Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Наводнения

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Наводнения

    В Елхово водата се качва. Всички застрашени са изведени. Отворили са сградите в военното поделение за хората. Имат тежка техника. Молят се да спре да вали. Лошото е, че дават най- силни валеж в раойна на Копринка и Жребчево. А водата идва най вече от там.
    Ланд Ровър-Дискавъри,ТД5-1999 год.,готин е.
    "Мъжко е да обещаеш,човешко да не го изпълниш."
    "Правото на глас,не винаги означава да имаш право на избор."

    Коментар


    • #17
      От: Наводнения

      https://www.youtube.com/watch?v=TiLklezVDTw
      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC09748.jpg
Прегледи:1
Размер:56.9 КБ
ID:5628032

      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC09749.jpg
Прегледи:1
Размер:51.0 КБ
ID:5628033

      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC09750.jpg
Прегледи:1
Размер:73.9 КБ
ID:5628034
      Нека силата да бъде с нас!
      Suzuki Grand Vitara
      +34 642 91 4154

      Коментар


      • #18
        От: Наводнения

        Лошо, много лошо.
        Ланд Ровър-Дискавъри,ТД5-1999 год.,готин е.
        "Мъжко е да обещаеш,човешко да не го изпълниш."
        "Правото на глас,не винаги означава да имаш право на избор."

        Коментар


        • #19
          От: Наводнения

          Ех морето - лоша работа.
          Изгледите хич не са добри , напролет като вземат да се топят и снегове, пък ако случим и на дъждовно време .... не ми се мисли. Определено ще се мисли за някаква подготовка за такива ситуации.
          А пък като знам при нас колко познати, барабар с нас, им се родиха дечица тази година, като сложиш и факта че повечето имат по още едно на по 2-до-5г и нещата са далеч от розови
          Страхът от свободата е един от основните страхове на човека. И все пак той иска да бъде свободен.
          И в същото време я ограничава-застраховки, ипотеки,
          вярвания, обичаи, религии, общности, идеологии, догми, политически движения...

          Коментар


          • #20
            От: Наводнения

            Нещата с отводняването и почистването са доста реални.....от както има кампании за почистване се включвам активно, всеки път. Големия въпрос е колко време след това остава така чисто както в деня на почистването.Само няколко дни след това е същата “кочинка” без разлика, правят я всички, не само тия дето ги наричаме малцинства, сред нас също има такива за съжаление. Пример – новогодишната елхичка на някой комшия беше изхвърлена зад блока и стоятам повече от месец – тогава и аз не се навих да я подместя, защото ми писна.
            По същия начин съм сигурен че стоят нещата и извън градовете, селата и махалите, никой не го е грижа къде ще си изхвърли какъвто ида е боклук. После защо били прелели, излезли от коритото или както го наречем.
            Вярно е че и много дъжд се изля тая година, но една от причините е и безгрижието на всеки един. Голям брой пренебрегвани малки грешки водят до една голяма – а после му казваме бедствие.

            Трябва да се промени из основи мисленето на цяло едно поколение, ако трябва и повече, за да има реален резултат.
            Може би не основна, но една от причините според мен. Природата няма да ни търпи дълго така, логично е.
            LZ1NIM/P
            B pos

            Коментар


            • #21
              От: Наводнения

              Спомням си преди години имаше във всеки окръг предприятие "Мелиорации и борба с ерозията", въоръжени с 50-100 тежки булдозера и багери, извършваха планово различни дейности, това отдавна е минало...... Сега да се заблуждаваме, че с акции засади дръвче, изчисти поляна и т.н. нещо ще се оправи, направо се самозалъгваме. Нашата страна е половината с планински и полупланински релеф и трябват сериозни инвестиции и организация на държавно равнище, за да се поддържат в безопасно състояние, корита на реки, отводнителни канали, свлачищни райони и т.н., НО пари за тая работа съм сигурен, че няма да се намерят, така че наводнения ще има и трябва да сме готови за тях!

              Коментар


              • #22
                От: Наводнения

                В агрономията и агрометеорологията има един термин - пределна полска влагоемност. Това е водата която може да поеме почвата, при 100% ППВ става локва и тръгва по наклона... При всички случаи горския участък ще задържи повече вода и за по-дълго време.
                Моето село е в Центр. Сев. България, дворът е равен, цяло лято ни валя дъжд и почвата поемаше и водата отиваше някъде. Сега вече почнаха да се задържат и локвички. А при водосбора на язовирите, картинката е ясна и там нещата се променят за часове или минути даже...

                Коментар


                • #23
                  От: Наводнения

                  Голяма трагедия, най ми е мъчно че се случва предимно в райони където преобладават бедни хорица които и без това живеят скромно и едва свързват двата края, не е справедливо.... ...

                  Според мен, основните проблеми с наводненията (когато не касае продължителни свръх валежи) са съвкупност от много фактори и това са: изсичането на горите, непочистените корита на реките и ненавременения или без контрол на язовирите ни, както и поддръжката им...

                  Коментар


                  • #24
                    От: Наводнения

                    Първоначално публикуван от jordanov sv Преглед на мнение
                    В агрономията и агрометеорологията има един термин - пределна полска влагоемност.
                    Въпросът с тази "влагоемност" холандците са го разрешили още преди няколко стотин години. Гледам че едва сега в България са седнали да пишат стратегия за управление на наводненията. Дано поне намерят кой да я прочете след това.

                    Коментар


                    • #25
                      От: Наводнения

                      О да, колега Asteri, нещата са ясни даже и от хилядолетия, прим. Египет, Месопотамия, Китай и т.н. и т.н. При нас също, долу горе като почнеш от времето на Александър Стамболийски са направени доста неща по въпроса. Край село минава Осъма, 70те години е направена корекция, старите корита си стоят и поемат когато трябва, каналите също, дигите се поддържаха... Между реката и дигата пояс за обработка от селяните и пояс топола. Помпена станция имаше отсам дигата, която да връща водата обратно като се наложи но като дойде свободията и познай с кое първо започнаха... Сега като се събере много вода отсам и няма къде да отива, като спадне реката, дупнат дигата да се оттече и после пак я зариват. Дъ пълудейш, дет се вика, щото савак ако сложат и ще замине...

                      Коментар


                      • #26
                        От: Наводнения

                        Аз пък си мисля, че умишлено не се вземат превантивни мерки с цел да се стига до бедствия и аварии. Точно с тази цел даже и закриха едноименното министерство. Обяснението е просто - когато има форсмажорни обстоятелства се прескачат изискванията за търгове и държавни поръчки. Всичко опира до пари и корупция.
                        "Обичам България, само по една причина - защото си е моя! А иначе, кой би живял доброволно в кучи ..."

                        Коментар


                        • #27
                          От: Наводнения

                          Първоначално публикуван от chris_vicom Преглед на мнение
                          Точно с тази цел даже и закриха едноименното министерство.
                          Е нали има Агенция по колната среда, такава е тенденцията в ЕС, да са "агенция". Май за наводненията обаче все още се грижи Гражданска защита обаче. И тъкмо там е проблема, липсва координация между отделните звена.

                          Първоначално публикуван от chris_vicom Преглед на мнение
                          Аз пък си мисля, че умишлено не се вземат превантивни мерки
                          Не мисля че е умишлено, по-скоро е незнание как да се справят. Едно време в училище беше голям кеф да се преписва вместо да се заучават неща, в университета също всичко се претупва, но понастоящем се стигна момент когато същите хора заемат длъжности където седят и се чудят що станА, дъвчат химикалката и продължават да не знаят какво да направят. Надявам се следващото поколение което израсна с интернет да има по-широк поглед към света и поне ще знае че на други места по света вече има реализирани решения на подобни проблеми и трябва само да ги изкопират.

                          Коментар


                          • #28
                            От: Наводнения

                            Както се казва - за едни брадва, за друг сватба
                            Някои ще намажат от хорското нещастие. Ще се пораздвижи строителството, ремонтни работи туй онуй, ще доошушкат народа (и без това е цъфнал и вързал), ще останат хора и без домове .... все неща дето за определени хора са добре дошли .
                            Страхът от свободата е един от основните страхове на човека. И все пак той иска да бъде свободен.
                            И в същото време я ограничава-застраховки, ипотеки,
                            вярвания, обичаи, религии, общности, идеологии, догми, политически движения...

                            Коментар


                            • #29
                              От: Наводнения

                              Първоначално публикуван от chris_vicom Преглед на мнение
                              Аз пък си мисля, че умишлено не се вземат превантивни мерки с цел да се стига до бедствия и аварии. Точно с тази цел даже и закриха едноименното министерство. Обяснението е просто - когато има форсмажорни обстоятелства се прескачат изискванията за търгове и държавни поръчки. Всичко опира до пари и корупция.
                              Научно доказано е, че всеки 1 лев инвестиран в превантивни мерки и/или съоръжения спестява 6 лева за провеждане на СНАВР. Кристалина Георгиева го разправяше насам-натам това твърдение!
                              Та и аз допускам, че 6 може би е по-добре, отколкото 1

                              А МИС го закриха и по други причини. Там нещата смърдяха яко, особено около събитията през 2005-та година!
                              "Kолкото повече се превръщаме в свръхчовеци, толкова по-безчовечни ставаме"
                              А+
                              LZ1DRZ

                              Коментар


                              • #30
                                От: Наводнения

                                Първоначално публикуван от Asteri Преглед на мнение
                                .......Надявам се следващото поколение което израсна с интернет да има по-широк поглед към света и поне ще знае че на други места по света вече има реализирани решения на подобни проблеми и трябва само да ги изкопират.
                                Ми то и сегашното поколение има Интернет култура, но липсва ЖЕЛАНИЕТО едни пари наистина да се похарчат за това, вместо да се откраднат с фалшиво изпълнени държавни или каквито и да са поръчки. Та трябва да се надяваме по-скоро, че някога ще се появи именно това ЖЕЛАНИЕ.
                                Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
                                Из "Златния телец"

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X