Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Отново в клуба с Cherokee 4.0 XJ

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Отново в клуба с Cherokee 4.0 XJ

    Здравейте,
    Искам да направя "сиромашки" лифт. Отпред съм дал на стругар да ми направи 5см подложки от полиамид по руските чертежи.Отзад мисля да шпренгвам ресорите че са се изправили и след това при нужда да коригирам с по-дълги шекели. Не искам да правя по-голям лифт от 5см/2 инча/. Демонтирах предната стабилизираща щанга. Биелетите стоят-да ги махам ли? Дано да не е прекалено нестабилно поведението на пътя. Чета,че при страничен наклон в гората било опасно от преобръщане? Задната стабилизираща щанга да е махам ли или е по-добре да е оставя?
    Харесах си гуми 30х9,5R15 Cooper Discoverer S/T . Мислих за 235/75/15 Дуратрак,ама ги чакам от Декември.Всеки месец от тогава ми казват,че няма наличност в България,да проверя следващия.Сега ми казват минимум след 6 седмици и пак не е сигурно.За това скачам на 30" ,предполагам,че с 5см повдигане 31" ще са високи и опират.
    Сложа ли гумите,почвам да мисля за смяна на амортисьорите с по-дълги с около 5см,колкото е лифта,удължаване или смяна на бъмпстоповете и нов спирачен заден маркуч.Предните маркучи трябва ли да се сменят?
    Газ сложих обикновенна с ламбда контрол /финанси/ .Върви добре,гори много.Като цяло ако след настройки не падне разхода се чудя дали да не сложа инжекционна такава.
    За лъскава-външно не е.Отвътре е много добре.Техниката е супер.Беше дипломатическа
    Като цяло не целя хард оффроад. Искам разходкаджииска джипка с леко игриви наклонности. На пътя-все пак да се предвижва що годе прилично до мястото откъдето да тръгна по черно. Абе искам да се движа и по асфалта. За комфортни пътувания и ежедневна кола имам друго,но все пак...
    ПП.. Освен изброеното за тези 5см има ли нужда да се променя още нещо? Имах Витара дълга и там за 5см имаше и сваляне на предния диф,подложки на А-рамо и т.н...
    Благодаря много за информацията,все още съм неук в Jeep и ме улеснявате с "наготово снесената информация".

    Поздрави,
    Николай

    ППП... alex_r изтрии си малко съобщения в кутията, че не може да получаваш...
    Последно редактирано от nikman; 26-02-15, 19:26.
    Jeep Cherokee XJ 4000 Limited, 2001 year. Ducati Multistrada 1200, 2014 year

    Коментар


    • #17
      От: Отново в клуба с Cherokee 4.0 XJ

      Без предена стабилизираща щанга джипът е доста нестабилен в завои. Трябва да имаш преден стабилизатор. В гората може да откачаш биалетките и после пак да ги закачаш, но с фабричните си е хамалогия. Отзад също не виждам смисъл да махаш стабилизатора.
      Jeep Grand Cherokee 5.9 V8 - "Mountain Rambler" project
      0888/00-55-37

      Коментар


      • #18
        От: Отново в клуба с Cherokee 4.0 XJ

        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20150227_194539-1.jpg
Прегледи:1
Размер:73.5 КБ
ID:5645261Вчера купих горните гуми 30" и ги монтирах. Паснаха идеално на оригиналните джанти. Продължавам с лифта(2"). Подходящи ли са задни амове от Форд Транзит? Като дължини ме устройват идеално.Някакви идеи за предните амове?
        Как се прави диагностика с ключа,не мога да намеря темата...
        Jeep Cherokee XJ 4000 Limited, 2001 year. Ducati Multistrada 1200, 2014 year

        Коментар

        Активност за темата

        Свий

        В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

        Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

        Зареждам...
        X