Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Колесар за мотор - има ли нужда от регистрация??

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Колесар за мотор - има ли нужда от регистрация??

    Един съвет от мен - не карайте ремаркета без застраховка ГО, понякога струва скъпо.
    В случая имахме редовни документи и застраховки, и това ни спести доста пари.

    http://www.offroad-bulgaria.com/show...73#post2000173

    Коментар


    • #32
      От: Колесар за мотор - има ли нужда от регистрация??

      А кажи сега, като имахте застраховки и документи и пр., платиха ли ви застрахователите нещо?
      Бан-метод с който модераторите налагат на останалите своя начин на мислене.
      Към модераторите-А изтрийте го сега.
      Суратя утрепа и тоя форум. Жалко. Сбогом Приятели. Вальо. О888 557Ч7Ч

      Коментар


      • #33
        От: Колесар за мотор - има ли нужда от регистрация??

        Първоначално публикуван от drukman Преглед на мнение
        А кажи сега, като имахте застраховки и документи и пр., платиха ли ви застрахователите нещо?
        А сещаш ли се, ако нямаха Г.О. какъв акт щяха да им треснат...
        В случая, щом другият е виновен, щетите се плащат от неговата застраховка...

        Мен ме удари едно такси в Румъния след като него го удари 3-та кола отзад... Не бях виновен, ама ми правиха и проба за алкохол, и пълна проверка на всички документи... Какво правехме, ако нямах Г.О. или някакъв друг документ... ?
        С 20лв се минава при случайна проверка /ако е вярно това, което говорят, вече и при случайна проверка няма да става/... А при ПТП нямаш ли изрядни документи... Не виждам как ще се оттървеш...
        Тия трикове с "взимам номера от ремаркето на дядо ми и си джиткам" не вървят при възникване на сериозен проблем...
        помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

        Коментар


        • #34
          От: Колесар за мотор - има ли нужда от регистрация??

          Първоначално публикуван от drukman Преглед на мнение
          А кажи сега, като имахте застраховки и документи и пр., платиха ли ви застрахователите нещо?
          Да, ремаркето признаха за тотална щета и го платиха, естествено не на 100% от цената в магазина, но го платиха.
          Също така платиха и щетите по единия мотор, той единствен имаше регистрация и гражданска.
          Другите два мотора нямат регистрация и застраховки, за което пихме по една студена вода.

          Коментар


          • #35
            От: Колесар за мотор - има ли нужда от регистрация??

            Първоначално публикуван от Chinela Преглед на мнение
            Другите два мотора нямат регистрация и застраховки, за което пихме по една студена вода.
            Май и тук няма много логика! Това, че нямат регистрация и застраховки в случая, прави ли ги не увреден товар?
            GPS системи https://www.easytracking.bg/
            Пътна помощ навсякъде и по всяко време https://закъсах.бг

            Коментар


            • #36
              От: Колесар за мотор - има ли нужда от регистрация??

              Първоначално публикуван от D.Dimitrov Преглед на мнение
              Май и тук няма много логика! Това, че нямат регистрация и застраховки в случая, прави ли ги не увреден товар?
              Абсолютно ! Така трябва да стане !

              Коментар


              • #37
                От: Колесар за мотор - има ли нужда от регистрация??

                Първоначално публикуван от D.Dimitrov Преглед на мнение
                Май и тук няма много логика! Това, че нямат регистрация и застраховки в случая, прави ли ги не увреден товар?
                На този въпрос така и не си отговорихме, версиите след случката бяха много.
                Ние бяхме щастливи, че се отървахме живи и здрави, този летеше неуправляемо челно към нас.....не искам да си спомням.
                Май не стигнахме до край в търсене на права и обезщетения, и то точно поради незнание....

                Коментар


                • #38
                  От: Колесар за мотор - има ли нужда от регистрация??

                  Първоначално публикуван от drukman Преглед на мнение
                  И мене ме интерсува това с гражданската на ремаркето.
                  Готово бе. Naredba_24 / 08 Март 2006 Цитат:
                  Чл. 14. (1) Вреди, нанесени от ремарке, което е свързано с моторно превозносредство и е функционално зависимо от моторното превозно средство по време на
                  движение и/или когато то се е откачило по време на движение, се покриват от
                  застрахователя по задължителната застраховка "Гражданска отговорност", свързана с
                  притежаването и ползването на влекача.
                  (2) Вреди, нанесени от ремарке, което не е свързано с моторно превозно
                  средство и не е функционално зависимо от моторно превозно средство, не е било в
                  движение, както и при самозадвижване, се покриват от застрахователя по
                  задължителната застраховка "Гражданска отговорност", свързана с притежаването и
                  ползването на ремаркето.
                  Животът е това, което се случва, докато ние кроим планове....

                  тел. имаше преди, ама сега е в профила щото ...

                  Коментар


                  • #39
                    От: Колесар за мотор - има ли нужда от регистрация??

                    Баси идиотията. Мойто ремарке стои откачено само и единствено кога ми е на двора.
                    Излиза, че на шосето няма значение дали има застраховка. СмЕх.
                    Благодаря.

                    Първоначално публикуван от Chinela Преглед на мнение
                    ...... естествено не на 100% от цената в магазина, но го платиха.............Другите два мотора нямат регистрация и застраховки, за което пихме по една студена вода.
                    Ако карахте телевизори, регистрация и застраховка ли трябва?
                    Е за това хората в България се опитват да заобикалят всякакви застраховки. На мен Армеец не ми платиха ни стотинка защото КАТ не успяваше да издаде нови книжки на изтичащите. Даже гратисен период бяха дали със закон някакъв.
                    Последно редактирано от drukman; 27-11-14, 14:39.
                    Бан-метод с който модераторите налагат на останалите своя начин на мислене.
                    Към модераторите-А изтрийте го сега.
                    Суратя утрепа и тоя форум. Жалко. Сбогом Приятели. Вальо. О888 557Ч7Ч

                    Коментар


                    • #40
                      От: Колесар за мотор - има ли нужда от регистрация??

                      Първоначално публикуван от ivo-police Преглед на мнение
                      А за мезе към водката още малко да се напънеш. На нещо подобно с качена само предницата на мотора трябва ли регистрация?
                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:1781922_730071087029683_2422244699941205853_n.jpg
Прегледи:1
Размер:216.2 КБ
ID:5689156
                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:12196065_887812921255498_3817551944116897972_n.jpg
Прегледи:1
Размер:101.3 КБ
ID:5689157

                      Коментар


                      • #41
                        От: Колесар за мотор - има ли нужда от регистрация??

                        Здравейте,
                        Искам да претопля тази тема с моя казус.
                        От известно време разсъждавам как да прекарвам което еднуро из страната, като не се деля от семейството. А също така как да се евакуирам ако мотора даде фира на път.
                        Първият вариант беше да "рефрешна" съветското ремарке на баща ми или да си купя ново.
                        Проблемите тук са два:
                        1-во в гаража нямам достатъчно място за кола, мотор и ремарке.
                        и второ жена ми е доста слабичка и ако и се наложи тя да идва не може да го закачи.
                        Минах на вариант с купешко ремарке за 1 мотор.
                        за съжаление, горните два проблема макар макар и в по малка степен остават.
                        Гледах и разни "олекотени", сгъваеми и разглобяеми моторемаркета. Главно немско производство.http://www.truckscout24.de/fahrzeugd...ger/13330001/1
                        Сами по себе си с цени от около 2000 лв + няколко стотачки за доставка и регистрация, някак си също не е много вариант.
                        Тогава попаднах на един агличанин, който продава чертежи за нещо като мотоколесар, който се разглабя на 4 части,
                        Най-грубо може да се опише като една кръстачка от профили, към която се закрепят гумите, и съответни - предната и задната част.
                        Гледам, че на снимките въпросното "чудо" е без светлини, номера и т.н. http://www.ebay.co.uk/itm/1519092472...MakeTrack=true
                        За мен това е идеалният вариант. Не заема място в гаража, а ако се наложи, жената го мята в багажника и идва да ме спасява
                        Остава обаче въпроса с "регистрацията".
                        Гледам, че "Пътна помощ", мъкнат едни колесарчета, които са на същия принцип (две оси напречно една на друга), които нямат нито номера, нито регистрация.
                        Не съм засичал скоро някой с подобно колесарче, за да го питам, но някой има ли идея, те как се водят всъщност? Защо не се регистрират? Дали и в моя случай ще мога да мина по този параграф?

                        Коментар


                        • #42
                          От: Колесар за мотор - има ли нужда от регистрация??

                          Първоначално публикуван от Asakov Преглед на мнение
                          [ATTACH=CONFIG]835168[/ATTACH]
                          [ATTACH=CONFIG]835169[/ATTACH]
                          Колега аз го обмислях това. Има доста хитри начини дори без да се маха колелото http://img11.olx.bg/images_prodavaln...totsiklet-.jpg
                          Проблема обаче е Закона за движение по пътищата:
                          Чл. 87. Забранено е:
                          1. превозването на пътници в тегленото моторно превозно средство;
                          2. тегленето на двуколесни пътни превозни средства и на мотоциклети с кош и използването им за теглене;


                          Чудя се как се тълкува тази алинея - дали теглене на твърда мека връзка или всяко теглене в това число от снимките горе?

                          Коментар


                          • #43
                            Re: Колесар за мотор - има ли нужда от регистрация??

                            Е то, така захванато не е вече двуколено.

                            Коментар


                            • #44
                              От: Re: Колесар за мотор - има ли нужда от регистрация??

                              Първоначално публикуван от chemomche Преглед на мнение
                              Е то, така захванато не е вече двуколено.
                              Дали? Някой има наблюдения от практиката?

                              Коментар


                              • #45
                                От: Re: Колесар за мотор - има ли нужда от регистрация??

                                Първоначално публикуван от (0)g(0) Преглед на мнение
                                Дали? Някой има наблюдения от практиката?
                                Аз имам.Мотора трябва да ти е изряден със всичко номер,застраховка и преглед и вързани светлени за колата..
                                Нямали си в кюпа ако се блъсне някой какво правиш ако е не редовен.
                                МОТОРА ТРЯБВА ТИ ДА ГО КАРАШ А НЕ ТОЙ ТЕБ 0888984256

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X