Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Тема за акъли

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Тема за акъли

    Първоначално публикуван от valeri_at Преглед на мнение
    Тя годината има 52 съботи и недели за 11 състезания . Свободни са 41 . Как не могат да намерят дни от календара за тез организатори . Молим ви се , не ни отнемайте от радостите (състезанията) . Има дни за всички в календара . Даже и Варна не виждам ? Добрич го няма . Разград се надявах . ..........
    Да това е ясно че са 52 но ти колко съботи и недели ходи на състезания миналата година.
    На хората който карат целия шампионат и тези им се виждат много а Емине е разход за 3 състезания от шампионата.И на мен ми харесва Емине но и според мен не е за БГ-Х.
    Хубаво е да го има извън шампионата но и да има кой да го поеме че на Жоро му идва вече тежичко или поне да му помогне.
    Затова Жоро е подчертал мнение да дават шефовете на клубове и организатори.
    МОТОРА ТРЯБВА ТИ ДА ГО КАРАШ А НЕ ТОЙ ТЕБ 0888984256

    Коментар


    • От: Тема за акъли

      Първоначално публикуван от Pacharoza Преглед на мнение
      Да това е ясно че са 52 но ти колко съботи и недели ходи на състезания миналата година.
      На хората който карат целия шампионат и тези им се виждат много а Емине е разход за 3 състезания от шампионата.И на мен ми харесва Емине но и според мен не е за БГ-Х.
      Хубаво е да го има извън шампионата но и да има кой да го поеме че на Жоро му идва вече тежичко или поне да му помогне.
      Затова Жоро е подчертал мнение да дават шефовете на клубове и организатори.

      Пачароза, намери верния ритъм.Тава което пише е наистина така и най вече за натоварването на Жоро ,защото тези които са му помагали са малко и недостатъчно.А като каране си е предизвикателство, което трябва да присъства в календара,но наистина да се облече в друга форма ,както се предлага с един почивен ден на морето ,но си мисля че това трябва да се реши в края на годината ,защото вече има календар и не е добре да се правят промени в движение .
      ...............

      Коментар


      • От: Тема за акъли

        Здравейте,
        Имам едно революционно предложение за точкуване в Ендуро шампионата:
        Точкуването да става наобратно т.е първия взема 1 точка, втория 4, третия 6, 8, 10 11,12 и т.н
        -Който събере най-малко точки в шампионата той е победител.
        -Ако състезатели участват само в навигация или само крос, служебно им се записват точките на последния +1 от съответния етап.
        -Ако състезатели пропуснат състезание служебно им се записват точките на последния +1.
        Предимства:
        -По напред в класирането излизат тези които участват във всички етапи от състезанието.
        -Всички получават точки.
        -Може и да има и други предимства
        Прилагам и клсирането на EXPERT от Кърджали в двата варианта защото там най-добре се виждат разликите:
        имайте в предвид че антетките за Навигация и Крос са разменени
        Прикачени файлове

        Коментар


        • От: Тема за акъли

          Интересна идея, но много далече от световните и европейски стандарти. Основно претенциите са за некоректно класиране извън зоната на точките. Ако след 20-тият ги класираш по време, не би трябвало да има такива. Вярно, че няма как да участват в класиране за сезона, без точки, но то ще е за конкретното състезание.
          Диян Димитров

          Коментар


          • От: Тема за акъли

            Първоначално публикуван от vpantev Преглед на мнение
            Здравейте,
            Имам едно революционно предложение за точкуване в Ендуро шампионата:
            Точкуването да става наобратно т.е първия взема 1 точка, втория 4, третия 6, 8, 10 11,12 и т.н
            -Който събере най-малко точки в шампионата той е победител.
            -Ако състезатели участват само в навигация или само крос, служебно им се записват точките на последния +1 от съответния етап.
            -Ако състезатели пропуснат състезание служебно им се записват точките на последния +1.
            Предимства:
            -По напред в класирането излизат тези които участват във всички етапи от състезанието.
            -Всички получават точки.
            -Може и да има и други предимства
            Прилагам и клсирането на EXPERT от Кърджали в двата варианта защото там най-добре се виждат разликите:
            имайте в предвид че антетките за Навигация и Крос са разменени
            Бе то т`ва интересно, ама как ще се неутрализира различния брой участници в отделните състезания - ако си последен на Кърджали отнасяш 98 точки, ама ако си последен на състезание с 25 участника удряш кьоравото

            Коментар


            • От: Тема за акъли

              Много полезно предложение ,но поддържам тезата сега до края на сезона да не се пипа нищо. До края на шампионата,време много и да се обмисли , претегли хубаво, като плюсове и минуси ,след това да се постави на дебат в края на годината на срещата на "ВЪРХА"

              Коментар


              • От: Тема за акъли

                Едно еретично предложение. При два дни навигация втория ден да отпадат 50% от последните, демек ако първия ден стартират 80 втория да стартират само 40, взимат се времената. Звучи брутално но го помислете все пак, и ако се върже с идеята на Вальо Пантев то поне в масовия клас няма да има големи разлики, защото който си кара винаги ще се намира в първите 50%, а другите ще напъват да влязат в тях за да карат втори ден......примерно или просто ще останат на резервната скамейка
                Който оцелее ще закусва!

                Коментар


                • От: Тема за акъли

                  В същност какво реши срещата на "ВЪРХА" и тази година не разбрахме. Има състезания 3 дни и такива 2 дни. Точките равни ли са ? Защо на 3 дневните състезания няма класиране за всеки ден ? Точките от Х кроса са равни на 2 дена ендуро ??? Каквото са решили такова но поне да го знаем .

                  Коментар


                  • От: Тема за акъли

                    Колкото повече мнения по-добре.
                    За класовете ПРОФИ, СТАНДАРТ, СЕНЬОРИ и ЖЕНИ и АТВ-та общо взето няма значение как ще е точкуването защото рядко се събират повече от 20 състезателя ( при точкуване 25,22,20.... се точкуват 20 състезателя)
                    Така че интригата е за тези които са след 20 позиция.
                    При обратното точкуване този който е карал само един етап от състезанието винаги отива по назад от тези които са карали и двата етапа което мисля че е справедливо.
                    Пример: Димитър Чукуров от 14 позиция отива на 21 (карал е само навигация) а Калоян Тотев е карал и двата етапа и от 20 позиция отива на 15.
                    Като основен недостатък за сега виждам ако някой от първенците пропусне състезание му се присъждат точките на последния +1, т.е за различните състезания ще имат различна тежест тъй-като бройката на състезателите е различна.
                    Експериментално може паралелно да се водят и двете класирания за ЕКСПЕРТ и да се види какъв ще е ефекта.

                    Коментар


                    • От: Тема за акъли

                      Строго секретно е явно, вече няколко месеца много хора питат отговор нееееее. А е странно да не казвам смешно от навигацията да се вземат 25 точки и от х-кроса 25 точки едното е истинско ендуро каране на непознат терен,навигация,мисъл,усет и ........ а другото е просто сейр за публика и по скоро мото-крос.Ние сме ендуро а не мото-крос има си мото крос шампионат за това. НЕ разбирам логиката как се стимулира ендурото като 150 км навигация се сравнява по точки с 3 обиколки мото-крос, ГОЛЯМА ........ прилича на бонусче за неуспели мото-кросисти.
                      Категорично съм против това и винаги съм казвал че старата точкова система за втория ден точките 10,9,8,7 и т.н. е много по добра и реална спрямо ендуро шампионата обаче така наречения ''връх'' на ендурото все повече ми заприличва на нашите депутати.

                      Коментар


                      • От: Тема за акъли

                        Първоначално публикуван от Ненката Преглед на мнение
                        Много полезно предложение ,но поддържам тезата сега до края на сезона да не се пипа нищо. До края на шампионата,време много и да се обмисли , претегли хубаво, като плюсове и минуси ,след това да се постави на дебат в края на годината на срещата на "ВЪРХА"
                        Ненка решенията на този връх явно са за хората от върха , има около 150 човека в това число и аз който искаме да караме да се забавляваме да има прости правила и резултати. И двамата знаем че може да стане без проблем стига да има желание.Имам чувството че някой хора умишлено спъват и объркват шампионата какъвто и да е той.
                        А така наречения връх какъв е проблема да вземе бързи и адекватни решения в името на всички за доброто на ендурото,трябва ли да се чака 1 година нерви като се вижда че има проблеми????

                        Коментар


                        • От: Тема за акъли

                          Първоначално публикуван от БИЖО БИЖЕВ Преглед на мнение
                          Едно еретично предложение. При два дни навигация втория ден да отпадат 50% от последните, демек ако първия ден стартират 80 втория да стартират само 40, взимат се времената. Звучи брутално но го помислете все пак, и ако се върже с идеята на Вальо Пантев то поне в масовия клас няма да има големи разлики, защото който си кара винаги ще се намира в първите 50%, а другите ще напъват да влязат в тях за да карат втори ден......примерно или просто ще останат на резервната скамейка
                          Това ми звучи абсурдно. Повечето хора (включително и аз) идват за навигацията и купона. На кроса така или иначе участват едва една трета. Какъв ще е ефекта половината от състезателите да не участват вторият ден в навигация, освен че ще има много недоволни?
                          Диян Димитров

                          Коментар


                          • От: Тема за акъли

                            Първоначално публикуван от KOLEV Преглед на мнение
                            ......А е странно да не казвам смешно от навигацията да се вземат 25 точки и от х-кроса 25 точки едното е истинско ендуро каране на непознат терен,навигация,мисъл,усет и ........ а другото е просто сейр за публика и по скоро мото-крос.Ние сме ендуро а не мото-крос има си мото крос шампионат за това. НЕ разбирам логиката как се стимулира ендурото като 150 км навигация се сравнява по точки с 3 обиколки мото-крос, ГОЛЯМА ........ прилича на бонусче за неуспели мото-кросисти.
                            ....
                            Има логика в това да не се дават по малко точки на ендурокроса. Организаторите обикновено търсят спонсори. Спонсорите се надяват на публика. За да има публика трябва да има зрелище на определено място, няма как да я пръснеш по трасе от 90 км. Публиката иска да гледа не три мотора или АТВ-та на пистата, а много. Затова по големият брой точки е стимул за повече участници.
                            Диян Димитров

                            Коментар


                            • От: Тема за акъли

                              Първоначално публикуван от KOLEV Преглед на мнение
                              Ненка решенията на този връх явно са за хората от върха , има около 150 човека в това число и аз който искаме да караме да се забавляваме да има прости правила и резултати. И двамата знаем че може да стане без проблем стига да има желание.Имам чувството че някой хора умишлено спъват и объркват шампионата какъвто и да е той.
                              А така наречения връх какъв е проблема да вземе бързи и адекватни решения в името на всички за доброто на ендурото,трябва ли да се чака 1 година нерви като се вижда че има проблеми????

                              Не искам да влизам в дебати ,защото не е моя работа ,макар да те подкрепям напълно, че класиране трябва да има за всеки и удоволствие от това когато караш,но решение в случая - кой трябва да вземе. На върха предложих ме да има двама или трима, които да са избрани да отговарят за такива неща били то за тракове ,организация и други преди всяко състезание ,разбира се ,ако се иска такава помощ,защото не можем да разчитаме само Жоро да си казва "тежката" дума, а и той не е слънце да огрее на всякъде,но предложението не беше одобрено за да не товари бюджета на организаторите .Сега в случая някои трябва да помислят и да решат,но кой да са те.Давай конкретни предложения:
                              Посочват се няколко човека ,вземат решение "В ДВИЖЕНИЕ" , Жоро го отразява в правилника и организаторите го прилагат

                              Коментар


                              • От: Тема за акъли

                                Ако се точкува по следния начин:
                                1място-100точки
                                2място 99точки
                                3място 98точки....
                                .
                                .
                                .
                                50място 50точки
                                .
                                .
                                .100място 1точка

                                Печели състезателя с най-много точки в края на шампионата.

                                Мисля си ,че трудно ще се съберат повече от 100 състезателя на един кръг в един клас.
                                Така всички ще получат точки и адекватно класиране.
                                MG RACING

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X