Обява

Свий
Няма добавени обяви.

теглич + окабеляване ОФБ ДБ

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • теглич + окабеляване ОФБ ДБ

    Здравейте колеги,
    Живи и здрави другото лято съм планувал ремонт по вилата и взех да се замислям, че ще е добре да си купя ремарке. Та такова намерих за 300лв в добро състояние заводска изработка, общо взето е ОК.
    Обаче проблем излезна липсата на теглич. Като се поразрових из няколко сайта видях, че цените са доста сериозни 200+лв а пък куплунга за електрическата част е още 200+лв.
    Общо взето при тези цени доста взех да се замислям...
    Та ако някой има опит с този проблем ще се радвам да сподели мнение, за теглича може да се направи при някой добър заварчик предполагам, но за електричеството ...???
    Очаквам мнения и се надявам темата да бъде полезна и за други колеги

    Поздрави

  • #2
    От: теглич + окабеляване ОФБ ДБ

    Какви са тези безумни цени, дето ги пишеш ? Да не са цени на нови части ?

    Провери в мобилето, карс.бг и олх.бг има много обяви за разпродажба на фронтери на части.
    Аз преди месец за 200 лева вземах заден мост комплект заедно с жилата на ръчната спирачка за ОФА ДБ.
    Ако искаш да питам за теглича и куплунга, мисля че са още там на фронтерата и да ти ги пратя ?
    По спомени куплунг комплект беше около 10-тина лева чисто нов в магазина, преди 2-3 години взимах едно и му счупих куплунга
    и се наложи да купувам нов преди да му го върна на човека.
    Степента на уважение е правопропорционална на калибъра на цевта и обратнопропорционална на разстоянието от нея.

    Коментар


    • #3
      От: теглич + окабеляване ОФБ ДБ

      Колегата пита за теглич за ОФБ. Не знам дали са еднакви с теглича за ОФА?
      А за окабеляването - куплунг от пазара за 10-тина лв. и си ти!
      Казано е:
      -"Обичай ближния",
      щото ако заобичаш далечния... баси транспортните разходи!

      Коментар


      • #4
        От: теглич + окабеляване ОФБ ДБ

        Електриката не е голям проблем,онзи ден връзвах на талигата,отне около час.
        Бексите ги продават за 6-7 лв пластмасовите,мъжка и женска,а металните са около 10.
        Из нета има схеми на връзването по евростандарт,взимаш и 6 кабела с необходимите цветове и си готов.
        Онзи,който не слуша съвети е обречен да слуша упреци.

        Коментар


        • #5
          От: теглич + окабеляване ОФБ ДБ

          Ето тук има нещо за идея: http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=56109
          А тука за връзването на буксата (да не се чудите): http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=13603
          Животът е това, което се случва, докато ние кроим планове....

          тел. имаше преди, ама сега е в профила щото ...

          Коментар


          • #6
            От: теглич + окабеляване ОФБ ДБ

            Не е лошо кабелите да минават през херметично затворен клеморед с бушони 10 А и оттам да се включат в буксата, че ако стане късо и пожар може да стане. Имам в предвид релето за мигачите. Мързелив вариант, може и само един бушон на масата.Виждал съм единично изпълние за бушон в херметична кутийка при автокасетофоните.
            Бизнеса е проста работа, ама не е за прости хора !!!

            Коментар


            • #7
              От: теглич + окабеляване ОФБ ДБ

              Има оригинална букса пред десния стоп, мисля че беше 7-клемова буксата, в нея има и задна светлина! На късата база се намира там където е крика.

              Коментар


              • #8
                От: теглич + окабеляване ОФБ ДБ

                Първоначално публикуван от белята Преглед на мнение
                Не е лошо кабелите да минават през херметично затворен клеморед с бушони 10 А и оттам да се включат в буксата, че ако стане късо и пожар може да стане. Имам в предвид релето за мигачите. Мързелив вариант, може и само един бушон на масата.Виждал съм единично изпълние за бушон в херметична кутийка при автокасетофоните.
                Не усложнявай живота на човека. Ако ползва стандартния изход за куплунг - съответните кабели за съответните светлини по ремаркето са паралелни на съответните светлини по купето след съответния бушон. Ако ползва стандартни крушки по ремаркето(и инсталацията му е в ред), даже няма нужда да сменя съответните бушони.
                А слагането на бушон след консуматора към маса противоречи на логиката на използване на бушоните. Безсмислено е .
                ОФБ ДБ X22SE
                Не искам Турция да ме пази от Русия. Стигат ми 500 години.

                Коментар


                • #9
                  От: теглич + окабеляване ОФБ ДБ

                  На мойта ОФА 2.0 94г.над резервоара висеше куплунг и като замерих се оказа,че е за теглич и от него захраних куплунга към който всъщност се включва ремаркето.

                  Коментар


                  • #10
                    От: теглич + окабеляване ОФБ ДБ

                    Всички фронтери имат заводски букси за теглич,халогени и т.н. заводска окомплектовка.
                    МИСЛЕНЕ МУ Е МАЙКАТА

                    Коментар


                    • #11
                      От: теглич + окабеляване ОФБ ДБ

                      При оригиналните букси на някои автомобили има постоянен плюс, който е за каравана и не трябва за ремаркето.
                      .Карам бавно стигам бързо. А...ма не всеки път.
                      Киа спортаж2000тди 98г
                      Ауди А3 1.9ТДИ
                      Каравана Аdria 390Q

                      Коментар


                      • #12
                        От: теглич + окабеляване ОФБ ДБ

                        Здравейте колеги,един въпрос имам.Дали има разлика между теглич на ОФБ КБ и ОФБ ДБ

                        Коментар


                        • #13
                          От: теглич + окабеляване ОФБ ДБ

                          Не
                          МИСЛЕНЕ МУ Е МАЙКАТА

                          Коментар


                          • #14
                            От: теглич + окабеляване ОФБ ДБ

                            isuzo доверихти се и поръчах теглича,дано ми пасне на ОФБ ДБ

                            Коментар


                            • #15
                              От: теглич + окабеляване ОФБ ДБ

                              isuzo благодаря за отговора,теглича вече е сложен.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X