Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Проблем с 4x4 low на Соренто

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Проблем с 4x4 low на Соренто

    Здравейте,
    От 1 месец съм притежател на Киа Соренто 2.5crdi 11.2002 година автоматик. Проблема ми е, че като включа на 4x4 low не се случва нищо. Не светва лампата на таблото(като дам контакт светва т.е. работи лампата), не се променя работата на двигателя и не се чуват каквито и да е звуци. Ходих в Колос в Люлин за диагностика на 4x4 системите. Казаха, че всичко работи изрядно, няколко пъти са проверили. Като попитах защо не светва лампата ми отговориха, че светва само при проблем. Реших да тествам сам. В наклон на заснежен участък на Auto при рязко ускоряване започват да превъртат задните гуми, не се усеща да се включва предното. Законтрих я на едно баирче, дадох газ, задните започнаха да боксуват и се включиха предните. При превключване на 4x4 low е същото, чак когато забоксуват задните се включва отпред. Записах си час в Киа София. След 5 часа чакане за диагностика ми казаха, че нямам никакво 4x4, компютъра не подава никакви сигнали и е за смяна -1300 лв. Също така и някакво моторче и което разпределя 4x4 и то не работело и трябва ново- 700лв. Моля за помощ, защото вече не знам към кого да се обърна. Ако някой е имал такъв проблем или знае специалист, който наистина да ми установи проблема, ще съм много благодарен. Благодаря предварително.

  • #2
    От: Проблем с 4x4 low на Соренто

    Първоначално публикуван от stefanrachev2014 Преглед на мнение
    Законтрих я на едно баирче, дадох газ, задните започнаха да боксуват и се включиха предните................................................... При превключване на 4x4 low е същото, чак когато забоксуват задните се включва отпред.
    Нормално поведение донякъде за режим Auto и въобще неадекватно поведение за 4x4 Low При този режим трябва да въртят и четирите или поне една предна и една задна гумал

    Коментар


    • #3
      От: Проблем с 4x4 low на Соренто

      Първоначално публикуван от stefanrachev2014 Преглед на мнение
      наистина да ми установи проблема, ще съм много благодарен. Благодаря предварително.
      Звънни, пък ела, пък ще му се пулим, ще се чешем по главите, и все ще измъдрим нещо.........
      0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

      Коментар


      • #4
        От: Проблем с 4x4 low на Соренто

        Ако това помогне да се самоиздърпате като Мюнхаузен, воаля : http://sorento.kia-club.ru/forum/vie...hp?f=158&t=912
        Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
        Из "Златния телец"

        Коментар


        • #5
          От: Проблем с 4x4 low на Соренто

          е
          Първоначално публикуван от дядо владо Преглед на мнение
          Звънни, пък ела, пък ще му се пулим, ще се чешем по главите, и все ще измъдрим нещо.........
          И докато се чудите,за начало свалет копчето за превключване и го дърннете с мултицета.Това с компа ми звучи несериозно,по-вероятно е ел.проблем в моторчето на РК,а ако случайно има вакууми в предния диф ,че е 2002г ,може да се погледнат и те.
          0885 477 440 "Чибуратор-тЕАм"

          Коментар


          • #6
            От: Проблем с 4x4 low на Соренто

            Здравейте,
            Благодаря на всички за коментарите, мненията и насоките. След посещение при дядо владо и тестване се установи, че ауто-то работи нормално, но бавните наистина не функционират. Вчера свалях ключето за превключване и го замерих, работи си. Сега мисля да потърся схема на ел. инсталацията за да се провери дали проблема не е някъде по кабели букси и т.н. пък после ще видим с какво ще продължа разследването.

            Коментар


            • #7
              От: Проблем с 4x4 low на Соренто

              Споко,у радатката е.Тирбушона се е натирбушонил...
              0885 477 440 "Чибуратор-тЕАм"

              Коментар

              Активност за темата

              Свий

              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

              Зареждам...
              X