Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Safety razor

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Safety razor

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Chrome-Safety-Razor.jpg
Прегледи:1
Размер:55.3 КБ
ID:6072935


    Наскоро, на бъзик си купих една бръсначка Wilkinson от МЕТРО за 5 лв, заедно с 5 ножчета...

    Сега не искам да погледна, мега модерните извращения, с които съм се бръснал цял живот

    Та, предлагам тук да обсъждаме този начин на бръснене, какво, как и от къде?

    ПП Нямам представа как би трябвало да се кръсти темата на български, може би класически самобръсначки?
    Зима иде

  • #2
    От: Safety razor

    Така продължавам с темата.

    На рождения си ден получих прекрасен подарък

    Бръсначка Edwin Jagger, купичка и четка от язовец (последната поднесох за проверка под носа на едната ми лайка, веднага сви ушите и започна да нервничи - не са ни излъгали значи )

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_4491.jpg
Прегледи:1
Размер:82.6 КБ
ID:5633501

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_4495.jpg
Прегледи:1
Размер:94.7 КБ
ID:5633502

    В момента тече проучване за характеристиките на различните марки ножчета, за което ще пиша като понатрупам информация.

    За момента:
    - перфектно бръснене;
    - супер свежо усещане на кожата след това;
    - никакви порязвания, зачервявания или "остъргвания" по кожата.
    - супер евтин консуматив (1,50 лв - 3,50 лв за 5 броя ножчета, едно ножче изкарва 5 бръснения минимум), особено сравнено с пакетните ножчета на модерните бръсначки Жилет и прочее.

    Удоволствите от бръсненето няма да коментирам. Едно занимание, което винаги ме е изнервяло и правело кожата болезнена и раздразнена се превърна в удоволствие.
    Зима иде

    Коментар


    • #3
      От: Safety razor

      Ха-така! Честито и със здраве да си ги ползваш! Със сапуните как си,какво ползваш..?
      Не ме е страх от големи разходи - страх ме е от малки приходи!
      Най-добрият ром е студеният ром!
      Кралско правило : Със камила може,с камилар - не!!!

      Коментар


      • #4
        От: Safety razor

        Мерси, мерси, бат Пепо!
        Ами в комплекта имаше тестери на кремове, който заминаха и не бяха никак лоши, има един сапун, пак английски, който е с формата на купичката, но нещо на първия опит не ми хареса. В момента ползвам най- обикновен крем на Нивея, който е почти идентичен с нашето Каро и всичко е 6.
        Винаги съм на разположение за препоръки де
        Зима иде

        Коментар


        • #5
          От: Safety razor

          Хм, интересна тема. Винаги, като съм гледал дЕдовците да се бръснат с такива /защото продължават/ винаги ми в главата, че се порязват постоянно.
          Колко време ти отнема спрямо Жилет, Милет и Мач безкрайност?
          Смисъл, трябва ли да си доста внимателен?

          Коментар


          • #6
            От: Safety razor

            Значи порязването ако си се насъпунисал добре, и ползваш ножче на Wilkinson или Derbi (това съм изпробвал до сега) не виждам как може да стане.
            Първите 10 бръснения ми отнемаха около двойно време спрямо времето, което ми отнемаше вибриращия Жилет с 45те ножчета отпред и едното отзад... сега се бръсна за по- кратко време при все, че насъпунисвам повторно и минавам повторно, за да е резултата съвсем "бебешко дупе".
            Пиниза е, да се научиш да нацелваш ъгъла на ножа спрямо извивката на лицето, защото ножчето е фиксирано, а не се върти като при Жилета. Това от гледна точка на това да е гладко и равномерно избръснато, не да не се нарежеш. Опъваш кожата доколкото може с лека мимика и ръце...
            Никога не натискаш - бръсначката е доста тежка сама по себе си и тежестта й върши работата. Толкова! Вече към два месеца, бръснене през ден, нито едно порязване.
            Сега мога да се избръсна в каюта или в движещ се кемпер със същия ефект и без риск.
            Досегашните ми наблюдения и разговори с други "ентусиасти" показват, че съвременните ножчета са доста по- остри и "мазно" бръснещи от старите. Самите бръсначки са супер добре направени и безопасни. Не съм пробвал стари все още, но някъде имам такава от дядо и със сигурност ще направя едно бръснене с нея ей така, като жест към човека, нищо че го няма вече .
            Зима иде

            Коментар


            • #7
              От: Safety razor

              Привет на всички и за много години!
              Пиша като ползвател на gillette fatboy 1959 вече четвърта или пета година. До тогава бръсненето беше отвратително занимание за мен, но при докосването на това бижу нещата станаха различни. Препоръчвам го на всички ползващи най-новите ултра модерни извънземни технологии.

              Коментар


              • #8
                От: Safety razor

                И аз съм с Fatboy, много добра самобръсначка. може и се настройва и "атаката" на ножа. Иначе за сапуните- сега съм с прорасо, изръсих се към 15 лева за него, и ме е яд, защото не е нищо повече от турския в Кауфланд. Само лъдето са му сложили един аромат на сандалово дърво.
                Кольо Динев

                Коментар


                • #9
                  От: Safety razor

                  Е с какво сърце даде толкова пари бе колега?!Не знаеш ли,че в магазините за левче продават сапун за ръчно пране? duru се казва. Прави пухкава пяна,двойно по-голям от нормален сапун и струва колкото две кебапчета от Кауфланд - само 45 стотинки..?
                  Не ме е страх от големи разходи - страх ме е от малки приходи!
                  Най-добрият ром е студеният ром!
                  Кралско правило : Със камила може,с камилар - не!!!

                  Коментар


                  • #10
                    От: Safety razor

                    Здравейте. Мъчил съм се на няколко пъти да се обръсна с еднодневки -2..3ножчета- и никакъв резултат. Брадата ми е като бодли на таралеж. До преди около година и половина се бръснех с класическа бръсначка -със сменяемите ножчета- със свален предпазител. Много рядко ми се е случвало да си пусна капчица кръв. От година и половина се бръсна с едновремски бръснач от тези дето се точат на каиш почти не се порязвам бързо бръснене отличен резултат и невероятен кеф стига бръснача да е наточен че иначе мъъъка. Използвам домашен сапун може би 15тина години не знам дали е правилно но това е. Хайде със здраве.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Safety razor

                      Хм...
                      С такава не съм се бръснал почти от казармата насам.
                      Трябва да пробвам пак.
                      Ползвам Фюжън, но консумативите (ножчетата) са безбожно скъпи.
                      По-скъпи дори от Италия.
                      Your conscience is all you can take to your grave.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Safety razor

                        Първоначално публикуван от huko Преглед на мнение
                        [ATTACH=CONFIG]757823[/ATTACH]


                        Наскоро, на бъзик си купих една бръсначка Wilkinson от МЕТРО за 5 лв, заедно с 5 ножчета...

                        Сега не искам да погледна, мега модерните извращения, с които съм се бръснал цял живот

                        Та, предлагам тук да обсъждаме този начин на бръснене, какво, как и от къде?

                        ПП Нямам представа как би трябвало да се кръсти темата на български, може би класически самобръсначки?

                        Снимката на самобръсначката дето си постнал не е Уилкинсън, а някаква друга.
                        Първоначално и аз ползвах Уилкинсън, не е лоша, но има много по-добри предложения на пазара.
                        В момента ползвам Жилет Фатбой аджъстъбъл, разликата е голяма, в полза на Жилета.
                        Ножчетата дето ползвам в момента са Астра, синя Персона и Перма Шарп, последната е най-добра от тях, Уилкинсъна ножчетата не са хубави.
                        Крем за бръснене ползвам Гео Ф. Тръмперс, с аромат на кокос за чувствителна кожа, много е хубав.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Safety razor

                          И аз ползвам такъв жилет фатбой аджъстъбъл,в комбинация с ножчета father ,нещата се случват много добре !
                          Гледам че има някакви модерни модели на стария тип самобръсначки ,но не знам дали си заслужава да сменя Фетбоя с някой нов модел ,едва ли ефекта ще е голям.
                          Единственото неудобно на Жилета е мааалко късата дръжка ,ако беше по дълга щеше да ми е по удобна .
                          пп.ако някой има Жилет аджъстъбъл с дългата дръжка ,бих направил бартер с него ,ако му е излишна де ....

                          Коментар


                          • #14
                            От: Safety razor

                            реших да пробвам нещо различно и се спрях на това



                            Не знам каво ножче да и сложа ,по агресивно остро или по меко ,някой ако ползва такова жалязо и има виждане ще съм му благодарен да сподели!

                            Коментар


                            • #15
                              От: Safety razor

                              Ами то различните ножчеа са различни , според предпочитанията на хората , дето ги купуват , колега . Ей аз имам една шеветка на солинген и не я бях пробвал , чисто нова , от старите на Солинген .
                              Скоро си купувах сапуни Табак и Паллмолив ,и човека ми прати и 2 ножчета за проба . Сега едното мисля ,беше Персона го дадох на моя приятел , махленския бръснач , че страшна белгия ми подари .
                              Другото оня ден , какво ми хрумна , като че ли нямам 40 бръснача , и го сложих половината на шеветката и се избръснах с него . Японско Федър със едно перо на него . Много остро ама многооо . Направо на места така плътно се бях обръснал , че като се намазах със стикът на Балеа ,стипцата и взе да ме щипе яко .
                              Преди да ползвам бръсначите ползвах Уйлкинсон Суорд - много добри ножчета и са налични на доста места . Сега за евтини Дербитата са много добри и тия по магазините червените Астор са добри .
                              Сега ,ти докато не опиташ и не си прецениш сам , няма как да разбереш .
                              Само смятам , че трябва да я пробваш бръсначката , дали е по агресивна и дали е по лека и слагаш ножче в противоположност . Сега ако е по агресивна , недей със Федъра че ще се изпотиш във розово , ако ме разбираш , уйлкинсона и Дерби са по меки и комфортни ножчета - пробвай с тях докато и хванеш пиниза , и после си решаваш ти .
                              Последно редактирано от Rusen pd; 03-05-15, 15:29.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X