Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Feroza F300 - лошо състояние на шасито

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Feroza F300 - лошо състояние на шасито

    Здравеите. И аз си купих една Feroza. Годината и е 96, от италия е и ми я избра един механик. Казах ами че е в много добро състояние и аз не я гледах много което си е моя грешка. Карях я върви добре вътрешно е много запазена. Все едно че не е карана. Мисля че с разхода на гориво е много добре. Проблема възникна обаче като я вкарах в гаража си сложих един гащеризон и влязох в канала. Шасито е доста поизгнило. На места направо има дупки. Мисля че за възстановяване е много трудно. По скоро трябва да се сменя или да се прави много сериозен ремонт. За жалост ми откраднаха фотоапарата и не можах да го наснимам. Въпроса е има ли някои тук опит в тази област?

  • #2
    До: Feroza F300 - лошо състояние на шасито

    моята Фероза беше зле, когато я купих. Щеше да й падне задният мост - ресорите (в предната част) почти се бяха откъртили от рамата (толкова беше изгнила в задната си част). Имаше дупки по рамата, които можех да ги разширя с пръст. Това наложи цялостното преправяне на задното окачване и "изграждане" на рамата наново. Всичко това бе направено при Братя Флекс. Мога да ти дам телефон, ако искаш. Но ремонтът бе дълъг - почти два месеца. Сега джипката ми е здрава, с почти нова рама и с изцяло променено задно окачване.

    Коментар


    • #3
      До: Feroza F300 - лошо състояние на шасито

      Проблем.Голям.Шасито не е от Стомана 3.Ако беше,щеше да е с 30мм дебели стени.И да тежи тонове.И за това е трудно.Съвет-продавай я.Докато е време.Иначе влизаш в джаза.И ставаш домоконструктор...
      0885 477 440 "Чибуратор-тЕАм"

      Коментар


      • #4
        До: Feroza F300 - лошо състояние на шасито

        Yan даи ми някакъв телефон да ти се обадя ако е удобно. Или ми кликни на 0884758225. Интересуват ме подробности по възстановяването. Времето на ремонта не ме притеснява. Имам и друга кола и тази може да почака. Въпроса е колко орентировъчно би струвало и дали изобщо би се получило свясно. Като цяло колата ми се вижда че е в много добро състояние. Двигателя работи добре. Имам опция да я върна на собственика така че мисля още.

        Коментар


        • #5
          До: Feroza F300 - лошо състояние на шасито

          колко даде за колата , ако не е тайна
          Bertone freeclimber 1.8 115hp

          Коментар


          • #6
            До: Feroza F300 - лошо състояние на шасито

            Не е таина 4800. иначе изглежда много добре а тоз дето я е гледал и я е избирал е механик и ми е познат. Оказа се май че нищо не е гледал. Аз я гледах по двигателя и я карах. Добре но...........

            Коментар


            • #7
              До: Feroza F300 - лошо състояние на шасито

              не е шега работа да се прави шаси, всичко може да се направи, но дали си струва. В дискусии по марки за исузо колеги са разисквали направа на шаси почети ако не си прочел. Учудвам се че ти е изгнило шасито при положение че е от Италия, и моята е от там но имам повърхностни ръжди тук там. Аз съм от Варна ако искаш някой ден може да се видим
              Bertone freeclimber 1.8 115hp

              Коментар


              • #8
                До: Feroza F300 - лошо състояние на шасито

                Да се видим.

                Коментар


                • #9
                  До: Feroza F300 - лошо състояние на шасито

                  Първоначално публикуван от Deian_g Преглед на мнение
                  ....... Интересуват ме подробности по възстановяването. Времето на ремонта не ме притеснява. Имам и друга кола и тази може да почака. Въпроса е колко орентировъчно би струвало и дали изобщо би се получило свясно. ........ Имам опция да я върна на собственика така че мисля още.
                  Давам ти телефона на единия от братята Флекс - Гого Антов -0888515018. Направо му звънни и говори с него, иди да я огледат и да кажат какво-що. Но пак казвам - не са най-големите бързаци, не е евтино, работата не е никак малко - така че помисли хубаво дали си заслужава всичко това! (Леле как те окуражих - сори!)

                  Няма никаква идея колко би струвало. Те правиха моята джипка преди 3 години, и не беше евтино, но ми свършиха и доста други неща, освен "изграждането" на рамата - промениха окачването, сложиха пружини, нови амортесьори, тръбички на спирачната система, щанги за задното окачване, регулировка на геометрия на рамата, и още куп други. А на мен (0888329768 ) ми се обади, ако искаш.
                  Последно редактирано от Yan; 05-10-07, 17:48.

                  Коментар


                  • #10
                    До: Feroza F300 - лошо състояние на шасито

                    Първоначално публикуван от Yan Преглед на мнение
                    Давам ти телефона на единия от братята Флекс - Гого Антов -0888515018. Направо му звънни и говори с него, иди да я огледат и да кажат какво-що. Но пак казвам - не са най-големите бързаци, не е евтино, работата не е никак малко - така че помисли хубаво дали си заслужава всичко това! (Леле как те окуражих - сори!)
                    Говорих с хората. Не знам дали си заслужава да се прави. Твоя телефон е грешен. Колата принципно ми харесва като модел. Въпроса е за колко пари може да се намери свясна кола. Да е в прилично състояние на шасито. Предполагам че другото се оправя. Тази има и някакъв луфт в предния диференциял.

                    Коментар


                    • #11
                      До: Feroza F300 - лошо състояние на шасито

                      Оправих моя номер - една 8-ца накрая липсваше. Извинявай

                      За кола се консултирай с iioro - той да ти каже какво е виждал, докато е гледал, търсейки неговата Фероза. Накрая ще взема да ти дам мойта, тамън всичко си и е обслужено, и е пушка. Чака само много каране и бензин. Но много я харесвам, служи ми вярно, та не съм сигурен дали бих я дал.

                      Коментар


                      • #12
                        До: Feroza F300 - лошо състояние на шасито

                        сега правя едно паджеро състоянието му е или по лошо или още по лошо..ама с 1000лв и са оправя

                        Коментар


                        • #13
                          До: Feroza F300 - лошо състояние на шасито

                          Когато си търсех Фероза от доста места чух (най-вече от продавачите им), че тези модели нямат проблеми с шаситата, били много здрави. След като Yan ми разказа перипетите с неговото шаси, при избора си обръщах особено внимание отдолу. Преди да купя мойта харесах една но тя имаше кръпки по шасито и се отказах. На мойта не намерих нищо притиснително. Купето и беше почти без забележки, салона и много запазен. Първото притиснение дойде при ригистрирането - номера на шасито почти не се четеше от корозия. На скоро профилактично изпръсках един флакон нигрол (или нещо от сорта беше) в кухините на шасито и забелязах как просълзи на едно място, поразръчках с оверката и се отвори дупка от гнилоч. Надявам се да е само там ама надали. На пролет ще я оглеждам по обстойно и тогава ще му мисля какво ще правя. За сега добре се представи извън пътя, не че съм я тествал много хард. Така или иначе без изваждане няма да мине. Идеята да е продадеш докато "още е в пари" не е лоша ако не си на голяма загуба. Аз в мойта метнах още 1000 и нещо и връщане на зад няма. Пък и всичко останало й е много добре (за сега).
                          Успех
                          О899 2б2 1З2

                          Коментар


                          • #14
                            До: Feroza F300 - лошо състояние на шасито

                            Първоначално публикуван от sapporo Преглед на мнение
                            не е шега работа да се прави шаси, всичко може да се направи, но дали си струва. В дискусии по марки за исузо колеги са разисквали направа на шаси почети ако не си прочел. Учудвам се че ти е изгнило шасито при положение че е от Италия, и моята е от там но имам повърхностни ръжди тук там. Аз съм от Варна ако искаш някой ден може да се видим
                            Адаш свиркай ако ще се срещате.Още търся болтовете но ще ги открия няма каде да отидат.Sorry за Спама.

                            Коментар


                            • #15
                              До: Feroza F300 - лошо състояние на шасито

                              Деяне здрасти,

                              От къде беше ти ако си в Софийско или ти е не много далече, има кой къде да ти оправи джипката.

                              Сега нека кажа на съветващите го да си продаде джипката, да се опитат да бъдат малко по-сдържани и/или по реалисти, по същата логика всичко не чисто ново е таралясник и безнадежно за правене, реалността показва, че толкова можем толкова имаме.

                              Сега Дидо, споко, взел си готина джипка, ако двигателя ти е ОК, ако мостове са ОК, раздатка е ОК, около двигателя управление, помпи и т.н. са ОК другите железа се правят.

                              Гредите по рамата се правят, реже/стърже се до здраво и се подсилва, споко, колата ти може да стане по-зрава от заводската.

                              Сега за цената, ами ако е много зле ще са маха купето от рамата което си е 1 ден работа после 1-2-3 дни минимум ще се стърже за да се оголи от гняза и ръждата после още толкова да се подсили после още 1-2 дни да се сглоби.

                              Сложи минумум ставка(как ти звучи 30-40-50-60-70лв примерно) на ден за всеки читав и себеуважаващ се механик и ще получиш една реалистична цена, ако офертите ти се разминават с нея в посока надолу явно искат да те хлъзнат с козметични поправки силно неефективни и опасни за теб в последствие, ако цената е много нагоре(на порядък) явно не са те разбрали правилно и искат да инвестираш в домашния ремонт на майстора и ново палто на жена му...

                              Към по-горната схема с дневната ставка сложи материали(дискове, ръкавици, бои , грундове, тел, Аргон, спрейове, електроди, шкуртка и т.н.) и ако имаш гараж и не си с 2 леви ръце за няколко седмици ще имаш една джипка с която ще се раздваш много и ще ти донесе много позитивни емоции и радост.

                              Ако нямаш сумата, нямаш и уменията, време и условията за ремонт събирай приятелю парици, тегли кредит или се набутай продавай я за колкото успееш и следващия път като вземаш кола потърси и инвестирай повече в предварително проучване, не са тъпи хората като първо дават луди пари на специалисти преди да инвестират в нещо, а колата си е инвестиция и то сериозна.

                              Аз умувах над 6 месеца карах тестово други джипки, изтекаха ми очите с месеци да чета всичко тук и още толкова из нета консултирах се с много хора и тогава скочих в офертата...

                              Успех не се отчайвай - от теб зависи всичко.

                              Поздрави,
                              Бъдете живи и здрави!

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X