Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Тема за акъли

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Тема за акъли

    Първоначално публикуван от Pacharoza Преглед на мнение
    Да ама не има много други разходи докато си стигне до награден фонд.
    Жоро М ще ви кажи дали му останаха пари за награден фон от такси.И той нямаше разрешителни от община,полиция,горско,пожарна,доктори ииииии.
    Пачароз, освен, че пишеш леко неразбираемо и четеш неразбирателно. Аз не казвам, че организатора няма разходи, точно обратното. Идеята ми е вместо парични премии, да се пренасочат тези средства към организационни и други разходи. И по този начин АКО е възможно да не се увеличават парите за такса участие.
    Диян Димитров

    Коментар


    • #32
      От: Тема за акъли

      Първоначално публикуван от sunny88 Преглед на мнение
      Пачароз, освен, че пишеш леко неразбираемо и четеш неразбирателно. Аз не казвам, че организатора няма разходи, точно обратното. Идеята ми е вместо парични премии, да се пренасочат тези средства към организационни и други разходи. И по този начин АКО е възможно да не се увеличават парите за такса участие.
      Никой не иска да се увеличават мисля че таксата от 30лв.е приемлива за всеки състезател.
      Пък ако е много кажете за това е темата защото на събирането няма да ви има.
      МОТОРА ТРЯБВА ТИ ДА ГО КАРАШ А НЕ ТОЙ ТЕБ 0888984256

      Коментар


      • #33
        От: Тема за акъли

        http://mpes.government.bg/Pages/Prog...r1QNIZS8sA0%3D По горния линк е как да се кандидаства за финансиране по Евро програми за развитието на масов спорт. Консултантите са на процент от сумата плюс некой друг лев който може да се събере и като лицензионна такса, просто трябва малко повече усилия от всички организатори и изготвяне на единен план за шампионат ама изисква май нещо невъзможно като цяло, а именно коректност м/у организаторите и единност.
        Мисля че Веньо може да разясни повечко по случая.
        Съвеста ми е чиста, просто защото не я използвам.

        Коментар


        • #34
          От: Тема за акъли

          Е точно пък таксата е един от най - незадължителните елементи за уеднаквяване според мен - ами ако реша да организирам състезания и я направя 10 кинта, щото съм хванал дебел спонсор ?!? Или пък набарам някоя партия и реша да раздам кинти, а не да взема Тъй че - съсредоточете се върху важните неща, таксата не е от тях. Както споделих по - горе - точните класове, календар и номера. Останалото са специфики, ерго - организаторска преценка.

          Коментар


          • #35
            От: Тема за акъли

            Първоначално публикуван от Tpunep Преглед на мнение
            http://mpes.government.bg/Pages/Prog...r1QNIZS8sA0%3D По горния линк е как да се кандидаства за финансиране по Евро програми за развитието на масов спорт. Консултантите са на процент от сумата плюс некой друг лев който може да се събере и като лицензионна такса, просто трябва малко повече усилия от всички организатори и изготвяне на единен план за шампионат ама изисква май нещо невъзможно като цяло, а именно коректност м/у организаторите и единност.
            Мисля че Веньо може да разясни повечко по случая.

            Може и да се получи нещо. Но! Ако ни прекарат през федерацията, не съм сигурен какво ще се "очурка" през това "често сито" до нас. Знаете как се случват нещата там.
            IN ENDURO WE TRUST!

            Коментар


            • #36
              От: Тема за акъли

              Искам да споделя мнение макар и нов в тези състезания, имам зад гърба си 5 годишен опит в ориганизиране на автомобилни мероприятия, двудневни със сравнително добра посещаемост около 800-1000 човека, в това число състезатели и публика. Ще споделя какво ние правихме като организация, а ако някоя идея ви хареса може да я използвате. Тааа стига толкова хвалене да започваме сериозно
              Едно от най-важните неща беше направата на календара, календара ни беше готов за обявяване още на 01.01.20.... С този ход щяхме да направим няколко неща, състезатели и хората които искат да участват и гледат ще могат да си направят план за почивни дни, ремонт или подмяна на автомобилите, закупуване на екипировка или промяна нещо по самата машина, план за ползване на отпуските, морета и т.н. Важно бе за нас да се знаят точно кога са датите. Правилата ни бяха малко но прости и конкретни за да няма излищно тълкувание, създадохме съдийска комисия която беше от 3-ма души, нямащи нищо общо с организацията. Те бяха от автомобилния бранш (състезатели, механици, маниаци фенове) към които се отнасяха контестациите ако имаше такива. Правилата както казах бяха кратки и ясни, така си избегнахме много "ама то така беше" "ама според моето тълкуване" "защото така е написано и така разбрах" и т.н . Следващото нещо, което беше важно за нас е да направим предварителни записвания за да имаме представа ориентировачно, колко човека ще участват, записването он-лайн винаги беше по евтино, също така направихме записването на мероприятието да е по скъпо един вид като стимул всички да се запишат онлайн. Върху тази основа на тези данни отделяхме и заграждахме един участък, който бяхме нарекли "състезателен бокс" в него имаха достъп само състезатели. Публика нямаше право да влиза там. Направихме го с цел да не се пречкат излищно хора, защото ако се наложи да смениш нещо ли да отремонтираш в последната минута, няма да е приятно да ти се мотат хора които да пипат нещата ти или да ти задават въпроси. Това само разсейваше състезателите. Искахме максимален комфорт за състезаващите се поради няколко причини. Хората идваха да гледат тях и искахме от тях да се хвърлят на 100% в боя това иска публиката ЗРЕЛИЩА....Бокса беше охраняван от патрулна кола на СОД която си вършеше работата идеално и спираше любопитните, така ни отпадна проблема с изчезване на инструменти, горива, масло, гуми, части и аксесоари от състезателните автомобили (е винаги имаше промъкнали се но за щастие нямахме кражби). Също така се осигури едно спокойствие на състезателите, където те знаят че може да си оставят автомобила и оборудването за 2 дни без да се притесняват от любопитни "фенски ръчички". Направихме така че състезателите да спят възможно най-далече от купона, който винаги е имало вечери преди и след стартовете. Направихме го защото имаше доста хора които нещата ги вземаха много навътре и си бяха по техен режим, някой си лягаха в 20:00 часа и ставаха в 06:00 часа, други седяха до полунощ и после се оттегляха да спят но като цяло повечето търсеха спокойстиве от купона за да може да се концентрират максимално на следващия ден. При нас се провеждаха 3 състезания, като на втория ден бяха финали. Пожарна и линейка имаше на пистата винаги, едно от главните правила беше че линейка или пожарна напуснат ли стоянките си, по сигнал на главния съдия състезанието се прекратява докато се отстрани проблема. За щастие през тези 5 години имахме само 3 излетели автомобила, смазани ламарини и нито един пострадал пилот, пожари слава богу нямахме. За намаляване на инцидентите всички участващи тряваше да минат тех. комисия която проверяваше дали автомобила е изправен, дали е изолирана + клемата на акумулатора, пилота притежава предпазни средства к-т (каска, ръкавици и т.н.), пожарогасители и др. има доста които отпадаха само на комисията и за тях бяхме дали гратисен период от 0.30мин. в които можеха да си въведат колите според правилата. Също важно нещо е къде участниците, като пристигнат да си направят бивака, да се разтоварят(палатки, гуми, части) без да се притесняват че някой нещо ще им пипа или ще изпуснат ред или нещо подобно. Гледахме така да организираме нещата че състезатели идващи от Варна или Видин примерно да не се притесняват, че ще има дублиране на стая или няма да имат достъп до бивака за разтоварване. Така щяхме да им спестим нервите да търсят посред нощ къде да спят или разтоварват. А много от тях идваха с децата и жените си, искахме концентрирани състезатели и готови за "бой" не изнервени от битови проблеми. Забелязахме че има фенове които идваха да гледат определени състезатели и им помагахме и на тях с настаняване и паркинги. Награждаването беше с химна на България, купи и медали имаше, както и правехме базикчийски награди за най шумни агитки и разни такива. Хората се радваха, а имаше ли щастие имаше и посещаемост и състезатели.Организацията ставаше по следния начин : най отгоре ние 3-ма организатори ,като всеки от нас имаше няколко пера (логистика, сигурност, настаняване, публика, охрана, тех. бокс и т.н) всеки от нас си имаше помощници все запалени фенове не повече от 2-3 души. Ако имаше проблем хората или участници се обръщаха към стюардите, ако те не решаха проблема се обръщаха към някой от нас който отговаря за този ресор, ако и той не можеше се събирахме тримата на на кратки съвещания за крайно решение. Без решения в съдийската комисия, там си решавха лицата назначени за това, правехме го с цел да избегнем приказки за шуробаджанащина. Имахаме шатра на която можеше всеки фен да си закупи артикули напомнящи за състезанието, като подарък или спомен. Някой си вземаха и после караха пилоти да дават автографи. Това също е добро перо за финансиране.
              Всъщност има доста неща но като цяло нещата се свеждат до няколко прости неща:
              - информация (календар, начало, край, трасе вид, конфигурация).
              - сигурност за машини и хора, както и спокойствие за вглъбените и крайно надъханите
              - кратки, ясни и точни правила.
              - купон за хората дошли за скара бира.


              Много са още нещата и вероятно повечето ги знаете като организатори но може с нещо да ви е било полезно или присветнало.....
              Който оцелее ще закусва!

              Коментар


              • #37
                От: Тема за акъли

                Първоначално публикуван от БИЖО БИЖЕВ Преглед на мнение
                ... Направихме го защото имаше доста хора които нещата ги вземаха много навътре.....
                От моите наблюдения до тук през годините и контакт със състезатели, нещата все още не са на такова ниво в ендурото. Все още е "купон", "майтап" и т.н. Лично аз искам да има правила и условия поне минимални за да се почувствам състезател.
                Kawasaki KDX 220 R (Jabcho tuning)>Gas Gas EC300>Beta 300RR

                Коментар


                • #38
                  От: Тема за акъли

                  Първоначално публикуван от Ivan Minkov Преглед на мнение
                  От моите наблюдения до тук през годините и контакт със състезатели, нещата все още не са на такова ниво в ендурото. Все още е "купон", "майтап" и т.н. Лично аз искам да има правила и условия поне минимални за да се почувствам състезател.
                  Ми то без нас накъде, нали требе да има пълнеж та съзтезателите да се почустват такива, Аз лично ако нещата станат сериозни някога най-вероятно ще се откажа да ходя по тея мероприятия. Дано да стане така ама до тогава ще си се кефя. Съзтезатели все ще се намерят, Организаторите кът което май е по-големия проблем.
                  Съвеста ми е чиста, просто защото не я използвам.

                  Коментар


                  • #39
                    От: Тема за акъли

                    Уважавам мнението на изтъкнати и уважавани от колеги и организатори състезатели като Иван Минков, и аз също искам да има правила и условия, за да се чувстваме не само като състезатели, но и като приятели събрали се да се повеселят заедно. Аз съм там за купона. И съм по-съгласен да ме зае*ат до тъмно в дерето да бедствам, но да не ме оставят без студена бира и топла храна. И в този ред на мисли аз Ви моля да организирате 1 състезание и аз ще се съобразя с Вашите правила за сериозно състезание, като примерно: ще се запиша онлайн поне 1 месец преди събитието и ще си преведа таксата участие, ще карам с екипа на спонсорите Ви, ще си облепя машината със стикерите, които Вие сте дали, даже ще пропия примерно Пещерска в името на добрите традиции м/у състезатели и спиртодържатели, ще се постарая да спазвам всички създадени от Вас правила и няма да се сърдя, като ме накажете тежко, но справедливо, само ще роня тежки бирени сълзи до сутринта...
                    Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

                    "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

                    Коментар


                    • #40
                      От: Тема за акъли

                      За тези които пишат че няма правила и условия във веригата.

                      Кажете точно кои правила и кои условия са ви нужни за да се поправим и ние.

                      Кае ви липсва - лицензите,фим гуми,застраховка,часовник на всеки 5км.,класове от 50 до 1000кубика,карани по маркери за де минава който от където си иска кое точно.
                      МОТОРА ТРЯБВА ТИ ДА ГО КАРАШ А НЕ ТОЙ ТЕБ 0888984256

                      Коментар


                      • #41
                        От: Тема за акъли

                        Съдийското време за даване на акъли изтече !
                        Благодарим на всички за предложенията ! Утре - неделя на връх Шипка ще проведем среща на високо равнище (1329м) за да обсъдим всичко.
                        Поканените да се чувстват задължени !
                        Последно редактирано от Жоро Хаджиев; 21-12-14, 08:44.
                        Ендурото и сексът не са шега работа !
                        -------------
                        Животът се измерва с броят на издишванията !

                        http://sixdayscrazyjob.com
                        http://crazy-job.com

                        Коментар


                        • #42
                          От: Тема за акъли

                          А за взетите решения в тази тема ли ще бъдем уведомени, или ще има нарочна такава?
                          Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

                          "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

                          Коментар


                          • #43
                            От: Тема за акъли

                            Първоначално публикуван от s_s1 Преглед на мнение
                            А за взетите решения в тази тема ли ще бъдем уведомени, или ще има нарочна такава?
                            Ето я. http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=192118
                            Диян Димитров

                            Коментар


                            • #44
                              От: BG X-Enduro Championship 2015 - Крайно класиране

                              А няма ли да се вади най големият резултат?
                              Диян Димитров

                              Коментар


                              • #45
                                От: BG X-Enduro Championship 2015 - Крайно класиране

                                Първоначално публикуван от sunny88 Преглед на мнение
                                А няма ли да се вади най големият резултат?
                                Не, няма да се вади, тъй като това се оказа недомислено. Има много състезатели само с едно участие и след като им се извади най-добрия резултат, остават практичски без точки. Искахме да стимулираме участие, но така ще стимулираме отлив.
                                Отделно, не всички участия на състезатели са водени на отчет, особено онези, които не са завършили и практически нямат класиране и настава бъркотия.

                                По подобен начин стои и въпросът с класирането в клас "Сеньор", към което проявиха претенции някои сеньори. След разговор с организаторите, решихме класирането да остане така, както и точкуването. От следващия сезон ще се води задължително отделно класиране за този клас, като състезателите ще трябва да си изберат или да участват само в клас "Стандарт", или само в клас "Сеньор" !
                                Ендурото и сексът не са шега работа !
                                -------------
                                Животът се измерва с броят на издишванията !

                                http://sixdayscrazyjob.com
                                http://crazy-job.com

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X