Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Къде греша с обективите Олимпус

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Къде греша с обективите Олимпус

    Какво пък ти е станало на софтуера ?
    Издъних се на Тюринг теста

    Коментар


    • #32
      От: Къде греша с обективите Олимпус

      На софтуера си му нямаше нищо, прочетох, че мога да ъпдейтна до най новата версия ако искам....... и го направих.
      Ред от недоразумения дойдоха с новия софт, като започнем с тотално разместване на функциите в менюто и завършим с чисто практически, като бавното фокусиране. Връщане назад както са обявили разработчиците няма, което лично мен ме лиши от ползвани от мен функции, които може би са ненужни и липсват в новия ( стария 1.0 нов 1.4) Също така ъпдейта засяга само тялото, не влияе на обективите. Аз загубих повече от колкото получих, с моя модел на снимане и това което получавах. Ааааама нали ще го сменявам, дори не съм го поставял на въпрос.
      И нов или по различно формулиран въпрос: Кое тяло да избера за да снимам най-близко до натуралното, пояснявам: не обичам ефекти и допълнителната софтуерна обработка, позволявам си понякога да кропна или "изсветля" недоекспонирана снимка, до там.
      Няколко пъти срещам писания за силни и слаби цветове, големи и по-големи матрици, наистина единственото което желая е натурални и близки до действителността фотоси.
      Land Rover Discovery I 1996 2,0 MPI - SOLD
      Димитър Димов +ЧЧ7784854894

      Коментар


      • #33
        От: Къде греша с обективите Олимпус

        Интересно. Никога до сега не съм видял олимпус да отнемат функции при ъпдейт на софта. Само добавят. Същото за фокусирането - по принцип става по-добро когато въобще има промяна. Отделно че 1.4 за Е-500 няма, спира до 1.3. И големите промени са в 1.1, като нищо не се отнема.

        Коя функция ти изчезна ? И въобще - малко ми мирише че при теб са се натрупали катаклисмични събития в кратък интервал от време и виновните не винаги са тези които мислиш.

        Обективите се ъпдейтват през тялото, и за тях си има отделни версии на софта. Когато има.

        За телата - ако говорим за 4/3 - всичките са си приятно неутрални. Когато има ексцесии по принцип е от реглажите на жпег-а, но така или иначе ако търсиш неутрални тонове си ги търсиш снимайки в ORF. При моделите след твоя цветовете са може би една идея по-ярки понеже се минава от кодак матрица на панасоник с други характеристики. Е, има още една кодак матрица след твоята, на Е-400 (на Е-410 и Е-420 е Панасоник) но в общи линии каквото можеш да правиш с единия можеш и с другия. Легендата за кодак матриците е неубиваема (уж били по-точни в цветовете, уж това, уж онова) - за мен това са си таратанци. Е-330 излезе преди Е-500, 330ката е с панасоник, 500ката с кодак - и двете си дават едни цветове, различни от тези на Е-600/620 примерно.

        За експериментиране Е-1 цата е много благ апарат, но си остава стар (първия 4/3 апарат въобще). При него удоволствията са други, по-добри снимки от твоя надали ще прави.
        Издъних се на Тюринг теста

        Коментар


        • #34
          От: Къде греша с обективите Олимпус

          Поздрав, ще уточня: малко объркващо се е получило. Софта си е 1.3 ( грешка по невнимание) в по-голямата част функциите са разместени.
          Визирам нещо много просто, например скрол бутона работи/обслужва различни функции, Малкото копченце зад спусъка заработи със странни функции ( една от тях харесвам) Всъщност нищо трагично, но когато си свикнал с "нещо" на кого му е нужно да го променя.
          Обикновено бавния фокус не ми е проблем, рядко снимам динамични картини, но когато фокусира бавно е осезаемо бавно.
          Ще избутам и днес и догодина скачам на следващия, ако и той ми направи 250-300К снимки пак ще го сменя.
          Благодаря за всичко което знаеш и споделяш.
          Весело посрещане на новата година.
          Land Rover Discovery I 1996 2,0 MPI - SOLD
          Димитър Димов +ЧЧ7784854894

          Коментар

          Активност за темата

          Свий

          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

          Зареждам...
          X