Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Проектът УАЗ 452 самосвал

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Проектът УАЗ 452 самосвал

    Първоначално публикуван от Искрен Преглед на мнение
    Не всички заварки са заварени с вежен , а може ли да се обосновеш защо заваряването с вежен нете радва ? А относно магнитния съединител не вярвам да има проблем , гледам че братушките ползват такова задвижване на хидравличната помпа и твърдят че няма проблем . Но тепърва ще разберем дали е така
    Защото,както казва Владо ТС,вежена става само за огради на гробища.Майтапа настрана,ама вежена не е подходящ за динамични натоварвания,а шасито ще се суче.
    "The two most important days in your life are the day you are born and the day you find out why."
    Mark Twain
    СтоЕнчA

    Коментар


    • #32
      От: Проектът УАЗ 452 самосвал

      Първоначално публикуван от Shtaiga Преглед на мнение
      Защото,както казва Владо ТС,вежена става само за огради на гробища...
      И за асмалък... ама на ялова лозница...Има помпи на 12V с мощност 2KW и 3KW.120 лв струва по яката.Наличния цилиндър ша го бута...ама са консултирай с Архимед,кое шъ вдигаш.Уазката или Земята...

      Коментар


      • #33
        От: Проектът УАЗ 452 самосвал

        Къде ги има тея помпи по 120 лв ? че аз под 300 лв не намирам помпа с електромотор.

        Коментар


        • #34
          От: Проектът УАЗ 452 самосвал

          Един съвет, ако позволиш. Сложи един Х (хикс) отзад на спомагателната рама (надшасито). Може и парче ламарина, ако няма място за хикс. Значително повишаваш устойчивостта на усукване на рамата при вдигнат кош. Така намаляваш риска да се обърнеш при разтоварване назад.

          Коментар


          • #35
            От: Проектът УАЗ 452 самосвал

            Незнам дали ще има нужда от х (хикс) в задната част понеже като сложих и гредите на които ще лежи цилиндъра се получи ето това.

            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Снимка0265.jpg
Прегледи:1
Размер:161.0 КБ
ID:5629898Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Снимка0266.jpg
Прегледи:1
Размер:192.2 КБ
ID:5629897

            Коментар


            • #36
              От: Проектът УАЗ 452 самосвал

              Хиксът укрепва в друго направление и съвсем не е излишен. Не зная как ще закрепваш легена. Той би могъл да играе тази роля.
              Дори две шини 30мм да кръстосаш, ще държат.
              "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

              Коментар


              • #37
                От: Проектът УАЗ 452 самосвал

                Първоначално публикуван от Scrapheap Преглед на мнение
                Хиксът укрепва в друго направление и съвсем не е излишен. Не зная как ще закрепваш легена. Той би могъл да играе тази роля.
                Дори две шини 30мм да кръстосаш, ще държат.
                Точно. Хикса пречи на усукването. Може да се сложат профили (диагонално) в двете пространства до гредите за крика. Другия източник на усукване/люлеене е окачването отзад, понеже липсва стабилизираща щанга.

                Коментар


                • #38
                  От: Проектът УАЗ 452 самосвал

                  Коментар


                  • #39
                    От: Проектът УАЗ 452 самосвал

                    Малко снимков материал от днес , добре че и времето беше хубаво и привърших с двете рами за самосвала .
                    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Снимка0262.jpg
Прегледи:1
Размер:111.9 КБ
ID:5629983Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Снимка0269.jpg
Прегледи:1
Размер:211.1 КБ
ID:5629984Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Снимка0270.jpg
Прегледи:1
Размер:209.8 КБ
ID:5629985

                    И

                    Коментар


                    • #40
                      От: Проектът УАЗ 452 самосвал

                      След като свърших със заварките ги подготвих и минах с грунд 3в1, и се получи ето това .

                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Снимка0274.jpg
Прегледи:1
Размер:173.6 КБ
ID:5629986Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Снимка0273.jpg
Прегледи:1
Размер:183.0 КБ
ID:5629987Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Снимка0272.jpg
Прегледи:1
Размер:140.5 КБ
ID:5629988Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Снимка0271.jpg
Прегледи:1
Размер:155.6 КБ
ID:5629989

                      На последните две снимки се виждат ушите които направих за да държат коша да не играе насам натам при спуснато положение . Утре докато изсъхне напълно грунда се заемам да направя стойка за газовата бутилка преди да съм сложил коша че след това ще ми е трудно да се навирам под него .

                      Коментар


                      • #41
                        От: Проектът УАЗ 452 самосвал

                        Според мен цялата конструкция, въпреки прекалено многото рами и железа няма да бъде достатъчно здрава за по-тежки товари.
                        Първо ще почне да къса заварките. Бих ползвал леген със здрава конструкция и рамата на самия автомобил със съответното подсилване и преправяне.
                        "Вежен" и профили от железарията понякога са родени един за друг, но нямат никакво място в МПС, освен като товар.
                        "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

                        Коментар


                        • #42
                          От: Проектът УАЗ 452 самосвал

                          Несъм много съгласен с теб относно профилите от железарията че нямат място в МПС, но неми се спори по тоя въпрос . Рамите не са никак много ,повечето самосвални камиони са с две рами както аз съм го направил. Какво имаш предвид под по тежки товари? До 2 тона съм сигурен че няма да има проблем със конструкцията а аз едва ли някога ще я товаря толкова много , за големи товари имам ифа и газ 53 самосвали , и един куп друга тежка техника понеже това с което се занимавам ми го изисква . А за заварките както казах и преди не са правени всичките с вежен с него само са прехващани профилите след това е заварявано с НОРД така че неми се вярва да се скъса заварка .

                          Коментар


                          • #43
                            От: Проектът УАЗ 452 самосвал

                            Смятал ли си колко килограма е цялата конструкция? Да не се окаже в даден момент, че окачването няма да издържи.



                            Средната греда на която ляга цилиндъра е много слаба. Ще се осуче и изпокъса заварките.
                            Последно редактирано от ak101; 20-12-14, 22:16.

                            Коментар


                            • #44
                              От: Проектът УАЗ 452 самосвал

                              Материалите за конструкцията ми правят 148 кг + 20 кг цилиндъра = 168 кг - 170 кг с електродите тях не съм ги теглил само коша които ще ляга над тея греди не съм го теглил но предполагам с него ще стане около 300-350 кг маскимум. Той и оригиналния и тежи толкова ако не и повече , а за окачването ще издържи както писах няма да я товаря много .

                              Коментар


                              • #45
                                От: Проектът УАЗ 452 самосвал

                                Първоначално публикуван от ak101 Преглед на мнение
                                Смятал ли си колко килограма е цялата конструкция? Да не се окаже в даден момент, че окачването няма да издържи.



                                Средната греда на която ляга цилиндъра е много слаба. Ще се осуче и изпокъса заварките.
                                Не гледаш правилната снимка . Средната греда е П профил който затворих със шина 6 мм и се получи правоъгълен профил, който е заварен и отстрани, не вярвам да се сгъне . Но всичко това ще покаже само времето .

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X