Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Гуми и помпане. Коректно налягане и как се определя?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    До: Налягане на гумите в реално време

    Първоначално публикуван от Zaarin Преглед на мнение
    Дайхацу Фероза. Да лекичко е, макар и не колкото сузукитата. Във всеки случай не бих го карал с по-напампани, защото живота ми е по-скъп от няколко гуми
    И аз карам Фероза но налягане под 2,2 атм ми се струват мекички. Веднъж ги изпусках на 1,7 атм и по асвалта бях като на лед(не че нямах сцепление, а джипката се люшкаше на балона на гумите).

    Коментар


    • #17
      До: Налягане на гумите в реално време

      Амии, гумите са нови, не мисля да ги сменям, то и проблем с тях нямам, джантите са алуминиеви, нямат грам ръжда, но никой до сега не си прави трудЪ да ги балансира с тежести за алуминиеви, а не за стоманени. Така де, те падат тея, а и другите може да падат...

      Коментар


      • #18
        До: Налягане на гумите в реално време

        Първоначално публикуван от Насов Преглед на мнение
        Амии, гумите са нови, не мисля да ги сменям, то и проблем с тях нямам, джантите са алуминиеви, нямат грам ръжда, но никой до сега не си прави трудЪ да ги балансира с тежести за алуминиеви, а не за стоманени. Така де, те падат тея, а и другите може да падат...
        Ами тогава проблема си е в задбалансиращото устройство.

        Коментар


        • #19
          До: Налягане на гумите в реално време

          А защо мислиш че алуминиевите не ръждясват? И по тях си стават язви, и всичк окато при другите. И се разбалансират.

          Коментар


          • #20
            До: Налягане на гумите в реално време

            Първоначално публикуван от kinex Преглед на мнение
            На ОМВ са точни.
            Тоя балон на OMV за да припомпиш една гума, трябва да го пълниш средно по пет пъти. Избягвам да припомпвам гуми там.
            Случайността е съвпадение на обстоятелства, предварително обмислени и организирани!

            Коментар


            • #21
              До: Налягане на гумите в реално време

              Първоначално публикуван от fireman160 Преглед на мнение
              Тоя балон на OMV за да припомпиш една гума, трябва да го пълниш средно по пет пъти. Избягвам да припомпвам гуми там.
              Дали на ОМВ, дали на Лукойл - за големи гуми не вършат работа.
              Ние не сме неутрални!

              Коментар


              • #22
                До: Налягане на гумите в реално време

                Първоначално публикуван от Zaarin Преглед на мнение
                При мен на капачката на резервоара пише предните да са на 1.6, а задните на 1.6 ненатоварен и 1.8 при тежко натоварен. Помпам ги на 1.7 та ако има грешка нагоре да не са под 1.6. Веднъж го бях дал на баща ми за малко, че му беше на ремонт колата, и той като зареждал ги проверил, решил, че са меки и по някаква причина му хрумнало, че трябва да са по-напомпани, отколкото на лека кола и ги направил на 2.2 ... Леле! Като се качих и тръгнах през Искърското дефиле на мокро нямаше завой дето да не занеса, преди да се усетя да ги изпусна... ама то не е лесно да се досетиш какво става при положение, че преди три дни собственоръчно си ги направил на 1.7...
                Не се гледа, какво пише на капачката на резервоара а на самата гума. Това налягане е за оригиналните гуми, т.е. за гумите, с които е излязла от завода.
                Случайността е съвпадение на обстоятелства, предварително обмислени и организирани!

                Коментар


                • #23
                  До: Налягане на гумите в реално време

                  Първоначално публикуван от fireman160 Преглед на мнение
                  Не се гледа, какво пише на капачката на резервоара а на самата гума. Това налягане е за оригиналните гуми, т.е. за гумите, с които е излязла от завода.
                  Това важи само за Нивите.

                  Коментар


                  • #24
                    До: Налягане на гумите в реално време

                    Първоначално публикуван от Насов Преглед на мнение
                    джантите са алуминиеви, нямат грам ръжда...
                    съзнавам, че звучи малоумно, но все пак - проверяваш ли ги за кривина (джантите) ?
                    от личен опит е доказано, че четири джанти могат да станат едновременно на яйца и осморки от два месеца каране в София, да не говоря за един чифт мотоциклетни - те за един ....
                    Войната е мир, свободата е робство, невежеството е сила.

                    Коментар


                    • #25
                      До: Налягане на гумите в реално време

                      Първоначално публикуван от kinex Преглед на мнение
                      Това важи само за Нивите.
                      Смешно е да не знаеш, щом караш джип, че и това е отбелязано на гумата. По добре да се помогне на човек, отколкото да се пишат глупости и да ги четем.
                      Случайността е съвпадение на обстоятелства, предварително обмислени и организирани!

                      Коментар


                      • #26
                        До: Налягане на гумите в реално време

                        Първоначално публикуван от fireman160 Преглед на мнение
                        Смешно е да не знаеш, щом караш джип, че и това е отбелязано на гумата. По добре да се помогне на човек, отколкото да се пишат глупости и да ги четем.
                        +1

                        Коментар


                        • #27
                          До: Налягане на гумите в реално време

                          Първоначално публикуван от fireman160 Преглед на мнение
                          Смешно е да не знаеш, щом караш джип, че и това е отбелязано на гумата.
                          Аз що си мисля, че на гумите е отбелязано максималното налягане, до което може да си помпи, а не нещо друго.

                          Досега още не съм видял напр. на сайт на производител на гуми да се дават данни за препоръчвано налягане на дадена гума. Препоръката е "Вижте какво пише на стикера или в наръчника"
                          Ние не сме неутрални!

                          Коментар


                          • #28
                            До: Налягане на гумите в реално време

                            Не, на гумата пише тъкмо номиналното. Препоръчваното обичайно.

                            Коментар


                            • #29
                              До: Налягане на гумите в реално време

                              Първоначално публикуван от Стефан Преглед на мнение
                              Не, на гумата пише тъкмо номиналното. Препоръчваното обичайно.
                              А бе, "Max press" ми звучи като като Maximum Pressure, пък не знам ...

                              И където обясняват маркировките на гумите този параметър го дават или като "Maximum pressure" или като "Maximum cold inflation"

                              http://www.tirerack.com/tires/tirete....jsp?techid=33

                              http://www.tiredefects.com/tire-markings.cfm

                              http://eu.goodyear.com/ru_ru/advice/...tire/index.jsp

                              Отговор на често задаван въпрос от сайта на Кумхо

                              04. What is the appropriate air pressure for the tire?Because the appropriate air pressure level differs by the car, please refer to the owner's manual.


                              И още един производител на гуми по въпроса:


                              As shown above, tires have the maximum load and pressure
                              indicated on the sidewall. Many drivers misunderstand
                              this as the correct inflation pressure for the tire.
                              It is the maximum cold inflation pressure, not the
                              'proper inflation' pressure.

                              http://www.toyojapan.com/tires/pdf/TTT_14.pdf
                              Последно редактирано от Чавдар (V93); 05-10-07, 23:44.
                              Ние не сме неутрални!

                              Коментар


                              • #30
                                До: Налягане на гумите в реално време

                                А по какъв друг начин с две думи и една цифра да обясниш на юзера колко да напомпа гумите?
                                Или някой ще си вземе беля на главата да пише там минималното и максималното допустими, и после да плаща че идиотчето ги е карало обратно?

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X