Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Тема за акъли

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Тема за акъли

    Плахо ще се включа в темата, защото заедно с кърджалийския клуб и момчетата от Самоков организираме два кръга от шампионата...
    Карал съм над 40 състезания в Ендуро Шампионатите от 2007-а до 2010-а, а тази година покарах и на Кърнаре и последните години по един ден или два дена на шестдневката.
    Уважам на Жоро "умерената анархия" и разбирам желанието му (а и на другите организатори) да угаждат на състезателите, но това води до конфликти и разочаровние.
    Мнението на Пачароза, че правилa не трябват, не ме изненадва и това е много хубаво за съботно-неделни разходки, ама не за състезания и то от национална верига.
    Проблема с GPS-ите (най-сериозния според мен) идва от това, че организатора няма 300 или 500 лева да поеме разходите на някой който може и се опитва да се "спасява" сам с наличните хора... Да, ама не се получава - няма да изброявам в колко състезания състезателите нямаха тракове въобще на старта, някои не могат да се вадят, други не могат да се четат и после класирането се прави по звездите...
    Значи всички искат времеизмерване и много купи и класове, а в същото време таксата да е 30 лева...
    Спонсори ще има когато има зрелище, ама като има зрелище и народ, тогава пак мръкаме, че било сеир, а не ендуро в последния ден...няма угодия
    Предлагам конкретни неща:
    1. Темата за запазване на номера дето я пусна Жоро не е справедлива спрямо участниците карали 5 години Еднуро с един номер, които имат облепени мотори, джърсита с тези номера (някои имат по 4-5 такива) и сега някой, който е по-бърз в писането във форума им го взема...не е честно !
    За целта предлагам да останат номерата с които е карано през последните години и новите желаещи да вземат свободни такива !

    2. Всеки организатор да се разбере с Гълъбин, Коцето Панайтов, Събин Коларов, Явореску или някой спец по GPS-ите и да му покрие гориво и спане и да си реши въпроса с GPS-те. Да го обяви предварително и състезателите като си пускат навреме заявките, да пишат с кой модел са, за да се улесни вкарването на тракове.
    3. Всеки организатор да вкарва колкото си иска класове и да награждава според възможностите си, но за веригата да се вземат резултатите от оверал (визирам ATV HOBI / Expert) когато трасетата са еднакви. Ако не са, то тогава само Експерта !
    5. За Отборното класиране е много добра идеята, стига организаторите да могат да си го позволят...


    Ето тук съм направил опростен правилник за Кърджали, разбрал съм се с Жоро, че ако има някои промени след срещата ще го променим !
    Последно редактирано от ТОДОР ХРИСТОВ; 07-12-14, 10:38.

    Коментар


    • #17
      От: Тема за акъли

      Спокойно, на срещата ще разгледаме всички конструктивни предложения и след като повечето бъдат отхвърлени, ще излезем с Правилник за състезателите, най-много от 10-тина точки. Повечето препоръки ще са към организаторите, които те сами ще си направят !
      Колкото до номерата, ако някой, който има номер и джърсита от предишни години не може да напише една цифра и две думи, като например: Иван Драганов - 233, направо го отпиши такъв ! Ако все пак номерът му е зает от някой новобранец, просто да му напише приятелско съобщение, като например: "Слушай, педераст мръсен ! Този номер си е мой, избери си някой друг, защото ще ти ......... !"
      Културни хора сме, ще се разберем !
      Последно редактирано от Жоро Хаджиев; 07-12-14, 18:06.
      Ендурото и сексът не са шега работа !
      -------------
      Животът се измерва с броят на издишванията !

      http://sixdayscrazyjob.com
      http://crazy-job.com

      Коментар


      • #18
        От: Тема за акъли

        Първоначално публикуван от Pacharoza

        Г-н Христов, какво стана с наградите за Самоков ?

        "Hard Enduro Samokov" e кръг от BG X-Enduro Championship" ........................
        Такса участие 50 лв, от които 20 лв. за награден фонд.

        Поощрения и награди:
        Парични за първите три места.
        Победителят в клас "Мотоциклети Експерт" получава 300 евро за учстие в "Ерзберг Родео 2015".
        Победителят в клас "Мотоциклети Хоби" получава безплатно хотелско настаняване и покриване на таксата участие в "Six days crazy job 2015".
        Г-н Пачарозов, на няколко места го има написано:

        Първоначално публикуван от ТОДОР ХРИСТОВ Преглед на мнение
        Искам да обърна внимание на няколко важни неща за самото състезание:
        • Старта в първия ден ще бъде по реда на годишното класиране 2014 от веригата за МОТО и АТВ, за останалите по реда на записване.
        • В следващия ден стартовете са по класирането от предходния ден.
        • На 28 вечерта на официалното откриване ще има награждаване на победителите от веригата (мото и АТВ), както и връчване на наградите от "Самоков 2014".
        • ATV/QUAD категория ще се формира при записването на минимум 10 участника.
        • Не подценявайте момента с настаняването, защото отново няма да стигнат местата, а ще има и много нови участници от Турция, Румъния и Гърция.

        Последно редактирано от Жоро Хаджиев; 08-12-14, 09:32.

        Коментар


        • #19
          От: Тема за акъли

          Пичове,
          прочетете отново заглавието на темата ! Тя е за акъли, а не за кавги !!!
          Приветствам диалога от пост No. 18 !

          Други конструктивни предложения ...
          Ендурото и сексът не са шега работа !
          -------------
          Животът се измерва с броят на издишванията !

          http://sixdayscrazyjob.com
          http://crazy-job.com

          Коментар


          • #20
            От: Тема за акъли

            Първоначално публикуван от ЗМЕЙ Преглед на мнение
            Аз мисля, че ясен календар и целогодишни състезателни номера са напълно достатъчни. Нека всичко останало да е по преценка на съответния организатор - така ще се поддържа разнообразието на шампионата, което лично за мен е един от съществените му колорити.
            И аз мисля, че това е всичко от което имаме нужда на този етап в тази икономическа сутуация.
            То сега едвам могат хората да си позволят разходите по гориво и мотори, камо ли да карат на 10-15 състезания с такси от по 50лв.
            Моето мнение е, че се събираме, за да се откъснем от проблемите, да покараме да се позабавляваме и никой.....ама никой не му дреме за правила, купи и др.
            Ако някой иска ендуро състезания с много и ясни правила, перфектна организация и е готов да плати цената, има достатъчно състезания из Европа.
            При една по-добра икономическа ситуация може вече да се говори за някакво повишаване на нивото на ендурото, цифрово измерване и др.
            За сега хората искат да карат и да се кефят, а не да се правят на състезатели. Това се видя и на последното състезание в Копринка.

            Според мен повече правила и по-добра организация = по-високи такси = по-малко участници = на изчезване на шампионата!
            Предлагам :
            - да не се променя НИЩО освен изброените от ЗМЕЯ неща за номера и др.
            - да се опитат всички да задържат минимални таксите за участие, въпреки че те са най- малкия разход. Ако има спонсори да няма такси!
            Не съм съгласен с Тодор Христов, който има най-много спонсори да има и най-високите такси.
            Жоро прави състезание без спонсори, най ниска-такса!
            - да се опитаме да направим участието достъпно за повече хора, като се направи ХОБИТО по лесно, а ЕКСПЕРТА по - труден
            или добавяне на трети клас за по-начинаещи и деца.
            Последната година 'хоби' и 'експерт' се смесиха и това намаля според мен участиниците в двата класа.
            Последно редактирано от Joro_M; 08-12-14, 10:29.

            Коментар


            • #21
              От: Тема за акъли

              Мисля че и тава е една от точките таксата да е една за целия шампионат да кажем 30лв.
              МОТОРА ТРЯБВА ТИ ДА ГО КАРАШ А НЕ ТОЙ ТЕБ 0888984256

              Коментар


              • #22
                От: Тема за акъли

                Имам няколко предложения някои от тях съм предлагал многократно на организатори, така че не са нещо ново за някои.За ГПС-и и траковете: За да намали доколкото е възможно движение с/у посоката по трака, при създването му да се сложат маркери на долу-горе еднакво разстояние с увеличаващи се цифри, примерно на старта е т. 0 и се увеличават 1.2.3 и т.н.т., на финала № 50 или колкото се падне. Така, като караш и последната цифра, която си видял е 13, изгубиш трака и после като го намериш видиш цифра пр. 44, ... значи не си на прав път. Освен това ограничението по скорост за движение в населени места да е пр. 50 км/ч, а не на някой състезания 40 км. и трака в ограничението да е задължително с червен цвят. Защото кой какво чул и какво казал на брифингите после трудно се доказва и стават спорове. Някой бил казал : "видиш ли асвалт-40!", ама там откъдето съм минал асвалта бил полу разрушен и т.нт., а като имаш червен трак-спазваш ограничение. Записването с форма онлайн много улеснява организатора, то може да улесни и състезателите, които идват в последния момент /събота сутрин преди старта/. Ако са се записали онлайн да поискат от организатора и той да им прати на "лично съобщение" или мейл трака от предната вечер. За да могат да си го качат предварително. В този случай подписват декларация, че си носят отговорността да карат с нередовен трак. Защото в много състезания се е случвало на нечии ГПС да няма трак и тогава е кофти и за организатор и за състезатели. Организатора предварително да пише на старта дали има санитарно битови условия вода, тоалетни, кетъринг, водоструйка, за да няма изненадани /само да напише в темата, а не да е задължен да осигурява всичко с нивото на Христов./
                Последно редактирано от s_s1; 08-12-14, 10:58.
                Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

                "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

                Коментар


                • #23
                  От: Тема за акъли

                  Първоначално публикуван от Joro_M Преглед на мнение
                  И аз мисля, че това е всичко от което имаме нужда на този етап в тази икономическа сутуация.
                  То сега едвам могат хората да си позволят разходите по гориво и мотори, камо ли да карат на 10-15 състезания с такси от по 50лв.
                  Моето мнение е, че се събираме, за да се откъснем от проблемите, да покараме да се позабавляваме и никой.....ама никой не му дреме за правила, купи и др.
                  Ако някой иска ендуро състезания с много и ясни правила, перфектна организация и е готов да плати цената, има достатъчно състезания из Европа.
                  При една по-добра икономическа ситуация може вече да се говори за някакво повишаване на нивото на ендурото, цифрово измерване и др.
                  За сега хората искат да карат и да се кефят, а не да се правят на състезатели. Това се видя и на последното състезание в Копринка.

                  Според мен повече правила и по-добра организация = по-високи такси = по-малко участници = на изчезване на шампионата!
                  Предлагам :
                  - да не се променя НИЩО освен изброените от ЗМЕЯ неща за номера и др.
                  - да се опитат всички да задържат минимални таксите за участие, въпреки че те са най- малкия разход. Ако има спонсори да няма такси!
                  Не съм съгласен с Тодор Христов, който има най-много спонсори да има и най-високите такси.
                  Жоро прави състезание без спонсори, най ниска-такса!
                  - да се опитаме да направим участието достъпно за повече хора, като се направи ХОБИТО по лесно, а ЕКСПЕРТА по - труден
                  или добавяне на трети клас за по-начинаещи и деца.
                  Последната година 'хоби' и 'експерт' се смесиха и това намаля според мен участиниците в двата класа.
                  Тук с някои неща не съм съгласен. Не може изобщо без правила. След като едно мероприятие се нарече състезание, не може да е без правила. А при положение , че се говори за шампионат, то трябва на всички включени в него състезания, правилата да са уеднаквени. Нека има няколко основни около които да се движи всичко. Таксата за участие не зависи от наличието на такива. Обикновено събраната сума от такси отива за награден фонд. Дори може да се помисли да се изключи паричната премия от наградата. Тука ще възразят може би тези които са традиционно по първите места.
                  Диян Димитров

                  Коментар


                  • #24
                    От: Тема за акъли

                    Дидо далеч съм от мисълта да няма правила. Опитвам се да кажа, че шампионата в този си вид 'работи' и ако има някакви промени то те да са минимални.
                    Поне засега да не се натрупва с излишни изисквания и условия, което ще намали броя на участниците който и без това не е голям.

                    Коментар


                    • #25
                      От: Тема за акъли

                      Първоначално публикуван от sunny88 Преглед на мнение
                      Тук с някои неща не съм съгласен. Не може изобщо без правила. След като едно мероприятие се нарече състезание, не може да е без правила. А при положение , че се говори за шампионат, то трябва на всички включени в него състезания, правилата да са уеднаквени. Нека има няколко основни около които да се движи всичко. Таксата за участие не зависи от наличието на такива. Обикновено събраната сума от такси отива за награден фонд. Дори може да се помисли да се изключи паричната премия от наградата. Тука ще възразят може би тези които са традиционно по първите места.
                      Съгласен съм. И без парично награда състезателите се трепят без чувство за самосъхранение. Мисля, че мотива "парична награда" не действа в правилната посока. Който тренира усърдно цяла година ще покаже на какво е способен и без парична награда, тя е стимул само за тези звезди, които изригват и после цял сезон са само джуджета.
                      Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

                      "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

                      Коментар


                      • #26
                        От: Тема за акъли

                        Първоначално публикуван от sunny88 Преглед на мнение
                        Обикновено събраната сума от такси отива за награден фонд. Дори може да се помисли да се изключи паричната премия от наградата. Тука ще възразят може би тези които са традиционно по първите места.
                        Да ама не има много други разходи докато си стигне до награден фонд.
                        Жоро М ще ви кажи дали му останаха пари за награден фон от такси.И той нямаше разрешителни от община,полиция,горско,пожарна,доктори ииииии.
                        МОТОРА ТРЯБВА ТИ ДА ГО КАРАШ А НЕ ТОЙ ТЕБ 0888984256

                        Коментар


                        • #27
                          От: Тема за акъли

                          Първоначално публикуван от Joro_M Преглед на мнение
                          ...
                          Не съм съгласен с Тодор Христов, който има най-много спонсори да има и най-високите такси.
                          Жоро прави състезание без спонсори, най ниска-такса! .
                          За протокола да отбележа, че таксата в Кърджали беше 100 лева с включени две нощувки и състезателно джърси, а в Самоков беше 50 лева.

                          Тези такси по никакъв начин не покриват разходите на състезанието и винаги се покриват от спонсор или си вадя от джоба (както го прави и Жоро Хаджиев ), но аз няма да направя състезание тип "купонджийско каране" и винаги ще има:
                          - Охрана на бивака
                          - Химически тоалетни
                          - Времеизмерване с транспондери и фотоклетки
                          - Лекарски екип и линейка 4х4 (тази, която смъкна Пачароза от гората с извадена става)
                          - 10-15 човека осигуряване в трасето и информация всеки един момент кой къде се намира.
                          - Маркиране на трасетата, чистене на трасетата, проверки от Гълъбин и т.н.
                          - Разрешителни от Общини, горски, полиция и отцепване (това също се плаща)

                          Ако това смяташ, че е висока такса, значи говорим за различни неща !
                          Аз НЯМА ДА НАПРАВЯ състезание без гореизброените неща, няма да правя нелегални състезания, защото за мен вие си играете на руска рулетка по другите състезания и добре, че господ и състезателите се пазят, за да не влизаме в медиите по неприятния начин !
                          Аз съм отговорен човек и в момента, в който състезателя стартира, той е моя отговорност до финала на състезанието !

                          Коментар


                          • #28
                            От: Тема за акъли

                            Не много хора могат да си позволят на всички състезания да спят по няколко дни на хотели и да си купуват нови джърсита.
                            Това не ги прави по малко отговорни хора.

                            Коментар


                            • #29
                              От: Тема за акъли

                              Първоначално публикуван от Joro_M Преглед на мнение
                              Не много хора могат да си позволят на всички състезания да спят по няколко дни на хотели и да си купуват нови джърсита. Това не ги прави по малко отговорни хора.
                              Точно затова бяха в ТАКСАТА за участие, за да си го позволят повече хора !
                              Не е задължително всички организатори да го правят, но не може без линейка и доктор, не може без читаво времеизмерване и хора за GPS-и !
                              Да не говоря за разрешителни и полиция, че все още на някои места се минава метър...ама до кога ?!?

                              P.S.

                              Който и организатор да ми се обадил за помощ, винаги съм откликвал и помагал...фри...дето се вика на руски !

                              Коментар


                              • #30
                                От: Тема за акъли

                                Моето скромно мнение е, че на първо време ако успеем да решим въпроса със състезателните номера и да имаме ясен календар с дати, ще сме постигнали много.
                                Колев

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X