Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Въпрос за Внос на кола от Германия

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Въпрос за Внос на кола от Германия

    Здравейте колеги,
    Предстои ми пътуване до Германия,ще купувам кола оттам.
    Някой би ли дал съвет,за връщането /ще си я карам обратно колата/ като ще мина
    от Германия-Чехия-Словакия-Унгария-Румъния-Дунав мост/Русе.
    Въпросът ми е за съвети относнокакви винетки и такси има,откъде се купуват ,какви са цените им.
    Благодаря
    ...тръгвам вдругиден,всяка информация ще ми е от полза
    Хонда CR-V 2.4 IVTEC

  • #2
    От: Въпрос за Внос на кола от Германия

    Чехия и Словакия ги избегни по възможност - мини през Австрия...
    Винетките са им скъпи, магистралата в Чехия е от времето на Хитлер и може да ти изпаднат зъбите, а пък е пълно и с полицаи... Аз колкото пъти съм минавал през Чехия, толкова пъти са ме глобявали за превишена скорост /огр. на магистрала е 120кмч и стоят с бусове с камери/
    помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

    Коментар


    • #3
      От: Въпрос за Внос на кола от Германия

      В Германия за Аутобаните не се плаща нищо (все още). За там си приготви между 60-90 евро за транзитни номера. Вземи си червените, макарче са по-скъпи. Преди правеха някви проблеми по различните граници ако си с жълтите. Спазари се и натисни продавача той да поема прехвърлянето, мисля някъде към 40-50 евро беше и то. За Австрия винетката e към 8-9 евро за 10 дена (най-малкия възможон срок). За Унгария винетката е 10-12 евро (зависи къде я купиш и на какъв курс ще ти хванат форинта). От Унгария натам (Румъния) вече не знам, аз винаги минавам през Сърбия.
      Кой'т не скача е червен, кой'т не скача е червен!

      Коментар


      • #4
        От: Въпрос за Внос на кола от Германия

        Задграничния ми паспорт е изтекъл,затова и ще съм с лична карта ,а за Сърбия ще ми трябва мисля и паспорт,затова и планувам връщане по този маршрут .Макар че като гледам картата мога да мина през Австрия-Унгария-Румъния
        Хонда CR-V 2.4 IVTEC

        Коментар


        • #5
          От: Въпрос за Внос на кола от Германия

          През Сърбия също ще минеш с лична карта.

          Коментар


          • #6
            От: Въпрос за Внос на кола от Германия

            През Сърбия съм минавал и с лична карта. Или може само с лична карта или не им се е заяждало за задграничния паспорт. При всичкии случаи обаче никога повече не искам да стъпвам в Румъния, ако освен от това не ми зависи живота.
            Кой'т не скача е червен, кой'т не скача е червен!

            Коментар


            • #7
              От: Въпрос за Внос на кола от Германия

              Всъщност сега чета из нета ,че от 2010 може и само с лична карта да минава през Сърбия.Има ли някой наскоро минавал оттам?
              Ако е така ще мина през Австрия и Сърбия.
              Хонда CR-V 2.4 IVTEC

              Коментар


              • #8
                От: Въпрос за Внос на кола от Германия

                Еми тогава си приготви около още мисля бяха около 40 евро общо за путaрини. Аз му викам царския път- мирно и спокойно си караш. При Белград гледай да хванеш околовръстното и да не влизаш в града. Малко по заобиколно е, ама си спестяваш задръстванията. На сръбско-унгарската граница е възможно да има доста чакане, защото доста хора се прибират по Коледа и сърбите не си дават много зор с обработката на документите. След Ниш в посока БГ внимавай на пътя, защото вече е зима и участъка е известен със завоите си и частични заледявания + КАТаджии.

                Ако ти се наложи да спиш по сръбско, избери си голяма бензиностанция с паркинг от веригите, за зареждане също само на тях. Желателно е в Сърбия да си смениш евро за динари, за да не те ментят с курса. Най добре още в началото на Сърбия. Курса мисля беше някъде между 111-115 динара за 1 евро.
                Кой'т не скача е червен, кой'т не скача е червен!

                Коментар


                • #9
                  От: Въпрос за Внос на кола от Германия

                  Първоначално публикуван от Dagobar Преглед на мнение
                  Ако ти се наложи да спиш по сръбско, избери си голяма бензиностанция с паркинг от веригите, за зареждане също само на тях. Желателно е в Сърбия да си смениш евро за динари, за да не те ментят с курса. Най добре още в началото на Сърбия. Курса мисля беше някъде между 111-115 динара за 1 евро.
                  Вземат и дебит/кредит карти. И на патарините и на големите бензиностанции.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Въпрос за Внос на кола от Германия

                    Благодаря колега,полезно инфо
                    Значи доколкото разбрах,по-добре е пътя Германия-Австрия-Унгария-Сърбия отколкото Чехия-Словакия-Унгария-Румъния??
                    А някой може ли да ми каже имената на граничните пунктове откъдето се прекосяват границите?
                    Хонда CR-V 2.4 IVTEC

                    Коментар


                    • #11
                      От: Въпрос за Внос на кола от Германия

                      За да вземеш червени транзитни номера с които няма да имаш проблеми ти трябва валиден TÜV сертификат на колата.
                      Ако няма такъв и вземеш жълти, трябва да караш само през ноща докато има по малко полиция, и задължително през Румъния навръщане.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Въпрос за Внос на кола от Германия

                        Първоначално публикуван от Пенчо Преглед на мнение
                        Вземат и дебит/кредит карти. И на патарините и на големите бензиностанции.
                        Може. Аз такива дяволски творения не ползвам и не съм се интересувал как е с тях.

                        Първоначално публикуван от milenzh Преглед на мнение
                        Благодаря колега,полезно инфо
                        Значи доколкото разбрах,по-добре е пътя Германия-Австрия-Унгария-Сърбия отколкото Чехия-Словакия-Унгария-Румъния??
                        А някой може ли да ми каже имената на граничните пунктове откъдето се прекосяват границите?
                        Имаш ли навигация / GPS? Ако да в Германия му дай Пасау, след него Виена, преди Виена му даваш Будапеща, след Будапеща му даваш Белград и след това София. Може и директно Германия-Сифя да му дадеш, ама то почва само да си избира маршрута, които не винаги съвпада с трасето, което ти искаш. Или в настройките на GPS бъркаш и му даваш поредните точки една след друга.
                        Другото машинката си го прави сама.
                        Кой'т не скача е червен, кой'т не скача е червен!

                        Коментар


                        • #13
                          От: Въпрос за Внос на кола от Германия

                          Първоначално публикуван от dj_nako Преглед на мнение
                          За да вземеш червени транзитни номера с които няма да имаш проблеми ти трябва валиден TÜV сертификат на колата.
                          Ако няма такъв и вземеш жълти, трябва да караш само през ноща докато има по малко полиция, и задължително през Румъния навръщане.
                          То ако няма TUV и в самата Германия може да забрави да кара. Само на колесар или да се моли на Бога да не го спипат немските полицаи, щотo тогава жална му майка. Всъщност нищо страшно- парична глоба и спиране от движение до отстраняване на проблема, какъвто и да е той. Те хора не ядат, ама паричната болка си я бива.
                          Кой'т не скача е червен, кой'т не скача е червен!

                          Коментар


                          • #14
                            От: Въпрос за Внос на кола от Германия

                            Първоначално публикуван от milenzh Преглед на мнение
                            Благодаря колега,полезно инфо
                            Значи доколкото разбрах,по-добре е пътя Германия-Австрия-Унгария-Сърбия отколкото Чехия-Словакия-Унгария-Румъния??
                            А някой може ли да ми каже имената на граничните пунктове откъдето се прекосяват границите?
                            Влез в сайта Viamichelin, напиши си откъде тръгваш и каде искаш да стигнеш, прехвърли го на GPS и си готов,
                            Grand Vitra ddis 2008
                            SEAT Althea XL tsi 2010
                            Mitsubishi Canter

                            Коментар


                            • #15
                              От: Въпрос за Внос на кола от Германия

                              Първоначално публикуван от Dagobar Преглед на мнение
                              Може. Аз такива дяволски творения не ползвам и не съм се интересувал как е с тях.


                              .
                              Аз пък си мислех, че сме края на 2014, а не 1994.
                              Щото аз сметка за какво да е кеш, не плащам от поне 10 години.
                              Изключвам кварталния плодзеленчук. Даже и интернета си го плащам от вкъщи, че и преводи към и от чужбина правя.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X