Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Тръбогиб

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Тръбогиб

    Първоначално публикуван от drukman Преглед на мнение
    Ванка, намерил съм кой да направи камъните. Повече от 180 градуса не може да се извади. Значи от ерно струговано парче стават 2 брийки. Една за мен и една за теб.
    Дай да направиме списък на най ползваните размери тЪрби
    ОК, тези дни ще се заема, ще прескоча и до Старт Инженеринг да видя колко са натоварени и ако може да пусна поръчка да нарежат планките на лазер. Проблема е че лазера им реже макс до 10 мм и то с много зор.
    DJ Иван Тодоров, Вашият парти диджей: http://djivantodorov.com/
    Skype: pach_bs

    Коментар


    • #32
      От: Тръбогиб

      Момчета , може ли и аз да се включа в заверата , ако има още някой мераклия ще си разделим камъните , ако не ще си останат целите за мен . Днес ще проверя точните размери на шевните и безшевните тръби от 1/2 до 2 цола външно както и по дебелина на стената . За планките мога да проверя до колко може да реже плазмата дето си давам поръчките / не е от скъпарите /, мисля че до 12 мм няма проблеми .
      VEREYA MOTORSPORT TEAM

      Коментар


      • #33
        От: Тръбогиб

        Аз мога да се включа с 2-3 камъка, но трябва да уточня какво имам и какво ще ми трябва.
        За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

        Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

        Коментар


        • #34
          От: Тръбогиб

          Първоначално публикуван от Бакалов Преглед на мнение
          Момчета , може ли и аз да се включа в заверата , ако има още някой мераклия ще си разделим камъните , ако не ще си останат целите за мен . Днес ще проверя точните размери на шевните и безшевните тръби от 1/2 до 2 цола външно както и по дебелина на стената . За планките мога да проверя до колко може да реже плазмата дето си давам поръчките / не е от скъпарите /, мисля че до 12 мм няма проблеми .
          Добре дошъл в клуба
          Ако имате читав резак до 12 мм. направо да се заема с чертежа да го направим в мм и да го прехвърлим в Аутокад ?
          Остава да измислим кой/къде може да направи и последния детайл.
          Прикачени файлове
          DJ Иван Тодоров, Вашият парти диджей: http://djivantodorov.com/
          Skype: pach_bs

          Коментар


          • #35
            От: Тръбогиб

            Може ли и аз да се включа в заверата

            Коментар


            • #36
              От: Тръбогиб

              Ванка , плъзгача може да се замени с две ролки на люлка , колкото до размерите в инчове мисля че в Аутокад може да се преобразуват в метрични единици . Май че и на лазера могат да го преобразуват.
              Ето и размерите на най масовите тръби в цолове и милиметри
              1/2 - 21,3 мм
              3/4 - 26,9 мм
              1 - 33,7 мм
              1 1/4-42,4 мм
              1 1/2-48,3 мм
              Последно редактирано от Бакалов; 01-12-14, 15:35.
              VEREYA MOTORSPORT TEAM

              Коментар


              • #37
                От: Тръбогиб

                Първоначално публикуван от Бакалов Преглед на мнение
                Ванка , плъзгача може да се замени с две ролки на люлка , колкото до размерите в инчове мисля че в Аутокад може да се преобразуват в метрични единици . Май че и на лазера могат да го преобразуват.
                Ето и размерите на най масовите тръби в цолове и сантиметри
                1/2 - 21,3 см
                3/4 - 26,9 см
                1 - 33,7 см
                1 1/4-42,4 см
                1 1/2-48,3 см
                В какво си дал размерите?
                Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
                Из "Златния телец"

                Коментар


                • #38
                  От: Тръбогиб

                  Първоначално публикуван от коко келеша Преглед на мнение
                  В какво си дал размерите?
                  Бях ги дал отначало в милиметри , но при корекцията съм ги писал в сантиметри , оправено е вече
                  VEREYA MOTORSPORT TEAM

                  Коментар


                  • #39
                    От: Тръбогиб

                    И аз бих се включил с няколко парчета от 180градуса и плъзгащите /примерно 34, 42,50мм/ според зависи от крайната цена.
                    По малките тръби с голям радиус на свиване става опорите да са от ролки , но мисля че опората ако е на ролки ще деформират пак по някакъв начин тръбата, ако е по добре щяха да направят и на ролки за големите тръби /примерно над 40-50-60мм/.

                    За тези камъни както е на картинката са с 200градуса+ примерно, за да се оформят перфекни 180, та не знам дали ако се реже на две един кръг за да излезнат две парчета няма да има проблем точно с това.

                    За основите по горе на чертежите аз бях намерил едни че са с дебелина 16мм, и за това се чудя ако си режат от стомана 3 на 12мм, както е почти навсякъде из лазерите при по голяма и дебелостенна тръба сигурно ще подаде. Щях да го правя от по две плочи по 10мм но така си и остана само идея...
                    Случайни хора УАЗ не карат

                    Коментар


                    • #40
                      От: Тръбогиб

                      Ванка, не прави глупости без време.
                      Това е истинската работеща схема: https://www.youtube.com/watch?v=tPEKFZj2zEc

                      Няма такива сложни детайли дето да се чупят. О правоъгълно парче се прави водача. И водача и издърпвача. Сърцето е задължително.
                      Бан-метод с който модераторите налагат на останалите своя начин на мислене.
                      Към модераторите-А изтрийте го сега.
                      Суратя утрепа и тоя форум. Жалко. Сбогом Приятели. Вальо. О888 557Ч7Ч

                      Коментар


                      • #41
                        От: Тръбогиб

                        Ще потърся и таблицата с минималния радиус и минимална дебелина на стената при 180* ъгъл на огъване за тези размери .
                        VEREYA MOTORSPORT TEAM

                        Коментар


                        • #42
                          От: Тръбогиб

                          Имам таблици за минимален радиус на огъване.
                          Ако искате мога да ги кача.

                          Коментар


                          • #43
                            От: Тръбогиб

                            Искаме.
                            Бан-метод с който модераторите налагат на останалите своя начин на мислене.
                            Към модераторите-А изтрийте го сега.
                            Суратя утрепа и тоя форум. Жалко. Сбогом Приятели. Вальо. О888 557Ч7Ч

                            Коментар


                            • #44
                              От: Тръбогиб

                              Ето:


                              -Tooling Selection Charts-all non mandrel machines.pdf
                              -Инструк. к таблицам.docx


                              Дано да са полезни.

                              И да видим готовия тръбогиб!И аз в момента съм на тази вълна и събирам информация.
                              Последно редактирано от edre; 03-12-14, 06:49.

                              Коментар


                              • #45
                                От: Тръбогиб

                                Полезни са. Даже много. И с дебелините. Супер.
                                Благодаря.

                                Тая инструкция нямаш ли я в обикновен doc?
                                Бан-метод с който модераторите налагат на останалите своя начин на мислене.
                                Към модераторите-А изтрийте го сега.
                                Суратя утрепа и тоя форум. Жалко. Сбогом Приятели. Вальо. О888 557Ч7Ч

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X