Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Помощ за Христо и неговия приют за сираци

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Помощ за Христо и неговия приют за сираци

    Владо имаш лично!Поздрави.

    Коментар


    • От: Помощ за Христо и неговия приют за сираци

      Здравейте колеги,
      Днес получих доста голямо количество варива, олио, консерви и още от колега от форума. На всичкото отгоре ми ги докара. Благодаря Колега! Утре ще постна снимки.
      Поздрави
      Да се ядосваш, значи да наказваш себе си за грешките на другите.

      Коментар


      • От: Помощ за Христо и неговия приют за сираци

        С Владо (Ato) ще пътуваме до Леденик в понеделник сутринта. Събрали сме скромно количество провизии, но винаги може още Ако някой има желание и възможност може да се свърже с мен, Владо или ЕКОНТ

        Коментар


        • От: Помощ за Христо и неговия приют за сираци

          Оказа се, че няма да пътуваме в понеделник. Тъй, че колеги има още време да посъберем консерви. Отложихме пътуването засега.
          Да се ядосваш, значи да наказваш себе си за грешките на другите.

          Коментар


          • От: Помощ за Христо и неговия приют за сираци

            Колеги, да ъпна малко темата!
            Днес се чух с Христо и между нещата от живота, за които говорихме, се оказа, че в приюта имат абитуриент. На 24 този месец момчето има бал. А на бал се ходи с костюм и вратовръзка... Та му обещах да намеря подходящо облекло за момчето. Търся по приятели нещо подходящо, но ако и някой от вас колеги, може да помогне, ще е супер! Момчето е стройно, носи XL - предполагам че е към 180см. и слабо. Размерите, които Христо взе, са следните:
            Обиколка врат - 41см
            рамене - 50см
            обиколка кръст - 90см
            обиколка ханш - 101см
            дължина крака от чатала надолу - 85см
            обувки - 44 номер
            Молбата ми към вас е, ако някой има костюм и/или обувки подходящият номер, нека ми пише или се обади, за да ги взема - за района на София. Моля ви да са сравнително съвременни, а не като от моя абитуриентски бал от ранните 80 на миналия век...
            Поздрави: Владо 0889 583 680
            Последно редактирано от Ato; 09-05-15, 22:00.
            Да се ядосваш, значи да наказваш себе си за грешките на другите.

            Коментар


            • От: Помощ за Христо и неговия приют за сираци

              Здарвейте колеги,
              Да ъпна малко темата, като ви се оплача. Доста мислих дали да пиша тук, но реших, че форума е за споделяне както на хубавите, така и на лошите неща в живота. Та Христо ме завлече с пари.
              В началото на миналия месец Христо ми се обади, че са го закъсали за пари, та ако може да потърся на заем. От днес за утре. Звънях по приятели и познати (тук не съм писал), но не успях да намеря. Заделих от семейния бюджет и му пратих. "На 26-27ми юни очаквам плащане към фирмата ми и ще ти ги върна. Каква лихва ще искаш?". Лихва не исках, но парите така и не съм си получил. Два-три пъти му звънях да му напомня, ама таман ги беше събрал и камиона му се беше счупил или някаква помпа се нуждаеше от ремонт. То работата е ясна.
              Пиша това, защото имам чуството, че даренията или постъпленията в пари за приюта не отиват където трябва. Христо има бизнес, който помага на приюта. Но май вместо да генерира пари той се нуждае от тях. Ако моя бизнес не ми хранеше семейството, отдавна щях да съм го прекратил.
              Е, оплаках се!
              Поздрави
              Да се ядосваш, значи да наказваш себе си за грешките на другите.

              Коментар


              • От: Помощ за Христо и неговия приют за сираци

                Здравей колега отдавна не сме писали в темата но това ме шокира.Не знам какво да кажа но се разочаровахме със съпругата ми.Май Йораданка която им е помагала е била права като ми пишеше някои работи.Както и да е добре че сподели все пак за това.Поздрави.

                Коментар


                • От: Помощ за Христо и неговия приют за сираци

                  Аз съм приготвил около 300 консерви за тях и смятам да им ги отнеса в края на другата седмица. Нямам представа какво се случва, но бедността не е порок! Сигурен съм, че не си е прибрал в джоба парите, а се е опитал да направи нещо общополезно (за живеещите в приюта). От няколкото ми срещи с Христо не останах с впечатлението, че е добър мениджър, но нямам съмнения за добрата му душа и желанието да помага!

                  Коментар


                  • От: Помощ за Христо и неговия приют за сираци

                    Преди повече от 20 години в книжлето ми с текста на Закона за задълженията и договорите под раздел "V. Заем" написах: "Такъв договор НЯМА !!!". Не защото не давам на заем, а защото никога вече не очаквам да ми го върнат Затова давам суми, които без проблем мога да "пиша бегАли". Понякога, макар и рядко, съм супер-приятно изненадан, пък дано и Христо вземе в някакъв момент да те изненада теб ! Би било жалко да наказваме "питомците" в приюта с бойкот на по-нататъшна помощ заради съдържателя му. Че този човек има проблем с... ъ-ъ-ъ-ъ... управлението на пари, е видно от многото публикации из нета, вкл. в началото на тази тема, как е затънал в дългове и т.н. Изразявам готовност и занапред да давам скромен принос, както сме се уговорили в тази тема, в закупуване на необходими за приюта неща и плащане (от наш доверен човек) на сметки за ползвани от приюта ток и вода. Пари на ръка или по сметка на Христо или "свързани с него лица" - не.
                    "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                    Коментар


                    • От: Помощ за Христо и неговия приют за сираци

                      Здравейте колеги,
                      С писаното по-горе, в никакъв случай не искам да ви обезсърча да дарявате на приюта. Просто споделям какво се случи с мен. С пари дадени НА ЗАЕМ. Халал да им са, няма да ги търся. Да, вероятно са отишли за добро, а не в джоба на Христо. Аз бях до тук с помощите за тях.
                      Поздрави
                      Да се ядосваш, значи да наказваш себе си за грешките на другите.

                      Коментар


                      • От: Помощ за Христо и неговия приют за сираци

                        Първоначално публикуван от Ato Преглед на мнение
                        Да, вероятно са отишли за добро, а не в джоба на Христо. Аз бях до тук с помощите за тях.
                        И в двата случая грешиш
                        Прочутият "отец Иван от Нови Хан" всъщност е нещо подобно. За "SOS Детски селища" и участвали в управлението им също ще се намерят доста публикации с обвинения, които не смятам за неверни, макар и недоказани. Но това не отменя ползата за приютените и за обществото като цяло от такива "структури". В края на краищата не крадат държавна пара, както се прави в държавните социални домове, пък поемат хора, които не отговарят на критериите за настаняване там.
                        "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                        Коментар


                        • От: Помощ за Христо и неговия приют за сираци

                          Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
                          И в двата случая грешиш
                          Прочутият "отец Иван от Нови Хан" всъщност е нещо подобно. За "SOS Детски селища" и участвали в управлението им също ще се намерят доста публикации с обвинения, които не смятам за неверни, макар и недоказани. Но това не отменя Ь здвюьшь дш ак. В края на краищата не крадат държавна пара, както се прави в държавните социални домове, пък поемат хора, които не отговарят на критериите за настаняване там.
                          Дали греша - нека сам преценя ! На 52 годинки съм вече .
                          Това е тема "Помощ за Христо и неговия приют за сираци"
                          А ползата от държавата (всички я знаем каква е) и разсъждения на тема "ползата за приютените и за обществото като цяло от такива "структури"", може би е за друга тема.
                          Да се ядосваш, значи да наказваш себе си за грешките на другите.

                          Коментар


                          • От: Помощ за Христо и неговия приют за сираци

                            Първоначално публикуван от Ato Преглед на мнение
                            Дали греша - нека сам преценя ! На 52 годинки съм вече .
                            Това е тема "Помощ за Христо и неговия приют за сираци"
                            А ползата от държавата (всички я знаем каква е) и разсъждения на тема "ползата за приютените и за обществото като цяло от такива "структури"", може би е за друга тема.
                            Хубаво, ама правиш изявления, че повече помощ няма да оказваш. Не ми е ясно защо си манипулирал мнението ми при цитат:
                            Но това не отменя Ь здвюьшь дш ак.
                            Нито пък съм споменавал за някаква полза ОТ държавата.
                            Както и да е, темата се надявам да остане активна.
                            "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                            Коментар


                            • От: Помощ за Христо и неговия приют за сираци

                              Следващата събота 21.11.2015г. ще се разходя до приюта. Имам събрани 120 консерви, няколко пакета боб, леща, ориз и спагети. Едно ново легло с нови подматрачна рамка и матрак. Има ли желаещи да се включат с провизии, финикийци или компания?

                              Коментар


                              • От: Помощ за Христо и неговия приют за сираци

                                Колега от форума ми връчи още 54 консерви за каузата Благодаря!
                                Прикачени файлове

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X