Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Проектът УАЗ 452 самосвал

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Проектът УАЗ 452 самосвал

    Когато крика е в средата(за тристранно разтоварване) помпата трябва да е много добра!! Защо-защото вдига целия товар.Ако поставиш по дълъг крик отпред(като на Камаз) и помпата и крика работят в много лек режим.След като искаш само задно разтоварване по добре е крика да е отпред. С поздрав Борето

    Коментар


    • #17
      От: Проектът УАЗ 452 самосвал

      Колега, вземи си направи, стойки в преданта част от към кабината, да има къде да ляга тоя кош. Иначе ще лашка насам-натам и ще изпокъса всичко дето си нашравил. Завари буферни тампони от вътрешната част на рамата и направи по някоя и друга напречна греда, знам че е уазка, но все пак ще носиш багаш с тая машина. Където си нарпавил задните уха за разтораврване, врежи си профила и вътре в самата кухина сложи желязо и го завари, да не е кухо, при ухата и захвата им

      Коментар


      • #18
        От: Проектът УАЗ 452 самосвал

        Стойки задължително ще има просто още не съм ги сложил , а днес вече сложих напречните греди, не ги бях сложил до сега понеже трябваше да сложа цилиндъра тъй като горната му част ще е захваната на едната напречна греда . Тея дни ще кача снимки за да видите какво се е получило че днес не можах.

        Коментар


        • #19
          От: Проектът УАЗ 452 самосвал

          Първоначално публикуван от boreto2 Преглед на мнение
          Когато крика е в средата(за тристранно разтоварване) помпата трябва да е много добра!! Защо-защото вдига целия товар.Ако поставиш по дълъг крик отпред(като на Камаз) и помпата и крика работят в много лек режим.След като искаш само задно разтоварване по добре е крика да е отпред. С поздрав Борето
          Да това го знам , но ако го сложа отпред ще ми трябва доста по дълъг цилиндър както каза, от там следва че ще бъде и доста по тежък , и по голям резервоар за масло ще ми трябва, иначе ще му е леко като вдига но аз не мисля да я товаря кой знае колко много . За по голям товар имам 5 тонен тристранен самосвал Уазката ще я ползвам за по дребни неща . И благодаря за съветите .

          Коментар


          • #20
            От: Проектът УАЗ 452 самосвал

            Ако има начин задвижи помпата с два ремъка.За магнитния съединител съм скептичен,заваряването с "Вежен" също не ме радва.Успех с проекта...
            "The two most important days in your life are the day you are born and the day you find out why."
            Mark Twain
            СтоЕнчA

            Коментар


            • #21
              От: Проектът УАЗ 452 самосвал

              Не всички заварки са заварени с вежен , а може ли да се обосновеш защо заваряването с вежен нете радва ? А относно магнитния съединител не вярвам да има проблем , гледам че братушките ползват такова задвижване на хидравличната помпа и твърдят че няма проблем . Но тепърва ще разберем дали е така

              Коментар


              • #22
                От: Проектът УАЗ 452 самосвал

                Тия палази, нали имаха КОМ от раздатъчната кутия, за мен по-добър вариант от механичния за задвижване на помпа или друг елемент няма. Премисли си добре, защото при товар тая попма, където ще я въртиш с ремък, 100% ще вземе да приплъзвай и файдата от самосвала ще е нула. Преди да се си хвърлил, потърси си КОМ, най бързо, лесно и спестява главоболия. Поздрави и усех с проекта.

                Коментар


                • #23
                  От: Проектът УАЗ 452 самосвал

                  Имал съм УАЗ-ка и не съм видял УАЗ непретоварен.А после що се чупели . С поздрав Борето

                  Коментар


                  • #24
                    От: Проектът УАЗ 452 самосвал

                    Мой приятел имаше уаз оригинален самосвал. Така и не го загледах къде му е помпата. Но си вдигаше прилично, а си го товареше доста с бетон и варов разтвор.
                    На сърбела майката му е чесането.
                    Борислав Борисов Русе О885 О37815

                    Коментар


                    • #25
                      От: Проектът УАЗ 452 самосвал

                      Този цилиндър е с малък диаметър и както мислиш да го сложиш близко до ушите за да вдигне 1,5-2тона ще му трябват поне 80-90бара налягане, а с помпа нш10 100% ще приплъзва или ремъка, или съединителя, или и двете. Може и да работи известно време, но докато се износи ремъка или съединителя. Пробвай пак за всеки случай, но ако можеш да намериш помпа от електрическа станция шансовете за успех за по-големи - зъбните колела на тези помпи са като часовникарски и няма да прави толкова голямо събротивление колкото нш10. Аз като правих моята уазка също мислех за този вариант и даже си бях приготвил съединител с трапецовиден ремък и такава помпа от ел.станция, но съвсем случайно намерих ком за раздатката и така и не пробвах този вариант с ремък.

                      Коментар


                      • #26
                        От: Проектът УАЗ 452 самосвал

                        http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=71472 Тук има уаз с помпа задвижвана от стартер.

                        Коментар


                        • #27
                          От: Проектът УАЗ 452 самосвал

                          Цилиндъра не е изобщо с малък диаметър за товара който смятам да повдигам , 80 мм е най големия му диаметър така че за 1.5 -2 тона е предостатъчен . Не знам дали си виждал на ифа W 50 самосвал цилиндъра той е 100 мм най големия му диаметър и без проблем вдига 6-7 тона. Така че с цилиндъра няма да имам проблем. Относно помпата дават и капацитет максимум 210 бара налягане , на това налягане съм съгласен че ще преплъзва ремъка , но ако успява до 90-100 бара да го вдига не трябва да има проблем с ремъка , тъй като такава помпа я има заводско да се задвижва с трапецовиден рамък но има клапан който е ограничен на 90 бара , от там съдя че до това налягане няма да преплъзва ремъка стига да е достатъчно за да вдигне коша. Иначе ако ми изпадне КОМ за уаз на добра цена бих го взел

                          Коментар


                          • #28
                            От: Проектът УАЗ 452 самосвал

                            Първоначално публикуван от dobrito1 Преглед на мнение
                            http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=71472 Тук има уаз с помпа задвижвана от стартер.
                            И тоя вариант го обмислях , също е добро изпълнение но трябва стартера да е на иглени лагери , понеже ако е с втулки много бързо ще се износват. Най добре и най лесно за изпълнение е с КОМ или цяла хидравлична станция. До края на тая година то не остана много ще умувам на кой вариант да се спра.

                            Коментар


                            • #29
                              От: Проектът УАЗ 452 самосвал

                              Имам ифа и сам си я направих самосвал, само че попмата й се задвижва от раздатъчната кутия и не е проблем да вдигне и 10 тона. Колкото е по-голям диаметъра на цилиндъра, толкова по-малко бара му трябват за да вдигне даден товар, но на теб явно ти е ясно това и ще чакаме пробите, пък дано аз да греша Помисли и за вариант ако не намериш ком да си го направиш сам, с ремък ще ти качи и разхода на гориво.

                              Коментар


                              • #30
                                От: Проектът УАЗ 452 самосвал

                                Съгласен съм че е така , колкото е по голям диаметъра на цилиндъра толкова по малко бара му трябват за да вдигне даден товар.Като идея е добра да си направя сам ком , но дали ще си струва цялата манипулация като средства дали няма да ми излезе колкото да си взема готова електрическа хидравлична станция от падащ борд или самосвал. Иначе ако изпадне някой КОМ за уаз или някой има излишен да свирка .

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X