Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Въпрос за Внос на кола от Германия

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Въпрос за Внос на кола от Германия

    Първоначално публикуван от Пенчо Преглед на мнение
    Аз пък си мислех, че сме края на 2014, а не 1994.
    Щото аз сметка за какво да е кеш, не плащам от поне 10 години.
    Изключвам кварталния плодзеленчук. Даже и интернета си го плащам от вкъщи, че и преводи към и от чужбина правя.
    Кредитна карта задължително ще имам.Винетки откъде се вземат?От Бензиностанците ли,както в България?
    Хонда CR-V 2.4 IVTEC

    Коментар


    • #17
      От: Въпрос за Внос на кола от Германия

      Първоначално публикуван от Dagobar Преглед на мнение
      Може. Аз такива дяволски творения не ползвам и не съм се интересувал как е с тях.


      Имаш ли навигация / GPS? Ако да в Германия му дай Пасау, след него Виена, преди Виена му даваш Будапеща, след Будапеща му даваш Белград и след това София. Може и директно Германия-Сифя да му дадеш, ама то почва само да си избира маршрута, които не винаги съвпада с трасето, което ти искаш. Или в настройките на GPS бъркаш и му даваш поредните точки една след друга.
      Другото машинката си го прави сама.
      Имам навигация,Благодаря за градовете които ми даде ,ще карам през тях.
      Хонда CR-V 2.4 IVTEC

      Коментар


      • #18
        От: Въпрос за Внос на кола от Германия

        Първоначално публикуван от milenzh Преглед на мнение
        Имам навигация,Благодаря за градовете които ми даде ,ще карам през тях.
        Не карай през самите градове - преди да стигнеш до зададения град задай следващия, а този го махни. Иначе ще те прекара през центъра и жална ти майка.
        П.С. Белград карай през центъра, там е магистрала макар и с 80 км. ограничение, но задръствания практически няма.
        יעבור
        «И това ще мине»

        Коментар


        • #19
          От: Въпрос за Внос на кола от Германия

          Първоначално публикуван от Пенчо Преглед на мнение
          Аз пък си мислех, че сме края на 2014, а не 1994.
          Щото аз сметка за какво да е кеш, не плащам от поне 10 години.
          Изключвам кварталния плодзеленчук. Даже и интернета си го плащам от вкъщи, че и преводи към и от чужбина правя.
          Ама много ясно, нали хакерите и банките и те трябва да се хранят от нещо. Не че ти го пожелавам, ама никoй не е застрахован.
          Аз поне това гайле съм го игнорирал. Шепа стотинки с 2-3 банкноти все още мога да нося без да залитам и куцам.
          Кой'т не скача е червен, кой'т не скача е червен!

          Коментар


          • #20
            От: Въпрос за Внос на кола от Германия

            Първоначално публикуван от Skorpion_BG Преглед на мнение
            Не карай през самите градове - преди да стигнеш до зададения град задай следващия, а този го махни. Иначе ще те прекара през центъра и жална ти майка.
            П.С. Белград карай през центъра, там е магистрала макар и с 80 км. ограничение, но задръствания практически няма.
            Благодаря
            Хонда CR-V 2.4 IVTEC

            Коментар


            • #21
              От: Въпрос за Внос на кола от Германия

              На мой приятел преди 2 месеца му взеха книжката в Румъния за каране с жълти транзитни номера(полицаите му бяха обяснили че все едно кара без номера), и още не може да си я върне въпреки адвокати и тнт, така че задължително червени! В Белград (ако минаваш през Сърбия) само не прави грешката да минеш по околовръстното. Преди две седмици на връщане към България се излъгах да мина по него и освен че целия трафик с камиони минава оттам, пътя става еднолентов, отделно имаше и няколко светофара, с други думи чудо на чудесата е. Карай си по пътя през града, може да има малко повече трафик, но са 3 платна и ограниченито на скоростта е 80км/ч. За справка Ниш-Белград магистралата е 730 динара, или около 12лв в посока.
              M57D30T1
              W450

              Коментар


              • #22
                От: Въпрос за Внос на кола от Германия

                Първоначално публикуван от Skorpion_BG Преглед на мнение
                П.С. Белград карай през центъра, там е магистрала макар и с 80 км. ограничение, но задръствания практически няма.
                Що те нямаше предпоследния път до мене да ми го кажеш това и да те хлопна с вестник по главата.
                Кой'т не скача е червен, кой'т не скача е червен!

                Коментар


                • #23
                  От: Въпрос за Внос на кола от Германия

                  Първоначално публикуван от Dagobar Преглед на мнение
                  Ама много ясно, нали хакерите и банките и те трябва да се хранят от нещо. Не че ти го пожелавам, ама никoй не е застрахован.
                  Аз поне това гайле съм го игнорирал. Шепа стотинки с 2-3 банкноти все още мога да нося без да залитам и куцам.
                  То и аз не куцам, ама време за опашки нямам.
                  Ще пусна нарочна тема.

                  Коментар


                  • #24
                    От: Въпрос за Внос на кола от Германия

                    Първоначално публикуван от josecuervo Преглед на мнение
                    На мой приятел преди 2 месеца му взеха книжката в Румъния за каране с жълти транзитни номера(полицаите му бяха обяснили че все едно кара без номера), и още не може да си я върне въпреки адвокати и тнт, така че задължително червени! В Белград (ако минаваш през Сърбия) само не прави грешката да минеш по околовръстното. Преди две седмици на връщане към България се излъгах да мина по него и освен че целия трафик с камиони минава оттам, пътя става еднолентов, отделно имаше и няколко светофара, с други думи чудо на чудесата е. Карай си по пътя през града, може да има малко повече трафик, но са 3 платна и ограниченито на скоростта е 80км/ч. За справка Ниш-Белград магистралата е 730 динара, или около 12лв в посока.
                    Благодарско колега
                    Хонда CR-V 2.4 IVTEC

                    Коментар


                    • #25
                      От: Въпрос за Внос на кола от Германия

                      Първоначално публикуван от Dagobar Преглед на мнение
                      Що те нямаше предпоследния път до мене да ми го кажеш това и да те хлопна с вестник по главата.
                      Ами честно казано последните 10-15 пъти никога не съм попадал в задръстване. Такива имаше преди няколко години когато ремонтираха моста. А за околовръстното писаха преди малко - кошмарно е по сравнение с минаването през центъра.
                      П.С. Чакане 100% ще има на границата Унгария-Сърбия. Има алтернативен граничен пункт наблизо ако опашките са много големи.
                      Последно редактирано от Skorpion_BG; 11-12-14, 16:19.
                      יעבור
                      «И това ще мине»

                      Коментар


                      • #26
                        От: Въпрос за Внос на кола от Германия

                        Първоначално публикуван от Пенчо Преглед на мнение
                        То и аз не куцам, ама време за опашки нямам.
                        Ще пусна нарочна тема.
                        Що реши, че аз имам и се редя на опашки?
                        Кой'т не скача е червен, кой'т не скача е червен!

                        Коментар


                        • #27
                          От: Въпрос за Внос на кола от Германия

                          Първоначално публикуван от Skorpion_BG Преглед на мнение
                          Ами честно казано последните 10-15 пъти никога не съм попадал в задръстване. Такива имаше преди няколко години когато ремонтираха моста. А за околовръстното писаха преди малко - кошмарно е по сравнение с минаването през центъра.
                          Освен да съм нацелил момент когато е имало някво произшествие и за това да е имало задръстване . Но следващия път ще пробвам през града. Мерси за съвета!
                          Кой'т не скача е червен, кой'т не скача е червен!

                          Коментар


                          • #28
                            От: Въпрос за Внос на кола от Германия

                            Белград през центъра е горе-долу 20% задръствания към 80% без такива, миналата зима на отиване към Словения задръстването започваше още преди да си изкачил хълмовете, от Луколио. След седмица даже в час пик минах транзит , даже рядко под 80 падаше скоростта.
                            подаръци за мъже от FACOM
                            промоция на читави инструменти

                            и на хоби такива

                            тел. О879 Ч8Ч 2З5

                            Коментар


                            • #29
                              От: Въпрос за Внос на кола от Германия

                              Карал съм и през Сърбия и през Румъния.

                              В Румъния моя маршрут беше Зегед-Видин та за пътя няма какво да ти обяснявам много. Магистрали няма, това е важното. Винетка задължително от бензиностанция, не от шано будки по пътя....и внимание, в бензиностанцията само от касата защото има и шано будки вътре в самите помещения на бензиностанциите с големи надписи винетка но няма да ти хареса цената там. Плащаш задължително с карта винетката, така хем с курса не те цакат хем избягваш шанаджиите, те карти не вземат.

                              В Сърбия по границите може да чакаш произволно дълго, какъвто ти е късмета. Като видят кола за внос митничарите се опитват да изкарат някой лев подкуп търсейки проблеми или измисляйки си такива ако няма реални. Това ми го нарпавиха и българските митничари на Калотина на мен. В Белгард през града е магистрала но аз минах от там в 5 следобед в работен ден и магистралата беше тотално задръстена.

                              Номерата задължително червени иначе ще имаш проблеми на много места. Миналия месец едни колеги ги глобиха в Унгария за жълтите номера след което ги пуснаха да излезат от Унгария но не ги пуснаха да влезат в Румъния заради номерата....и внимание не ги пуснаха обратно в Унгария пак заради номерата. Стояли на ничията земя бая време докато мине празна платформа та да платят на шофьора да ги качи да могат да влезат в Румъния. Иначе с жълтите номера мисля в Германия се кара и без ТЮВ.

                              Коментар


                              • #30
                                От: Въпрос за Внос на кола от Германия

                                Първоначално публикуван от jja Преглед на мнение
                                Карал съм и през Сърбия и през Румъния.

                                В Румъния моя маршрут беше Зегед-Видин та за пътя няма какво да ти обяснявам много. Магистрали няма, това е важното. Винетка задължително от бензиностанция, не от шано будки по пътя....и внимание, в бензиностанцията само от касата защото има и шано будки вътре в самите помещения на бензиностанциите с големи надписи винетка но няма да ти хареса цената там. Плащаш задължително с карта винетката, така хем с курса не те цакат хем избягваш шанаджиите, те карти не вземат.

                                В Сърбия по границите може да чакаш произволно дълго, какъвто ти е късмета. Като видят кола за внос митничарите се опитват да изкарат някой лев подкуп търсейки проблеми или измисляйки си такива ако няма реални. Това ми го нарпавиха и българските митничари на Калотина на мен. В Белгард през града е магистрала но аз минах от там в 5 следобед в работен ден и магистралата беше тотално задръстена.

                                Номерата задължително червени иначе ще имаш проблеми на много места. Миналия месец едни колеги ги глобиха в Унгария за жълтите номера след което ги пуснаха да излезат от Унгария но не ги пуснаха да влезат в Румъния заради номерата....и внимание не ги пуснаха обратно в Унгария пак заради номерата. Стояли на ничията земя бая време докато мине празна платформа та да платят на шофьора да ги качи да могат да влезат в Румъния. Иначе с жълтите номера мисля в Германия се кара и без ТЮВ.
                                Май през Сърбия ще мина и Австрия..по магистрала по добре да се кара.
                                Благодаря
                                Хонда CR-V 2.4 IVTEC

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X