Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Помощ, проблем скорости Гранд Чероки 2.7CRD 2004г. не включват

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Помощ, проблем скорости Гранд Чероки 2.7CRD 2004г. не включват

    Колеги, от скоро ми се появи следния проблем:
    Колата си върви нормално, скоростите се включват коректно и в един момент, предимно при палене, скоростния лост и индикациите не светват, и съответно неще да включи на скорост, независимо къде слагаш скоростния лост като положение, има само нормална задна, за движение напред все едно е на празен ход, двигателя се форсира, все едно е на N, колата се движи с максимум 5-10км...на баир спира, та затова не мога дапреценя на каква скорост е, усещането е, че все едно си на D и не даваш газ, така не иска да върви определено време, след това изведнъж всичко светва по скоростната конзола и колата си тръгва нормално...на теста, не дава никаква грешка свързана със скоростите.
    Имам съмнения за механичен проблем....
    незнам дали обясних разбираемо
    Subaru impreza 2.0 boxer, 2007
    Jeep Grand Cherokee 2.7CRD, 2004

  • #2
    От: Помощ, проблем скорости Гранд Чероки 2.7CRD 2004г. не включват

    забравих да добавя, че маслото в скоростите е сменено преди около 1000км, няма видими течове
    Subaru impreza 2.0 boxer, 2007
    Jeep Grand Cherokee 2.7CRD, 2004

    Коментар


    • #3
      От: Помощ, проблем скорости Гранд Чероки 2.7CRD 2004г. не включват

      Много вероятно ел. проблеми с платката/механизма под лоста според мен. Все пак диагностиката с ключа давали някакви грешки и ако да, какви?

      Ако си от София мога да те насоча, към човек, които ми отстрани точно такъв пипкав проблем по лоста (бяха блокирали соленоидите, които блокират лоста ако не е натисната спиракчта, когато е небходимо ->P). Еди от форума също ми беше хвалил някакъв негов човек. Ако си по-близо до Пловдив - Стоян(ssspeed) е твоя човек.
      Последно редактирано от imarh; 26-11-14, 09:53.
      WG 2.7 CRD

      Коментар


      • #4
        От: Помощ, проблем скорости Гранд Чероки 2.7CRD 2004г. не включват

        Първоначално публикуван от imarh Преглед на мнение
        Много вероятно ел. проблеми с платката/механизма под лоста според мен. Все пак диагностиката с ключа давали някакви грешки и ако да, какви?

        Ако си от София мога да те насоча, към човек, които ми отстрани точно такъв пипкав проблем по лоста (бяха блокирали соленоидите, които блокират лоста ако не е натисната спиракчта, когато е небходимо D->R, P->D, P->R). Еди от форума също ми беше хвалил някакъв негов човек. Ако си по-близо до Пловдив - Стоян(ssspeed) е твоя човек.

        грешка ми дава само датчика на коляновия вал, и от сервиза казаха, че няма общо. При теб по същия начин ли се държеше колата?

        като се появи този проблем за пръв път, колата беше натрупала следните грешки, но не беше стъпвала в сервиза близо година
        PO340 Датчик положение разпр.вал(динамично недостоверна)
        PO836 превкл. задвижване всички колела-неприемлив сигнал
        PO702 Превключвател разпределителна кутия, няма съобщение от ск. кутия
        PO235 датчик за налягане на пълнене
        -достоверност сензор атм. налягане
        P240 CAN -сигнал от разпр.кутия недостоверен

        След изчистването на грешките проблема остана и записва само грешката PO340
        За съжаление съм от София
        Последно редактирано от vivanov; 26-11-14, 09:16. Причина: допълване
        Subaru impreza 2.0 boxer, 2007
        Jeep Grand Cherokee 2.7CRD, 2004

        Коментар


        • #5
          От: Помощ, проблем скорости Гранд Чероки 2.7CRD 2004г. не включват

          Първоначално публикуван от vivanov Преглед на мнение
          Имам съмнения за механичен проблем....
          Електро-механичен лош контакт някъде........
          0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

          Коментар


          • #6
            От: Помощ, проблем скорости Гранд Чероки 2.7CRD 2004г. не включват

            Първоначално публикуван от vivanov Преглед на мнение
            грешка ми дава само датчика на коляновия вал, и от сервиза казаха, че няма общо. При теб по същия начин ли се държеше колата?

            като се появи този проблем за пръв път, колата беше натрупала следните грешки, но не беше стъпвала в сервиза близо година
            PO340 Датчик положение разпр.вал(динамично недостоверна)
            PO836 превкл. задвижване всички колела-неприемлив сигнал
            PO702 Превключвател разпределителна кутия, няма съобщение от ск. кутия
            PO235 датчик за налягане на пълнене
            -достоверност сензор атм. налягане
            P240 CAN -сигнал от разпр.кутия недостоверен

            След изчистването на грешките проблема остана и записва само грешката PO340
            За съжаление съм от София
            Мдам. Според мен нямат връзка тези грешки, но най-добре някой от гореизброените да се изкаже.

            А при мен проблемът се сътоеше в това, че когато лоста трябваше да го придвижа от която и да е позиция към P за да загася и извадя ключът(когато се изисква да е натисната спирачката) не ми позволяваше. Когато палех придвижването от P надолу не беше проблем, може би само с малко повече напрежение, но обратнтото беше проблем в 90% от случаите. Та вътре в конзолата около лоста има два соленоида, които държат позицията P блокиранa и когато се натисне спирачката я освобождават. Е тези два соленоида бяха заминали. Та ние просто ги махнахме, защото прецених, че трябва да съм идиот за да придвижа лоста до P в движение. Та и не е толкова фатално. Но изискването да се държи бутонът на ръкохватката си остава разбира се.
            WG 2.7 CRD

            Коментар


            • #7
              От: Помощ, проблем скорости Гранд Чероки 2.7CRD 2004г. не включват

              Нямам проблеми с преместването на лоста и ваденето на ключа, дефакто, като мине в този режим...просто лоста се движи и не изпълнява командите, освен задна, паркинг и неутрална...
              Буксите на компа за ск.кутия са проверени и са в идеално състояние, сухи и контактуват.
              Платката под лоста я провериха днес всички контакти и букси са ок...
              Последно редактирано от vivanov; 26-11-14, 10:19. Причина: допълване
              Subaru impreza 2.0 boxer, 2007
              Jeep Grand Cherokee 2.7CRD, 2004

              Коментар


              • #8
                От: Помощ, проблем скорости Гранд Чероки 2.7CRD 2004г. не включват

                Бях чувал/чел някъде, че с ключа не могат да се извадят всички "под"-грешки, като например тези от TCM - 07XX. И за тях трябва диагностика на крайслер DRBIII или на мерцедес StarDiag мисля, се казваше. Ако греша, нека някой ме поправи. Та там вече се четяли и грешки като:

                - shifter internal (76)
                - shifter internal failure (76)
                - shifter signal invalid (17)
                - shifter performance (17)
                - shifter signal missing
                - wrong variant coding (P2210 by Bosch KTS)
                - shifter P/N signal missing (9)… etc.
                Виждал съм доста сайтове създадени основно с цел, да предлагат решение на точно тези проблем - http://www.jeepswj.com , http://www.p0702.com

                Та може би не е зле да направиш една такава диагностика предварително.
                WG 2.7 CRD

                Коментар


                • #9
                  От: Помощ, проблем скорости Гранд Чероки 2.7CRD 2004г. не включват

                  те в сервиза за това и отвориха платката, щот тази грешка P0702 натам насочва, но казаха, че всичко е ок и не се появява отново, проблема с невключването на скорост, си остава.
                  Subaru impreza 2.0 boxer, 2007
                  Jeep Grand Cherokee 2.7CRD, 2004

                  Коментар


                  • #10
                    От: Помощ, проблем скорости Гранд Чероки 2.7CRD 2004г. не включват

                    [QUOTE=imarh;2639199 или на мерцедес StarDiag [/QUOTE]

                    Със Стар Диагнозата не става да се чете точно тоя модел.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Помощ, проблем скорости Гранд Чероки 2.7CRD 2004г. не включват

                      От къде си?
                      Ходи само при проверени майстори.
                      Колкото по малко ровите, толкова по-лесно ще е за тоя който ще поправя после.
                      Бан-метод с който модераторите налагат на останалите своя начин на мислене.
                      Към модераторите-А изтрийте го сега.
                      Суратя утрепа и тоя форум. Жалко. Сбогом Приятели. Вальо. О888 557Ч7Ч

                      Коментар


                      • #12
                        От: Помощ, проблем скорости Гранд Чероки 2.7CRD 2004г. не включват

                        Първоначално публикуван от drukman Преглед на мнение
                        От къде си?
                        Ходи само при проверени майстори.
                        Колкото по малко ровите, толкова по-лесно ще е за тоя който ще поправя после.
                        От София съм, къде да я закарам?
                        Subaru impreza 2.0 boxer, 2007
                        Jeep Grand Cherokee 2.7CRD, 2004

                        Коментар


                        • #13
                          От: Помощ, проблем скорости Гранд Чероки 2.7CRD 2004г. не включват

                          Пост 10. Бочо.
                          Бан-метод с който модераторите налагат на останалите своя начин на мислене.
                          Към модераторите-А изтрийте го сега.
                          Суратя утрепа и тоя форум. Жалко. Сбогом Приятели. Вальо. О888 557Ч7Ч

                          Коментар


                          • #14
                            От: Помощ, проблем скорости Гранд Чероки 2.7CRD 2004г. не включват

                            Първоначално публикуван от bocho64 Преглед на мнение
                            Със Стар Диагнозата не става да се чете точно тоя модел.
                            Дай препоръки, къде да отида, колата е във Вип сервиз и чакаме да я направи тази мизерия пак, за да могат да четат и да търсят, в момента си работи коректно...има дни в които не го прави, има дни го прави по няколко пъти
                            Subaru impreza 2.0 boxer, 2007
                            Jeep Grand Cherokee 2.7CRD, 2004

                            Коментар


                            • #15
                              От: Помощ, проблем скорости Гранд Чероки 2.7CRD 2004г. не включват

                              Звънни по телефона. Не е сложен случайно.
                              Бан-метод с който модераторите налагат на останалите своя начин на мислене.
                              Към модераторите-А изтрийте го сега.
                              Суратя утрепа и тоя форум. Жалко. Сбогом Приятели. Вальо. О888 557Ч7Ч

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X