Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Колесар за мотор - има ли нужда от регистрация??

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Колесар за мотор - има ли нужда от регистрация??

    Първоначално публикуван от Тедо /LJ73/ Преглед на мнение
    Р.









    Моето е точно такова , ама за 2 мотора. Чаках 2 седмици Практикер да го докарат от Полша , че в Бг нямаха налични

    Коментар


    • #17
      От: Колесар за мотор - има ли нужда от регистрация??

      Едно време много състезатели си превозваха моторите по много прост начин. Теглича имаше парче тръба , на мотора се сваляше предната капла и предницата се закачаше на теглича , като оста минаваше през въпросната тръба. Така пътуваха из цяла България , в днешно време дали е законно не се знае , ако мотора има регистрация мисля , че няма да е проблем.
      Пътната помощ също бяха с някакви малки колесари , без регистрация , без светлини.
      В НАТО - Рамбо го бият , пребоядисан партизанин му носи вода

      Коментар


      • #18
        От: Колесар за мотор - има ли нужда от регистрация??

        Първоначално публикуван от motor_men Преглед на мнение
        Едно време ...
        ... бяха ....
        Именно!
        Животът е това, което се случва, докато ние кроим планове....

        тел. имаше преди, ама сега е в профила щото ...

        Коментар


        • #19
          От: Колесар за мотор - има ли нужда от регистрация??

          Първоначално публикуван от egerchev Преглед на мнение
          Моето е точно такова , ама за 2 мотора. Чаках 2 седмици Практикер да го докарат от Полша , че в Бг нямаха налични
          Тези са в София
          Хубавото е, че от няколко години в талоните пише само "ремарке за лек автомобил" и ако имате фирма регистрирана по ЗДДС, спокойно може да си ползвате данъчен кредит.
          помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

          Коментар


          • #20
            От: Колесар за мотор - има ли нужда от регистрация??

            Първоначално публикуван от Стоян Боюков-Sariones Преглед на мнение
            Именно!
            И махаме думата колесар от задачата и приключваме.

            Коментар


            • #21
              От: Колесар за мотор - има ли нужда от регистрация??

              А ако си сложи вилица отзад? Тва ремарке ли е?
              И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

              Коментар


              • #22
                От: Колесар за мотор - има ли нужда от регистрация??

                Явно всичкото ППС, което се влачи, изисква регистрация.

                И аз съм се чудел как тия от пътна помощ влачат колесар без никакви опознавателни елементи. От там се зароди идеята да си направят такова нещо. Но пък аз съм си частно лице, Пътната помощ може и да има друг режим на движение, полицаите няма и да спрат кола на пътна помощ. Обаче, виж, Рено Клио с ремарке и кросов мотор са подозрителни.

                Братовчедите май имат едно изгнило ремарке на двора, може и да говоря да ми дадат документите и номера, а аз ще си го преправя както намеря за удобно и бих могъл да ползвам регистрацията наготово.

                Не ме разбирайте погрешно, не искам да да се скатая от закона, но не искам да набивам пари в готово ремарке, което да преправям, за да мога да го навирам в гаража, че вътре и без това има 3 мотора.

                А и като гледам ги продават на цени все едно са с двигател и купе. Има коли за по 800 лв, а за ремарке 1300????

                Коментар


                • #23
                  От: Колесар за мотор - има ли нужда от регистрация??

                  А стига бе!
                  Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
                  А ако си сложи вилица отзад? Тва ремарке ли е?
                  Ше стане виртуално удължение на шасито, па има едни други изисквания, колко назад аджеба може да стърчи шасито! Ма това е за "другия урок" или за следващият час. Кой както му е удобно. Повече май не ми се пише.
                  Животът е това, което се случва, докато ние кроим планове....

                  тел. имаше преди, ама сега е в профила щото ...

                  Коментар


                  • #24
                    От: Колесар за мотор - има ли нужда от регистрация??

                    Не искам да клинча от закона, не това е целта.

                    Но пък от друга страна за да съм редовен ремаркето става невъзможно за прибиране в гаража...за чий са ми тези калници??

                    Мисля да използвам съществуваща регистрация на някое ремарке(например братовчедите имат едно зарязано на двора) и да направя каквото си знам.

                    А за новите ремаркета не ми се говори...цената е като на запазена малка 20 годишна кола!!

                    Коментар


                    • #25
                      От: Колесар за мотор - има ли нужда от регистрация??

                      Първоначално публикуван от motor_men Преглед на мнение
                      Едно време много състезатели си превозваха моторите по много прост начин. Теглича имаше парче тръба , на мотора се сваляше предната капла и предницата се закачаше на теглича , като оста минаваше през въпросната тръба. Така пътуваха из цяла България , в днешно време дали е законно не се знае , ако мотора има регистрация мисля , че няма да е проблем.
                      Пътната помощ също бяха с някакви малки колесари , без регистрация , без светлини.
                      Така и аз съм возил и возя но това е извън закона ако мотора който е закачен няма гражданска.
                      Колесарите нямат но колите от горе имат документи..
                      Някой ако се удари от зад и нямаш застраховка изгаряш.
                      МОТОРА ТРЯБВА ТИ ДА ГО КАРАШ А НЕ ТОЙ ТЕБ 0888984256

                      Коментар


                      • #26
                        От: Колесар за мотор - има ли нужда от регистрация??

                        Смисълът на застраховката на ремаркето е малко по-друг, ама това е друга тема. Ако удариш някой с ремарке закачено за МПС, то застраховката на МПС-то покрива щетите.
                        Животът е това, което се случва, докато ние кроим планове....

                        тел. имаше преди, ама сега е в профила щото ...

                        Коментар


                        • #27
                          От: Колесар за мотор - има ли нужда от регистрация??

                          Първоначално публикуван от DANZIG Преглед на мнение
                          ...

                          А за новите ремаркета не ми се говори...цената е като на запазена малка 20 годишна кола!!
                          Да, но от друга страна струват колкото един тъп телефон /примерно/... Колко ще струва същия тел. след 20 месеца /не години/?
                          помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

                          Коментар


                          • #28
                            От: Колесар за мотор - има ли нужда от регистрация??

                            Първоначално публикуван от Стоян Боюков-Sariones Преглед на мнение
                            Смисълът на застраховката на ремаркето е малко по-друг, ама това е друга тема. Ако удариш някой с ремарке закачено за МПС, то застраховката на МПС-то покрива щетите.
                            Ами в посочения пример не се ли обезсмисля гражданската на ремаркето? В някои страни/Гърция доколкото знам/ е така. Ремаркето няма застраховка и при щета се покрива от гражданската на автомобила. Гражданската на ремаркето в нашия случай има сила само докато не е закачено/теглено вероятно!
                            GPS системи https://www.easytracking.bg/
                            Пътна помощ навсякъде и по всяко време https://закъсах.бг

                            Коментар


                            • #29
                              От: Колесар за мотор - има ли нужда от регистрация??

                              И мене ме интерсува това с гражданската на ремаркето.
                              Бан-метод с който модераторите налагат на останалите своя начин на мислене.
                              Към модераторите-А изтрийте го сега.
                              Суратя утрепа и тоя форум. Жалко. Сбогом Приятели. Вальо. О888 557Ч7Ч

                              Коментар


                              • #30
                                От: Колесар за мотор - има ли нужда от регистрация??

                                Първоначално публикуван от D.Dimitrov Преглед на мнение
                                Ами в посочения пример не се ли обезсмисля гражданската на ремаркето? В някои страни/Гърция доколкото знам/ е така. Ремаркето няма застраховка и при щета се покрива от гражданската на автомобила. Гражданската на ремаркето в нашия случай има сила само докато не е закачено/теглено вероятно!
                                Тук грешиш точно в Гърция ме глобиха че дърпам мотор на теглича без застраховка.
                                МОТОРА ТРЯБВА ТИ ДА ГО КАРАШ А НЕ ТОЙ ТЕБ 0888984256

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X