Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Работен джип за планина

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Работен джип за планина

    Знам, на няколко пъти ползвахме нива и много ме дразнеха всичките тъпи дефекти: парното не работеше когато бях целия мокър и измръзнах, после пък се включи и започна да бачка когато беше вече жега и др.такива мали дразнещи неща. Мицубиши L200 и Toyota hilux как са като коли?

    Коментар


    • #17
      От: Работен джип за планина

      Дългите Патрули требе и да са с дълги цени иначе и с тех ще им побелеят космите по разни скрити места! Най-добър, но бавен откъм време е варианта за саморъчно докарване на подходящите машини от странство. Марково, евтино и здраво у България нема! Ако се карат само по планините, може да се ослушвате и за десен волан. Поне от тая посока да е по-ниска цената.
      Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
      Из "Златния телец"

      Коментар


      • #18
        От: Работен джип за планина

        Хай-лукса си е за тази работа но по-добре си иди до чужбина сам да си я вземеш.
        Grand Vitra ddis 2008
        SEAT Althea XL tsi 2010
        Mitsubishi Canter

        Коментар


        • #19
          От: Работен джип за планина

          Забравихте сакралния въпрос- колко вонги е бюджета, та да се знае какво може да се търси и предлага за тея пари.
          Кой'т не скача е червен, кой'т не скача е червен!

          Коментар


          • #20
            От: Работен джип за планина

            Първоначално публикуван от maxaffey Преглед на мнение
            Здравейте,

            да питам, че тук най-разбирате.

            Работим в планината и все лоши терени, като имаме няколко трактора. Хората, които работят с тях се качват всеки ден и понякога по няколко пъти на ден до тях за да бачкат и ползваме два джипа нисан терано 1, като единя е пикап. В тях държим всички инструменти, гориво, смазочни масла и др.

            Проблема е че от кофти терена, който се изминава всеки ден (понякога и над 50,60 км. на ден, всеки ден в продължение на повече от 300 дни в годината) правим много ремонти на тези джипки и до момента ни излизат златни (купили сме ги по 3000 и 2500 лева и за последните 6, 7 месеца сме дали над 10 000 лева за ремонти по тях).

            Дайте съвет с какви джипки да ги заменим, за да можем да вършим същата работа но да ни излиза по-евтино. Мислихме за лада нива, но проблема е че са малки вътре и неможем да поберем изобщо багажа а тези с 5 врати ми казаха че не са толкова добри, като тривратките.

            Мерси предварително
            3000 за колата +10000 на 6 месеца !!! -- за 5 г са 53 000 лв

            Купете си по-нови или нови коли предназначени за това. Ако са с гаранция разходите ще са само по-придобиването. Всичко това е по евтино от твоя експеримент със старо с поддръжка.
            Ако не ви стигат парите преосмислете целия бизнес, ако нямате пари за да се осигурите с нормален превоз до обекта, нещо не е наред, предоговорете условията първо.
            Т5
            Crossrunner

            Коментар


            • #21
              От: Работен джип за планина

              Първоначално публикуван от maxaffey Преглед на мнение
              Знам, на няколко пъти ползвахме нива и много ме дразнеха всичките тъпи дефекти: парното не работеше когато бях целия мокър и измръзнах, после пък се включи и започна да бачка когато беше вече жега и др.такива мали дразнещи неща. Мицубиши L200 и Toyota hilux как са като коли?
              Хайлукс , но този вариант Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC02318.jpg
Прегледи:1
Размер:123.8 КБ
ID:5628891 и с такова окачване Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC02320.jpg
Прегледи:1
Размер:107.5 КБ
ID:5628892
              На нас клиренс ни трябва , не скорост

              Коментар


              • #22
                От: Работен джип за планина

                Tераното се води здрав джип. Здрав поне колкото Паджерото и по здрав от всички други с независимо окачване отпред. Проблема, че вие сте купили и карате първото Терано, от което вече няма живи по улиците. Аз лично бих продължил с Терано, но втората генерация, до 96г. Няколко такива машини и в момента в който се тотализира отива за резервни части за автопарка. Бих си назначил и един читав механик и оборудвал един гараж с канал, щото тия коли искат ТО и не може само да се карат и като се строшат да се реве колко не ставали за тая работа.

                Коментар


                • #23
                  От: Работен джип за планина

                  10 000лв за ремонти за 6 месеца Че то остава ли време да ги изкарате от сервиза... Дайте 10 000 /поне/ за джипка и тогава ремонтите ще са Ви по 2000 за 6 месеца... Но трябва и да си има отговорник за всяка машина, че служебната кола е като чуждата жена...
                  помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

                  Коментар


                  • #24
                    От: Работен джип за планина

                    Първоначално публикуван от Аndro 160 Преглед на мнение
                    Tераното се води здрав джип. Здрав поне колкото Паджерото и по здрав от всички други с независимо окачване отпред.
                    Ето това е недостатъка на форумите! А истината е, че от всички джипове за гората Тераното има най-лошо конструирано и най-често чупещо се предно окачване. Колкото и да се напъвам не мога да се сетя за по-голяма недомислица от долните носачи и кормилната уредба на Тераното!
                    Росен Спасов (0+) LZ1SMY 0878110730
                    Най-добрите ми спомени са предстоящите!

                    Коментар


                    • #25
                      От: Работен джип за планина

                      Първоначално публикуван от sobax Преглед на мнение
                      Ето това е недостатъка на форумите ...!
                      Да, че се говори на килограм!
                      "Кормилна уредба", "долни носачи", "недомислици"!? Като си толкова категоричен не е ли редно да кажеш нещо конкретно! Каква е разликата, с какво тия разлики при Тераното правят джипа по трошлив от "всички останали джипове за гората"!?

                      Коментар


                      • #26
                        От: Работен джип за планина

                        С какво ли се занимавате-с дърводобил или...

                        Коментар


                        • #27
                          От: Работен джип за планина

                          Господине, знам, че сте много компетентен и с голям авторитет тук във форума и ми е малко неудобно, но след като го пожелавате...
                          Оста на въртене на долния носач на Тераното НЕ съвпада с оста на въртене на торсиона. От там и усилието на изкълчване, и триещите сили и тяхните съпротивителни такива водят до често скапване на капачката на торсиона. Понеже двете основни втулки на същия носач не лежат и не се въртят в една и съща ос натоварването, което си предизвикват една на друга е огромно. От там по-слабата (задната), която е закрепена с една ламаринка за шасито се скапва. Като я направиш достатъчно здрава се счупва онзи колос на инженерната мисъл, а именно желязото, с два напречни отвора, ос и резба, в задната част на носача, наречено на кратко БОЛТ, каквото нещо не се среща никъде в автомобилостроенето.
                          Толкова за долния носач. Като имам време ще продължа с горния, а после с онази кормилна щанга, приличаща на кучешки кокал от анимационен филм. За десерт може да спомена и хебела. Знаете ли, че за Терано се предлага КИТ за усилване на хебел?
                          Росен Спасов (0+) LZ1SMY 0878110730
                          Най-добрите ми спомени са предстоящите!

                          Коментар


                          • #28
                            От: Работен джип за планина

                            Първоначално публикуван от sobax Преглед на мнение
                            ... знам, че сте много компетентен ...
                            Не съм "много компетентен". Поне не дотолкова, че да ходя да гледам коя ос с коя ос не съвпада и да решавам, че конструкторите от Нисан са по некомпетентни от мен!
                            Виж, влез в раздела на Нисан и виж колко "капачки" на торсионите са се счупили! Виж и колко често някой сменя сайнлет фтулките на долния носач.
                            Тая кормилна щанга, за която говориш, не знам някой друг джип с независимо окачване и корм. кутия да я няма! И да не и се разбиват накрайниците. Аз да си я ремонтирам изцяло ми излиза 50лв. и надживява джипа. Прословутия хебел ми излиза 20 лв. и той също го надживява.
                            Пак ти казвам, вместо да откриваш америка, влез в раздела на Нисан и чети от какво се оплакват хората. Други са слабите места на Тераното и аз много добре ги знам, щото тоя джип съм го разглобил и сглобил основно няколко пъти!

                            Коментар


                            • #29
                              От: Работен джип за планина

                              Кажи, че имаш Терано, бе човек. От тук трябваше да почнем.
                              Аз имам една Лада четворка. Найш ква е яка.
                              И не ме карай да влизам в раздела на Нисан, а питай аз или Спарки колко подобрения сме измислили за да се чупи по-малко тая предница. Нека и автора на темата да каже не съвпадат ли изброените от мен неща с тези - ценообразуващите му
                              Росен Спасов (0+) LZ1SMY 0878110730
                              Най-добрите ми спомени са предстоящите!

                              Коментар


                              • #30
                                От: Работен джип за планина

                                Яко задълба! Нямам терано и няма да купя за мен. Не го харесвам, но не поради причините изброени от теб.
                                Нямам намерение да споря повече, ходи гледай коя ос с коя как са!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X