Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Quadra trac vs Quadra drive

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Quadra trac vs Quadra drive

    Каква е разликата между quadra drive и quadra trac, Говоря за 4.7 WJ понеже сега съм с quadra trac 2, единственото което забелязвам е смяната на скоростите е по-интензивна не е тромаво като на старите ми WJ с quadra drive ...

  • #2
    От: Quadra trac vs Quadra drive

    Скоростите сa си скорости, нямaт общо с видa зaдвижвaне.
    Куaдрa дрaйв е рaздaткa 247 с блокaж в нея и вaрилок диференциaли. Реaлно имaш джип с три блокaжa.
    Куaдрa трaк 2 е същaтa рaздaткa, но с обикновени диференциaли. Скоростнaтa кутия зaвиси от двигaтеля- 2.7 дизел е с мерцедесови скорости, 3.1 дизел и 4.0 бенз сa с aмерикaнскaтa крaйслеровa 42RFE a V8-ците сa с крaйслеровите 45RFE и 545RFE в по-новите години, което нa прaктикa е еднa и същa. кутия с рaзличен софтуер.
    Усещaнето зa смянaтa нa скоростите е чисто субективно и зaвиси от много фaктори, между които състоянието нa мaслото, нa тaмпоните и нa сaмaтa кутия, от общaтa aмортизaция нa мaшинaтa.
    Последно редактирано от АлКБ; 09-12-14, 23:31.
    Jeep Cherokee XJ 2.1TD- продаден
    Grand Cherokee Limited V8 Quadra Drive

    Коментар


    • #3
      От: Quadra trac vs Quadra drive

      Значи Драйва е по-добър ? Да знам по принцип какви да си купувам ...

      Коментар


      • #4
        От: Quadra trac vs Quadra drive

        Драйва е по-добър от към проходимост извън пътя. Учудващо добър даже, имайки предвид, че и трите блокажа не са твърди и зацепват след появата на нужда от това, а на контролируемо/предварително. Добре е да се установи в какво състояние е маслото и дисковете във всеки диф преди покупка. Иначе ако ще се кара предимно по асфалта ще бъде една грижа в повече. А понякога може би и неудобство ако не е в добро състояние.
        WG 2.7 CRD

        Коментар


        • #5
          От: Quadra trac vs Quadra drive

          Първоначално публикуван от ilianjo Преглед на мнение
          ... 4.7 WJ ... тромаво като на старите ми WJ с quadra drive ...
          Тромави са само ако са неизправни
          Jeep WJ 4.7
          Ex WJ 4.7, Ex ZJ 5.9

          Коментар


          • #6
            От: Quadra trac vs Quadra drive

            Първоначално публикуван от imarh Преглед на мнение
            Драйва е по-добър от към проходимост извън пътя. Учудващо добър даже, имайки предвид, че и трите блокажа не са твърди и зацепват след появата на нужда от това, а на контролируемо/предварително. Добре е да се установи в какво състояние е маслото и дисковете във всеки диф преди покупка. Иначе ако ще се кара предимно по асфалта ще бъде една грижа в повече. А понякога може би и неудобство ако не е в добро състояние.
            При изправна куадра драйв система и каране в градски режим разхода е по-голям и на сняг при агресивно каране недозавива. Има полза от нея само при оффроуд управление и при закъсване в сняг. А като се износи системата намалява процента на действие/блокиране.
            Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

            "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

            Коментар


            • #7
              От: Quadra trac vs Quadra drive

              Първоначално публикуван от ilianjo Преглед на мнение
              Значи Драйва е по-добър ? Да знам по принцип какви да си купувам ...
              Ти колко еднакви (от един модел) джипа ще си купуваш?
              Jeep Cherokee XJ 2.1TD- продаден
              Grand Cherokee Limited V8 Quadra Drive

              Коментар


              • #8
                От: Quadra trac vs Quadra drive

                Quadra Drive си има и своите недостатъци! Кален път + страничен наклон = пумпал !
                Знам го от личен опит.
                Grand Cherokee 2000(WJ) 4.7L Quadra Drive + 2"

                Коментар


                • #9
                  От: Quadra trac vs Quadra drive

                  Ти пък.... с куадра драйв и летни гуми последен сезон се качих края на октомври, при първия снеговалеж, до края на пътя над с.Кокаляне- стръмен път със завои и 20см мокър сняг. За мене системата е супер.
                  Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20141025_163451.jpg
Прегледи:1
Размер:137.3 КБ
ID:5628578
                  Jeep Cherokee XJ 2.1TD- продаден
                  Grand Cherokee Limited V8 Quadra Drive

                  Коментар


                  • #10
                    От: Quadra trac vs Quadra drive

                    Първоначално публикуван от sta78 Преглед на мнение
                    Кален път + страничен наклон = пумпал !
                    Знам го от личен опит.
                    И аз. Ама като споделих "личния опит" тук, тръгнаха да ми обясняват колко съм тъп и как не умея да карам. После видях, че си имало стара тема за това поведение на колата, ама Ганьо нали не чете, а гледа само да плюе. Та това го пиша превантивно за въздържание на специалисторите, които quadra-drive не са помирисвали, но ще скочат да обясняват кое как.
                    "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                    Коментар


                    • #11
                      От: Quadra trac vs Quadra drive

                      Първоначално публикуван от АлКБ Преглед на мнение
                      Ти пък.... с куадра драйв и летни гуми последен сезон се качих края на октомври, при първия снеговалеж, до края на пътя над с.Кокаляне- стръмен път със завои и 20см мокър сняг. За мене системата е супер.
                      Стръмен път със завои и сняг не е кал със страничен наклон.
                      "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                      Коментар


                      • #12
                        От: Quadra trac vs Quadra drive

                        Колеги, не ме разбирайте погрешно! Намам нищо против системата, добра е и върви, но просто споделям, че на кален терен със страничен наклон, се кара много, трудно, тъй като след като превърти някое колело, а това няма как да не стане, блокажите сработват, а всички знаем какво се случва след това - джипката тръгва на страни. За това го категоризирах като минус. Няма нищо идеално. За това на последък ми минава през главата за смяна на касетите с блокажи, които аз да преценявам кога да блокират.
                        http://www.arb.com.au/products/arb-a...s-accessories/
                        http://www.ox-usa.com/
                        Grand Cherokee 2000(WJ) 4.7L Quadra Drive + 2"

                        Коментар


                        • #13
                          От: Quadra trac vs Quadra drive

                          Според мене системата е огромен плюс. Хората луди пари дават, дни в работа и нерви похабяват, само и само да имат блокажи, ние си ги имаме фабрично, пък чак и кусури им търсим
                          пп По-добре ли ще ви е с отворени диференциали?
                          Jeep Cherokee XJ 2.1TD- продаден
                          Grand Cherokee Limited V8 Quadra Drive

                          Коментар


                          • #14
                            От: Quadra trac vs Quadra drive

                            Мдааа.
                            Ако е за в гората и калта аз нещата ги виждам по следният начин за WJ:
                            1. двигателят е ясен - кой какъвто иска
                            2. система куадра трак - много ще се учудят, но след малко ще разберат защо
                            3. раздатката се сменя с 242, ако може да е 242HD още по добре
                            4. касетите на двата отворени дифа се сменят с локери, които да се управляват от водача - при куадра драйв нещата са малко по-трудни за тази манипулация, не казвам невъзможни.
                            Аз съм си заплюл това за отпред
                            http://www.ox-usa.com/dana-30/18-dana-30.html
                            и това за отзад
                            http://www.ox-usa.com/dana-44/446-dana-44.html
                            Само, че ще видя как ще стигнат до тука на тази цена.
                            Grand Cherokee 2000(WJ) 4.7L Quadra Drive + 2"

                            Коментар


                            • #15
                              От: Quadra trac vs Quadra drive

                              Първоначално публикуван от АлКБ Преглед на мнение
                              Според мене системата е огромен плюс. Хората луди пари дават, дни в работа и нерви похабяват, само и само да имат блокажи, ние си ги имаме фабрично, пък чак и кусури им търсим
                              пп По-добре ли ще ви е с отворени диференциали?
                              Просто това е част от поведението й и трябва да се отчита при управление. По скромните ми наблюдения парт-тайм с отворени диференциали се държи доста по-предсказуемо в такава ситуация, но нито съм "хардаджия", нито състезател, пък и след случката не си водя "Хемито" по кални странични наклони
                              "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X