Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Мотокар или котка в чувал....?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Мотокар или котка в чувал....?

    Варненските перкинзи бяха само два модела Д 2500 трицилиндров и Д 3900 четирицилиндров . Има само разлика в оребрението на блоковете защото са ляти на различни места .
    Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

    Коментар


    • #17
      От: Мотокар или котка в чувал....?

      Сега се дзверих около ГНП-то.Абсолютно същата е като тази от линка по долу.Табелката е същата,има набити номера,обаче са ми слаби биноклите и не мога да ги фокусирам.Няма как да снимам табелката,много е сакато около нея.

      Коментар


      • #18
        От: Мотокар или котка в чувал....?

        Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
        Варненските перкинзи бяха само два модела Д 2500 трицилиндров и Д 3900 четирицилиндров . Има само разлика в оребрението на блоковете защото са ляти на различни места .
        Има и 4 цилиндров малък вариант с работен обем 1,8л, монтиран е на москвичите. На самоходното шаси българското се монтира пак двигател от завода ВАМО. Опитите за изливане на 6 цилиндров блок са неуспешни и това е причината да не се произвежда.

        Коментар


        • #19
          От: Мотокар или котка в чувал....?

          Първоначално публикуван от dimich87 Преглед на мнение
          Има и 4 цилиндров малък вариант с работен обем 1,8л, монтиран е на москвичите. На самоходното шаси българското се монтира пак двигател от завода ВАМО. Опитите за изливане на 6 цилиндров блок са неуспешни и това е причината да не се произвежда.
          На москвичите перкинза е английски . На мой приятел баща му вероятно още пази москвича на село . Човека е бивш главен конструктор на завода Мадара в Шумен .Произведени са около 30 бройки москвича на човека със серин номер няколко нули 18 .
          Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

          Коментар


          • #20
            От: Мотокар или котка в чувал....?

            МотокарО вече си има стартер.Eдин проблем по малко.Остават дюзите.Очаквам Дедо Коко да ми прати инфо на kostadin4o_st@abv.bg

            Коментар


            • #21
              От: Мотокар или котка в чувал....?

              Моите хора нарязаха един подобен . Знам че свалиха стартера ще им звънна да видя дали са свалили дюзите и помпата .
              Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

              Коментар


              • #22
                От: Мотокар или котка в чувал....?

                Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
                На москвичите перкинза е английски . На мой приятел баща му вероятно още пази москвича на село . Човека е бивш главен конструктор на завода Мадара в Шумен .Произведени са около 30 бройки москвича на човека със серин номер няколко нули 18 .
                Има и доста произведени от нас. Само в нашия университет са 5 двигателя, във варненсия имат доста повече. За нашите съм сигурен че са булгарски, понеже още при производството всички размери са преработени в метрични. Има доста документация в университета за тези двигатели. Проф. Хр. Станчев, Проф. Емил Маринов са работили усилено в разработването и подобряването на тези двигатели.
                Мога да кажа че 6 цилиндровия е ограничен на 1500 оборота, но при монтажа на зиловете са го преработили да работи на 2400. Заменили са обикновенната шайба на коляновия вал с демпшерна. С обикновенна шайба при форсиране на 2400 оборота се къса колянов вал.

                Коментар


                • #23
                  От: Мотокар или котка в чувал....?

                  Колега според мен двигателя ти е сръбски "Раховица", наскоро разкостихме един такъв беше монтиран на трактор самоделка, собственика каза че го е свалил от мотокар. Дай снимки защото двигателя не е изхвърлен все още.

                  Коментар


                  • #24
                    От: Мотокар или котка в чувал....?

                    Първоначално публикуван от Emil_Pz Преглед на мнение
                    Колега според мен двигателя ти е сръбски "Раховица", наскоро разкостихме един такъв беше монтиран на трактор самоделка, собственика каза че го е свалил от мотокар. Дай снимки защото двигателя не е изхвърлен все още.
                    Двигателя и ГНП-то са едно към едно с този от линка в първия пост.Разликата е в това,че от моя не стърчи биела...По скоро бих те помолил ти да качиш снимки на "Раховица"-та,че не съм виждал такъв.Интересно ми е дали си приличат с моя.Аз утре ще го снимам,но за качването трябва да ползвам жокер,че не съм качвал снимки от 2010-та.Ще снимам и повдигача,щото оригинала е заменен с един "хаспел",висок три метра в покой...та и там ще падне едно чесане...

                    Коментар


                    • #25
                      От: Мотокар или котка в чувал....?

                      OK утре ако остане време ще го снимам.

                      Коментар


                      • #26
                        От: Мотокар или котка в чувал....?

                        Ето колега това е мотора.

                        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Изображение101.jpg
Прегледи:1
Размер:101.4 КБ
ID:5628584
                        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Изображение102.jpg
Прегледи:1
Размер:94.7 КБ
ID:5628585
                        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Изображение103.jpg
Прегледи:1
Размер:81.8 КБ
ID:5628586

                        Коментар


                        • #27
                          От: Мотокар или котка в чувал....?

                          Благодаря за снимките,колега.Сега вече съм спокоен,че мотора не е сръбски.Вече съм почти убеден,че става въпрос за перкинс,вероятно мой набор.

                          Коментар


                          • #28
                            От: Мотокар или котка в чувал....?

                            Най после открих и номера на двигателя.203U74664CL.Ако някой може да разгадае нещо по него,почерпката е от мен.

                            Коментар


                            • #29
                              От: Мотокар или котка в чувал....?

                              Колега аз като гледам главата от линка в първия ти пост, ми се струва, че е едно към едно с тази която съм ти снимал, е има някой минимални разлики но не се знае дали са от значение.

                              Коментар


                              • #30
                                От: Мотокар или котка в чувал....?

                                Първоначално публикуван от Emil_Pz Преглед на мнение
                                Колега аз като гледам главата от линка в първия ти пост, ми се струва, че е едно към едно с тази която съм ти снимал, е има някой минимални разлики но не се знае дали са от значение.
                                Вече и аз започнах да се колебая.От тази снимка http://www.bolha.com/kmetijstvo-gozd...96102648.html# само ГНП то е различно.От друга страна,всички цифри и маркировки по моя мотор водят към перкинс 4.192.На ГНП то пише ENGLAND CAV.Няма нищо на сръбски.Впрочем,Раховица май вече е в Косово...Вероятно наистина ще се окаже,че съм си купил котка в чувал...Където и да питам,всеки вдига рамена...А за М-34 Раховица все още се намират кокали.Вече сериозно обмислям варианта- смяна на мотор.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X