Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Неудобен съединител!

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Неудобен съединител!

    Автоматика на Фронтерата наистина е доста по-сполучлив от към управление, но като вече знам колко е здрав и с колко вдига разхода, предпочитам да не ми е толкова удобно!
    Honda XL600LM, 1987
    Honda HR-V, 1.6, 3 drs, 4WD, 1999
    Opel Frontera B Sport, Y22DTH, 2003

    Коментар


    • #17
      От: Неудобен съединител!

      Първоначално публикуван от Vlado_Ts Преглед на мнение
      А прблем ли е да си закрепите неподвижно стелките ?!
      За мен се явява мисия невъзможна!Както и за ги захващам или се късат и пак тръгват или аз не правя нещо както трябва!Сега ще пробвам и с велкро и ако пак не стане ще му тегля една и ще си го
      карам както и до сега ( с придърпване на легена по светофарите).
      Range Rover P38 4,6 автомат 99г. (на въоръжение в момента),Опел Фронтера А КБ. 2.0 94г.(нов проект за гората.
      LZ1NES

      Коментар


      • #18
        От: Неудобен съединител!

        Първоначално публикуван от neshko Преглед на мнение
        И аз съм с чисто нов съеденител на 3000 км.Не е до съеденителя просто легените се местят напред и застават под педалите и от там това неудобство!Ако си карам с мокетните стелки и аз нямам проблем въпреки че и те халтавят и пак се набират на същото място но повече се преживява но ми е жал да се метна в джипката с крака в сняг и за това си купувам легени за през зимата.Абе това да му е косура!!!Аз съм му свикнал и не ми прави впечатление но си го има като неудобство!
        Не знам какви са тия легени, че да се местят. Аз моите ги вадя, като издърпам седалката назад и пак искат сгъване. Да мръднат пък сами - абсурд. Иначе и аз съм имал проблеми с набиращи се стелки, ама проблема е от стелките. Затова на някои коли си има заводски копчета в мокета и стелките се закопчават в тях.
        "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
        Неизвестен мъдрец

        Коментар


        • #19
          От: Неудобен съединител!

          Първоначално публикуван от kuzdov Преглед на мнение
          Не знам какви са тия легени, че да се местят. Аз моите ги вадя, като издърпам седалката назад и пак искат сгъване. Да мръднат пък сами - абсурд. Иначе и аз съм имал проблеми с набиращи се стелки, ама проблема е от стелките. Затова на някои коли си има заводски копчета в мокета и стелките се закопчават в тях.
          Утре ако се сетя ще ти ги снимам въпреки че от днес принудително съм в бокса за алтернатор.Ще ги снимам преди да сляза да видиш в какво положение застават!Иначе са стандартни купени от
          първия магазин.
          Range Rover P38 4,6 автомат 99г. (на въоръжение в момента),Опел Фронтера А КБ. 2.0 94г.(нов проект за гората.
          LZ1NES

          Коментар


          • #20
            От: Неудобен съединител!

            Аз си карам вече 4-та година със стелките, с които си дойде фронти от жабарско. Текстилни са, но явно са били цифра, защото нямат нищо общо със стелките по магазините тук. По-дебели са, а самият текстил е от по-груби влакна. Около педела на съединителя просто изрязах едно парче и готово. Иначе и сега на моменти ми се налага да ги намествам и си мисля за една лента велкро, но ще е на новите стелки, с тези не ми се занимава най-много да видят още едно изпиране и да си получат заслужена почивка Самите гумени подложки на педалите не са ми се пързаляли никога. Едиственото, което ме дразни и в сравнение с предишната кола е това, че няма място, къде да си подпирам левия крак на дълъг път, когато не натискам често съединителя Има един пластмасов капак на кабеляците, но не е много комфортен
            ОФА КБ X20SE + метан

            Коментар


            • #21
              От: Неудобен съединител!

              Преди три дена се сдобих с една КБ 2.2дти. Съединителя е кофти педал. Аз съм с обувки номер 48 и пръстите ми натискат над педала някъде по средата на рамото. Като прибавим и факта, че е тегав и трябва да го настъпвам до долу, градското шофиране е кошмар.

              Коментар


              • #22
                От: Неудобен съединител!

                то обещаните снимки на легените.Искам да кажа че това е 1,5 км. след като бяха оправени за да не пречат.(толкова е от вкъщи до работата ми)Има 2 светофара по пътя. На снимката с червената стрелка е въпросното прегъване което не малко пъти ми е блокирало педала на газта.Знам че ще има съвети за рязане но на предишните съм го пробвал и не ми помогна пак си се пързаляха така че....!Но както казах вече свикнах и се оправят при всеки усет че съеденителя не отделя до край!

                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:CAM00413.jpg
Прегледи:1
Размер:68.5 КБ
ID:5628862Натиснете снимката за да я уголемите

Име:CAM00412.jpg
Прегледи:1
Размер:78.3 КБ
ID:5628863Натиснете снимката за да я уголемите

Име:CAM00411.jpg
Прегледи:1
Размер:74.3 КБ
ID:5628864

                П.П. Педала на газта си беше така когато си го купувах но не ми пречи видът му!
                Range Rover P38 4,6 автомат 99г. (на въоръжение в момента),Опел Фронтера А КБ. 2.0 94г.(нов проект за гората.
                LZ1NES

                Коментар


                • #23
                  От: Неудобен съединител!

                  То на това "леген" му е само името, иначе си е най-обикновена гумена стелка. Мързи ме да ходя до джипа да ти снимам моите, ама са не "леген", ми "корито". Имат си вертикални бордове по 3-4 см. и лягат плътно по целия под и са доста корави. Измисли някакъв начин да вържеш твоите към основата на седалката и към конзолата на кормилния прът, иначе винаги ще се разместват. Или пък ги разкарай и си купи читави за по-лесно.
                  П.П. Моите са от 2 части. Парчето, което влиза под педалите е "занитено" към коритото.
                  "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
                  Неизвестен мъдрец

                  Коментар


                  • #24
                    От: Неудобен съединител!

                    Първоначално публикуван от kuzdov Преглед на мнение
                    ... Затова на някои коли си има заводски копчета в мокета и стелките се закопчават в тях....
                    Това имах предвид . По подобен начин и с малко мислене има варианти за застопоряване и на "не заводските" . Що требе да откриваме топлата вода ?!
                    Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

                    Коментар


                    • #25
                      От: Неудобен съединител!

                      Първоначално публикуван от topmitko Преглед на мнение
                      Преди три дена се сдобих с една КБ 2.2дти. Съединителя е кофти педал. Аз съм с обувки номер 48 и пръстите ми натискат над педала някъде по средата на рамото. Като прибавим и факта, че е тегав и трябва да го настъпвам до долу, градското шофиране е кошмар.
                      Точно това ми е проблема и на мен, само че при 42-ри размер! Определено педала не си е на мястото - трябваше да бъде доста по-нагоре! На Пежото /Експерт/ ми е така, съединителя е поне на 3 см по-високо от спирачката, а не на една линия както е тук.
                      Honda XL600LM, 1987
                      Honda HR-V, 1.6, 3 drs, 4WD, 1999
                      Opel Frontera B Sport, Y22DTH, 2003

                      Коментар


                      • #26
                        От: Неудобен съединител!

                        Срежете ги тези педали бе, и после заварка, Всеки нормален заварчик ще ви ги завари. И споко-няма да се счупят, даже и с Вежен да ги завари. Или просто бийте два чука на тенекията под педалите.
                        Решения бол...
                        Има ли желание-има и начин!

                        Коментар


                        • #27
                          От: Неудобен съединител!

                          Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
                          Срежете ги тези педали бе, и после заварка, Всеки нормален заварчик ще ви ги завари. И споко-няма да се счупят, даже и с Вежен да ги завари. Или просто бийте два чука на тенекията под педалите.
                          Решения бол...
                          Ще ги завари ако са дЖилезнИ Всъщност не знам какви са, не съм обръщал внимание, но знам, че пластмасовите педали не са рядкост.
                          О879 342 54О Не си пъхайте пръстите където ви падне, не са чак толкова много...

                          Коментар


                          • #28
                            От: Неудобен съединител!

                            Първоначално публикуван от tef4o Преглед на мнение
                            Ще ги завари ако са дЖилезнИ Всъщност не знам какви са, не съм обръщал внимание, но знам, че пластмасовите педали не са рядкост.
                            Не бе , от пластелин са . Нали това е Фруктиера от Опел - Германия . И гние още от завода . Това последното не е точно по темата , ама е мантра за тия дето са виждали това возило да минава покрай тях по улицата .

                            Аман от спамери !
                            Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

                            Коментар


                            • #29
                              От: Неудобен съединител!

                              Първоначално публикуван от Vlado_Ts Преглед на мнение
                              Не бе , от пластелин са . Нали това е Фруктиера от Опел - Германия . И гние още от завода . Това последното не е точно по темата , ама е мантра за тия дето са виждали това возило да минава покрай тях по улицата .

                              Аман от спамери !
                              Изрично уточних, че НЕ съм обърнал внимание от какво са педалите. На Фруктиерите, на които съм се качвал, стелки и легени са били или изкормени или закрепени правилно, щото не ми е направило впечатление нещо да ми подпира някъде. И ако си мислиш, че си правя майтап с пластмасовите педали - нищо подобно.

                              Ако рамото на педала е стоманено, какъв е проблема да се мине на ъглошлайфа и да се завари където трябва? Или където му е удобно на конкретния водач? Ти ако не знаеш дали нещото подлежи на заваряване - е, няма кой
                              О879 342 54О Не си пъхайте пръстите където ви падне, не са чак толкова много...

                              Коментар


                              • #30
                                От: Неудобен съединител!

                                Първоначално публикуван от tef4o Преглед на мнение
                                Ако рамото на педала е стоманено, какъв е проблема да се мине на ъглошлайфа и да се завари където трябва?
                                Педала си е железен, но не бих го скъсявал за да не загубя от рамото - и без това се натиска тегаво. По-скоро бих вдигнал цялата конзола нагоре, но това си има няколко проблема - трябва да се сменя тръбичката на цилиндъра, че си е метална и точно до това място. Освен това трябва да се реже и стената към двигателя, а сигурно и други тъпни, защото не съм разгледал още подробно конзолата за такава манипулация. Засега се опитвам да свикна, ако не се получи може да "тунинговам" малко нещата!
                                Honda XL600LM, 1987
                                Honda HR-V, 1.6, 3 drs, 4WD, 1999
                                Opel Frontera B Sport, Y22DTH, 2003

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X