Обява

Свий
Няма добавени обяви.

За какво служи гората ?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • За какво служи гората ?

    Пускам темата защото съм меко казано възмутен и омерзен от видяното днес.
    Излизам след обяд на разходка с кучето и жената в парк Ридо до Самоков и необичайно решихме да сменим маршрута и се забихме към Мотопистата. Тук ни срещнаха първите красиви гледки - разхвърляни боклуци вероятно от последното присъствие на повече хора около проведения крос в местността.
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Снимка1720.jpg
Прегледи:1
Размер:156.1 КБ
ID:6072641
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Снимка1719.jpg
Прегледи:1
Размер:160.6 КБ
ID:6072642
    Красиво е нали ? Ще се въздържа да дам определение на хората оставили тази красота.
    Както и да е подминахме и продължихме малко встрани от пистата където на около 200-300м се натъкнахме на още по фрапираща гледка, не че виждам за пръв път подобно нещо на Ридо, но понеже скоро не бях минавал от тук и останах шокиран. Гората беше явно подложена на гола сеч от зелени скакалци подвизаващи се из района. Вижте за какво става дума.
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Снимка1721.jpg
Прегледи:1
Размер:145.1 КБ
ID:6072643
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Снимка1722.jpg
Прегледи:1
Размер:111.4 КБ
ID:6072644
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Снимка1723.jpg
Прегледи:1
Размер:115.7 КБ
ID:6072645
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Снимка1727.jpg
Прегледи:1
Размер:160.5 КБ
ID:6072647


    Позволявам си да пусна темата понеже в района се провеждат и Офроуд състезания и си мисля, че ако сечта продължава така, скоро от чудесната гора ще останат само пъновете. Жена ми многократно е пускала подобни снимки до общината за безчинствата на зелените, но без резултат. Хората за по лесно просто ги изтриват от сайта си.
    Прикачени файлове
    Последно редактирано от alex_markov; 22-11-14, 18:52.

  • #2
    От: За какво служи гората ?

    От няколко години и аз съм свидетел на ужасна сеч. Фрапираща е в планината Странджа,където се секат много стари дървета и цели гори се изсичат. За съжаление отговора на който съм се натъквал е само един: "Това е планова сеч!". Ако планът е да се унищожи гората...ще го изпълнят! Днес пуснаха репортаж за нова система при контрола на дейностите в горите, но аз съм скептик защото тази сеч ,като че ли започна точно при същите властващи!
    ''Хубави сте, но сте празни..''- продължи малкият принц. - ''За вас не може да се умре.''.

    Коментар


    • #3
      От: За какво служи гората ?

      Бедните държави по света , винаги са използвани за извличане на суровини от богатите. Трябва само ненаситни и безочливи политици да участват в СХЕМАТА и сме готови ! Свиквайте с лунния пейзаж.
      После и националните паркове ще подхванат.
      В Европа , най-скъпото отопление е на дърва!

      Коментар


      • #4
        От: За какво служи гората ?

        Мога да ви кача снимки на къщи на горски!Подобни снимки за масова сеч без план за залесяване съм качвал и аз в много сайтове,в района над хижа "Пробойница"/било почистваща сеч,айде бе/,Стара планина от другата страна на Вършец ,ефекта беше ,че не се качват вече големи камиони ,а малки и се сече по-професионално, не циганската,демек никакъв ,идва ми да се залоста на некой баир и да почна отстрел ,като на вредители,това на майтап разбира се ,но е жалко по какъв начин унищожаваме красотите и природата си!Хубаво,навсякъде има дърводобив,но има регламент и възстановяване на горите което не нарушава горския баланс,ма тука няма кой,що да садят като от това ще има полза след много години,важно е на момента да пада сухото!Тя природата наказва най-здраво,дано наказва правилните хора!
        Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

        Коментар


        • #5
          От: За какво служи гората ?

          Първоначално публикуван от piron45 Преглед на мнение
          ...подминахме и продължихме...
          Браво! Похвално!...Само не разбирам защо се възмущаваш в такъв случай???

          П.П. Аз бих събрал боклуците като съм правил неведнъж.

          Коментар


          • #6
            От: За какво служи гората ?

            Е що не си казал?
            А тези простотии се правят от името на всички ни.
            Даника
            Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

            Коментар


            • #7
              От: За какво служи гората ?

              '' ............ ха сега, да видиш, Джингиби, за кой народ си тръгнал курбан да ставаш!''
              Ако ще нафтата и без пари да я направят, пак че краднем!
              Само DIESEL !!!

              Мечтата на всеки леопард е да има гащи от курвенска кожа.

              Коментар


              • #8
                От: За какво служи гората ?

                Първоначално публикуван от faster Преглед на мнение
                Мога да ви кача снимки на къщи на горски!Подобни снимки за масова сеч без план за залесяване съм качвал и аз в много сайтове,в района над хижа "Пробойница"/било почистваща сеч,айде бе/,Стара планина от другата страна на Вършец ,ефекта беше ,че не се качват вече големи камиони ,а малки и се сече по-професионално, не циганската,демек никакъв ,идва ми да се залоста на некой баир и да почна отстрел ,като на вредители,това на майтап разбира се ,но е жалко по какъв начин унищожаваме красотите и природата си!Хубаво,навсякъде има дърводобив,но има регламент и възстановяване на горите което не нарушава горския баланс,ма тука няма кой,що да садят като от това ще има полза след много години,важно е на момента да пада сухото!Тя природата наказва най-здраво,дано наказва правилните хора!
                Къщи и коли разбира се! Цирка е пълен в моя край! Някой от "горските" са се обзавели с лимузини. Направо е смешно. Всъщност в местната преса излизат доста статии за кандидатстване по разните му програми за залесяване. Последно доколкото си спомням се отпускат добри суми за такава дейност в граничните общини в Странджа и ще се прави "масово" залесяване. Само се питам КОЙ...Защото там хора за "масовки" няма!
                ''Хубави сте, но сте празни..''- продължи малкият принц. - ''За вас не може да се умре.''.

                Коментар


                • #9
                  От: За какво служи гората ?

                  Натиснете снимката за да я уголемите

Име:10562983_10152528885902499_1578314655289128704_n.jpg
Прегледи:1
Размер:72.3 КБ
ID:5624632зависи къде е гората,в България служи предимно на интегрираното циганско население да живее необезспокоявано от нито една държавна институция.Снимката е от моя роден град,а колата е конфискувана от цигани през нощта.
                  HUSGVARNA 630 SMR
                  PEUGEOT PARTNER 2,0 HDI

                  Коментар


                  • #10
                    От: За какво служи гората ?

                    Първоначално публикуван от goshko-loshko Преглед на мнение
                    Браво! Похвално!...Само не разбирам защо се възмущаваш в такъв случай???
                    Съжалявам колега, но да не очакваш да си набутам в джобовете всичкия този боклук, още повече че това на снимките е само част от многото. Всяка година участвам в "Да почистим България ..." , въпреки че след себе си не оставям боклуци. Да не би да очакваш, че всеки ден като си извеждам кучето ще нося чували за да събирам боклуците на ...

                    Коментар


                    • #11
                      От: За какво служи гората ?

                      Първоначално публикуван от piron45 Преглед на мнение
                      ...
                      Нищо не очаквам! Пуснал си тема- казвам си мнението!

                      Коментар


                      • #12
                        От: За какво служи гората ?

                        Гората служи, за да забогатеят някои хора.
                        Като свърши, децата им няма да са тук и им е през оная работа.
                        За нас никой не му пука.
                        За съжаление, ако някой от тях бъде намерен нарязан с резачката, ще има осъдени. За техните дела няма да има.

                        Коментар


                        • #13
                          От: За какво служи гората ?

                          Сега гледам по Канал 1 един зам.министър от Мин. на земеделието, който смело заяви, че "дървена мафия" няма, а българската гора се увеличава с 7 000 000 куб.метра годишно.Сечта е под контрол, износа не може да се забрани, щото ще си развалим отношенията с комшийте и т.н., А най-вече сеченето на гора и наводнение, нямат нищо общо...... да се смее ли човек, да плаче ли незнам в тая държава няма да има управия скоро!!!!

                          Коментар


                          • #14
                            От: За какво служи гората ?

                            Първоначално публикуван от v.kostov Преглед на мнение
                            Сега гледам по Канал 1 един зам.министър от Мин. на земеделието, който смело заяви, че "дървена мафия" няма, а българската гора се увеличава с 7 000 000 куб.метра годишно.Сечта е под контрол, износа не може да се забрани, щото ще си развалим отношенията с комшийте и т.н., А най-вече сеченето на гора и наводнение, нямат нищо общо...... да се смее ли човек, да плаче ли незнам в тая държава няма да има управия скоро!!!!
                            За мафия - сигурно има, ама за прираста нещата са верни. Та да не стане да обрастнем с гора отвсякъде, докато се усетим. Вече отиваме към 34% от теритирията.

                            Коментар


                            • #15
                              От: За какво служи гората ?

                              Парите са направени от хартия, хартията от дървесина, ..., дървесината от ..От гората се правят пари.
                              В наши дни Вазов щеше да напише " Под Егото", а Алеко само "До Чикаго".
                              В. Иванов

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X