Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Toyota Land Cruiser HDJ80, 1HD-T

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Toyota Land Cruiser HDJ80, 1HD-T

    Първоначално публикуван от ivu_1 Преглед на мнение
    Каква добавка използва за почистване на разпръсквачите?
    В понеделник ще ти кажа. Но е много ефективна. Ползваме я и за комън рейл дизели. При тази Тойота имаше осезаем ефект, а и с нея сме "връщали от оня свят" дюзи на БМВ 530 2001г.

    Към знаещите- да се напъвам ли за нови разпръсквачи или на този модел може да мина само с проверка и настройка? Когато се регулират стари дюзи колко карат след това?

    Иначе, поръчах вече на Люцкан всичко необходимо за ревизия на главата- гарнитура, гумички, всички гарнитури и шпилки за изпускателния колектор и турбото. Не съм поръчал разпръсквачи, щото още се чудя...
    И друго-износени са тампоните на мотора и скоростите, поръчах и тях.

    Както и се очакваше всичко ще трябва да се "пипне". Също като и при старата ми бензинова госпожа...
    Последно редактирано от rusev; 13-12-14, 22:39.
    Garage 31 Ltd - Classic Land Cruisers restoration

    Коментар


    • #32
      От: Toyota Land Cruiser HDJ80, 1HD-T

      Руси..,ако пали, върви, не пуши и харчи нормално- не пипай нещо , което работи ..това за разпръсквачите. Ако се чудиш къде да дадеш некой лев- по-добре дай турбината да я поогледат и постегнат, и без това ще я сваляш, това не са дюзи на 120-ка , за да им се притесняваш. Главата- да, добре е да се рециклира. Другото на 1H-DT са проблеми с лагерите, ама там "профилактирането" си е много работа..
      0899 шест5313нула
      За всекиго по нещо

      Коментар


      • #33
        От: Toyota Land Cruiser HDJ80, 1HD-T

        Първоначално публикуван от rusev Преглед на мнение
        ...

        Към знаещите- да се напъвам ли за нови разпръсквачи или на този модел може да мина само с проверка и настройка ...
        Руси, дюзите се изпитват на стенд по два параметъра:
        1. Проверка на налягането при отваряне на иглата на разпръсквача.
        2. Качествена проверка на впръскването.
        Налягането на отваряне/повдигане на иглата на разпъсквача подлежи на регулиране чрез корекция на натяга на пружината.
        Качеството на впръскването не може да се регулира, тъй като се дължи на износване на разпръсквача ...

        Коментар


        • #34
          От: Toyota Land Cruiser HDJ80, 1HD-T

          Добавката:
          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_1448.jpg
Прегледи:1
Размер:105.0 КБ
ID:5629315
          Тази е за комън рейл дизели. Има за старите.

          Иначе днес започнахме да разглобяваме и това което виждам не ме радва. Трябва и нов воден радиатор.

          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_1449.jpg
Прегледи:1
Размер:216.4 КБ
ID:5629316

          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_1452.jpg
Прегледи:1
Размер:235.3 КБ
ID:5629317

          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_1453.jpg
Прегледи:1
Размер:212.5 КБ
ID:5629318

          Странно, но този радиатор все пак охлаждаше нормално двигателя.

          Реших да проверя хлабината на клапаните и ако няма натегнати тогава да свалям главата.
          Двата колекторя ще ги уплътня и ще сменя гумичките на клапаните.
          Налага се да сменя единия тампон на двигателя и този на скоростите.

          Както и на старата ми Тойота всичко което погледна иска ремонт.

          Андро , благодаря за обясненията. Отвори ми очите.
          A всъщност попитах дали след упоменатата операция , старите разпъсквачи дълго ще си вършат работата коректно. Все пак имам още 2 Тойоти и не мога да ремонтирам само тази а другите да чакат.

          Следващ въпрос към знаещите- иска ми се да премахна единият акумулатор. Дали този модел ще работи нормално с 12V стартер? И защо изобщо е с 24V стартер?
          Имал съм HZJ78 със съшия мотор но на 12V стартер.
          Garage 31 Ltd - Classic Land Cruisers restoration

          Коментар


          • #35
            От: Toyota Land Cruiser HDJ80, 1HD-T

            Ако работят читаво разпръсквачите не ги мисли. ДВГ гори ли масло?

            Коментар


            • #36
              От: Toyota Land Cruiser HDJ80, 1HD-T

              Като си знам късмета...вероятно да. Но още не знам.
              Garage 31 Ltd - Classic Land Cruisers restoration

              Коментар


              • #37
                От: Toyota Land Cruiser HDJ80, 1HD-T

                Питам, щото каза, че ще сменяш гумички ... ако не гори от какъв зор да бараш там?

                Коментар


                • #38
                  От: Toyota Land Cruiser HDJ80, 1HD-T

                  [QUOTE=rusev;2654504]Добавката:
                  Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_1448.jpg
Прегледи:1
Размер:105.0 КБ
ID:5629315
                  Тази е за комън рейл дизели. Има за старите.

                  Благодаря! Ще я пробвам, да видим какъв ефект ще има.

                  Коментар


                  • #39
                    От: Toyota Land Cruiser HDJ80, 1HD-T

                    Първоначално публикуван от rusev Преглед на мнение
                    ,.. Дали този модел ще работи нормално с 12V стартер?
                    Да! Направих тази операция наскоро и разликата е, че не пали от 1/4, а от 1/2
                    Взех го от тук и това е и твоя модел: http://www.woodauto.com/Component.aspx?Ref=STR70295
                    П.П. Трябва да смениш и конектора, но ти си знаеш

                    Коментар


                    • #40
                      От: Toyota Land Cruiser HDJ80, 1HD-T

                      Новото- главата е свалена. За да стане перфектна иска водачи на изпускателните клапани и два разпръсквача. Поръчано е всичко необходимо за сглобяването на мотора плюс воден радиатор , компресор за климатика и ремонтен коmплект за хидравличната помпа.
                      Няма да сменя всички разпръсквачи защото цената на Denco е сериозна.
                      Ще се сглобява след Нова година защото тогава ще дойдат частите.
                      Ще използвам паузата за да боядисам джантите и да монтирам гуми Goodyear Wrangler Duratrack 285/75 R16.

                      За стартера на 12В още се чудя. Най-вероятно ще си остана с двата акумулатора.

                      Мога да се сдобия на добра цена с воден интеркулер, който стои върху двигателя. И за него се колебая...

                      Напоследък си мисля, че когато тази кола стане каквато искам ще съм достигнал цената на ТЛК 200.
                      Garage 31 Ltd - Classic Land Cruisers restoration

                      Коментар


                      • #41
                        От: Toyota Land Cruiser HDJ80, 1HD-T

                        Водният кулер е много полезно нещо и ако имаш възможност не му се чуди.Ма то всичко до финанси де.А уж кеф цена нямал.
                        Няма страшно в умирачката...
                        Страшното е да си жив!...

                        Коментар


                        • #42
                          От: Toyota Land Cruiser HDJ80, 1HD-T

                          Първоначално публикуван от slatanic Преглед на мнение
                          Водният кулер е много полезно нещо и ако имаш възможност не му се чуди.Ма то всичко до финанси де.А уж кеф цена нямал.
                          Аз пък, все съм се чудил, кое му е по-полезното от въздушния.
                          Само едно предимство има и доста недостатъци.
                          Subaru Forester 2.0 S Turbo + Autohome Columbus = 4x4 Light Fast Camper
                          Drag Grand Canyon Daily
                          Faction Prodigy + Secura Fix + G3 Alpinist
                          LZ1JYM

                          Коментар


                          • #43
                            От: Toyota Land Cruiser HDJ80, 1HD-T

                            Първоначално публикуван от Jimi Преглед на мнение
                            Аз пък, все съм се чудил, кое му е по-полезното от въздушния.
                            В моя случай - максимално къс път на въздуха между турбото и колектора, липса на необходимост да режа предния капак и един огромен радиатор по-малко отпред.
                            Garage 31 Ltd - Classic Land Cruisers restoration

                            Коментар


                            • #44
                              От: Toyota Land Cruiser HDJ80, 1HD-T

                              Добре, но нали водния кулър гарантира темп. на входящия въздух около 90С, а като си с въздушен температурата на входящия въздух почти винаги е по-ниска.
                              Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

                              "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

                              Коментар


                              • #45
                                От: Toyota Land Cruiser HDJ80, 1HD-T

                                Първоначално публикуван от rusev Преглед на мнение
                                Новото- главата е свалена. За да стане перфектна иска водачи на изпускателните клапани и два разпръсквача. Поръчано е всичко необходимо за сглобяването на мотора плюс воден радиатор , компресор за климатика и ремонтен коmплект за хидравличната помпа.
                                Няма да сменя всички разпръсквачи защото цената на Denco е сериозна.
                                Знаех си , че ще излезе нещо такова

                                Първоначално публикуван от rusev Преглед на мнение
                                Ще се сглобява след Нова година защото тогава ще дойдат частите.
                                Ще използвам паузата за да боядисам джантите и да монтирам гуми Goodyear Wrangler Duratrack 285/75 R16.
                                Такива гуми исках и аз така и не ме върза , много добър избор !
                                Първоначално публикуван от rusev Преглед на мнение
                                За стартера на 12В още се чудя. Най-вероятно ще си остана с двата акумулатора.
                                Според мен си остани на 24в , надали ти е някакъв проблем двата акумулатора , не си такъв човек

                                Първоначално публикуван от rusev Преглед на мнение
                                Мога да се сдобия на добра цена с воден интеркулер, който стои върху двигателя. И за него се колебая...
                                Това пък си е абсолютно ненужен харч при наличието на въздушен кулер и почти пълната липса на ЛАГ вече

                                Първоначално публикуван от rusev Преглед на мнение
                                Напоследък си мисля, че когато тази кола стане каквато искам ще съм достигнал цената на ТЛК 200.
                                И на мен ми е минавало през ума
                                2012 GL350 Bluetec & 2012 Audi A6 Quattro 3.0T & 2013 Audi S6 Quattro 4.0 Biturbo
                                ex-Toyota Land Cruiser FZJ-80 Triple Locked 4.5EFI 1FZ-FE petrol/lpg

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X