Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Колко мобилни са тук джипърите?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Колко мобилни са тук джипърите?

    здравейте,

    като чета форума и оставам с впечатлението, че освен алекс марков други никой не използва офф-роуд звяра си за офф-роуд. искрено се надявам да не е така, а просто се връщате изморени от офф-роуд уикенда и се трупясвате с калните си дрехи в леглото и не ви остава време да напишете.

    без да споделяте пътешествията си, бихте ли споделили едно статистическо число - колко пъти месечно (нали няма нужда да увеличавам периода?) излизате, за да се насладите на невероятните възможхности на любимото си возило? интересно ми е и да разбера какъв офф-роуд предпочитате (освен градския ) - кал, планина, камънаци и скали, хълмчета, водни препятствия, ...

    ще поставя началото с моите отговори:
    3.25 пъти месечно (почти всеки уикенд с малки изключения)
    обичам планини, хълмчета и кал. не обичам водни препятствия. притеснявам се за офф-роудчето си, а не за мен.

  • #2
    Аз обичам да ходя на красиви места, да има гледка е и да има някакво предизвикателство по пътя ама не да "трошим" колата.
    Иначе пътувам винаги когато ми е кеф, мога да си го позволя и ЖЕНАТА ме пусне (или доиде да контролира)

    Коментар


    • #3
      Милене, не си прав приятелю...

      Ще се пробвам да постна снимки да видиш как нашите колеги се ровят из калта всеки ден, като монтират из планините! Off-road 100%, емоции 100%. Само дето не е хоби ами задължение. И в нашия случай, джипката е петия член от екипа защото носи, влачи, мъкне, дърпа товари с лебедката. През лятото охлажда с климатика, през зимата топли с печката.

      Така, че ходим си нон-стоп по планините и нямаме време да разтоварим gps-a и да пуснем траковете.

      Но Алекс Марков е недостижим. При него даже избива на поезия...

      Успех

      Т.
      Good guys drive Land Rovers!

      Коментар


      • #4
        az ne sym izkazwal stanowishte, a leko symnenie, koeto qwno ti si usetil. no kato gledam, maj samo ti si izkluchenieto. oswen teb i alex ne wizhdam drugi 'karachi'.

        maj powecheto ot nas tuk pod off-road razbirat registraciq w site-a www.offroad-bulgaria.com


        btw, az taka igraq golf. stik za golf nikoga ne sym pipal, no me kefi da go igraq na komputyra.

        no pyk ot druga strana, mozhe oshte da ne ste se pribrali i dokopali do komputyra da otgoworite. ta, ako ste zatynali, zwynkajte, shte se namerqt pone trima, koito da wi pomognat da se priberete do wkyshti.

        Коментар


        • #5
          Е и тук грешиш,

          само се загледай колко маниаци има. И ходят по състезания и тунинговат джипки! Аз даже съжалявам, че не ни стига времето да слезем от горите и да се видим с видни off-road-ци.

          Успех!

          Т.
          Good guys drive Land Rovers!

          Коментар


          • #6
            diavol koleda

            мога да ти кажа че не си много прав приателю защо: ами първо тези дето само се регват на саита само щото е безплатано и еи тъи да пробват са ясни иди на меню потребители и ще ги видиш те не са написали нито едно мниние трябва да ти кажа че имат толкова общо с off-roada колкото хитлер ми е вуйчо на мен. второ мнозина от нас поради някакви причини най-често финансови нямат джип все още от тях съм и аз е аз в най-скоро време ще имам но не всеки може по най-бързия начин да отдели средства за подходяща машина а този портал и този форум е мястото което им дава надежда че ще могат да имат така мечтания джип мисля че ще се съгласиш с мен а сега по въпроса за мобилноста тази година три пяти биах на хижа с уазката на един приятел който лично аз направих заклет фен на off-roada ако не върваш иди на http://offroad-bulgaria.com/album_pic.php?pic_id=158 и виж това съм аз и еднойменния уаз 3303
            ДИМИТЪР ДОРОСИЕВ(Дявол Коледа)Хард Suzuki Samurai 1.6(каквото е останало от него),и паркетен Samurai 1.3.
            тел.088четири 9едно9 4нула4
            -------------------------------------------------------

            Коментар


            • #7
              Re: diavol koleda

              Първоначално публикуван от diavol koleda
              ...иди на http://offroad-bulgaria.com/album_pic.php?pic_id=158 и виж това съм аз и еднойменния уаз 3303
              Не бях запознат, но значи и с това чудо на техниката можело да
              се прави off-road

              Коментар


              • #8
                diavol koleda

                абе чак off-road от висша класа не правим че возим и още хора ама чесно казано пътя по който се минава никак не е лек но машината се спарвя поне за сега
                ДИМИТЪР ДОРОСИЕВ(Дявол Коледа)Хард Suzuki Samurai 1.6(каквото е останало от него),и паркетен Samurai 1.3.
                тел.088четири 9едно9 4нула4
                -------------------------------------------------------

                Коментар


                • #9
                  diavol koleda,

                  radwam se, che namirash nachin da se ponaslazhdawash na hobito si. brawo. smqtam, che towa syshto se broi za off-road. pozhelawam ti w skoro wreme da ni se pohwalish s nowa pridobiwka i da se sreshtnem nqkyde po chukarite.

                  znam, che na sasho markov, naprimer, niwata nikoga ne e prazna. winagi ima oshte trima redowni off-road zapalqnkowci ne e zadylzhitelno da si futbolist, za da obichash futbola. taka che, ako ima drugi zasega makar i 'pasiwni' off-road pichowe - kazwajte si!

                  Коментар


                  • #10
                    Turbozmej,

                    syglasen sym, che ima mnogo zapaleni po off-road-a. na men ideqta mi beshe da razbera tuk registriranite kolko chesto karat.

                    a ti kakwo rabotish? off-road-a hobi li ti e ili rabota? che az imam edni priqteli deto intsalirat bazowi stancii iz cqlo BG (wkluchitelno i planinite ) i te sled tehniq raboten off-road weche ne izpitwat udowolstwie ot obiknowenoto karane dori, kamo li ot dopylnitelni extremni prezhiwqwaniq.

                    no zatowa pyk razkazwat dosta interesni sluchki, kato naprimer w edno ugozapadno selo kak sa preweli nadpisa "Ne pipaj, wisoko naprezhenie" na naroden ezik: "Ne baraj, maa tok"

                    Коментар


                    • #11
                      Пишете

                      Пишете на кирилица бе хора.

                      Коментар


                      • #12
                        Първо: Да се съглася с призива да се ПИШЕ НА КИРИЛИЦА! Много трудно някой може да ни убеди, че му е по-лесно да пише на родния си език, от колкото да се чекне да пише на друга азбука, която не е пригодена за нашите букви и думи;

                        Второ: Да, монтираме оптични линии и базови станции. За съжаление аз не мога да участвам директно защото съм "големия бос в офиса", но винаги с удоволствие отивам на специални инсталации или проверки. Освен сериозен и истински off-road се виждат и чудни красоти. Имаме цял албум от снимки по места, от които може да се направи изложба.
                        За съжаление всичките са по и над 1 MB и трябва да си поиграем доста да ги "постнем".

                        Трето: Рано или късно homo-city-us осъзнава предимствата и еволюира в homo-offroad-ius

                        Успех

                        Т.
                        Good guys drive Land Rovers!

                        Коментар


                        • #13
                          Turbozmej,

                          явно и ти обикаляш доста. можеш ли да пратиш някой интересен маршрут, че всеки петък се чудим накъде да поемем. или поне интересна точка от ГПС-а, пък ние ше изберем най-турдния път до там.

                          П.П.
                          ето, прописах и на кирилица. доста по-бавничко и 'backspace-a' ми се изтърка от натискане, но ще свикна.

                          Коментар


                          • #14
                            Първоначално публикуван от Turbozmej
                            За съжаление всичките са по и над 1 MB и трябва да си поиграем доста да ги "постнем".

                            Т.
                            Идея как бързо да се промянят размерите на снимки (resize):

                            Маркирате всички снимки, които искате, натискате десен бутон и избирате:
                            send by mail - където получавате опцията да ги намаля или да ги оставя в нормален размер - избирате намаляване. След това си записвате този е-майл в някоя от папките, селектирате си снимките и ги записвате, където искате вече с променен размер всичките наведнъж...

                            Всъщност има и много други "по-интелигентни" начини, но този е достъпен безусловно, работи добре и ви е подръка винаги...
                            VPetrov.photography

                            Коментар


                            • #15
                              Момчета (OFFROUD-ери), не се заяждайте с хората, които само четат този форум. На мене лично много ми харесва, макар и да не се занимавам с офроуд, а и нали това е целта на глобалната мрежа. Аз лично се интересувам от GPS-и и това ме кара да посещавам форума редовно, но това не ми пречи да чета разказите за приключенията на останалите офроудери.
                              Между другото съм запален рибар и сериозно се замислям да се навъртя с някоя "жипка", така че толерирането на всеки посетител е препоръчително, ако не и задължително.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X