Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Фронтерите ни (1992 - 2004) предимства и недостатъци...

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Фронтерите ни (1992 - 2004) предимства и недостатъци...

    Привет колеги, имах свободно време и реших да направя списък на всички модели фронтери които са
    излизали по години, двигатели, и по-важните им характеристики, целта ми е за всички бъдещи колеги които се
    чудят кой модел фронтера и двигател да изберат, да могат да прочетат на едно място готова
    информация за дадения модел, двигател и съответните им предимства и недостатъци...

    Колеги, нека всеки един от вас който кара или е карал съответния модел фронтера и съответния двигател, да
    сподели накратко плюсовете и недостатъците, за да ви е по-лесно копирайте от тук както съм го подредил и написал по-долу модел, дигател
    и отговорите...

    Предимства:

    Недостатъци:

    Бъдете безпристрастни и откровени, тук не става дума за мерене на ..... , а за истински факти с които
    сте се сблъсквали и предимствата.

    Ето и списъка който съм написал, информацията е от автентичен немски сайт.

    Opel Frontera (1992 - 1995)
    ------------------------------
    Бензин 2.4i - 2410 cm3 - 4 цилиндров - 92 kW - 195 Nm - среден разход 11.3 L/100Km

    Предимства:

    Недостатъци:

    Дизел 2.3TD - 2260 cm3 - 4 цилиндров - 74 KW - 215 Nm - среден разход 9.9 L/100Km

    Предимства:

    Недостатъци:
    -----------------------------------------------------------------------------------------
    Opel Frontera Sport (1993 - 1995)
    ---------------------------------
    Бензин 2.0i - 1998 cm3 - 4 цилиндров - 85 kW - 170 Nm - среден разход 10.9 L/100Km

    Предимства:

    Недостатъци:
    -----------------------------------------------------------------------------------------

    Opel Frontera (1995 - 1998 )
    ------------------------------
    Бензин 2.2i - 2198 cm3 - 4 цилиндров - 100 KW - 202 Nm - среден разход 11.4 L/100Km

    Предимства:

    Недостатъци:

    Дизел 2.5TDS - 2499 cm3 - 4 цилиндров - 85 KW - 260 Nm - среден разход 10.2 L/100Km

    Предимства:

    Недостатъци:

    Дизел 2.8TDi - 2771 cm3 - 4 цилиндров - 83 KW - 242 Nm - среден разход 9.4 L/100Km

    Предимства:

    Недостатъци:
    ------------------------------------------------------------------------------------------
    Opel Frontera (1998 - 2004)
    ------------------------------

    Бензин 2.2 16V - 2198 cm3 - 4 цилиндров - 100 KW - 202 Nm - среден разход 11.1 L/100Km

    Предимства:

    Недостатъци:

    Бензин 3.2 V6 24V - 3165 cm3 - V6 цилиндри - 151 KW - 290 Nm - среден разход 13.2 L/100Km

    Предимства:

    Недостатъци:

    Дизел 2.2DTi - 2171 cm3 - 4 цилиндров - 85 KW - 260 Nm - среден разход 9.2 L/100Km

    Предимства:

    Недостатъци:
    ------------------------------------------------------------------------------------------
    Божко, ако темата се развие добре, ти и колегите ако смятатате че ще е хубава и полезна тема, можеш след
    време да я направиш "залепена" ...
    Последно редактирано от Еделвайс; 25-11-14, 12:42. Причина: Пояснение

  • #2
    От: Фронтерите ни (1992 - 2004) предимства и недостатъци...

    Аз ще отговоря първи като собственик на:

    Opel Frontera Sport (1993 - 1995)
    ---------------------------------
    Бензин 2.0i - 1998 cm3 - 4 цилиндров - 85 kW - 170 Nm - среден разход 10.9 L/100Km

    Предимства:

    Много издръжлив и дълговечен доказал се двигател, лесен и евтин за поддръжка, поцинковано купе, възможност да сложиш до 32-ки гуми без лифт, възможност за ръчни хъбове.

    Недостатъци:

    Като цяло слаб мотор за тежкото купе, за хора които бързат и обичат да изпреварват няма да сте доволни от динамиката, спойките на таблото с уредите имат нужда от презапояване, семеринга на задния диф често протича заради годините , също и радиатора на парното - паднала изгнила преградка вътре, това са основните проблеми с които съм се сблъсквал...

    Коментар


    • #3
      От: Фронтерите ни (1992 - 2004) предимства и недостатъци...

      Opel Frontera (1995 - 1998 )
      ------------------------------Аз като собственик на такава
      Бензин 2.2i - 2198 cm3 - 4 цилиндров - 100 KW - 202 Nm - среден разход 11.4 L/100Km

      Предимства:Според мен ,достатъчно силен и динамичен мотор за купето.Има сила да развърта кални гуми на 2-ра бавна без проблем ,Сравнително ново поколение мотор с електроника на БОШ ,водещо до доста приличен разход и на бензин.Няма датчик на разпределителните валове .

      Недостатъци: Мотор с доста консумативи при обслужване,скъса ли ремък мачка всички клапани.Лаком за масло с проблеми по сегменти и бутала.Голяма верочтност за късане на биела при префорсиране .
      РР п38 2.5тд .Е53 чер клозет .Астра H Z13DT.

      0895шест29410 .

      Коментар


      • #4
        От: Фронтерите ни (1992 - 2004) предимства и недостатъци...

        Бензин 2.2i - 2198 cm3 - 4 цилиндров - 100 KW - 202 Nm Подкрепям колегата bay pres относно двигателя с уточнението че с кални гуми разхода не е толкова приятен Добре подбрани предавателни числа на дифове и раздатка. Като недостатък ще добавя - безумно скъп съединител!!!! Около 450 лева на LUK с маса отстъпки! иначе около 600 кинта и нагоре! Става дума за комплект.

        Коментар


        • #5
          От: Фронтерите ни (1992 - 2004) предимства и недостатъци...

          Opel Frontera (1992 - 1995)
          ------------------------------
          Дизел 2.3TD - 2260 cm3 - 4 цилиндров - 74 KW - 215 Nm - среден разход 9.9 L/100Km ДБ ( Впрочем, не знам с този двигател дали има КБ? )

          Предимства: Сравнително приятна откъм друсането возия.

          Недостатъци: Слабичък двигател за това купе, съответно доста муден. Страх ме беше да му засичам разхода...
          -----------------------------------------------------------------------------------------

          Opel Frontera (1998 - 2004)
          ------------------------------

          Бензин 2.2 16V - 2198 cm3 - 4 цилиндров - 100 KW - 202 Nm - среден разход 11.1 L/100Km КБ ( кара го сина ми )

          Предимства: Приятна возия, тих, измерих му разход 9.5 л./100 км извънградско, добра динамика.

          Недостатъци:
          ------------------------------------------------------------------------------------------

          Дизел 2.2DTi - 2171 cm3 - 4 цилиндров - 85 KW - 260 Nm - среден разход 9.2 L/100Km КБ

          Предимства: Приятна возия, добра динамика, извънградско ми дава до 8 л./100 км.

          Недостатъци: Сравнително шумен двигател, традиционна необходимост от презапояване спойките на таблото.
          Казано е:
          -"Обичай ближния",
          щото ако заобичаш далечния... баси транспортните разходи!

          Коментар


          • #6
            От: Фронтерите ни (1992 - 2004) предимства и недостатъци...

            Същия автомобил като на Павката и абсолютно същото впечатление за автомобила като такъв.Очевидно,че когато сае поддържа що годе прилично,и тя се държи прилично и с течение на времето създава едни и същи проблеми,характерни за модела.Лично аз съм доволен.Не съм се сещал да питам тези фронтери,които имат ролбар отпред,степенки,багажник, или част от тези неща,както и теглич,дали са по поръчка или се монтират по решение на завода производител?Щото гният жестоко.

            Коментар


            • #7
              От: Фронтерите ни (1992 - 2004) предимства и недостатъци...

              Opel Frontera Sport (1995 - 199 X20SE
              ---------------------------------
              Бензин 2.0i - 1998 cm3 - 4 цилиндров - 85 kW - 170 Nm - среден разход 10.9 L/100Km
              Разход метан с обикновена метанова уредба: градско 10кг/100км; извънградско 7,8кг/100км.

              Предимства:
              - Сравнително прост и здрав мотор.
              - Сравнително евтин като цена и за подръжка джип.
              - Лесно намиране на повечето резервни части.
              – Възможности за ъпгрейди.

              Недостатъци:
              - С годините се скапват радиаторите в купето и големия за охлаждането.
              - Автоматичните хъбове създават проблеми.
              - Някои части, като дебелите маркучи и тампоните са спрени от производство и се налага побългаряване.
              - Слаб за купето от два тона мотор. Иначе при офроуд и включени бавни предавки мощността е достатъчна.
              - Слаби електрически връзки на силовите кабели. Налага се подмяна на кабели и кабелни обувки.
              - Голям разход на бензин.
              - Купето като цяло дори с по-новото табло е оборудвано спартанско и изпълнението не е особено качествено.
              - Луфтове е кормилната уредба.
              Последно редактирано от VladimCho; 25-11-14, 23:24. Причина: допълване
              ОФА КБ X20SE + метан

              Коментар


              • #8
                От: Фронтерите ни (1992 - 2004) предимства и недостатъци...

                ОФВ - 2.2 дти 93 кВ. Предимства : На първо място разхода на гориво - 8/100 , добра возия , широко и удобно купе , пълен ел. пакет . Приемлива цена на резервни части . Държи се добре с 31 .

                Недостатъци : Основно проблема с уредите по таблото и включването на 4*4 - вакуумите . Скапани вакуум маркучи и честа смяна на дебитомер

                Коментар


                • #9
                  От: Фронтерите ни (1992 - 2004) предимства и недостатъци...

                  Дизел 2.3TDI - 2260 cm3 - 4 цилиндров - 74 KW - 215 Nm - среден разход 9.9 L/100Km

                  Предимства: прост двигател без електроника и излишни щуротии, слабичък като динамика за магистрала и състезателни изпълнения, но напълно достатъчен за предназначението на джипа. Здрава и непретенциозна ходова част. Трансмисията е една от най здравите сред аналозите, ако се ползва по предназначение и с качествени масла. Рамата и купето са едни от най устойчивите на ръжди сред джиповете въобще. Разхода на гориво с асвалтови гуми извън града е под 8/100 при кротко шофиране. С Кобрите е около 10/100. Като цяло, джипа с един от най ниските експлоатационни разходи и най висока надеждност. Падащия борд на багажното е супер удобен и функционален след демонтиране на стойката на резервната гума.

                  Недостатъци: маховика след определен пробег се раздрънква и след време се нуждае от замяна или рециклиране (моят е на 300 000 и още държи, но дрънка), лагерите на задните полуоси са скъпи и често се скапват. На моята съм решил проблема със заден мост от Родео, който е с обикновени лагери. Не съм пипал нищо по него вече осма година, както и по предния, след първоначалното стягане. Друг класически проблем на Фронтера е слабото парно и невероятно скъпите радиатори. Гният ламаринките на лайсните на стъклата, което му придава огрухан вид. За друго съществено не се сещам.
                  Последно редактирано от kuzdov; 27-11-14, 08:35.
                  "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
                  Неизвестен мъдрец

                  Коментар


                  • #10
                    От: Фронтерите ни (1992 - 2004) предимства и недостатъци...

                    Павката и tomil имат като мойта

                    За двигателят C20NE бих добавил единствено ( макар че се знае) , че е един от най- безпроблемните за газифициране.
                    На дълъг път към днешна дата ми дава 11,50 лв./100 км. с обикновена уредба Т.е около 11/100 пропан-бутан.

                    Вярно ,че е най-слабия мотор от гамата , но в гората на бавни с подходящи 31-ци си се справя прилично .

                    .... и като споменах за разход . Принципно понятието "среден разход" е доста условно . Поради силното несъвпадане на критериите за измерване . Затова ми се струва , че сравнително близки условия за измерване ( макар и пак с условности) е "разход на дълъг път" по асфалт .

                    Първоначално публикуван от alex_serviz Преглед на мнение
                    ...Opel Frontera (1992 - 1995)
                    Дизел 2.3TD ... ДБ.... ( Впрочем, не знам с този двигател дали има КБ? )
                    ....
                    - няма
                    Последно редактирано от Vlado_Ts; 27-11-14, 09:15.
                    Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Фронтерите ни (1992 - 2004) предимства и недостатъци...

                      Е,то в гората няма как точно да се измери среден разход,но по асфалта градско 13-14газ,извънградско-около11.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Фронтерите ни (1992 - 2004) предимства и недостатъци...

                        ОФБ 2.2DTI 2003г дълга база автомат.Возията е доста по добра от повечето джипки и не се дава на малолитражките.Разхода обаче не пада под 12-13л на 100км в София и то спокойно каране.Извън градско 8.5л до 11л на 100,лакома си е.Удобна е както е писал по горе колегата и широка ако човек е с нормален ръст и тегло.Здрава ходова част и обичайните проблеми с Опелският мотор,вакууми,ЕГРи клапи(и други ЕКО-тумори),дебитомер,термостат,и ГНП все неща струващи майка си и баща си.Много добра защита от корозия с изключение на задните части на праговете.Не спира много добре но това е по скоро заради теглото и.Голямо предимство и дава ( поне за мен) че е на рама.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Фронтерите ни (1992 - 2004) предимства и недостатъци...

                          Първоначално публикуван от nikifori Преглед на мнение
                          ОФБ 2.2DTI 2003г дълга база автомат. Извън градско 8.5л до 11л на 100,лакома си е.
                          Много точно си написал разхода, но практиката показва, че проблема е изцяло в автомата, а не в колата! При ръчни скорости извънградско най-често е 6.5, вчера по магистралата 110/120 /гледам да държа мотора под 3000 оборота да не гръмне от Бургас до София/ ми даде 7.3. Като недостатък на ръчката виждам по-лошият старт /много къса първа/ и неудобно разположения педал на съединителя - трябва да го натискаш със средата на стъпалото, а не с върха както съм свикнал.
                          Honda XL600LM, 1987
                          Honda HR-V, 1.6, 3 drs, 4WD, 1999
                          Opel Frontera B Sport, Y22DTH, 2003

                          Коментар


                          • #14
                            От: Фронтерите ни (1992 - 2004) предимства и недостатъци...

                            Дизел 2.2DTi - 2171 cm3 - 4 цилиндров - 88 KW - 280 Nm 2003та

                            Предимства: Широк, удобен, купето е добре защитено от ръжда, простичко направен, лесен за ремонти, много здраво окачване, малко електроника която да се развали, доста добри сглобки.

                            Недостатъци: Едвам прежалих пари за ново ГНП, шумен двигател, особено сутрин, сравнително скъпи гуми, бавен на извънградско, около 8 извън градско, и около 11 градско - ръчни скорости. По книжка извънградското е 7.1 при 90км/ч.

                            Честно казано, трябваше да си намеря бензин 2.2, с изключение на двигателя, останалото си ми харесва, и то много.

                            Коментар


                            • #15
                              От: Фронтерите ни (1992 - 2004) предимства и недостатъци...

                              Дизел 2.5TDS - 2499 cm3 - 4 цилиндров - 85 KW - 260 Nm - среден разход 10.2 L/100Km

                              Предимства:Независимо от това че всички го хулят този двигател се представя доста прилично относно вървеж и разход,на дълго около 8/100 иначе 10-12 черен път
                              и асвалт ,плюс е защитата от ражда .
                              Недостатъци: Таблото е като дискотека,това че задната врата се отваря на две/ не е удобна при отваряне по 10 пъти на ден/слабото парно и някой други дребни проблемчата но като цяло за сега се справя добре за 30000км от както е при мен
                              Техниката дава толкова колкото можеш да вземеш от нея!!!!

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X