Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Отново в клуба с Cherokee 4.0 XJ

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Отново в клуба с Cherokee 4.0 XJ

    Здравейте,
    След като останах цяла година без 4х4 си взех един стар мерак - Джип Чероки 4.0 XJ ,2001година.
    Джипа е Лимитед изпълнение,автоматик с лсд отзад,селек трак,бежова кожа,спиидометър в километри.
    Гумите са му 215/75R15 AT.
    Сега започвам да го разучавам.Първото влизане в калта-останах доволен от представянето му-засега е стоков.Хареса ми голямата мощност в ниски обороти.
    Имам няколко питания:
    Искам да сложа копче за принудително спиране на климатика-кой кабел да прекъсна?
    Желая да направя лифт 4 см.Отпред с подложки,отзад как: шпренгване,допълнителен лист или по-дълги обици?
    Какви гуми понася за да остане здрав,почти колкото в заводския вариант-235/75/15 или 31" ?
    Чакам съвети,стари "джипаджии"
    Прикачени файлове
    Jeep Cherokee XJ 4000 Limited, 2001 year. Ducati Multistrada 1200, 2014 year

  • #2
    От: Отново в клуба с Cherokee 4.0 XJ

    Да ти е честита новата придобивка, много безаварийни километри с джипа ти пожелавам.
    Това е най-правилния избор за XJ като година, изпълнение, мотор и раздатка.
    Относно климатика не знам кой кабел трябва да прекъснеш, но ми се струва че може да се спре без да режеш кабели.
    Относно размера гуми- XJ-я побира без препрявяне и без проблеми 235/75/15. За по-големи трябва доработки
    Jeep Cherokee XJ 2.1TD- продаден
    Grand Cherokee Limited V8 Quadra Drive

    Коментар


    • #3
      От: Отново в клуба с Cherokee 4.0 XJ

      Благодаря за пожеланията.
      Климатика оригинално не е включен само на две позиции на клапата: на средните въздуховоди или долу на краката.Всички други позиции пускат климатика принудително.Оригинално няма копче за изключване на климатика и аз искам да сложа такова.
      На другия ми автомобил климатроника има същата "логика"-пусна ли клапата на коя да е позиция включваща самостоятелно или в комбинация обдухване на прозореца пуска климатика,но са сложили и бутон за принудителното му спиране.Аз искам и на Черокито да го направя така.
      Относно гумите целя здравина на мостове,карета и карантии.Типа ще е АТ,а размера максималния след лифт с 4 см,които да не натоварват гореописаните
      Поздрави
      Jeep Cherokee XJ 4000 Limited, 2001 year. Ducati Multistrada 1200, 2014 year

      Коментар


      • #4
        Re: От: Отново в клуба с Cherokee 4.0 XJ

        Колега честито за хубавата джипка.Аз на моя XJ 4.0 зимата изключвам буксата на пресостата само тогава не се вклюва AC, но моя е 93г.Успех и много безаварийни.

        Коментар


        • #5
          От: Отново в клуба с Cherokee 4.0 XJ

          Щом гумите ще са А/Т и 31" няма да натоварват...поне според мен е така Аотносно климатика за кои степени казваш,че се включва,защото и мойто парно нещо не е наред...?

          Коментар


          • #6
            От: Отново в клуба с Cherokee 4.0 XJ

            За гумите май се спрях на 235/75R15 Goodyear Wrangler Duratrac.В момента няма наличности-Януари се очаква внос. Парното си работи перфектно-направо духа горещо,не може да си държиш дълго ръката на отвора където духа. Промии си радиатора обезвъздуши го добре и си провери клапата да не заяжда на студен-топъл въздух,управлява се с ел. моторче. Позициите на които не се включва климатика са от централните дюзи и от тези за краката/това в дясната червена половина/.Ако е включено и положение с предния прозорец,климатика се включва принудително. На Ягуара ми климатроника също го включва климатика принудително на тези позиции,но има бутон с който го забранявам/изключвам/. Кабелите който са за управление на климатика са двата тънки които влизат в буксата на управлението на парно/климатик.Правят верига при определените позиции-така си е оригинално.Трябва да се прекъсне единия през ключ. Още не съм измислил правилното място на ключа,за да е като оригинално и затова не съм го направил.
            Поздрави !
            Jeep Cherokee XJ 4000 Limited, 2001 year. Ducati Multistrada 1200, 2014 year

            Коментар


            • #7
              От: Отново в клуба с Cherokee 4.0 XJ

              Честито!
              Много кеф, и много безаварийни!

              Какво стана с английското коте?

              Коментар


              • #8
                От: Отново в клуба с Cherokee 4.0 XJ

                Благодаря! Стар мерак ми беше. Котето си мърка пред вкъщи
                Jeep Cherokee XJ 4000 Limited, 2001 year. Ducati Multistrada 1200, 2014 year

                Коментар


                • #9
                  От: Отново в клуба с Cherokee 4.0 XJ

                  Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMAG1418.jpg
Прегледи:1
Размер:161.3 КБ
ID:5629684 ето го с 31/10.5/15

                  Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG-1418711655009-V.jpg
Прегледи:1
Размер:54.0 КБ
ID:5629685 - 235/75/15

                  С 3-см фланци

                  Поздрави
                  << Mitsubishi Pajero LongWB >>

                  Коментар


                  • #10
                    От: Отново в клуба с Cherokee 4.0 XJ

                    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_0247.jpg
Прегледи:1
Размер:110.8 КБ
ID:5629696Много е хубав с 31-ци Искам да нямам проблемите на предишното ми возило за гората,за това съм се спрял на 235-ци. Но все пак там проблемите бяха на предното независимо окачване и малкия двигател /1,6//
                    Jeep Cherokee XJ 4000 Limited, 2001 year. Ducati Multistrada 1200, 2014 year

                    Коментар


                    • #11
                      От: Отново в клуба с Cherokee 4.0 XJ

                      Мерси. Към настоящия ми четири литров, прехода беше абсолютно същият - от дълга Витара, 1.6/16. За моите цели и извънпътно каране, дори 235/ си е ок
                      << Mitsubishi Pajero LongWB >>

                      Коментар


                      • #12
                        От: Отново в клуба с Cherokee 4.0 XJ

                        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:24506-lg.jpg
Прегледи:1
Размер:16.9 КБ
ID:5630487Натиснете снимката за да я уголемите

Име:front_spacer_small.gif
Прегледи:1
Размер:12.1 КБ
ID:5630488Поради предстоящ лифт на Черока,искам да попитам предните подложки на пружините трябва ли да са с конус като на руския чертеж или може и като тези които се продават с готовите китове.Трябва ли да има тази засечка като на червените от снимката или може и да са кръгли? Мисля да ги изработвам. Искам да си купя заден десен "уширител" /пластмасата на калника/ след фейслифта,някой да има за продаване?
                        Jeep Cherokee XJ 4000 Limited, 2001 year. Ducati Multistrada 1200, 2014 year

                        Коментар


                        • #13
                          От: Отново в клуба с Cherokee 4.0 XJ

                          Никой ли не си е правил предни подложки ? Отзад как е най-добре да се направи 2" лифт - с подложки между моста и ресора,по-дълги "обици",шпренгване на оригиналните ресори или подлагане на допълнителен лист?
                          Jeep Cherokee XJ 4000 Limited, 2001 year. Ducati Multistrada 1200, 2014 year

                          Коментар


                          • #14
                            От: Отново в клуба с Cherokee 4.0 XJ

                            Аз съм го правил с по дълги пружини и допълнителен лист. Един колега носи стандартна пружина в Крън и по нея изработиха за лифт. Обади се в Крън, предполагам пазят размера за Чероки. Допълнителен лист от фирмите специализирани за продажба на ресьори. Ще трябва и да се огъне на валци. Ще трябват и по дълги U болтове, амортисьори клинове, буфери и др. - като почнеш питай и акъл ще ти се даде колкото искаш.

                            Коментар


                            • #15
                              От: Отново в клуба с Cherokee 4.0 XJ

                              Аз го бях правил по този начин с подложките(65мм.) но бяха точно по чертежа.При монтажа им се свалят буферните тампони и техните държачи за да може да влезе подложката,удължих и амовете и биалетките.А от зад беше с допълнителен лист(не зная от какво)а аз му направи по дълги обици(70мм) от задната страна на ресорите.
                              Jeep Grand Cherokee WJ 2.7 CRD
                              Toyota Hilux III

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X