Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Toyota Land Cruiser HDJ80, 1HD-T

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Toyota Land Cruiser HDJ80, 1HD-T

    Първоначално публикуван от rusev Преглед на мнение
    Яро, значи се оказва, че каквото и да променя по моята кола само ще я разваля?...
    В никакъв случай не го твърдя, Руси, просто с оригинални агрегати според мен е много трудна задача да се постигнат тези скорости в тези обороти. Преди години Marks 4WD бяха обявили, че ще разработват Overdrive за 80та серия, което се прие много радушно. След което тези иначе кадърни австралийци се насочиха в сладкия бизнес с редукторни мостове за патрул основно за руския пазар и разработките за тойота посекнаха..

    Коментар


    • От: Toyota Land Cruiser HDJ80, 1HD-T

      Първоначално публикуван от rusev Преглед на мнение
      4,56.
      Според мен 4.11 или максимум 3.9 и то с 34 гуми. Не пречи да пробваш и с големите, но много ще падне динамиката, ще почнеш да я натискаш, мотора ще се товари яко и пак ще гори като луда. С ръчка по може да се получи, ама пак трудна работа.
      За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

      Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

      Коментар


      • От: Toyota Land Cruiser HDJ80, 1HD-T

        3.9 има при 4Runner но при 80 не. С бързи предавки и големи гуми автомата ще се мъчи. С ръчна кутия, гуми 33.5, лифт, товар и багажник с палатка отгоре постигам разход 12.5 - 12.8 със 120 на темпомат. Оборотите са над 2500.

        Коментар


        • От: Toyota Land Cruiser HDJ80, 1HD-T

          Значи с бързи дифове, ръчна кутия и по малко въздушно съпротивление е горе долу постижимо.
          За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

          Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

          Коментар


          • От: Toyota Land Cruiser HDJ80, 1HD-T

            Няма да откривам топлата вода за сега.
            След като оправя двигателя ще го мисля нататък.

            Да попитом и друго- киломертажа напоследък работи когато поиска. Брои винаги километрите, но не винаги показва скороста.
            Garage 31 Ltd - Classic Land Cruisers restoration

            Коментар


            • От: Toyota Land Cruiser HDJ80, 1HD-T

              Аз пък съм с гуми 295/75/16 и 4.11 ГП , но мисля че далеч по добре бих се чувствал с по къси диференциали или поне още две предавки на кутията .Разхода на гориво в моят случай така или иначе не е малък , поне не и в литри /100км , така че всеки си има собствен дерт . Колкото до твоята Тойота Руси , мисля че Яро е прав и ще си натовариш излишно автомата със подмяна на ГП , колкото до таблото причината е вътре в самият скоростомер или е нужна подмяна или ремонт при някой корифей на този тип уреди .
              2012 GL350 Bluetec & 2012 Audi A6 Quattro 3.0T & 2013 Audi S6 Quattro 4.0 Biturbo
              ex-Toyota Land Cruiser FZJ-80 Triple Locked 4.5EFI 1FZ-FE petrol/lpg

              Коментар


              • Re: От: Toyota Land Cruiser HDJ80, 1HD-T

                Моята с 3.73 дифове, ръчна кутия и гуми 33 BFG МТ, ми даваше около 10 разход, но със каране до 100-110км/ч. Със 130 даваше около 12. Ще видим след ребилда какво ще покаже.
                "Човекът е човек тогава, когато е на път!"

                Коментар


                • От: Re: От: Toyota Land Cruiser HDJ80, 1HD-T

                  Първоначално публикуван от 75 turbodelta Преглед на мнение
                  Аз пък съм с гуми 295/75/16 и 4.11 ГП , но мисля че далеч по добре бих се чувствал с по къси диференциали или поне още две предавки на кутията ...
                  Павка, 2-3 приятели сложиха на 4.5 автомат 4.56 ГП с същия/ подобен размер гуми и резултата е много приятен.

                  Първоначално публикуван от msi200 Преглед на мнение
                  Моята с 3.73 дифове, ръчна кутия и гуми 33 BFG МТ, ми даваше около 10 разход, но със каране до 100-110км/ч. Със 130 даваше около 12. Ще видим след ребилда какво ще покаже.
                  Мишо, супер твоята 80тка харчи по-малко при теб, отколкото когато беше при мен. ;-)

                  Коментар


                  • Re: От: Re: От: Toyota Land Cruiser HDJ80, 1HD-T

                    Първоначално публикуван от Yaro Преглед на мнение
                    Мишо, супер твоята 80тка харчи по-малко при теб, отколкото когато беше при мен. ;-)
                    Добре беше, само че със сегашното предавателно число под 12 не ще. Утре ми правят най-най-най-последна настройка на помпата и ще видим дали има резултат.
                    "Човекът е човек тогава, когато е на път!"

                    Коментар


                    • От: Toyota Land Cruiser HDJ80, 1HD-T

                      Днес се занимавах с една Тойота с 1HD-FT и ръчни скорости , не я знам с какво ГП е , но със 100км/ч върви една идея над 2000 оборота . И само за протокола за пореден път се убеждавам каква мания е този агрегат , както каза един приятел това пали още докато си вадиш ключа от джоба и може би е единствения дизелов двигател който бих карал наистина с удоволствие
                      2012 GL350 Bluetec & 2012 Audi A6 Quattro 3.0T & 2013 Audi S6 Quattro 4.0 Biturbo
                      ex-Toyota Land Cruiser FZJ-80 Triple Locked 4.5EFI 1FZ-FE petrol/lpg

                      Коментар


                      • От: Toyota Land Cruiser HDJ80, 1HD-T

                        Първоначално публикуван от 75 turbodelta Преглед на мнение
                        Днес се занимавах с една Тойота с 1HD-FT и ръчни скорости , не я знам с какво ГП е , но със 100км/ч върви една идея над 2000 оборота . И само за протокола за пореден път се убеждавам каква мания е този агрегат , както каза един приятел това пали още докато си вадиш ключа от джоба и може би е единствения дизелов двигател който бих карал наистина с удоволствие
                        Стандартно 1hd-ft е с 3.73 и по-рядко има и 3.5*. Ако гумите са по-голеи от оригиналните, тези 100км/ч е възможно да не са толкова. За останалото съм напълно съгласен.

                        Коментар


                        • От: Toyota Land Cruiser HDJ80, 1HD-T

                          Яро гумите бяха 235/85/16 износени кални , не бяха регенерат така че е много вероятно да съм близко или около 100км/ч
                          2012 GL350 Bluetec & 2012 Audi A6 Quattro 3.0T & 2013 Audi S6 Quattro 4.0 Biturbo
                          ex-Toyota Land Cruiser FZJ-80 Triple Locked 4.5EFI 1FZ-FE petrol/lpg

                          Коментар


                          • От: Toyota Land Cruiser HDJ80, 1HD-T

                            Първоначално публикуван от rusev Преглед на мнение
                            ... Сега на 2200об/мин съм на 100км/ч а километража показава 110. Кофти работа. Искам на 2200 оборота да се движа с поне 115-120км/ч! Все пак колата е експедиционна и се търси прилична скорост съчетана с нисък разход. Над 2200об/мин Тойотата започва да "лапа" здраво. Та сега не знам какви ГП да слагам- 4,11, 3,9 или 3,7...
                            Оказа се, че австралийците, с които Пламен и Венци Петрови работят от много години са разработили готов кит за 80та серия 4.2 тд, който включва 5-степенен автомат А750 (от ТЛК 100), но с изцяло ново управление, за да може да работи извън 100цата, тъй като там управлението на автомата е интегрирано с управлението на колата. Кутията се прави тип троник, с лок-ъп на предавките. Крайният резултат при стокова 80тка с 1HD-FT е 1900 оборота с този автомат, за разлика от 2300 оборота при ръчна кутия при 100км/ч. При това положение, е напълно реалистично да докараш 115-120км/ч на 2000 оборота с гума 33-35.

                            Коментар


                            • От: Toyota Land Cruiser HDJ80, 1HD-T

                              А има ли подобно решение при ръчните скорости на 1HD-FT? Например по-дълга 5а скорост освен играта с крайното предаване. Знам че при леките коли това е възможно, но там агрегатите се вграждат в много повече модели. Реално 4.2TD на Тойота освен в 80, 70, слага ли се на нещо друго, било с ръчни или автоматични скорости?

                              Коментар


                              • От: Toyota Land Cruiser HDJ80, 1HD-T

                                Преди време Marks 4WD щяха да разработват Overdrive за ръчната кутия на при ТЛК 80 и 100, но така и не се направи такъв агрегат за ТЛК или поне на мен не ми е известно към момента. Подобно решение има за Ланд Ровър от много време например.

                                Първоначално публикуван от zarrick Преглед на мнение
                                ... Реално 4.2TD на Тойота освен в 80, 70, слага ли се на нещо друго, било с ръчни или автоматични скорости?
                                Дизелите при 80та серия са три - 1HZ атмосферен е при 7*, 80 и 105; 1hd-t турбо 12-клапана, само при 80 и 1hd-ft турбо 24-клапана при 80, при 100 е с ел. помпа и интеркулер (1hd-fte).

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X