Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Запитване за Дайхацу Роки!

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Запитване за Дайхацу Роки!

    Правя това запитване от името на приятел, комуто искам да помогна. Аз самия нищо не разбирам от джипове (явно и приятеля ми също), та за това се обръщам тук с молба за помощ!
    Джипа е Дайхацу Роки 85-86г. 2,8 дизел (не е турбо)! Проблема е че се е спукала главата на двигателя, някакъв пръстен (доколкото разбрах) е паднал в цилиндъра и е счупил едно от буталата.
    Въпросите ми са следните:
    1. Може ли да се намери някъде глава втора употреба и къде?
    2. Удачно ли е да се търси бутало втора употреба (майстора е казал че става, ама аз не съм сигурен че е прав), или трябва да се търсят нови всичките бутала?
    3. В случай че не успеят да оправят този двигател, може ли да се присади двигател от Фероза или бензиново Роки? Ако може, моля препоръчайте сервиз но някъде около София не по далече (аз съм от Сандански), че нашите майстори казват че не могат да се справят!
    4. Ако можете да дадете някакви телефони или адреси на магазини продаващи части за тази марка?

    Благодаря предварително на отзовалите се!
    "Do not correct a fool, for he will hate you;
    Correct a wise man, for he will appreciate you."

  • #2
    До: Запитване за Дайхацу Роки!

    Паднал е бренера ... верояно ...
    Глава търсете ... ама не знам къде ще намерите.
    Чугунена е и почти е невъзможно да се завари!

    Нова струва 2000 - 2200 евра!
    Кольо "Дупетата вървят и с мастика... "

    Ясен Супер Модератор: "Абе при мене как не увисва?" "хм, представих си Багера по бельо."

    Коментар


    • #3
      До: Запитване за Дайхацу Роки!

      Ако сте от Сандански отидете до Петрич, Здравко живее на края на града, като идваш от Сандански на кръстовището на центъра завиваш в дясно, точно преди да излезеш от града завиваш в последната улица в ляво, там е Здравко, подозирам ще има поне няколко джипки Дайхатцу... Здравко въпреки кусурите си има много добри майстори и мнооого резервни части...

      Успех и късмет приятелю.

      Поздрави,
      Бъдете живи и здрави!

      Коментар


      • #4
        До: Запитване за Дайхацу Роки!

        Първоначално публикуван от BatGeorgeone Преглед на мнение
        Ако сте от Сандански отидете до Петрич, Здравко живее на края на града, като идваш от Сандански на кръстовището на центъра завиваш в дясно, точно преди да излезеш от града завиваш в последната улица в ляво, там е Здравко, подозирам ще има поне няколко джипки Дайхатцу... Здравко въпреки кусурите си има много добри майстори и мнооого резервни части...

        Успех и късмет приятелю.

        Поздрави,
        Благодаря за съвета, обаче там вече търсихме и няма! Човека е поел ангажимент да търси но е казал че няма голяма надежда да намери скоро! А ловния сезон си върви!
        "Do not correct a fool, for he will hate you;
        Correct a wise man, for he will appreciate you."

        Коментар


        • #5
          До: Запитване за Дайхацу Роки!

          Ако е за лов предимно, намерете някой ударен МПС с двигател над 2 литра и го насаждайте, МПС под 500 лева, насаждане 1000 лева ето за 1500 лева сте в джаза...

          Поздрави,
          Бъдете живи и здрави!

          Коментар


          • #6
            До: Запитване за Дайхацу Роки!

            Ами аз за това питам и за сервиз евентуално някой ако може да ми каже, където да се наемат да присадят двигател! Нашите майстори не се наемат, сложна им се вижда работата!
            "Do not correct a fool, for he will hate you;
            Correct a wise man, for he will appreciate you."

            Коментар


            • #7
              До: Запитване за Дайхацу Роки!

              Имаш лично съобщение...

              Поздрави,
              Бъдете живи и здрави!

              Коментар

              Активност за темата

              Свий

              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

              Зареждам...
              X