Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Fox FX-131 MGT

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Fox FX-131 MGT

    Избирането си е изцяло твое и никой не би могъл да ти даде мнение в това. Но при ежедневна употреба и заточване това - почерненото доста бързо ще се надере и протрие на места, а това не може да се възстанови и в крайна сметка след няколко заточвания ще започне да дразни, поне мен със сигурност. А този, полирания много по-дълго ще запази вида си, а и винаги може пак да се шлайфа за по-добър вид, ако това има значение. А стоманата N690Co винаги бих предпочел пред 1095, а ако цената е само 60 лв. няма какво да го мислиш.
    Jeep Cherokee - Liberty 2.8 CRD
    First impression is not always true. Get inspired.
    Qualis vir, talis et oratio. (Какъвто човекът, такава и речта му.)Seneca
    Reading is sooo boring, unlike writing!

    Коментар


    • #17
      От: Fox FX-131 MGT

      Добре де каква работа си вършите с тия ножове че ...над 200 лв.?
      В другите теми виждам един човечец който прави уникални ножове. Понеже няма идея за какви пари ги продава, за подобна сума не може ли да изготви нещо което да е хем красиво, уникално и пак да върши работа?
      Sent from my Nokia s fenerche

      Коментар


      • #18
        От: Fox FX-131 MGT

        Дилемата "КОЙ" се реши от само-себе си - в БГ успях да намеря само черния и утре ще бъде при мен.... Относно въпроса за 200левовите ножове - и аз вътрешно се раздирам от въпроси от сорта "ко патолко да го ев@, парче джелезо..." и реши да пробвам, а относно ръчно изработените ножове, до колкото знам, не са много по-евтини. Когато съм на 100% наясно със себе си ще си поръчам и един на някой БГ майстор.
        В Космоса никой няма да чуе писъка ти....

        Коментар


        • #19
          От: Fox FX-131 MGT

          Първоначално публикуван от //Радо// Преглед на мнение
          Добре де каква работа си вършите с тия ножове че ...над 200 лв.?
          В другите теми виждам един човечец който прави уникални ножове. Понеже няма идея за какви пари ги продава, за подобна сума не може ли да изготви нещо което да е хем красиво, уникално и пак да върши работа?

          Долу горе като с колите или всичко друго - то и Сузуки Самурай върши работа ма друго си е Г класа пък ако ти е единствения на кръста и си майната си или пък се кефиш да пипнеш нещо готино в ръцете........си заслужава колкото ти кефне да дадеш.

          Часовник какъв имаш?Показва същото колкото и Ролекс примерно нали?

          За идея само - тук ръчно изработена кания за среден размер нож е около 150-200 долара,ножа и той толкова.Кое му е 200 долара освен кефа да го имаш и изработката и здравината не знам ма на,толко са.
          TOYOTA SEQUOIA ‘11
          W140 S420 '99

          Коментар


          • #20
            От: Fox FX-131 MGT

            Първоначално публикуван от BENZBOSS Преглед на мнение
            Долу горе като с колите или всичко друго - то и Сузуки Самурай върши работа ма друго си е Г класа пък ако ти е единствения на кръста и си майната си или пък се кефиш да пипнеш нещо готино в ръцете........си заслужава колкото ти кефне да дадеш.

            Часовник какъв имаш?Показва същото колкото и Ролекс примерно нали?

            За идея само - тук ръчно изработена кания за среден размер нож е около 150-200 долара,ножа и той толкова.Кое му е 200 долара освен кефа да го имаш и изработката и здравината не знам ма на,толко са.
            В случая просто съм сигурен че се плаща марката повече а не качеството. Преди години от Боженци си купих нещо доста красиво(ръчна изработка кухненски нож) но беше на цена от порядъка 27- 29 лева. не ръмжасва, остро, ба ли го к'ва стомана. Мого му се кефих защото колкото и да се изчерпа майстора- точно същия не може да копира.
            За ръчна изработка ако съм на ниво "искам хубав нож" бих дал подобна сума, но за нещо изпод щампата- твърдо не. За щатско не искам да коментирам- след като четох за ифон 6 номер за 116000 или 1160000 долара. Там луди и ексентрици има достатъчно.
            Sent from my Nokia s fenerche

            Коментар


            • #21
              От: Fox FX-131 MGT

              А в Германия,Англия,Франция и където се сетиш хубавото си е хубаво само дето е в Евро ми не в долари та и там Самурая си е Самурай.

              За марка не знам ма като видя тестове и проби и давам само за тях 100 долара вместо проба/грешка и пак едни пари.

              Е за това сега се чудя и аз за ЕСЕЕ 4 нерьждавейка за 115 долара и ако съм сигурен,че ще дойде до месец да съм ги платил,но май не са го произвели още.Марката,реномето и и от там качеството за парите си,ако не става ммммммцюрук на мангизите,доживотната му гаранция само си струва парите.
              TOYOTA SEQUOIA ‘11
              W140 S420 '99

              Коментар


              • #22
                От: Fox FX-131 MGT

                Първоначално публикуван от BENZBOSS Преглед на мнение
                ...
                За идея само - тук ръчно изработена кания за среден размер нож е около 150-200 долара,ножа и той толкова.Кое му е 200 долара освен кефа да го имаш и изработката и здравината не знам ма на,толко са.
                Ма ноо си прав ша знаеш. И аз много искам от чичо Юка една Suova (даже в друга тема рекох, че съм готов много да рева само и само някой да се смили да ми я подари). Еее в краен случай и един Liekki може. Ма кат гледам и тая година не ще да ме огрее.
                Та така де. Се е нож, ама не съвсем. Имам подарък два изработени от лист ножовка, много си режат, ама не е същото май.
                Животът е това, което се случва, докато ние кроим планове....

                тел. имаше преди, ама сега е в профила щото ...

                Коментар


                • #23
                  От: Fox FX-131 MGT

                  Получих го. На първо четене изглежда много "пипнат"! Покритието е без забележка, абсолютна симетрия на скосовете и острието. Дръжката въпреки, че изглежда груба е много удобна и в гола ръка назъбената част позволява палеца да се поставя в 2 различни положения. Фабричното заточване е видимо грубовато но доста остро - реже касова бележка без никакво късане. Абе кефи ме от всякъде, но все пак да не забравяме, че опита ми е предимно с ножчета от ценовия диапазон 9-60 лв. Но все пак има и нещо кофти, макар и не в самия нож - канията! Първо, че кожена като цяло не ме кефи, а и тази изглежда много недодялана в сравнение с перфектно изглеждащата ножка. Освен това, ако е на колан е невъзможно ножа да се извади - толкова е стегната. Предполага, че малко ще се поотпусне но според мен е доста недомислена. Също очаквах ножа да е малко по-голям, но май съм станал жертва на приказките за 20те сантиметра

                  Довечера може и някоя снимка на живо да кача, макар, че разлика няма. По-натам след малко експлоатация ще пиша пак.
                  В Космоса никой няма да чуе писъка ти....

                  Коментар


                  • #24
                    От: Fox FX-131 MGT

                    Първоначално публикуван от bushiDO Преглед на мнение
                    ... снимка на живо да кача, макар, че разлика няма. ....
                    Първо честито! И второ без снимки не се брои. Друго е снимка на живо.
                    Животът е това, което се случва, докато ние кроим планове....

                    тел. имаше преди, ама сега е в профила щото ...

                    Коментар


                    • #25
                      От: Fox FX-131 MGT

                      Искаме снимки, искаме снимкиии ....
                      Колкото по-проходим джип имаш, толкова по-далеч ще ходиш за трактор.....
                      0882 52 00 52 - Жоро

                      Коментар


                      • #26
                        От: Fox FX-131 MGT

                        Честит да ти е, и много да му се радваш
                        Синьо небе над златни жита. Ако някой се чуди - Добруджа е. Южна. Българска.

                        Коментар


                        • #27
                          От: Fox FX-131 MGT

                          Благодаря! Като фотограф държа да отбележа че съм много зле, а и нещо се изнервих и снимките са пълна скръб - ножлето на живо е по-симпатично (за разлика от канията ):
                          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_0003.jpg
Прегледи:1
Размер:139.5 КБ
ID:5628615
                          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_0004.jpg
Прегледи:1
Размер:131.5 КБ
ID:5628616
                          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_0005.jpg
Прегледи:1
Размер:61.4 КБ
ID:5628617
                          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_0006a.jpg
Прегледи:1
Размер:71.8 КБ
ID:5628619
                          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_0007.jpg
Прегледи:1
Размер:125.9 КБ
ID:5628620
                          Прикачени файлове
                          Последно редактирано от bushiDO; 10-12-14, 23:30.
                          В Космоса никой няма да чуе писъка ти....

                          Коментар


                          • #28
                            От: Fox FX-131 MGT

                            Честито и дълго да ти служи .
                            Канията като гледам няма някаква закопчалка и е нормално да бъде стегнато, иначе ще изпада ножа. Това че трябва да се вади с две ръце не мисля, че е кой знае какъв проблем .

                            п.п. Симпатична русалка си хванал в кадър
                            Страхът от свободата е един от основните страхове на човека. И все пак той иска да бъде свободен.
                            И в същото време я ограничава-застраховки, ипотеки,
                            вярвания, обичаи, религии, общности, идеологии, догми, политически движения...

                            Коментар


                            • #29
                              От: Fox FX-131 MGT

                              Изборът и парите са си твои, честито! Наистина изглежда "ловно - тактикъл", тая кания все едно не е негова. Има БГ майстори, харесай си някой модел кания/от Б.Дозеровите, например/ да ти я направят от кайдекс или болтарон, по ще му отива. Успех!
                              "Make love, not war!"

                              Коментар


                              • #30
                                От: Fox FX-131 MGT

                                Чисто информативно да кажа 2 приказки след почти 2 години, няколко къмпинга и 3 прасета: Мнооого удобен (а и красив, но това е субективно)! Ергономия Отл. 6 безапелационно! най удобният нож, с който съм работил! Стоманатата става - устойчва е на корозия, но за тези пари очаквах маалко повече да държи острота. Канията пълен смех и като функционалност и като стил - повече подхожда на някоя финка... Сега търся накой да ми направи от кайдекс.
                                В Космоса никой няма да чуе писъка ти....

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X