Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Тема за акъли

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Тема за акъли

    Колеги,
    пускам тази тема, тъй като в това най-много ни бива нас, българите !
    Искаме да направим малко по-строен шампионата, затова тези дни ще се съберем с организаторите на състезания, да изчистим някои неудачи от минали сезони, за да са всички по-спокойни. Отварям темата за добри КОНСТРУКТИВНИ ПРЕДЛОЖЕНИЯ за МАЛКО ПАРИ, защото биха могли да се родят добри такива в общо обсъждане.
    Имайте предвид, че прекрасно знаем, как трябва да се организира един шампионат с много пари ! Въпросът е да го направим да работи по-стройно с малко пари. Не бива да товарим нито организаторите, нито състезателите с излишни разходи, тъй като ще останем по състезанията пак с по 10 човека !
    Отделно не бива да има много правила, защото точно те наакват състезанието.
    Правим всичко, за да има ендуро в България, въпреки неблагоприятните икономически условия.

    А сега Welcome, дет се вика, но глупостите обещавам, че веднага ще изтривам !
    Само конструктивни предложения със строен икономичски план !
    Популистки, неконкретни постове също няма да търпя !
    Ендурото и сексът не са шега работа !
    -------------
    Животът се измерва с броят на издишванията !

    http://sixdayscrazyjob.com
    http://crazy-job.com

  • #2
    От: Тема за акъли

    Жоро,
    Адмирации.
    Една от основите за по-строен шампионат е точни и ясни дати за всеки един от кръговете.Поздравления за тези които са се заели още от сега с организирането на състезанията за 2015(Кърнаре и sixdayscrazyjobs).това наистина би оптимизирало времето и разходите на всеки един от участниците.
    Друго съществено според мен е унифицирането на състезателните номера за всяки от кръговете.Даден състезател да участва с едни и същи номера през годината.Това ще избегне грешките при формиране на класирането през годината и в отделните състезания.
    Поздрави

    Коментар


    • #3
      От: Тема за акъли

      Проблемът с номерата се създаваше от състезанията, които държат да имат дизайн на собствени номера, но днес уточнихме този въпрос с организаторите на такива състезания и от новия сезон вече всеки състезател ще се състезава с един и същ номер и с една и съща фамилия ! Само за "Сомчето" от Бяла се разрешава пояснение в кавички !
      Ендурото и сексът не са шега работа !
      -------------
      Животът се измерва с броят на издишванията !

      http://sixdayscrazyjob.com
      http://crazy-job.com

      Коментар


      • #4
        От: Тема за акъли

        ПРАВИЛА НА ОРГАНИЗАТОРА И СЪСТЕЗАТЕЛИТЕ -предложение
        1. Когато се оформят правилата ,те да се обявяват на първата страница на всеки кръг,когато се отвори тема за самия кръг 2.Да определим класовете и кой къде ще кара Мотори -Експерт -Хоби ,сеньори ,жени АТВ -Експерт -Хоби 3.Класиране : Ден първи- 25,22,20,18,16,15,14 и тн. Ден втори- 25,22,20,18,16,15,14,и тн. 4. Задължително профи измерване - даване на старт по време - финал –засичане на време - ако има контрола –тя да поставя знак на състезателя при преминаването му и да записва по кое време е минал -събиране на ГПС те от всеки състезател след финала -След финала на последния състезател или 17-18 часа ,до един час да се разлепят времената на финиширалите състезателите,независимо дали ще имат или нямат наказания. - В 20 часа да са разлепени върху тях резултатите с наказанията по ГПС ,ако има такива и то по правила : Например: -100м отклонение от трака -30м - който завърши с трак повече от 50%-се наказва с 2часа плюс времето на последния завършил с трак състезател -който завърши с по малко от 50% - се наказва с 4часа плюс времето на последния завършил с трак състезател -Трасето е отворено от часа на старта до 17-18 часа - Преминаването през задължително препятствие: То да бъде оградено от двете страни с насочващи ленти поне 10 – 15м и да има контрола за да отбележи часа и номера на състезателя. Който не премине се наказва 1 час или да има алтернативно трасе което ще го забави достатъчно Такси за участие от 10 до 30 лева 5.Награди: За 1,2,3 място по класовете –медали За оверал 1,2,3 – купи И нещо старо но интересно Отборно за 1,2,3 място – купи , Като мястото се определя от : Пример: 1. най добре касирал се състезател от всеки клас ,но в един отбор и се съберат точките от полученото класиране. 2 .или точките набрани от всички участници от един отбор ,независимо по колко са в всеки клас Останалото се знае ,като инструктаж и други неща които трябва да представи организатора СЪСТЕЗАТЕЛЯТ трябва да знае ,че отива кара добре подготвен и да има коректно отношение към организатора и към ХОРА И ПРИРОДА от региона където се провежда състезанието
        ..........................................................................................................

        Коментар


        • #5
          От: Тема за акъли

          Някъде в темата от 2010г.когато беше измислена тези верига от състезания пишеше че ВСЕКИ ОРГАНИЗАТОР СИ ОПРЕДЕЛЯ ПРАВИЛАТА за неговия кръг.
          Сега ще връщаме пак правилата от РЕШ ли какво точно искате не мога да ви разбера.
          Мисля че за тези 4 г. състезанията със всяка година ставаха все по добри без някой да налага правила.
          МОТОРА ТРЯБВА ТИ ДА ГО КАРАШ А НЕ ТОЙ ТЕБ 0888984256

          Коментар


          • #6
            От: Тема за акъли

            Първоначално публикуван от Жоро Хаджиев Преглед на мнение
            Отделно не бива да има много правила, защото точно те наакват състезанието.
            Правим всичко, за да има ендуро в България, въпреки неблагоприятните икономически условия.
            Тава е то.
            МОТОРА ТРЯБВА ТИ ДА ГО КАРАШ А НЕ ТОЙ ТЕБ 0888984256

            Коментар


            • #7
              От: Тема за акъли

              Аз мисля, че ясен календар и целогодишни състезателни номера са напълно достатъчни. Нека всичко останало да е по преценка на съответния организатор - така ще се поддържа разнообразието на шампионата, което лично за мен е един от съществените му колорити.

              Коментар


              • #8
                От: Тема за акъли

                Ненка, някои неща са конструктивни и според мен уместни, но други са прекалено разводнени. Виждате, че в момента и в световен мащаб ендурото се опростява, а класовете се свеждат до два-три. Там, където е възможно, където има официален времеизмервач, който може да гарантира, че резултатите ще излязат навреме, могат да се пуснат и 100 класа, но за някои времеизмерване от 500 - 1000 лв. си е сума.
                Иначе отдавна мислех да разискваме въпроса със "Затваряне на тресето" в точен час, за да могат да се обработят разултатите и да се проверят GPS-ите навреме.
                Запиши си предложенията, ще ги разискване на срещата !

                Пачароза, по принцип е така и ще гледаме да се държим в тези граници, но се съгласи, че няма как да водим класиране, ако някой реши да пусне 2 класа, а друг 8 и "Сеньорите" на всеки кръг да се движат между 40 и 50 годишна възраст и да не е уточнено кое трасе се взема предвид за класирането им. Отделно понякога състезателите чакат класиране с часове, дни, че и със седмици ... да не давам примери. Някои неща, съгласи се, че трябва да се уеднаквят !
                И аз съм фен на умерената анархия, но наистина на умерената ! Никак не ми се иска да има ощетени състезатели поради организационни грешки.

                За времеизмерване, обещавам да говоря и да ви дам резултата на срещата на Шипка !
                Ендурото и сексът не са шега работа !
                -------------
                Животът се измерва с броят на издишванията !

                http://sixdayscrazyjob.com
                http://crazy-job.com

                Коментар


                • #9
                  От: Тема за акъли

                  Първоначално публикуван от Жоро Хаджиев Преглед на мнение
                  Ненка, някои неща са конструктивни и според мен уместни, но други са прекалено разводнени. Виждате, че в момента и в световен мащаб ендурото се опростява, а класовете се свеждат до два-три. Там, където е възможно, където има официален времеизмервач, който може да гарантира, че резултатите ще излязат навреме, могат да се пуснат и 100 класа, но за някои времеизмерване от 500 - 1000 лв. си е сума.
                  Иначе отдавна мислех да разискваме въпроса със "Затваряне на тресето" в точен час, за да могат да се обработят разултатите и да се проверят GPS-ите навреме.
                  Запиши си предложенията, ще ги разискване на срещата !

                  Пачароза, по принцип е така и ще гледаме да се държим в тези граници, но се съгласи, че няма как да водим класиране, ако някой реши да пусне 2 класа, а друг 8 и "Сеньорите" на всеки кръг да се движат между 40 и 50 годишна възраст и да не е уточнено кое трасе се взема предвид за класирането им. Отделно понякога състезателите чакат класиране с часове, дни, че и със седмици ... да не давам примери. Някои неща, съгласи се, че трябва да се уеднаквят !
                  И аз съм фен на умерената анархия, но наистина на умерената ! Никак не ми се иска да има ощетени състезатели поради организационни грешки.

                  За времеизмерване, обещавам да говоря и да ви дам резултата на срещата на Шипка !
                  Само да драскаме тук файда йог,кога ще е събирането.
                  МОТОРА ТРЯБВА ТИ ДА ГО КАРАШ А НЕ ТОЙ ТЕБ 0888984256

                  Коментар


                  • #10
                    От: Тема за акъли

                    По принцип съм съгласен с Митака (Змей) !
                    Има някои тънкости, които се налага да уточним, но те не касаят начина на провеждане, а по-скоро отчетността.
                    Ендурото и сексът не са шега работа !
                    -------------
                    Животът се измерва с броят на издишванията !

                    http://sixdayscrazyjob.com
                    http://crazy-job.com

                    Коментар


                    • #11
                      От: Тема за акъли

                      Бях написал нещо много умно, ама ми блокира компа и го изгубих, затова ша карам вкратце:

                      Естествено е базовите правила да са еднакви - начина на точкуване и класовете, най - вече за "Сеньор" да е ясна възрастовата граница и трасето, по което ще карат дъртофелниците Наказанията за трак и другите санкции е добре всеки организатор да ги определя, тъй като най - добре си познава маршрута, спецификата на терена, възможностите за контрол и т.н. НО !!! ЗАДЪЛЖИТЕЛНО да ги обявява ПРЕДИ състезанието и да не ги променя в движение или след него - остава едно неприятно чувство, поне у мен

                      Горещо подкрепям предложението на Ненката за отборно класиране - вярно е, че всички сме ярки индивидуалисти, но няма лошо да се възпитава и груповата култура

                      П.П. Щях да забравя - Пачароз, не е "йоГ", а "йоК"

                      Коментар


                      • #12
                        От: Тема за акъли

                        Първоначално публикуван от ЗМЕЙ Преглед на мнение

                        Горещо подкрепям предложението на Ненката за отборно класиране - вярно е, че всички сме ярки индивидуалисти, но няма лошо да се възпитава и груповата култура

                        П.П. Щях да забравя - Пачароз, не е "йоГ", а "йоК"
                        Йог или йок все тая след 10-15г. ще се знае езика перфектно.

                        Сега за това ОТБОРНО не е лошо но това класиране е още един спонсор иначе звучи добре.

                        Нооо стават много 3 класа мотори и 2 каручки и ако се сложат още да кажем по 3-ма 9 човека малииии.

                        Става много паплач хей 25 човека на стълбичката от 20 участника
                        МОТОРА ТРЯБВА ТИ ДА ГО КАРАШ А НЕ ТОЙ ТЕБ 0888984256

                        Коментар


                        • #13
                          От: Тема за акъли

                          Пачароз, аз имам предвид КЛАСИРАНЕ, а не НАГРАЖДАВАНЕ. Анадъмно ?

                          Коментар


                          • #14
                            От: Тема за акъли

                            Това, което написах е предложение ,което предстои да се дебатира.Идеята беше да има по голяма прозрачност , да няма сърдити след състезанията и точките който са присъдени да бъдат реални.А що се отнася за отборното (бюджета ще се натовари само с три купи),който награди ще "замажат очите" на спонсора,но ще увлече повече хора да участват и ще доминират отборите ,което "СПЛОТЯВА".......................

                            Класовете ,не сте ме разбрали клас мотори - Експерт
                            - Хоби -( включващи в този клас сеньорите и жените )

                            клас АТВ -Експерт
                            - Хоби
                            ЗА награждаване на под класове не съм коментирал.....
                            Последно редактирано от Ненката; 07-12-14, 08:24.

                            Коментар


                            • #15
                              От: Тема за акъли

                              Мога да добавя нещо, което е на база мое наблюдение на нещата: няма да бъде зле, ако направим така, че да могат повече състезатели да се добират до финала, действа някак си стимулиращо и уверено за участие в следващото състезание и така ще има повече участници в отделните кръгове. По-точно имам предвид следното: оформяне на ясно видим коридор или маркери преди сложно препятствие - както го бяха направили в последния кръг в Кърджали, осигуряване на помощ /там където е достъпно и възможно разбира се/- нямам предвид превръщане на клас експерт в полуексперт, а нещо като "help zona". Препятствията ни стават все по-сложни / което е разбираемо/, но нивото си е все същото /както казах мое си наблюдение /, затова смятам, че тези които се справят се знаят и нямат нужда от всичко това, за другите обаче, би било добре поне да докарат нещата до край както се казва, понякога и да видиш карирания флаг помпи самочувствието и вдига ентусиазма, нали така?
                              IN ENDURO WE TRUST!

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X