Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Проблем в КАТ

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Проблем в КАТ

    Здравейте! Въпросът ми е следния ,как може да се регистрира мотопед? той е със стар талон от 94-5 някъде и в кат ми казаха да платя данъка но в общината няма партида за този мотор !!! Дали ще стане с договор за покупкопродажба и да е 1ва рег в обшината и дали ще мине в Кат

  • #2
    От: Проблем в КАТ

    Е то бележка за данък се представя пред нотариуса. Не си спомням някога в КАТ да са се интересъвали от данъци.
    Иначе мотопеди се прехвърлят само чрез договор, дори не е задължителна нотариална заверка.

    Коментар


    • #3
      От: Проблем в КАТ

      Това за нотариуса го знам но как да го вкарам в движение след като ми искат тая бележка а в данъчното няма партида....

      Коментар


      • #4
        От: Проблем в КАТ

        Първоначално публикуван от mendi Преглед на мнение
        .... Не си спомням някога в КАТ да са се интересъвали от данъци.
        ....
        При "пускане в движение" на спряно от движение ПС, по наредба I-45 чл.44 (1) т.5 се изисква представяне на квитанция за платен данък. Въпросният "миксер" най-вероятно е със стара регистрация, а в системата на КАТ се води "служебно прекратена регистрация". При промяна на собственост същото возило трябва да бъде "пуснато в движение". Та заради това.

        Относно въпроса! В общината е ясно що няма "партида". Ма затова да си мисли собственика на миксера! Данъка е 5 или 6 лева на година (и могат да го търсят макс. за 5 години назад). Моят за сравнение е 98лв.
        Животът е това, което се случва, докато ние кроим планове....

        тел. имаше преди, ама сега е в профила щото ...

        Коментар

        Активност за темата

        Свий

        В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

        Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

        Зареждам...
        X