Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Feroza F300 - лошо състояние на шасито

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Feroza F300 - лошо състояние на шасито

    Аз за тази гривна си мислех ама вярно няма начин. Натиснете снимката за да я уголемите

Име:avm400.jpg
Прегледи:1
Размер:16.2 КБ
ID:5322058

    Твойте AVM ли са?
    Щото на мойте (AISIN), ми се струва, че тези зъби (2) са открай - докрай прооязани...

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:avm400.jpg
Прегледи:1
Размер:17.5 КБ
ID:5322059

    Поне по спомен, де...
    Последно редактирано от TigerHunter; 28-11-11, 22:09.
    Your conscience is all you can take to your grave.

    Коментар


    • От: Feroza F300 - лошо състояние на шасито

      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:avm400.jpg
Прегледи:1
Размер:17.5 КБ
ID:5322059

      Мисля си да преместя малко гривна номер 2 напред като и престържа място за зегер шаибата по назад и направя ножа бронзова втулка. Струва ми се, че фабрично двете зъбни колелета не се препокриват достатъчно.

      Коментар


      • От: Feroza F300 - лошо състояние на шасито

        Аз мисля че оригиналните на AISIN, са доста по-здрави.
        Бих потърсил някои втора употреба на твое място.
        Но, нищо не пречи да се опита...
        Your conscience is all you can take to your grave.

        Коментар


        • От: Feroza F300 - лошо състояние на шасито

          Колега, като разглобиш задължително снимай износеното. Хъбовете на Ферозата са така направени, че се изпразват от греста в зависимост от посоката на муфата - в другата посока. Чак не ми се вярва тая муфа да е износена. До сега аз поне не си спомням някой тук да се е оплакал от износени или счупени РЪЧНИ хъбове на Фероза.
          Това, което описваш, че като изключиш предното предаване от раздатката и то се върти самостоятелно от хъбовете тогава се появява шума (правилно ли съм разбрал) и на мен ми се е случвало. Аз разглобявах многократно хъбовете, два пъти каретата и на края предния диф. Бях изкукуригал докато го открия тоя ГАД.
          Ще ти кажа как да направиш диагностика. Както си е сглобена колата и стъпила на гуми легни отдолу и хвани външното каре на полуоската. Най-често проблема се появява първо от дясната страна защото полуоската е по-къса и "ъгловите натоварвания" са зверски. Идеята е да разбереш не дали карето има луфт само в себе си, а дали има радиален луфт между карето и главината.
          Росен Спасов (0+) LZ1SMY 0878110730
          Най-добрите ми спомени са предстоящите!

          Коментар


          • От: Feroza F300 - лошо състояние на шасито

            Ако има такъв луфт прочети тази тема и дерзай!
            "... и бира, синко и бира!"
            http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=99101
            Росен Спасов (0+) LZ1SMY 0878110730
            Най-добрите ми спомени са предстоящите!

            Коментар


            • От: Feroza F300 - лошо състояние на шасито

              Да не отварям нова тема, да попитам, къде се намира номера на шасито на Ферозата, не мога да го намеря
              [B]Ако искаш да имаш нещо което никога не си имал, може би трябва да направиш нещо което никога не си правил![/B]
              [B]If you want, you can![/B]

              Коментар


              • От: Feroza F300 - лошо състояние на шасито

                Първоначално публикуван от jorkara Преглед на мнение
                Да не отварям нова тема, да попитам, къде се намира номера на шасито на Ферозата, не мога да го намеря
                Фронтално на най предната напречна греда. Вижда се през дупката на престилката (ако ти е жива престилката).
                Ако го няма значи ръждата го е изяла. Ако е така разтъркай с телена четка, напръскай с WD40 и трябва да излезе поне някоя буква.
                О899 2б2 1З2

                Коментар


                • От: Feroza F300 - лошо състояние на шасито

                  Първоначално публикуван от iiiopo Преглед на мнение
                  Фронтално на най предната напречна греда. Вижда се през дупката на престилката (ако ти е жива престилката).
                  Ако го няма значи ръждата го е изяла. Ако е така разтъркай с телена четка, напръскай с WD40 и трябва да излезе поне някоя буква.
                  Аааа ... аз го търся на друго място , престилката ми е жива, утре ще погледна дали е останало нещо от номера, благодаря много за отговора Поздрави
                  [B]Ако искаш да имаш нещо което никога не си имал, може би трябва да направиш нещо което никога не си правил![/B]
                  [B]If you want, you can![/B]

                  Коментар


                  • От: До: Feroza F300 - лошо състояние на шасито

                    Първоначално публикуван от ninja_1 Преглед на мнение
                    Проблем.Голям.Шасито не е от Стомана 3.Ако беше,щеше да е с 30мм дебели стени.И да тежи тонове.И за това е трудно.Съвет-продавай я.Докато е време.Иначе влизаш в джаза.И ставаш домоконструктор...
                    Ами, да ви кажа... аз предпочетох джаза. Темата конкретно е за моята кола, която купих преди няколко години от Yan. Можете да видите кога е стартирана темата. Откакто имам колата я карам ежедневно - непрексънато... Работя с нея и нормално минавам стотина километра по асфалт, докато се набутам в шамарите извън пътя.
                    Рамата я реставрира Илиян (taran) и ако някой има съмнения относно резултата, го каня на среща да погледне.
                    Георги Тонев

                    Коментар

                    Активност за темата

                    Свий

                    В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                    Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                    Зареждам...
                    X