Обява

Свий
Няма добавени обяви.

След като Франция мина изцяло на дизелови леки коли...

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: След като Франция мина изцяло на дизелови леки коли...

    Това с тая нафта голяма мистерия! Аз никаква разлика не намирам нито с румънската, нито с която и да е друга
    В Космоса никой няма да чуе писъка ти....

    Коментар


    • #32
      От: След като Франция мина изцяло на дизелови леки коли...

      Точно така е, особено с австрийската, като заредя там и се кефя на дошлите още 10-15 коня под капака!

      Коментар


      • #33
        От: След като Франция мина изцяло на дизелови леки коли...

        Първоначално публикуван от bushiDO Преглед на мнение
        Това с тая нафта голяма мистерия! Аз никаква разлика не намирам нито с румънската, нито с която и да е друга
        Нямам предвид твойта кола , но много си зависи от "нафтовата печка".Ма друго си е боб с мръфки , отколкото посен боб.
        Човешкият прогрес е резултат от обмен на информация?Аз поне съм съгласен.

        Коментар


        • #34
          От: След като Франция мина изцяло на дизелови леки коли...

          2.2 D-cat, 177 к.с. - разход 7-8 л. на 100, цена 1,20 Е - http://www.clever-tanken.de/tankstel...chen&lat=&lon=
          усещане и удоволствие от шофирането като при 6-8 цилиндрово Гранд Чероки
          200 км не са проблем на магистрала - и разхода не е 16-20 л. LPG na 100 km...
          за това пък:
          годишен данък - 350 Е
          на малка бензинка е 30-50 Е
          актуална цена на бензина - 1,38 Е
          нова сапунерка бензин, 1.33 - 90 к.с. гори 6-7 л. и се замисля на баир, ама иначе сме с технология да гаси двигателя на светофар...
          на моя дизел DPF филтъра и катализатора са сменени преди година (т.е. на 5-6 година)
          цена на LPG уредба - от 2000 Е (само монтирана от оторизиран сервиз се признава)
          цена на газта - 0.70 Е
          ок, но няма как, да се вкарам в приключение с уредба монтирана и "поддържана" в БГ
          иначе на всяка бензиностанция в Немачко има LPG и метан вече
          та така...
          а качеството на дизела..! няма проблеми
          в БГ бих карал LPG - тук дизел.
          Последно редактирано от ivied; 30-11-14, 11:15.

          Коментар


          • #35
            От: След като Франция мина изцяло на дизелови леки коли...

            От нефта се вадят бензин и дизел (процентното отношение не помня точно) , е има и мазут и други фракции, НО важният факт е, че и двете горива излизат от завода. По този случай, Няма как да се кара Само бензин или само дизел, трябва си баланс.
            А за съвременните дизели - след много години и много бензини в момента съм с дизел (фиат 2.0 мултиджет), какво да кажа Има напредък - 2 литровото моторче е тихо, не пуши и разполага със 170 к.с. и 350 НМ точно колкото 4.2 литровия параходен дизел на Тойота 80 серия , така и върви колата. За разхода, дизела е малко по-икономичен, но бензина на газ е недостижим като цена на километър, така, че всеки си избира.
            Само един факт сегашната ми кола е почти 2 тона кашкая ми беше 1.7 т, 2.0 бензин и разхода им в града е почти еднакъв - извън града Фиата е с литър и нещо надолу (при това върви повече и се кара по-бързо!).

            Коментар


            • #36
              От: След като Франция мина изцяло на дизелови леки коли...

              Първоначално публикуван от jeko47 Преглед на мнение
              Нямам предвид твойта кола , но много си зависи от "нафтовата печка".Ма друго си е боб с мръфки , отколкото посен боб.
              Това не го разбрах
              В Космоса никой няма да чуе писъка ти....

              Коментар


              • #37
                От: След като Франция мина изцяло на дизелови леки коли...

                Първоначално публикуван от faster Преглед на мнение
                ако е дизел единственият компромис който бих направил е JAPAN!
                Това беше донякъде така преди 15-20 год. Сега е точно обратното, все пак това ми е работата - дизелови горивни системи. Бягай далеч от Денсо дизелова система, от части поради технологията и, но повече заради афтърмаркет политиката на фирмата. Абе, мога цял ферман да изпиша, ама не е това темата.
                0888794435, 0878171117- VP44 Simulator
                Дизел сервиз, BOSCH- VP44, Zexel VRZ (Pajero 3.2DID),комън-рейл.
                Суперскан България www.decbg.com
                Машинно почистване на DPF/FAP филтър

                Коментар


                • #38
                  От: След като Франция мина изцяло на дизелови леки коли...

                  На последък не намирам никаква разлика между дизела в чужденеция и България,а не че не излизам навън.Карам 2.0TDI PD DPF нa VW.Бензин или дизел-определено дизел при съвременното МАСОВО производство.Не съм имал честта да карам бензин ТSI,със механичен компресор в ниските обороти и турбо такъв от там нагоре.До колкото знам,този беше много близо на консумация на гориво до дизела,а характеристиката на въртящия момент не беше крива,а хоризонтална права .По спомени го спряха,защото беше много скъп за производство.
                  Но дилемата стои и ще стои дизел или бензин....поне докато има нефт...
                  2023 Honda CRF 300 Rally,2017 Dacia Duster 1,5dci 4x4 леко пипната, 2013 Honda NT700 Deauville,ABS

                  Коментар


                  • #39
                    От: След като Франция мина изцяло на дизелови леки коли...

                    Само между другото, това с бълващите сажди дизели на запад е невъзможно, просто защото няма да мине преглед, а не мине ли преглед колата става обект за скрап. В скандинавия се карат стари дизели - на по над 30 години защото нямат данъци и имат преференции при застраховането, т.е са много изгодни, повечето са собственост на маняци, дето си ги гледат добре. Не стои така въпросът с по-новите дизели, визирам по нови от 30 години. При тях данъка надхвърля 1000 евро и ги прави безсмислена придобивка - освен ако не минаваш по над 30 хил. км. годишно. Примерно обичния ни нисан патрол е невероятна рядкост, просто защото притежаването му е финансово не изгодно. Новите дизелови автомобили, попадащи в графта "еко" плащат данък от около 36 евро и са освободени от данъци първите 3 години. Масово в скандинавия се карат автомобили с двугоривни ситеми/най-често бензин/спирт/, не защото са прекрасни, а защото данъкът им е нисък - предполага се да са екологични. Да ама не, защото почити 100% тези коли се карат само на бензин, тъй като на спирт вървят осезаемо по-зле и горят много повече /не само в литри , но и в парички/.
                    За качествата на горивата няма как да нарека черното - бяло. Сменях бензинов филтър на 200хил км. оргинален, почити изгнил отвън- отвътре беше като нов!
                    Дизеловата технология , последните 10 години дръпна завидно много напред. Не казвам , че е по-надеждна от предкамерния дизел, не в никакъв случай! Обаче гори малко , въри много, а като стане на 5 години и започне да прави проблеми западняка я разкарва и си взема нова. Относно бензинките в скандинавия много си харесват 1.4 ТФСИ на фолксваген, не че е за харесване , но просто такива са местните особености на действителността.
                    Всички западняци са много екологично настроени, но само теоретично.

                    Коментар


                    • #40
                      От: След като Франция мина изцяло на дизелови леки коли...

                      Първоначално публикуван от kikimora Преглед на мнение
                      Относно бензинките в скандинавия много си харесват 1.4 ТФСИ на фолксваген, не че е за харесване , но просто такива са местните особености на действителността.
                      а къде останаха SAAB и Volvo

                      Първоначално публикуван от kikimora Преглед на мнение
                      Всички западняци са много екологично настроени, но само теоретично.
                      правят си сметката просто... дали с кръчмаря или без т.е. правителството и/или местните провинции, че има разлика и по региони...
                      без зелените стикери - не можеш да караш и паркираш в големите градове
                      и не е лошо да си правиш сметката, казваме, че кефа цена няма, ама... уви, има

                      Коментар


                      • #41
                        От: След като Франция мина изцяло на дизелови леки коли...

                        Първоначално публикуван от kikimora Преглед на мнение
                        Само между другото, това с бълващите сажди дизели на запад е невъзможно, просто защото няма да мине преглед, а не мине ли преглед колата става обект за скрап.
                        За тебе ще повторя още веднъж! В Мадрид знам сервиз, в който се минава технически по система добре позната в България! И съм сигурен, че не е само един.

                        Коментар


                        • #42
                          От: След като Франция мина изцяло на дизелови леки коли...

                          Първоначално публикуван от ANARCHY Преглед на мнение
                          За тебе ще повторя още веднъж! В Мадрид знам сервиз, в който се минава технически по система добре позната в България! И съм сигурен, че не е само един.
                          е, че то и в БГ има дизели с катализатори, DPF филтри... за тези дето впръскват не знам си кво - за да става не знам си кво, вече не знам...

                          Коментар


                          • #43
                            От: След като Франция мина изцяло на дизелови леки коли...

                            Първоначално публикуван от ivied Преглед на мнение
                            2.2 D-cat, 177 к.с. - разход 7-8 л. на 100, цена 1,20 Е - http://www.clever-tanken.de/tankstel...chen&lat=&lon=
                            усещане и удоволствие от шофирането като при 6-8 цилиндрово Гранд Чероки
                            200 км не са проблем на магистрала ...
                            Това:
                            Първоначално публикуван от ivied Преглед на мнение
                            да го приемем като самоирония ? С какво сравняваш, с 4 литров ZJ `93 г. ?
                            "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                            Коментар


                            • #44
                              От: След като Франция мина изцяло на дизелови леки коли...

                              Отговорът на въпроса "дизел" или "бензин" си зависи от това кой пита. За французите отговорът е "бензин", защото дизелът им цапа въздуха. За България отговорът е "зависи кой пита", защото въздухът все още ни е последна грижа. Особено при условие че разликата дизел/бензин е най-забележима при нови автомобили, които са малцинство в страната. А и тепърва ще има нови задължения за производителите на дизел, и всички ще миришат на теменужки в съвсем близко бъдеще (англичаните ще свалят допълнителния данък върху дизела например, за разлика от французите)


                              За нови автомобили дизелът засега печели ако купиш нов, ще навъртиш 100хил км и ще го продадеш до 5г за да вземеш му добра цена. В този случай плащаш повече от бензиновия автомобил за да го купиш, но получаваш повече от бензинката като го продадеш, и се компенсира. Междувременно обаче горивото ти е излязло по-евтино, защото дизелът е по-икономичен, дори при по-висока цена на литър.


                              За стари автомобили сметката е друга. Там вече покупна-продажна цена се определят на случаен принцип. Разходите пък не са само гориво, още повече случаен принцип. Дали ще избереш дизел или петрол, вече не е само въпрос на сметки. Е, евентуално разлика в данъците. Но основно за старите автомобили са само техническите показатели, пък там на теб ти харесва едно, на мен друго и не става за сравнение.

                              Коментар


                              • #45
                                От: След като Франция мина изцяло на дизелови леки коли...

                                Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
                                Това: да го приемем като самоирония ? С какво сравняваш, с 4 литров ZJ `93 г. ?
                                дааа, де... почти беше 4 литров ZJ `98 г. и заради разхода... но вече при WK 3.0 CRD Overland играта беше друга...

                                Първоначално публикуван от Asteri Преглед на мнение
                                Междувременно обаче горивото ти е излязло по-евтино, защото дизелът е по-икономичен, дори при по-висока цена на литър.
                                не знам при всеки от вас как е, но снощи имаше дизел и за 1.18 Е, в момента е на 1.20 Е... от 1-2 месеца цената спадна с 13-14 цента... при бензина намалението е по-малко (тук сравнението е в полза на Австрия примерно - 1.38 в D, 1.28 в A)
                                и вече направо не ме сдържа да падне снега и да зацепим на ски към Алпите... ама сняг още няма
                                Последно редактирано от ivied; 30-11-14, 13:07. Причина: цената на дизел и бензин

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X