа да са на равно налягане, не знам дали е точно 1.6 или 2.0 ама изглеждат добре на външен вид като ги изравня и като е на 1.6 джипката вози по добре и сцеплението с асфалта е чувствително по добро . В бензиностанциите манометрите може и да са добри ама като ги изтърват 2-3 пъти и вече не са . И няма такива дето са добри ... поне да показваха едно и също на 2-3 мерения пък те и толкоз даже не са точни
                  Колега, карането с по - ниско налягане в случая на 1.6 е изключително опасно с джип . При по остър завой с 60 километра в час дори, може да се разбортира от усукване. Обръщането е неизбежно. Зная такива случаи.
                  Не ми пука за лака , а за пропуснатите приключения ))

                  Коментар


                  • #10
                    До: Налягане на гумите в реално време

                    Първоначално публикуван от Nik Nikolov Преглед на мнение
                    Колега, карането с по - ниско налягане в случая на 1.6 е изключително опасно с джип . При по остър завой с 60 километра в час дори, може да се разбортира от усукване. Обръщането е неизбежно. Зная такива случаи.
                    Добре де. При мен тогава защо производителят препоръчва такова налягане? Мисля, че той би трябвало да знае най-добре...
                    Грамотността е прозорец към интелекта, ако човек не може да усвои дори майчиния си език, то потенциала му за нещо повече е под въпрос.

                    Коментар


                    • #11
                      До: Налягане на гумите в реално време

                      Първоначално публикуван от Zaarin Преглед на мнение
                      Добре де. При мен тогава защо производителят препоръчва такова налягане? Мисля, че той би трябвало да знае най-добре...
                      Вероятно е много леко джипче. Сузуки или подобно. О сетих се той и колегата Void е с Сузуки. Моя грешка, пардон. Щом е по спесификация, разбира се.
                      Не ми пука за лака , а за пропуснатите приключения ))

                      Коментар


                      • #12
                        До: Налягане на гумите в реално време

                        Първоначално публикуван от Nik Nikolov Преглед на мнение
                        Вероятно е много леко джипче. Сузуки или подобно. О сетих се той и колегата Void е с Сузуки. Моя грешка, пардон. Щом е по спесификация, разбира се.
                        Дайхацу Фероза. Да лекичко е, макар и не колкото сузукитата. Във всеки случай не бих го карал с по-напампани, защото живота ми е по-скъп от няколко гуми
                        Грамотността е прозорец към интелекта, ако човек не може да усвои дори майчиния си език, то потенциала му за нещо повече е под въпрос.

                        Коментар


                        • #13
                          До: Налягане на гумите в реално време

                          Хмм, мен ми писна от дебалансиране на гуми и си мисля да си поръчам от щатите 4 пакета с гранули/като пясък/ за вътрешно балансиране и това сигурно няма да издържи и ще се скапе...

                          Коментар


                          • #14
                            До: Налягане на гумите в реално време

                            А мислил ли си да смениш гумите, защото да се дебалансират много начесто или е некачествен баланса или проблема е в гумите.

                            Коментар


                            • #15
                              До: Налягане на гумите в реално време

                              Или в джантите. И ръждата по тях.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X