Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Наводнения

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #76
    От: Наводнения

    Първоначално публикуван от expat Преглед на мнение
    Не може ли по някакъв начин тази дървесна маса да "докара" пари? Примерно Басейнова дирекция или който е отговорен да я продаде или подари на заинтересовани лица, които да я отсекат и оползотворят по някакъв начин - дали като дърва за огрев, суровина за пелети или нещо друго.
    При разчистване със сигурност дървесината се оползотворява, главно за огрев и това се калкулира в цената на разчистването. Но не я покрива - теренът е гаден и работата е трудна. А ако се прави както трябва, премахването на растителността е малка част от дейностите.

    Друг проблем в тази насока е че покрай разчистването на речни корита се узаконява много бракониерска сеч наоколо или на други места.

    Коментар


    • #77
      От: Наводнения

      Първоначално публикуван от expat Преглед на мнение
      Не може ли по някакъв начин тази дървесна маса да "докара" пари? Примерно Басейнова дирекция или който е отговорен да я продаде или подари на заинтересовани лица, които да я отсекат и оползотворят по някакъв начин - дали като дърва за огрев, суровина за пелети или нещо друго.
      То и сега може,но горските не разрешават-иначе няма да им се купуват скъпите дърва.Съществува съвсем законен начин за почистване на гората-т.нар.тарифа "корен".Вадиш,режеш,подреждаш на "метровици" и викаш горския да ги маркира.За това плащаш 10лв. за кубик. и си ги откарваш съвсем законно.Обаче нема начин.Поне около София.Нема далавера така-сори.

      Коментар


      • #78
        От: Наводнения

        И случайно дочуто от някое ТВ от тази вечер че ще унищожават язовири, опасни били и безстопанствени. А вие сте се размечтали да се строят нови буферни. Относно Панчаревското не зная от кога не е чистено, но когато бяха сушавите години се виждаше ясно колко е затлачено, а от тогава до сега колко ли още е натрупало??? Преди беше лесно, като дойде повече вода и Кремиковци можеше да дърпа яко, до изпразване на Панчаревското, ама сега.....
        Верно е това че баламите нямат свършване, няма нужда от кука, захапват влакното и стискат здраво. Стария.
        Селска фурна аспух нема. Пак същият.
        В+ LZ1HAN нула три осмици 9014две тройки

        Коментар


        • #79
          От: Наводнения

          Като гледам на къде отиват нещата .... ама хич не са розови ....

          Долу родопите не след дълго ще се стопи всичкия тоя сняг, а най-лошото че няма да е постепенно.
          И при нас положението не върви на добре, на няколко места по поречието си р. Скът е излязла, чух и за преливащи язовири ....
          За доста народ се очертава тежка пролет
          Страхът от свободата е един от основните страхове на човека. И все пак той иска да бъде свободен.
          И в същото време я ограничава-застраховки, ипотеки,
          вярвания, обичаи, религии, общности, идеологии, догми, политически движения...

          Коментар


          • #80
            От: Наводнения

            Ами май навсякъде е подгизнало. При влажна година, около или над нормата, естествения отток няма да може да поеме всичко и ще има локални трагедии. За голямо съжаление... Тръгват и свлачищата.

            Коментар


            • #81
              От: Наводнения

              ...миналата година Бяла Слатина го отнесе ден преди Мизия,сега отново отиват натам нещата....,но само правим статистики и гледаме на кой повече пари отпуснаха...Нищо,ама нищо не става от нас...Стойм си,оплакваме се като вдовици и чакаме да ни спаси некой....
              HUSGVARNA 630 SMR
              PEUGEOT PARTNER 2,0 HDI

              Коментар


              • #82
                От: Наводнения

                Първоначално публикуван от mohera Преглед на мнение
                Като гледам на къде отиват нещата .... ама хич не са розови ....

                Долу родопите не след дълго ще се стопи всичкия тоя сняг, а най-лошото че няма да е постепенно.
                И при нас положението не върви на добре, на няколко места по поречието си р. Скът е излязла, чух и за преливащи язовири ....
                За доста народ се очертава тежка пролет
                Имаш ли фейсбук?
                Гледа ли клипчето, което плъзна вчера из нета? Вижда се как прелива вода през разрушено съоръжение. Над клипа пише, че това е яз. Рогозен.
                Има ли реална опасност!?

                Знам, че тук повечето не долюбват фейса, но си позволявам да дам линк, защото смятам, че е важно

                https://www.facebook.com/video.php?v...type=2&theater

                П.с. Във видеото са използвани нецензурни думи!
                "Kолкото повече се превръщаме в свръхчовеци, толкова по-безчовечни ставаме"
                А+
                LZ1DRZ

                Коментар


                • #83
                  От: Наводнения

                  ...аз имам профил и това е самата истина,р.Скът е на минути от нас и се е покачило нивото много близко да миналогодишното.....
                  HUSGVARNA 630 SMR
                  PEUGEOT PARTNER 2,0 HDI

                  Коментар


                  • #84
                    От: Наводнения

                    Първоначално публикуван от Evgeni Enduro Преглед на мнение
                    Имаш ли фейсбук?
                    Гледа ли клипчето, което плъзна вчера из нета? Вижда се как прелива вода през разрушено съоръжение. Над клипа пише, че това е яз. Рогозен.
                    Има ли реална опасност!?

                    Знам, че тук повечето не долюбват фейса, но си позволявам да дам линк, защото смятам, че е важно

                    https://www.facebook.com/video.php?v...type=2&theater

                    П.с. Във видеото са използвани нецензурни думи!
                    Имам фейсбук и гледах въпросното клипче, ама някак не става много ясно колко прелива и какво точно се случва. Още повече че не съм виждал въпросното "съоръжение" и не добивам добра представа за мащаба.
                    По принцип не изглежда добре. Канех се да звънна на Драго от Бяла Слатина да видя как е положението там, ама баща ми беше разбрал вече от една жена, която се занимавала със сортови семена и била близо до реката, та уж за сега не било страшно.
                    Зам. Кмета също твърди, че на тоя етап нямало опасност и че някои хора само всявали паника.

                    Надявам се да не съм прав, ама нещата тепърва ще стават страшни с бедствията, еле пък на другия край на България, като гледах колко сняг е паднало. Имаше една снимка на роторен снегорин и общо взето снега беше над камиона .
                    Да се надяваме снеготопенето да не стане отведнъж.

                    В тая "държава" всичко върви на *бем ти страна, безхаберие от години, институции дето не знаят к'во правят и за какво им се плаща. Все по-често се чудя - има ли смисъл да плащаш данъци, такси и какво ли не, при все че никой не го е*е .

                    Чувам и слухове, че не предвиждат да вземат някакви превантивни мерки, че да се повторят нещата и този път щетите да стигнат определена сума, че да се пуснат пари от фондовете на ЕС за подобни неща .... дали е така .... не знам, ама е факт че нищо не е пипнато от след наводнението.
                    На нашите управници и без това само далавери са им в главите, че то вече е ясно - от народа не остана к'во да се взима, каквото има е на "наши" хора, а там не се пипа ... и те така.
                    Страхът от свободата е един от основните страхове на човека. И все пак той иска да бъде свободен.
                    И в същото време я ограничава-застраховки, ипотеки,
                    вярвания, обичаи, религии, общности, идеологии, догми, политически движения...

                    Коментар


                    • #85
                      От: Наводнения

                      Днес Илийката беше щастлив да ми съобщи, че почистват "на пожар" коритото на река Искър и над панчеревското езеро. По думите му има багери през 20 метра и стотици работници. Вършели всичко "на писта", както трябва да е по учебник. Можело значи, ама яйцето трябва да опре на Ремуса...

                      Коментар


                      • #86
                        От: Наводнения

                        Първоначално публикуван от Марто (Мартин Христов) Преглед на мнение
                        Днес Илийката беше щастлив да ми съобщи, че почистват "на пожар" коритото на река Искър и над панчеревското езеро. По думите му има багери през 20 метра и стотици работници. Вършели всичко "на писта", както трябва да е по учебник. Можело значи, ама яйцето трябва да опре на Ремуса...
                        Днес не повярвах на очите си.Още сутринта се бяха строили над 50 автомобила на горското с по 3-4ма горски и бая багери.Ударно се почиства коритото на р.Искър.Даже и твоя "приятел" областния бе на място.Причината обаче,не е видеото,а непредвиденото изпускане на яз.Искър.Щото е пълен до козирката.
                        Важно за хората от Нови Искър.Гответе се за високи води.Кел файда,че чистят реката.За два дни не може да се свърши работа,която не е вършена с години.А езерото не може да поеме обема,щото е задръстено яко.Просто ще отворят шлюза и водата те поеме надолу по течението.Така че, стегайте се.

                        п.п.Най вероятно в други ден ще пускат водата,та ще се курдисам на високо с камерата да се пробвам да заснема първата вълна.

                        Коментар


                        • #87
                          От: Наводнения

                          Няма да има вълна. Започват поетапно да изпускат през 5 кубика. Поне така се говори. Всичко би трябвало да е контролирано.
                          Новините за 10-те сантиметра до преливник са измислица. Искър действително е пълен, но свободния обем е в пъти повече.
                          В момента се изпуска Панчарево, както и Искър през вецовете. Пасарелското също има свободен обем.

                          http://hydro.bg

                          Тук може да следите нивото на р. Искър в гр. Нови Искър, както и състоянието на много други реки.
                          Последно редактирано от Evgeni Enduro; 16-03-15, 21:55.
                          "Kолкото повече се превръщаме в свръхчовеци, толкова по-безчовечни ставаме"
                          А+
                          LZ1DRZ

                          Коментар


                          • #88
                            От: Наводнения

                            Първоначално публикуван от Evgeni Enduro Преглед на мнение
                            Тук може да следите нивото на р. Искър в гр. Нови Искър.
                            Ти требва да го следиш.А Панчаревското езеро ич не е празно,вервай ми,ВЕЦ-а блъска като шашав .От терасата ми го виждам.

                            Коментар


                            • #89
                              От: Наводнения

                              Първоначално публикуван от gimax Преглед на мнение
                              Ти требва да го следиш.А Панчаревското езеро ич не е празно,вервай ми,ВЕЦ-а блъска като шашав .От терасата ми го виждам.
                              Мислиш ли,че не го правя денонощно!?
                              По мои прости сметки покрай дома ми трябва да преминат над 100 милиона кубика Искърска вода, която ще е заменена от стопените снегове,отделно Лесновска, Какач и Блато ще вдигнат нивото.
                              10 години минаха от 2005-та. Сега искат да ликвидират рисковете за 4 дни.
                              "Kолкото повече се превръщаме в свръхчовеци, толкова по-безчовечни ставаме"
                              А+
                              LZ1DRZ

                              Коментар


                              • #90
                                От: Наводнения

                                Първоначално публикуван от Evgeni Enduro Преглед на мнение
                                10 години минаха от 2005-та. Сега искат да ликвидират рисковете за 4 дни.
                                Има напредък. Сетили са се ПРЕДВАРИТЕЛНО.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X