Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Toyota Land Cruiser HDJ80, 1HD-T

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Toyota Land Cruiser HDJ80, 1HD-T

    Offtopic:
    Това с пясъка е много вярно, знам го от друга гледна точка. Хубавите стойки (вероятно стойки не е правилния термин за един хай-фи-ст) за озвучителни тела са с пълнеж, много подобен на пясък. То си е пясък, но не е баш като този, който се бърка с цимент. ;-)

    Коментар


    • От: Toyota Land Cruiser HDJ80, 1HD-T

      Определено е така с пясъка. Чилърът не тресе къщата, откакто е в пясъчник.
      При 60 серия "изолацията" е от кокосово влакно, но при реновацията (ексхумацията) го изхвърлих изцяло. Замених го с някаква пореста гума, неизвестна като бранд, но определено е по-добра.
      "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

      Коментар


      • От: Toyota Land Cruiser HDJ80, 1HD-T

        Първоначално публикуван от rusev Преглед на мнение
        ... За сега не съм пипал оригиналната шумоизолация, която е под таблото и е доста дебела гумирана материя с залепен към нея дебел слой от някакъв матерял приличащ на вата. Тази изолация имат само моделите VX и GL и за да се премахне и изолира щита между купето и двигателя, трябва да се свали нацяло таблото. Аз прецених, че това не е нужно, но дали е така? Но пък сега е момента да свалям таблото ако ще се сваля...
        Реших, че някога в бъдещето свалям мотора, ще положа откъм двигателя Dynamat HoodLiner. Само дето незнам кога и дали това ще стане.
        ...
        Аз напълно разглобих таблото на последната 80тката, за да почистя изцяло парно и въздуховоди зад него, както и да възстановя в оригинален вид намеси от предишни майстори по ел. инсталацията (слава богу на този конкретно автомобил бяха много малко). Та като се свали таблото и всичко зад него, потвърждавам, че VX-a има заводска изолация, която е доста добра и аз не виждам смисъл тя да се подобрява. Мога да ти пратя снимки.

        Изолирането в моторният кош на стената към купето има смисъл, но може да се направи добре, само когато коша е поизпразнен.

        По мои впечатления най-критично е положението със шума около скоростния тунел и отзад при бомбетата на задните гуми и стените на задните калници.

        Коментар


        • От: Toyota Land Cruiser HDJ80, 1HD-T

          Първоначално публикуван от Yaro Преглед на мнение
          По мои впечатления най-критично е положението със шума около скоростния тунел и отзад при бомбетата на задните гуми и стените на задните калници.
          Tака си е, но когато изолираш само тях ( да не говорим, че почти нищо не вършиш така) започваш да чуваш други шумове...изолираш другите и се появяват трети, пети, десети.... Освен кокоса, корка е чуден изолатор също, но просто не е безопасен в една кола

          Коментар


          • От: Toyota Land Cruiser HDJ80, 1HD-T

            Първоначално публикуван от Yaro Преглед на мнение
            По мои впечатления най-критично е положението със шума около скоростния тунел и отзад при бомбетата на задните гуми и стените на задните калници.
            Точно на тези места мисля да наблегна. С тунела над скоротите проблемът е, че на него има капак на който са монтирани лостовете на кутията и раздатката и който ако го нялепя с изолации няма да може да се разглоби ако се наложи. Затова ще налепя старателно пластнасовия детайл, които покрива тунела с дебела шумоизолация.
            Garage 31 Ltd - Classic Land Cruisers restoration

            Коментар


            • От: Toyota Land Cruiser HDJ80, 1HD-T

              Първоначално публикуван от rusev Преглед на мнение
              Точно на тези места мисля да наблегна. С тунела над скоротите проблемът е, че на него има капак на който са монтирани лостовете на кутията и раздатката и който ако го нялепя с изолации няма да може да се разглоби ако се наложи. Затова ще налепя старателно пластнасовия детайл, които покрива тунела с дебела шумоизолация.
              Там и на капачката за резервоара под пасажерските седалки си играх да си правя шаблони от картон И тях съм налепил без да пречи на разглобяване, но си иска търпение.Дори ги свалих за шаблоните.
              Прикачени файлове

              Коментар


              • От: Toyota Land Cruiser HDJ80, 1HD-T

                Аз като полагах изолация на капаците за горивната помпа и скоростите просто ги свалих и налепих отделно при което са си напълно независими за демонтаж при нужда
                2012 GL350 Bluetec & 2012 Audi A6 Quattro 3.0T & 2013 Audi S6 Quattro 4.0 Biturbo
                ex-Toyota Land Cruiser FZJ-80 Triple Locked 4.5EFI 1FZ-FE petrol/lpg

                Коментар


                • От: Toyota Land Cruiser HDJ80, 1HD-T

                  Продължавам- върху Dynamatа налепих Aeroflex 13mm, който се въргаляше в гаража.
                  Преди:
                  Натиснете снимката за да я уголемите

Име:ggggg.jpg
Прегледи:1
Размер:130.1 КБ
ID:5659090
                  След:
                  Натиснете снимката за да я уголемите

Име:gggggg.jpg
Прегледи:1
Размер:143.5 КБ
ID:5659091

                  Натиснете снимката за да я уголемите

Име:gg.jpg
Прегледи:1
Размер:132.8 КБ
ID:5659088

                  Натиснете снимката за да я уголемите

Име:gggg.jpg
Прегледи:1
Размер:145.8 КБ
ID:5659089

                  От Аерофлекса ше има във задните калници, целия под на багажника до задните седалки и тунела на скоростите.

                  От вътрешната страна на корите ще има STP дунапрен, който е и шумоизолация и няма да позволява на корите на хлопат.

                  Остава да налепя Dynamat под корите на вратите, което ще стане след като сменя каналите по които вървят стъклата.

                  Утре си вземам седалките от тапицера и же се похваля...
                  Garage 31 Ltd - Classic Land Cruisers restoration

                  Коментар


                  • От: Toyota Land Cruiser HDJ80, 1HD-T

                    Някой бърникал ли е хидравличната помпа на такъв автомобил?
                    Волана се върти трудно на място и мисля да сваля помпата за профилактика. Ако не стане с почистване, май ще се поръчва нова..
                    Garage 31 Ltd - Classic Land Cruisers restoration

                    Коментар


                    • От: Toyota Land Cruiser HDJ80, 1HD-T

                      ............
                      Последно редактирано от goshko-loshko; 28-05-15, 11:43. Причина: обърках с кормилна кутия, сори!

                      Коментар


                      • От: Toyota Land Cruiser HDJ80, 1HD-T

                        Е кажи за кутията де. Едва ли ще мина без да бърникам и в нея....
                        Garage 31 Ltd - Classic Land Cruisers restoration

                        Коментар


                        • От: Toyota Land Cruiser HDJ80, 1HD-T

                          Помпата е едно от няколкото инженерни решения, които не харесвам. Ако остане на сухо не може да се байпасне т.е. не е на отделен ремък( при Патрула май е отделен ремък) и като покараш недълго време без течност загива.Миналото лято на Тасос някъде по чукарите потече един от маркучите. Карал съм не повече от 6-7 км без хидравлика, но се получи поражението. Сега на пълно завъртане на волана има онзи жужащ звук все едно е с недостаъчно течност. Поръчах си нова кормилна кутия(не помпа) и я чакам да дойде. Моята ще отворя и ако ремонта е в рамките на поносимото ще я ремонтирам и на рафтчето за резервна. Това по принцип им е едно от трите основно слаби места на 80-ките( окачване, спирачки и кормилна кутия). А на помпата практически освен "О" пръстените е малко вероятно друго да и се скапе. Отварях мойта преди две години, че имаше омасляване и губеше по малко течност. Смених пръстените и обратно. Секса е в монтажа на тръбите за високо налягане и после пълненето с хидравлична течност. Муцуната да е леко повдигната и колелата във въздуха за удобство. Пълниш около 200-300мл. после въртиш волана наляво надясно няколко пъти....пак пълниш малко....пак въртиш.....и така докато полудееш Чак след това палиш и връткаш няколко кръгчета в махалата и проверяваш когато изстине пак.....Ако имаш само звук при въртене, а не теч е много вероятно при смяна на течността да не се спазили "процедурата" и да има въздух в системата.
                          Всъщност те нещата са свързани....
                          П.П. Нямам претенции да съм разбирач, но правя всичко възможно да опозная 80-ката, че ми писна от"майстори". Например след смяна на лагерите на главините си има хитринки как да сглобиш да не ги "пренатегнеш", че загиват. И не може да виниш "майстора" щото загиват след 1000-2000км...и т.н.
                          Последно редактирано от goshko-loshko; 28-05-15, 15:21.

                          Коментар


                          • От: Toyota Land Cruiser HDJ80, 1HD-T

                            Руси , проблема най вероятно е в помпата ти , свалете и разглобете ,не трябва да има следи от задиране на плочката и пластините трябва да мърдат с лекота . Наскоро поръчвах (на Люцкан ) за моята госпожа оригинален ребилд кит за помпата , струва смешни пари и включва всички необходими уплътнения
                            2012 GL350 Bluetec & 2012 Audi A6 Quattro 3.0T & 2013 Audi S6 Quattro 4.0 Biturbo
                            ex-Toyota Land Cruiser FZJ-80 Triple Locked 4.5EFI 1FZ-FE petrol/lpg

                            Коментар


                            • От: Toyota Land Cruiser HDJ80, 1HD-T

                              Аз моите помпа и кутия ги ремонтирах в Казанлък. Имаха теч, волана се въртеше трудно и се чуваше свирене. За сега съм доволен.

                              Коментар


                              • От: Toyota Land Cruiser HDJ80, 1HD-T

                                Днес свалихме помпата, попритрихме я оттук-оттам(беше понадрана), направихме да се движат всички пластинки и сменихме всички уплътнения и лагерчето. Вече дирекцията е друга!
                                Сега очаквам какво ще се случи с кормилната кутия.
                                Garage 31 Ltd - Classic Land Cruisers restoration

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X