Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Подготовка на Land Rover Discovery 1 за тежко трофи

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Подготовка на Диско 1 за тежко трофи

    Jfl
    Първоначално публикуван от Tedo56 Преглед на мнение
    Живко, ти ма умря. Навсякъде се пъчим колко сме си вдигнали джипа и кви големи гуми сме си сложили, а ти изведнъж - никакъв лифт.
    Може ли по подробно за причините, моля те начи.
    Това е проблема на повечето които имат джип - да изглежда огромен и внушителен ... ама става само за пред кафето ...
    Основната идея на всички състезателни джипове е да си максимално проходим , да имаш възможно най голям клиренс . Това става с портални мостове или с големи гуми . Порталните са много скъпи , тогава слагаш по големи гуми - да ама те не влизат и какво правиш , почваш да повдигаш или да правиш боди лифт . И почват едни зверски лифтове от 4 5 инча а оттам и проблемите - напълно променена геометрия , влошено управление , натоварване на карета и кардани , сбъркан кастор , шими и още други , но основният проблем е че с лифта вдигаш центъра на тежестта . Това е най големият проблем на всички състезателни джипове ! Всеки се стреми да е максимално нисък и лек със максимален просвет . Това е истината - лифта няма място в състезателен джип , слагаш максимално големи гуми доколкото ти позволява двигателя и трансмисията за да постигнеш клиренса който искаш . Ще кажеш ама аз ще сложа фланци за да подобря страничната устойчивост - ми високия център на тежестта пак си остава , само дето си намаляваш радиуса на завоя , натоварваш лагерите на главината и увеличаваш широчината на моста за да можеш по лесно да се заклещиш между дърветата
    VEREYA MOTORSPORT TEAM

    Коментар


    • #32
      От: Подготовка на Land Rover Discovery 1 за тежко трофи

      Лудия - преди да похарчиш и леф - намери време да се разходиш до Пловдив. После и до Варна.
      Не започвай нищо преди да ти се изясни концепцията и да имаш ясна визия за всяко нещо, което ще се случи по жипа.

      Тези с кашкавалите ги слушай, ма не им обръщай внимание - те едно си знаят и едно си повтарят - няма да им промениш мнението
      Колкото повече книги четат децата ви, толкова по-малко ще слушат чалга!

      Коментар


      • #33
        От: Подготовка на Land Rover Discovery 1 за тежко трофи

        Преди да започнеш да "нариваш"едни големи пари що не погледнеш готовите направени джипове.....ей тея се продават и са наблизко!
        driving Offroad .. IPSC shooting and hunting

        Коментар


        • #34
          От: Подготовка на Land Rover Discovery 1 за тежко трофи

          Ако аз правех трофи машина на базата на Ровър, бих направил следното:

          1. Купето отива на боклука, цялото. Изгражда се прстранствена рама и клетка за пилота и навигатора.
          1а. Шасито се запазва заради регистрацията, а и с готово шаси проектирането е много по-лесно.
          2. Набляга се на олекотяване, по-малко на усилване.
          3. Според бюджета - дългоходови амортисьори (поне 27 см) или коилоувъри. Бъмпстопове.
          4. Изграждане на втора кутия около шасито (обшиване) с 3 мм ламарина.
          5. Отзад 4-линк, с отделни елементи (А-рамото на боклука). Отпред остават оригиналните носачи. Всички връзки със шасито се усилват допълнително.
          6. Отпред хидравлична или механична лебетка
          7. Отзад електричка, която да може да се впряга през тавана и да тегли настрани
          8. Гуми 35" ама истински - по-големи стават много скъпи и трансмисията става консуматив
          9. Компютъра на двигателя и малкото останала електроника отиват на тавана
          10. Радиатора отзад, радиатор на хидравликата на волана и допълнителен за скоростната кутия (особено ако е автомат)
          11. Много други неща, за които не се сешам в момента.

          Имахме подобен проект, но отиде в кошчето поради смяна на концепцията и огранияения в бюджета.

          Коментар


          • #35
            От: Подготовка на Land Rover Discovery 1 за тежко трофи

            Лудуя, намерих нещо от старите години. Двата Ровъра направени както ти искаш.

            https://www.youtube.com/watch?v=sLv2...Ype8K4&index=9

            Клипа е на финала на Шумен 2008 или 2009.
            Първия е 3,9 а втория е 4,6 , но в клипа работи на 6 цилиндъра.

            С трансмисията вече всички са наясно как става. Моторите още не, но не е трудно. А окачването към днешна дата се счита за бюджетно и аз ще ти го покажа. Даже имам едно резервно окачване останало от ония години...
            Последно редактирано от rusev; 19-12-14, 16:09.
            Garage 31 Ltd - Classic Land Cruisers restoration

            Коментар


            • #36
              От: Подготовка на Диско 1 за тежко трофи

              Първоначално публикуван от Бакалов Преглед на мнение
              JflТова е проблема на повечето които имат джип - да изглежда огромен и внушителен ... ама става само за пред кафето ...
              Основната идея на всички състезателни джипове е да си максимално проходим , да имаш възможно най голям клиренс . Това става с портални мостове или с големи гуми . Порталните са много скъпи , тогава слагаш по големи гуми - да ама те не влизат и какво правиш , почваш да повдигаш или да правиш боди лифт . И почват едни зверски лифтове от 4 5 инча а оттам и проблемите - напълно променена геометрия , влошено управление , натоварване на карета и кардани , сбъркан кастор , шими и още други , но основният проблем е че с лифта вдигаш центъра на тежестта . Това е най големият проблем на всички състезателни джипове ! Всеки се стреми да е максимално нисък и лек със максимален просвет . Това е истината - лифта няма място в състезателен джип , слагаш максимално големи гуми доколкото ти позволява двигателя и трансмисията за да постигнеш клиренса който искаш . Ще кажеш ама аз ще сложа фланци за да подобря страничната устойчивост - ми високия център на тежестта пак си остава , само дето си намаляваш радиуса на завоя , натоварваш лагерите на главината и увеличаваш широчината на моста за да можеш по лесно да се заклещиш между дърветата
              +1.И добавям-най-важното в едно трофи е да завършиш,т.е. да имаш надеждна машина,а не някакъв франкещнайн, който както казва Живко няма и 1 правилен ъгъл в геометрията.Така,че режи,слагай клетки и лебдки,слагай блокажи и яки полуоски-това само подобрява безопасността и надеждността.Но не бутай ориигналните размери на окачване и управление,само им сложи по-яки амове и пружини,усилени щанги и т.н.
              Относно клетката-аз си я поръчах от QT services,щото и аз като теб разсъждажах,че безопасността е най-важното.Верно,клетката дойде точно огъната и всичко пасна и е много яка,но е ужасно скъпа.Мисля,че и тук могат да се намерят безшевни тръби и да се направи студено огъване.
              Ето това е процеса на правене на моята клетка-тогава имах време и да се обяснявам под всяка снимка:
              http://www.offroad-bulgaria.com/albu...id=1995&page=2

              Та,моя съвет е
              1.Правиш всичко здраво,много здраво-както си почнал
              2.Изрязваш пречещите свесове
              3.Махаш всичко излишно-т.е. олекотяваш
              4.Слагаш клетка
              5.Слагаш си необходимите лебедки-сам ще се убедиш,че като натопиш няколко пъти електрическата под вода,ще даде фира
              Караш и анализираш.Чак след това решаваш дали да местиш радиатор,дали да буташ двигателя,дали ти трябват по-големи гуми,по-мощен мотор,по-високо или по-добро/качествено(описващо терена и абсорбиращо перфектно) окачване,по-големи ходове или по-голяма стабилност на всякакви наклони.
              Само до т.4 ще стъпиш на над 10 бона,може би 15
              Последно редактирано от Младен Стоянов; 19-12-14, 20:07.
              2023 Honda CRF 300 Rally,2017 Dacia Duster 1,5dci 4x4 леко пипната, 2013 Honda NT700 Deauville,ABS

              Коментар


              • #37
                От: Подготовка на Land Rover Discovery 1 за тежко трофи

                Първоначално публикуван от rusev Преглед на мнение
                Лудуя, намерих нещо от старите години. Двата Ровъра направени както ти искаш.

                https://www.youtube.com/watch?v=sLv2...Ype8K4&index=9

                Клипа е на финала на Шумен 2008 или 2009.
                Първия е 3,9 а втория е 4,6 , но в клипа работи на 6 цилиндъра.

                С трансмисията вече всички са наясно как става. Моторите още не, но не е трудно. А окачването към днешна дата се счита за бюджетно и аз ще ти го покажа. Даже имам едно резервно окачване останало от ония години...
                Май трябва да се организирам за разходка до Пловдив ,в най-скоро време
                rusev : Най-обичам заводските решения. В една автомобилна фирма има достатъчно високоплатени умни глави. Единствено в offroad-bulgaria.com има повече и по-подготвени специалисти.
                0898 51 31 46

                Коментар


                • #38
                  От: Подготовка на Land Rover Discovery 1 за тежко трофи

                  Първоначално публикуван от kokocholi
                  Аз пък ...имам един 4.6 с портвани глави, най-големите клапани , 440сс дюзи , боен разпределителен вал , голямо тротъл боди и още каквото се сетиш.
                  Коко за трофи 4,6цата се прави по друг начин. Иначе много електроника и до първата по-дълбока локва спира.
                  А на Младен много здраве.
                  Garage 31 Ltd - Classic Land Cruisers restoration

                  Коментар


                  • #39
                    От: Подготовка на Диско 1 за тежко трофи

                    Първоначално публикуван от Младен Стоянов Преглед на мнение
                    +1.И добавям-най-важното в едно трофи е да завършиш,т.е. да имаш надеждна машина,а не някакъв франкещнайн, който както казва Живко няма и 1 правилен ъгъл в геометрията.Така,че режи,слагай клетки и лебдки,слагай блокажи и яки полуоски-това само подобрява безопасността и надеждността.Но не бутай ориигналните размери на окачване и управление,само им сложи по-яки амове и пружини,усилени щанги и т.н.
                    Относно клетката-аз си я поръчах от QT services,щото и аз като теб разсъждажах,че безопасността е най-важното.Верно,клетката дойде точно огъната и всичко пасна и е много яка,но е ужасно скъпа.Мисля,че и тук могат да се намерят безшевни тръби и да се направи студено огъване.
                    Ето това е процеса на правене на моята клетка-тогава имах време и да се обяснявам под всяка снимка:
                    http://www.offroad-bulgaria.com/albu...id=1995&page=2

                    Та,моя съвет е
                    1.Правиш всичко здраво,много здраво-както си почнал
                    2.Изрязваш пречещите свесове
                    3.Махаш всичко излишно-т.е. олекотяваш
                    4.Слагаш клетка
                    5.Слагаш си необходимите лебедки-сам ще се убедиш,че като натопиш няколко пъти електрическата под вода,ще даде фира
                    Караш и анализираш.Чак след това решаваш дали да местиш радиатор,дали да буташ двигателя,дали ти трябват по-големи гуми,по-мощен мотор,по-високо или по-добро/качествено(описващо терена и абсорбиращо перфектно) окачване,по-големи ходове или по-голяма стабилност на всякакви наклони.
                    Само до т.4 ще стъпиш на над 10 бона,може би 15
                    Младене,ясно ми е колко ще ми струва ама .... мерака бате е голям .
                    Между другото се загледах в готови направени машини ама си мисля че все нещо не им е наред.Не мога да си обясня как така даваш едни кинти за да направиш нещо и след това го продаваш за без пари
                    rusev : Най-обичам заводските решения. В една автомобилна фирма има достатъчно високоплатени умни глави. Единствено в offroad-bulgaria.com има повече и по-подготвени специалисти.
                    0898 51 31 46

                    Коментар


                    • #40
                      От: Подготовка на Land Rover Discovery 1 за тежко трофи

                      http://www.ebay.co.uk/itm/2012132075...%3AMEBIDX%3AIT

                      Иначе излизат и такива машини ...
                      rusev : Най-обичам заводските решения. В една автомобилна фирма има достатъчно високоплатени умни глави. Единствено в offroad-bulgaria.com има повече и по-подготвени специалисти.
                      0898 51 31 46

                      Коментар


                      • #41
                        От: Подготовка на Диско 1 за тежко трофи

                        Първоначално публикуван от edin_lyd Преглед на мнение
                        Младене,ясно ми е колко ще ми струва ама .... мерака бате е голям .
                        Между другото се загледах в готови направени машини ама си мисля че все нещо не им е наред.Не мога да си обясня как така даваш едни кинти за да направиш нещо и след това го продаваш за без пари
                        Като нямаш време да се занимаваш или няма къде да я държиш или не знам какво още.Аз съм подобен случай,ама в никакъв случай не смятам да си подаря машината за пари каквито ти ми показа на Русе.Но свят широк,хора всякакви.Аз 1 година бях навигатор на 1 много сбъркан Вранглер,направен с пари,много пари,и нямаше 1 състезание,на което да не се строшим.Така че, не се знае на какво ще попаднеш.Но ако улучиш читава направена машина излиза по-изгодно(в общия случай),от колкото да я правиш сам.
                        2023 Honda CRF 300 Rally,2017 Dacia Duster 1,5dci 4x4 леко пипната, 2013 Honda NT700 Deauville,ABS

                        Коментар


                        • #42
                          От: Подготовка на Диско 1 за тежко трофи

                          Първоначално публикуван от Младен Стоянов Преглед на мнение
                          Като нямаш време да се занимаваш или няма къде да я държиш или не знам какво още.Аз съм подобен случай,ама в никакъв случай не смятам да си подаря машината за пари каквито ти ми показа на Русе.Но свят широк,хора всякакви.Аз 1 година бях навигатор на 1 много сбъркан Вранглер,направен с пари,много пари,и нямаше 1 състезание,на което да не се строшим.Така че, не се знае на какво ще попаднеш.Но ако улучиш читава направена машина излиза по-изгодно(в общия случай),от колкото да я правиш сам.
                          Да поясним на аудиторията ,за да не остане някой с погрешно мнение:
                          Не съм правил предложение за купуване на дефендъра на Младен ,а му показвах обяви е ebay на много (според мен)направени машини на подозрително ниски цени.
                          rusev : Най-обичам заводските решения. В една автомобилна фирма има достатъчно високоплатени умни глави. Единствено в offroad-bulgaria.com има повече и по-подготвени специалисти.
                          0898 51 31 46

                          Коментар


                          • #43
                            От: Подготовка на Диско 1 за тежко трофи

                            Първоначално публикуван от edin_lyd Преглед на мнение
                            Да поясним на аудиторията ,за да не остане някой с погрешно мнение:
                            Не съм правил предложение за купуване на дефендъра на Младен ,а му показвах обяви е ebay на много (според мен)направени машини на подозрително ниски цени.
                            На Младен колата е на добра цена. Ще спестиш пари и най-важното време. А и след като я покараш два сезона ще се понаучиш и ще знаеш какво искаш. Ако правенето на колата за теб не е част от забавлението не се хващай. В ибей добра и ефтина кола не съм видял.
                            Garage 31 Ltd - Classic Land Cruisers restoration

                            Коментар


                            • #44
                              От: Подготовка на Диско 1 за тежко трофи

                              Първоначално публикуван от rusev Преглед на мнение
                              На Младен колата е на добра цена. Ще спестиш пари и най-важното време. А и след като я покараш два сезона ще се понаучиш и ще знаеш какво искаш. Ако правенето на колата за теб не е част от забавлението не се хващай. В ибей добра и ефтина кола не съм видял.
                              Не съм казал че на Младен колата е скъпа или лоша а и малко по-назад в темата мисля че споменах че не искам дизел..Ако исках да си купя готова кола .... досега щях да съм го направил.
                              rusev : Най-обичам заводските решения. В една автомобилна фирма има достатъчно високоплатени умни глави. Единствено в offroad-bulgaria.com има повече и по-подготвени специалисти.
                              0898 51 31 46

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X